» »

Prepoznavanje obraza na Galaxyju S10 za odklep ni varno

Prepoznavanje obraza na Galaxyju S10 za odklep ni varno

Za Samsung Galaxy S10 sta dovolj podobna, da se odklene.

Slo-Tech - Novi Samsungov Galaxy S10 ima kamero, ki omogoča tudi odklep s prepoznavanjem obraza. To ni nič novega, prav tako pa ni nič novega dejstvo, da jo zlahka pretentamo. Zadostuje že natisnjena fotografija, za povrhu pa je to lahko tudi naš brat.

Zanimivo je, da je Samsung stopil korak nazaj. Galaxy Note 7 in njegovi nasledniki S8, Note 8, S9 in Note 9 so imeli posebno strojno opremo, skupaj z IR LED in kamero za branje šarenice, za pametni odklep. S10 pa te opreme nima več, temveč uporablja zgolj običajno kamero. Razloga ne poznamo, ni pa tako iz trte izvita razlaga, da je imel Samsung prostorske težave in ustrezne strojne opreme enostavno ni imel kam namestiti. Rezultati so precej komični.

Telefon lahko odklenemo, če pred njim predvajamo videoposnetek lastnika, pa ga bo telefon prepoznal. Italijani so pokazali, da je dovolj že, če pred njim pomahamo z natisnjeno fotografijo. V nekaterih primerih pa se telefon odklene, ko zagleda lastnikovega sorojenca. Seveda se težavam lahko izognemo tako, da izključimo odklep s prepoznavanjem obraza in uporabljamo prstni odtis ali dobre stare kode, a vseeno - Samsung je stopil korak nazaj in vgradil res slabo tehnologijo.

70 komentarjev

«
1
2

LeQuack ::

Fail, namesto da bi izboljševali telefone jih vse bolj pohabljajo.
Quack !

Vazelin ::

Prepoznavo obraza si jaz upam uporabljat samo na iPhone. Pri ostalih je pomoje to bolj tako za zravne. Apple pa je investiral goro denarja v tole. Pač tako kot vse ostalo
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

filip007 ::

Možnost odklepa z drugim obrazom je pa koliko, 1 proti 50?
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

korenje3 ::

Vazelin, ne bluzi. Ravno apple je tisti ki investira minimalno v razvoj v primerjavi s samsungom.

https://www.retailnews.asia/samsung-is-...
Samsung je investiral 13 milijard dolarjev v R&D, apple pa 300 milijonov do nedavnega. Sedaj ko so opazili da so na robu propada v telefonski industriji so dvignil razvoj na 3 milijarde.
Sicer pa glede na ceno delovne sile je to še vedno 40:1 v korist samsunga.

Pardon:
https://www.cnbc.com/2018/08/08/samsung...
22 milijard.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Stari maček ::

Spet sem vesel, da imam Pocota.

mihec87 ::

Zakaj bi se matrali, če so prodajni centri vsako leto ob izidu polni...

Vazelin ::

korenje: iPhone nikoli ne odkleneš z neko cheap sliko ali da ženska odklene od moškega telefon:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

korenje3 ::

Pri mojem honor 10 vsaj ne rabim gledat 1 minuto v telefon da se odklene. Pa to da sem dal 280€ za nov telefon, ki je hitrejši od najnovejšega 1100€ vrednega appla, me nič ne sekira.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

klinker ::

Osebno raje niti ne uporabljam teh zadev.
Korenje, enim je tudi Redmi za 100€ hitrejsi od Honorja in te enako gledajo kot ti ajfonovce ipd ;)

Vazelin ::

korenje3 je izjavil:

Pri mojem honor 10 vsaj ne rabim gledat 1 minuto v telefon da se odklene. Pa to da sem dal 280EUR za nov telefon, ki je hitrejši od najnovejšega 1100EUR vrednega appla, me nič ne sekira.

Haha hitrejši ja.:D Nekateri res živite v rainbow landu
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

louser ::

Jaz uporabljam Face Unlock za odklep telefona, za odklep aplikacij imam kodo, za bančne storitve pa še eno kodo.
Nimam pripomb.

Vazelin ::

Pri Applu lahko za vse troje uporabljaš eno. Tako dobro je narejeno, da potrošniki zaupajo tudi za dostop do banke njihovemu FaceIDju
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Dimnik ::

klinker je izjavil:

Osebno raje niti ne uporabljam teh zadev.
Korenje, enim je tudi Redmi za 100€ hitrejsi od Honorja in te enako gledajo kot ti ajfonovce ipd ;)


Klinker ne pretiravaj....

Vazelin ::

korenje: imaš ti neko obsesijo na apple?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Dimnik ::

Vazelin, z jabolko pojdi smetit v temo o jabolkah....

Saul Goodman ::

jabolko je še kako primerno za to temo. če želiš varnejši telefon direkt s trgovske police, kupi iphone. trenutno druge izbire na trgu nimaš. lahko je tud 6s, da se ne bo kdo vtikal v ceno. važno, da je posodobljen na zadnjo verzijo. :)

techfreak :) ::

Vazelin je izjavil:

Pri Applu lahko za vse troje uporabljaš eno. Tako dobro je narejeno, da potrošniki zaupajo tudi za dostop do banke njihovemu FaceIDju
Mogoce je samo problem v tem, da X(S/R) niti nimajo alternative, ker so brez fingerprint scannerja.

Osebno bolj zaupam temu v nasprotju s prepoznavo obraza, in se mi to zdi precej resna pomanjkljivost novih iPhonov.

Afo ::

Dimnik je izjavil:

Vazelin, z jabolko pojdi smetit v temo o jabolkah....

Kdo je pa tebe za nekega policaja tu postavil? Sta se čisto lepo "užgala": popolnoma neumni argumenti, očitno tekmovanje kdo ma večjega, ampak sta si neumnosti pošteno razdelila 50:50.
Kaj se zdaj ti tu šopiriš nad Vazelinom. OČITNO te muči ogrizek. Pejt nad njim jokat v ločeno temo.
Bolje biti mlad in neumen, kot samo neumen!

thetech ::

Afo je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Vazelin, z jabolko pojdi smetit v temo o jabolkah....

Kdo je pa tebe za nekega policaja tu postavil? Sta se čisto lepo "užgala": popolnoma neumni argumenti, očitno tekmovanje kdo ma večjega, ampak sta si neumnosti pošteno razdelila 50:50.
Kaj se zdaj ti tu šopiriš nad Vazelinom. OČITNO te muči ogrizek. Pejt nad njim jokat v ločeno temo.


LOL... ali ne počneš isto? Haha kero teslo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: thetech ()

Pika na i ::

Prav nikoli mi ni bilo jasno (in mi tudi nikdar ne bo!), zakaj bi človek odklepal telefon s prepoznavo obraza. Kr neki.
Prstni odtis povsem zadostuje, za občudovanje lepote imam pa dobro staro ogledalo.
"Prostorske težave"......ta je res dobra. Se bo treba vrnit na stare cegle, da bodo v telefone lahko spravili vso šaro in kramo.

Nikonja ::

pri meni, glede na varnost odklepa je na:
- prvem mestu geslo (šansa da ga razbijejo je ena na milion pod pogojem da imaš dnarja kot dreka da se sploh začneš zaj s tem,
- drugo mesto prstni odtis, (ga se da zaj. ampak zelooo teško vsaj za veliko večino)
- tretje mesto face id, odklep z obrazom in pod. ..... in jabolčnega in zamzungovog se da zj... in ni šanse da zaupam temu sranju varnost telefona.

Seveda to je vse pod pogojem da so podatki na teljefonu kriptirani, tko da danes še mi kdo ukrade telefon se lahko z njim je....

MrStein ::

techfreak :) je izjavil:


Osebno bolj zaupam temu ...

Jaz pa zaupam številkam. Jih ima kdo?
Smo na slo TECH, ne pa slo ČUTIM-NA-VODI.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

carota ::

pa se telefon odklene, ko zagleda lastnikovega sorojenca

Samsung pravi, da so Korejci vsi isti. :))

Markoff ::

Zakaj sploh vse te tehnologije? Kaj ne zaupamo dovolj drug drugemu, da si ne bomo kradli telefonov in jih zlorabljali...? Vsi mi pravijo, da svojim ljudem zaupajo, tako da...
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zee ()

Masamune ::

techfreak :) je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Pri Applu lahko za vse troje uporabljaš eno. Tako dobro je narejeno, da potrošniki zaupajo tudi za dostop do banke njihovemu FaceIDju
Mogoce je samo problem v tem, da X(S/R) niti nimajo alternative, ker so brez fingerprint scannerja.

Osebno bolj zaupam temu v nasprotju s prepoznavo obraza, in se mi to zdi precej resna pomanjkljivost novih iPhonov.



Načeloma se ne bom spuščal v debate, kdo ima boljšega/daljšega/lepšega... Rad bi samo delil mojo izkušnjo.

Ne dolgo nazaj sem se odločil, da svoj star telefon zamenjam za novega. Uporabljal sem starejši model iPhona z odklepom na prstni odtis in spogledoval sem se z novimi modeli iPhone. NIKAKOR si nisem mogu predstavljat, kako bo stvar funkionirala s FaceID. Kar nekako nisem zaupal, da bo delalo tako "dobro" kot prstni odtis, tako hitro, kako bo če bom nosu očala, tudi to me je skrbelo, da bom mogu vedno tipkat geslo, če stvar ne bo delala,... Sodelavca, ki ima novejši Apple sem prosil, da mi pokaže in čeprav je zgledalo vse BP sem bil skeptičen. Vseeno sem se odločil in kupil tanov model. Na kratko: VSI moji strahovi so bili odveč! Če povem drugače, FaceID dela hitreje, bolje in bolj zaneslivo kot prstni odtis. Si pustim brano, nosim očala ali brez, vedno in povsod flawless.

Kako stvari delajo pri konkurenci pa ne vem, ker nimam izkušen.
lp, j

MrNighthawk ::

Masamune je izjavil:

Na kratko: VSI moji strahovi so bili odveč! Če povem drugače, FaceID dela hitreje, bolje in bolj zaneslivo kot prstni odtis. Si pustim brano, nosim očala ali brez, vedno in povsod flawless.

Kako stvari delajo pri konkurenci pa ne vem, ker nimam izkušen.


Še vedno mi je najbolj praktična koda ali pa prstni odtis na sprednji strani. Za kakšen hitri in diskretni glance telefona, ko ga imam na mizi in ga ne želim jemat v roke je to najbolj praktično.

Masamune ::

MrNighthawk je izjavil:

Še vedno mi je najbolj praktična koda ali pa prstni odtis na sprednji strani. Za kakšen hitri in diskretni glance telefona, ko ga imam na mizi in ga ne želim jemat v roke je to najbolj praktično.


Vsakemu svoje jaz pravim. Smo različni, pašejo nam različne stvari in hvala bogu je tako.

Ima pa vsaj apple eno foro na telefonih s FaceID (prej nisem vedu za to) in sicer ko dobiš sms ali mail ali kak drug notification, ti samo izpiše recimo imessage in ime pošiljatelja, vsebine pa ne pokaže. Telefonček samo rahlo obrneš proti sebi in se okence poveča in ti pokaže še vsebino. Popolnoma diskretno, brez vsakih pritiskov, predvsem pa dosti hitreje kot vnašanje kod ali pritiskov na senzor za prstni odtis. Seveda ko se obrneš vstran spet "zaklene" vsebino.


Še enkrat, nočem se spuščat v debato iOS vs andorid, sploh ker s slednjim nimam izkušen (in konec koncev verjamem da tudi deluje na približno istem nivoju), hočem samo povedat, da FaceID dela - in to odlično! Sem bil pa tudi sam skeptičen, dokler nisem zadeve preizkusil.
lp, j

louser ::

Masamune je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Pri Applu lahko za vse troje uporabljaš eno. Tako dobro je narejeno, da potrošniki zaupajo tudi za dostop do banke njihovemu FaceIDju
Mogoce je samo problem v tem, da X(S/R) niti nimajo alternative, ker so brez fingerprint scannerja.

Osebno bolj zaupam temu v nasprotju s prepoznavo obraza, in se mi to zdi precej resna pomanjkljivost novih iPhonov.



Načeloma se ne bom spuščal v debate, kdo ima boljšega/daljšega/lepšega... Rad bi samo delil mojo izkušnjo.

Ne dolgo nazaj sem se odločil, da svoj star telefon zamenjam za novega. Uporabljal sem starejši model iPhona z odklepom na prstni odtis in spogledoval sem se z novimi modeli iPhone. NIKAKOR si nisem mogu predstavljat, kako bo stvar funkionirala s FaceID. Kar nekako nisem zaupal, da bo delalo tako "dobro" kot prstni odtis, tako hitro, kako bo če bom nosu očala, tudi to me je skrbelo, da bom mogu vedno tipkat geslo, če stvar ne bo delala,... Sodelavca, ki ima novejši Apple sem prosil, da mi pokaže in čeprav je zgledalo vse BP sem bil skeptičen. Vseeno sem se odločil in kupil tanov model. Na kratko: VSI moji strahovi so bili odveč! Če povem drugače, FaceID dela hitreje, bolje in bolj zaneslivo kot prstni odtis. Si pustim brano, nosim očala ali brez, vedno in povsod flawless.

Kako stvari delajo pri konkurenci pa ne vem, ker nimam izkušen.

Na Huawei P10 dela v redu, razen v temi. Ampak sken obraza, šarenice in prstnega odtisa mora tako ali tako biti zgolj uporabniško ime.
Če Apple hkrati ne omogoča še gesla, se mi zdi to kar velika varnostna debilnost.

WhiteAngel ::

Ni variante, da se zanašam na biometrijo.

MrNighthawk ::

Masamune je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

Še vedno mi je najbolj praktična koda ali pa prstni odtis na sprednji strani. Za kakšen hitri in diskretni glance telefona, ko ga imam na mizi in ga ne želim jemat v roke je to najbolj praktično.


Vsakemu svoje jaz pravim. Smo različni, pašejo nam različne stvari in hvala bogu je tako.

Ima pa vsaj apple eno foro na telefonih s FaceID (prej nisem vedu za to) in sicer ko dobiš sms ali mail ali kak drug notification, ti samo izpiše recimo imessage in ime pošiljatelja, vsebine pa ne pokaže. Telefonček samo rahlo obrneš proti sebi in se okence poveča in ti pokaže še vsebino. Popolnoma diskretno, brez vsakih pritiskov, predvsem pa dosti hitreje kot vnašanje kod ali pritiskov na senzor za prstni odtis. Seveda ko se obrneš vstran spet "zaklene" vsebino..


Agreed. Vsak proizvajalec ima svojo rešitev. Na koncu je tudi pomembno kako se na nekaj navadiš in ti postane rutina. Vse ostalo ti je lahko potem čudno in nepraktično.

zavajon ::

Morda pa so to naredili le zato, da bi si razširili tržno nišo. S10 lahko uporabljajo tudi boksarji po tekmi :D

Furbo ::

korenje3 je izjavil:

Vazelin, ne bluzi. Ravno apple je tisti ki investira minimalno v razvoj v primerjavi s samsungom.

Ja, za razvoj vsega skupaj od ladij, pralnih strojev in televizorjev je Samsung zapravil več-

Za telefone se pa ve kdo je 1A.

Kako sicer pojasniš ta fail?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Aquafriend ::

lol kam svet pelje. Se malo pa bo normalno odklepat stvari prek biometrike. Ko mi je en pred 10 let razlagal, da bodo ljudje stali v vrsti za čipiranje se mi je to zdelo malo verjetno. Zdaj ko berem komentarje pa vse bolj.

Zgodovina sprememb…

CoolBits ::

louser je izjavil:

[
Če Apple hkrati ne omogoča še gesla, se mi zdi to kar velika varnostna debilnost.

Seveda omogoča, ko telefon ponovno zaženeš moraš najprej vtipkat kodo šele po tem se omogoči faceID, enako je za prstni odtis.
Tudi če večkrat pritisneš nepoznan odtis ali narediš faceID na napačni faci, potrebuješ naslednič kodo za odklep.

shadeX ::

ko telefon ponovno zaženeš moraš najprej vtipkat kodo


Ali pa če telefona ne odkleneš vsaj (mislim da) 8 ur. Torej če zvečer greš spat, vmes ne tikaš telefona, mimo gre vsaj 8 ur, te zjutraj najprej vpraša po kodi.

artplant ::

S10 te na nizek nivo varnosti prepoznave obraza pred njegovim skeniranjem opozori in za boljšo varnost priporoča druge prisotne mehanizme. Pri odklepanju z obrazom gre pri S10 za neko bazično varnost, ki lopovu telefona, ukradenega na avtobusu, v bifeju, neangažiranemu sodelavcu ... onemogoči uporabo. Če se te pa lotijo profiji, ti pa ne FaceID ne prstni odtisi ne pomagajo. Huš bi lahko bil toliko korekten in to v svojem zabavljaškem člančiču omenil - vsaj korektni blogerji so na to opozorili.

borisk ::

shadeX je izjavil:

ko telefon ponovno zaženeš moraš najprej vtipkat kodo


Ali pa če telefona ne odkleneš vsaj (mislim da) 8 ur. Torej če zvečer greš spat, vmes ne tikaš telefona, mimo gre vsaj 8 ur, te zjutraj najprej vpraša po kodi.


na xiaomiju je treba kodo vpisat prviš po zagonu, potem pa vsakih 72 ur...

Furbo ::

artplant je izjavil:

S10 te na nizek nivo varnosti prepoznave obraza pred njegovim skeniranjem opozori in za boljšo varnost priporoča druge prisotne mehanizme. Pri odklepanju z obrazom gre pri S10 za neko bazično varnost, ki lopovu telefona, ukradenega na avtobusu, v bifeju, neangažiranemu sodelavcu ... onemogoči uporabo. Če se te pa lotijo profiji, ti pa ne FaceID ne prstni odtisi ne pomagajo. Huš bi lahko bil toliko korekten in to v svojem zabavljaškem člančiču omenil - vsaj korektni blogerji so na to opozorili.

Profiji, ki znajo najti tvojo sliko na facebooku npr.. lol.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Glugy ::

Torej je prepoznavanje obraza še bolj nevaren in ranljiv. Posnameš fotko al pa video lastnika telefona pa potem to uporabiš da odkleneš njegov telefon. Če to primerjaš z verjetnostjo da ti lastnik telefona pove svoje geslo in svoje geslo ne vpisuje drugim na očeh ...potem je jasno da je geslo še vedno varnejše.

MrStein ::

shadeX je izjavil:

ko telefon ponovno zaženeš moraš najprej vtipkat kodo


Ali pa če telefona ne odkleneš vsaj (mislim da) 8 ur. Torej če zvečer greš spat, vmes ne tikaš telefona, mimo gre vsaj 8 ur, te zjutraj najprej vpraša po kodi.

Ne, ni tak.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Masamune ::

Glugy je izjavil:

Torej je prepoznavanje obraza še bolj nevaren in ranljiv. Posnameš fotko al pa video lastnika telefona pa potem to uporabiš da odkleneš njegov telefon. Če to primerjaš z verjetnostjo da ti lastnik telefona pove svoje geslo in svoje geslo ne vpisuje drugim na očeh ...potem je jasno da je geslo še vedno varnejše.


Seveda je geslo, ki si ga zapomneš in ga nikomur ne izdaš, najbolj varno. Kar se tiče biometrije je pomoje prstni odtis bolj varen kot prepoznava obraza, kjer imajo celo enojajčni dvojčki različne odtise. Na posnetku spodaj okoli druge minute pokažejo koliko je različnih možnosti (čeprav ne škodi pogledat vseh treh minut posnetka, da nekako dobiš občutek glede prstnih odtisov).

Fora je v tem, da namesto vnašanja gesla uporabljamo alternativne oblike odklepa, ki so hitrejše, enostavnejše in hkrati *dovolj* varne. In očitno je samsung vsaj pri prepoznavi obraza na s10 naredil korak nazaj, kar ni ok.

lp, j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Masamune ()

shadeX ::

MrStein je izjavil:

shadeX je izjavil:

ko telefon ponovno zaženeš moraš najprej vtipkat kodo


Ali pa če telefona ne odkleneš vsaj (mislim da) 8 ur. Torej če zvečer greš spat, vmes ne tikaš telefona, mimo gre vsaj 8 ur, te zjutraj najprej vpraša po kodi.

Ne, ni tak.


Kako pa? Mene me na iPadu vem da večkrat vpraša po kodi čeprav imam nastavljen touchId. Ipada lahko ne taknem tudi po 1 dan.

Nisem se dal v ugotavljanje vzorca, ampak mislim da me vpraša po geslu na določen časovni interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

shadeX ::

Masamune je izjavil:

Glugy je izjavil:

Torej je prepoznavanje obraza še bolj nevaren in ranljiv. Posnameš fotko al pa video lastnika telefona pa potem to uporabiš da odkleneš njegov telefon. Če to primerjaš z verjetnostjo da ti lastnik telefona pove svoje geslo in svoje geslo ne vpisuje drugim na očeh ...potem je jasno da je geslo še vedno varnejše.


Seveda je geslo, ki si ga zapomneš in ga nikomur ne izdaš, najbolj varno. Kar se tiče biometrije je pomoje prstni odtis bolj varen kot prepoznava obraza, kjer imajo celo enojajčni dvojčki različne odtise. Na posnetku spodaj okoli druge minute pokažejo koliko je različnih možnosti (čeprav ne škodi pogledat vseh treh minut posnetka, da nekako dobiš občutek glede prstnih odtisov).

Fora je v tem, da se namesto vnašanja gesla uporabljamo alternativne oblike odklepa, ki so hitrejše, enostavnejše in hkrati *dovolj* varne. In očitno je samsung vsaj pri prepoznavi obraza na s10 naredil korak nazaj, kar ni ok.




Fingerprint je super zadeva. Prst položiš na scanner in zadeva se odklene v trenutku. Problem pri touchId-ju vsaj na iPhonu, je to da z mokrim prstom ne boš dosegel nič, kar me včasih jezi. FaceID bi v tem primeru bil izjemno priročen.

Še ena slaba lasnost touchID-ja je to, da če imaš roko "zasedeno", ga spet ne boš odklenil (in ne nimam nastavljenih vseh možnih prstov za odklep - samo enega).

MrStein ::

shadeX je izjavil:

MrStein je izjavil:

shadeX je izjavil:

ko telefon ponovno zaženeš moraš najprej vtipkat kodo


Ali pa če telefona ne odkleneš vsaj (mislim da) 8 ur. Torej če zvečer greš spat, vmes ne tikaš telefona, mimo gre vsaj 8 ur, te zjutraj najprej vpraša po kodi.

Ne, ni tak.


Kako pa? Mene me na iPadu vem da večkrat vpraša po kodi čeprav imam nastavljen touchId. Ipada lahko ne taknem tudi po 1 dan.

Nisem se dal v ugotavljanje vzorca, ampak mislim da me vpraša po geslu na določen časovni interval.

Tak piše:

A passcode is also required if your device is in the following states:
- The device has just been turned on or restarted.
- The device hasn’t been unlocked for more than 48 hours.
- The passcode hasn’t been used to unlock the device in the last 156 hours (six and a half days) and a biometric hasn’t unlocked the device in the last 4 hours.
- The device has received a remote lock command.
- After five unsuccessful biometric match attempts.
- After initiating power off/Emergency SOS

Vir: https://www.apple.com/business/site/doc...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

shadeX ::

Ah 48 ur je oz. 4 ure če PIN ni bil vtipkan več kot 6 dni in je preteklo več kot 4 ure po tem ko sem ga zadnjič odklenil s prstnim odtisom. Makes sense.

Rešpetlin ::

Vazelin je izjavil:

korenje: iPhone nikoli ne odkleneš z neko cheap sliko ali da ženska odklene od moškega telefon:D

V družini imamo primer, kjer je otrok-hčerka v prvo odklenila iPhone X od očeta zahvaljujoč "napredni" FaceID tehnologiji. Okej, oče ima daljše lase, ampak to je tudi vse. Če ne bi videl, ne bi verjel.

Mogoče je to temp glitch ali zgolj lucky strike, ampak mene zadeva niti približno ne prepriča v smislu varnosti.

harmony ::

Ce je to res, potem je to res fail. Skoda.

shadeX ::

In general, Touch ID and Face ID are secure. Apple claims that there is a 1 in 50,000 chance that someone else's fingerprint will falsely unlock your iPhone and a 1 in 1,000,000 chance that someone else's face will do it. There's a 1 in 10,000 someone could just guess a four digit passcode and a 1 in 1,000,000 chance they could guess your six digit passcode (and they get three tries before they're locked out). That should put things into perspective.

Furbo ::

Naklada, te pa faceid vidi kar na daleč, mora mu je mala sedela v naročju al neki.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pixel 4 se odklene tudi pred spečim človekom

Oddelek: Novice / Android
297157 (5605) Gagarin
»

Prepoznavanje obraza na Galaxyju S10 za odklep ni varno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7016535 (13581) louser
»

LG G8 vas prepozna po venah

Oddelek: Novice / Android
74296 (2259) MrStein
»

Galaxy S8 lahko odklenete tudi s fotografijo

Oddelek: Novice / Android
258928 (6514) microera

Več podobnih tem