» »

Podražitev elektrike

Podražitev elektrike

mm888mb ::

Od GEN-I je že prišlo obvestilo, berem okoli ostali bodo tudi zvišali cene? Zakaj?

Se da kje dobiti seznam cen po tem povišanju? Glede na cene sem razmišljal o prehodu iz Gen-i nazaj na Elektro ampak če bodo oni tudi dvignili cene je tak brezzveze.

Miha 333 ::

Nisem nič dobil. Kakšne so spremembe cen pri GEN-I?

D3m ::

20% VT in 40% MT.

Včeraj sem podpisal akcijo za podjetje, da obdržimo trenutne cene do konca leta.

Elektrika je šla gor na trgu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

DarwiN ::

Zdajle nas cenovno spodbujajo na prehod iz plina/olja na elektriko in obnovljive vire, toplotne črpalke, ki so bolj učinkovite... Potem ko bomo vsi izključno na elektriki, bodo pa ceno elektrike postopoma podvojili in boš plačal ogrevanje isto kot plačaš danes za ogrevanje s kurilnim oljem. :)

No, vsaj okolje bo hvaležno, in posledično naše zdravje, tko da nimam nič proti.

Drgač pa razmisli tudi o Petrolovi akciji. Mislim, da je trenutno najceneje.. Vezava za 12 mesecev (0,05849/0,03205 VT/MT) in tudi zagotoljenih ~10-15% popusta v prihodnjih letih.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m ::

Ni take razlike, da bi se mi splačalo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

VelkBla ::

A ni GENI s 1.1.2019 nižal ceno omrežnine in VT/MT rednega cenika?

MadMax ::

Omrežnino določa država, ni gen-i nikakršen svetli biser...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

DarwiN ::

D3m je izjavil:

Ni take razlike, da bi se mi splačalo.

Mi smo bili pri Energiji Plus, kjer so ravno tako ukinili vsakoletne akcijske vezave in smo pristali na redni ceni, torej čez noč cena za +~40%.

Zajc tiči v teh ukinitvah vezav, in ker npr. Petrol še naprej nudi te akcijske vezave, ostaneš pri akcijski ceni, namesto redne cene.

Si lahko na njihovi uvodni strani izračunaš letni prihranek.. Men navrže za 164EUR. Jasno, MT iz redne cene 0.049 (Energija Plus) na akcijsko ceno z vezavo 0.032 (Petrol)..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

mm888mb ::

D3m je izjavil:

20% VT in 40% MT.

Včeraj sem podpisal akcijo za podjetje, da obdržimo trenutne cene do konca leta.

Elektrika je šla gor na trgu.


Kakšno akcijo? Je odprto za vse?

DarwiN je izjavil:

D3m je izjavil:

Ni take razlike, da bi se mi splačalo.

Mi smo bili pri Energiji Plus, kjer so ravno tako ukinili vsakoletne akcijske vezave in smo pristali na redni ceni, torej čez noč cena za +~40%.

Zajc tiči v teh ukinitvah vezav, in ker npr. Petrol še naprej nudi te akcijske vezave, ostaneš pri akcijski ceni, namesto redne cene.

Si lahko na njihovi uvodni strani izračunaš letni prihranek.. Men navrže za 164EUR. Jasno, MT iz redne cene 0.049 (Energija Plus) na akcijsko ceno z vezavo 0.032 (Petrol)..


Z vezavo potem Petrol garantira cene? Majo to tudi za pravne osebe?

Jaz sem našel http://primerjalnik.agen-rs.si/index.ph... ampak so cene kr neki videt...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mm888mb ()

mm888mb ::

Glede na ostale informacije na strani ima agen-rs še stare cene (veljavne od 2016)

DarwiN ::

Z vezavo potem Petrol garantira cene? Majo to tudi za pravne osebe?

Ja, cena je fiksna za 12 mesecev, nakar unovčiš zlate pike in si zagotoviš novo ceno s popustom za prihodnje leto.

Omenjena akcija velja le za gospodinjske odjemalce, I think.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m ::

mm888mb je izjavil:

D3m je izjavil:

20% VT in 40% MT.

Včeraj sem podpisal akcijo za podjetje, da obdržimo trenutne cene do konca leta.

Elektrika je šla gor na trgu.


Kakšno akcijo? Je odprto za vse?

DarwiN je izjavil:

D3m je izjavil:

Ni take razlike, da bi se mi splačalo.

Mi smo bili pri Energiji Plus, kjer so ravno tako ukinili vsakoletne akcijske vezave in smo pristali na redni ceni, torej čez noč cena za +~40%.

Zajc tiči v teh ukinitvah vezav, in ker npr. Petrol še naprej nudi te akcijske vezave, ostaneš pri akcijski ceni, namesto redne cene.

Si lahko na njihovi uvodni strani izračunaš letni prihranek.. Men navrže za 164EUR. Jasno, MT iz redne cene 0.049 (Energija Plus) na akcijsko ceno z vezavo 0.032 (Petrol)..


Z vezavo potem Petrol garantira cene? Majo to tudi za pravne osebe?

Jaz sem našel http://primerjalnik.agen-rs.si/index.ph... ampak so cene kr neki videt...


Je odprto za vse.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

scipascapa ::

kaj vse naredi minimalni dvig plače lol....dejansko smo na slabšem.

hojnikb ::

cel svet se ne vrti okol minimalne plače..
#brezpodpisa

scipascapa ::

Ravno gledam moj GEN-i

VT 0,05995
MT 0,03395
obračunska moč 7

račun za marec 55,27€

me prav zanima, koliko je dejansko ceneje preko Petrola...

da hojnikb: ker se je vmes vse podražilo in dvig plače izniči.....bencin, elektrika, t-2, dodatno zdravstveno in še in še.

Smrekar1 ::

80% mojega računa za elektriko so prispevki, trošrarine, omrežnine in podobno.

Tako da bmk če se električna energija podraži za 20%.

kixs ::

Je kje kaksen link o teh podrazitvah?

Ker potem sem malo zaj.bal, ker nisem zadnje pri Gen-I vzel. Pac imas za eno leto akcijsko ceno. To, ki jo mam zdej, potece septembra. Morda vseeno vzamem za Toplotne crpalke, ki potece konec leta.

DeeJay ::

Tole se prjavte... pri zamenjaj in prihrani 2 sem imel elektriko cca 10€/mesec manj
https://www.zamenjajinprihrani.si/?acti...

lynxslo5 ::

Tudi mene zanima, če je kje kakšen uraden link o podražitvah GEN-I, ker danes sem dobil položnico, pa je cena nespremenjena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lynxslo5 ()

Daliborg ::

Mal so pozni....kriptovalute ne rudari več vsak ta drug. Mogoče je pa čedalje več domačih/omara vrtnarjev :))
Lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

mm888mb ::

lynxslo5 je izjavil:

Tudi mene zanima, če je kje kakšen uraden link o podražitvah GEN-I, ker danes sem dobil položnico, pa je cena nespremenjena.




Vidim da imajo zdaj neko akcijo na http://www.pocenielektrika.si/za-podjet... ampak je to še vseeno podražitev proti trenutnim cenam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mm888mb ()

mm888mb ::

Sicer piše, da je vezava do konca leta: https://7ejee65e3jwzostandardsa.blob.co...

Vsej za poslovne uporabnike ampak overall bo cena verjetno najboljša... drugače pa je pogodbena kazen za odstop 25 EUR, za tolko se pa ti niti ne splača menjat ponudnika.

FrRoSt ::

hojnikb je izjavil:

cel svet se ne vrti okol minimalne plače..

:)):)):))

Cel SVET se vrti okoli Energije in Prenosa Podatkov! 8-)

Okoli Minimalca se vrtijo Minimalci! :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

Ghost7 ::

Kaj zdej? Pokamo na Energija+ ?
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

D3m ::

Zakaj?
|HP EliteBook|R5 6650U|

steev ::

:|

kriptobog ::

scipascapa je izjavil:

kaj vse naredi minimalni dvig plače lol....dejansko smo na slabšem.


To itak vedno. Socialkarji zahtevajo od vlade dvig minimalca. Kot, da jim vlada daje plače lol. Potem pa vlada dvigne minimalca, da si kupi nekaj glasov in bam verižna reakcija in ste na slabšem. Za višjo plačo se meni z delodajalcem, ne pa z vlado. Ko vam bo to jasno bo marsikaj drugače.

Drugače, pa minimalc nima veze s temi dvigi cen.

Likalnik ::

ja...potrebno se bo dol usest in preračunat vse skupaj...mogoče kdo ve ali ima petrol še tisto akcijo kjer zbiraš pike in imaš potem elektriko cenej...mislim da je max 20% za 5 mesecev....ampak sem zasledil, da je bilo to aktualno samo še letos in da drugo leto ne bo več in da bodo to ukinili...mogoče kdo kaj ve ali je res kaj na temu ali ne.

NejcSSD ::

Nima vec Petrol pikza koristit.

Danes sem dobil pisnk da je zajamcena cena do konc septembra 22 na Energija+
Šaltajte, daleč najceneje za nove
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Xserces ::

Dviga se samo cena elektrike ali vse s trošarinam itd?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

NejcSSD ::

Samo cena elektrike.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

BCSman ::

Ce dobavitelji lahko kar tako prekinjajo pogodbe ce jim je cena prenizka, potem vprasanje koliko so vredne te pogodbe "zagotovljena x cena do oktobra 2022"...

misek ::

Bo v enem letu to čas pokazal.

Brema350 ::

Ste dobili, kakšne nove informacije? jaz sem zasledil samo, da Gen-i ne bo dražil do pomladi....https://n1info.si/novice/gospodarstvo/p.... Je to res?

tomlin ::

Brema350 je izjavil:

Ste dobili, kakšne nove informacije? jaz sem zasledil samo, da Gen-i ne bo dražil do pomladi....https://n1info.si/novice/gospodarstvo/p.... Je to res?


Že kake tri leta se mi režijo sorodniki in molijo pod nos geni račune, ki so povprečno za isto porabo cca. 10% nižji od mojih. Veliko se sliši in bere že lep čas, da G. Golob »zna« in je na energo plesišču zelo spreten. Torej kocka je padla-grem na geni (pridobim za tri planica 1l sladolede mesečno):D:D:):):)

Brema350 ::

Hvala:) Sem se malo poigral s kalkulatorjem od ZPS, ki lahko primerjaš cene. Najvrjetneje bom zamenjal dobavitelja.

In potem prebereš takšno novico https://novice.svet24.si/clanek/novice/.... Da moraš zamenjati dobavitelja, če ne te bodo v 3 dneh odklopili. Če ne plačaš računa te takoj naslednji dan spomnejo. Ko pa se njim več ne izplača pa čez 3 dni takoj prekinejo pogodbo.

NejcSSD ::

ZPS nima pomojem svežih podatkov... Zaupaj nam strokovnjakom na forumu :))
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

noob96 ::

Kje je potem najcenejša elektirka? Seveda tudi gledam fixne stroške položnice

NejcSSD ::

PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom Elektrika - Kje je tokrat catch?

Oddelek: Loža
335331 (1404) tlozej
»

Koliko plačate za elektriko (cena za kWH)

Oddelek: Loža
162168 (1644) WhiteAngel
»

Poraba el. energije v vašem gospodinjstvu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508155 (6919) Kowkele
»

Telekom Elektrika

Oddelek: Loža
295354 (3471) Kebo

Več podobnih tem