» »

Nekaj vprašanj v zvezi s web designom

Nekaj vprašanj v zvezi s web designom

Netrunner ::

Kot prvo bi prosil za eno oceno te moje strani: Dablo-pub

Že večkrat se je govorilo o tem... Sam še vedno nevem. Pač ko so bili frejmi popularni se je vse strani delalo v njih. Sčasoma so zamrli. In sedaj se jih celo izogibajo. Zakaj?. Sam delam zdaj stran. In jo bom kar v frejmih naredil saj mi paše da imam fixen menu na levi... Da se ne stalno ponovno nalaga. 1x nrdiš in se ne obremenjuješ več. No meni se zdi tako narejena stran ok. Edino moteče je ker moraš prej narediti eno predstran ma to ni panike.

Torej. Da ali ne. Če ne zakaj
  • spremenil: darh ()

Sahel ::

Tu mač fleš... i dont like flash veri much... pa čeprav ga znam uporablja in marsikaj naredit v njem... ma sm vidu da to ni to...
ta stvar je taka... kako bi ti reku... preveč flašasta
It's really quite a simple choice: Life, Death, or Las Vegas

BigWhale ::

HTML 2.0 all the way! ;>

Ko je stran enkrat nalozena potem je v cache-u od browserja. :P

DMouse ::

Pain:
Nekateri se frejmov izogibajo zato, ker v primeru da te iskalnik ne napoti na prvo stran ampak recimo neko podstran, se ti menu ne pokaže.

Netrunner ::

A ni vredu če pred stranjo narediš uvodno stran kot npr. Jo ima paranoid... Paranoid-zine
v uvodno stran vržeš vse meta tage in pogoje za iskalnike. Tako da je največja možnost da bo vsakdo dobil prvo stran. V nasprotnem primeru pa... Zgornjega frejma logota ne bo dobil ker je samo slika tam. Menu na levi pa je tud samo s slik sestavljen... Tako da v najslabšem primeru dobi main frame... Katerega pa oblikujem tako da bo tudi kot sam zase dobro viden.

No sej vem da uvodne strani niso glih zaželjene... Samo ni panike.

Kaj bi bilo alternativa frejmom?.

Lahko bi menu in logo izdelal brez frejmov.. Sam mi teži če se mora z vsako podstranjo ponovno vse nalagati (pa še lepše je oblikovat). Če pozna kdo alternativno rešitev s kako javo naj se oglasi prosim.

Aja... Ve kdo kako je ta stran od Rhapsody sestavljena?
Če se ne motim je v frejmih... In meni se zdi zelo ok

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

[MYTiX] ::

Ce ti je problem v tem da moras za vsako stran na novo pisat cel meni in glavo, pol pa poglej mal server-side skripte (PHP, ASP, JSP,...).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [MYTiX] ()

Sahel ::

Sej vidis da je una od Rhapsody v frame-ih :)
Frame-i niso folku vsec kadar se mores igrat s server-side scripting language-i varianta PHP, ASP in JSP... kr je veliko težje naredit stvar konkrentno in stabilno...
It's really quite a simple choice: Life, Death, or Las Vegas

Netrunner ::

Torej če ne mislim uporabljat PHP,ASP ipd .... dejansko frejmi niso slaba izbira ?

rasta ::

Veliko ljudi ne mara frejmo že zato ne, ker bookmarks ne delajo pravilno ...
Pa za en meni ob strani še ni toliko problem.

Iztok Smolic ::

Mislim da z frejmi ni nič narobe. Čeprav se mi zdi še najblje uporabiti iFrame ki ga vtaviš kamor hočeš...
Drgač pa se je najbolj "naučit" php - ubistvu ti ga ni treba znat pisat, sm na hotskrip greš, pa malo popraviš besedila (v slo) malo copy/paste in že imaš "solidno" dinamično stran.:)

Packač ::

Frejmi so nerodna zadeva men. Sm mev primere ko sem mev še manjši ekran in resulucijo 640*480 in se ni dal pogledat cele vsebina okvirja. Pa še grdi so ponavadi, lepo zgledajo (men) ko majo zgoraj en frame brez borderjev okrog.

Sahel ::

Meni tudi frejmi v bistvu niso vsec, kr nikoli ne mores skinit prave velikosti, ki bo vsem vztrezala....
It's really quite a simple choice: Life, Death, or Las Vegas

Netrunner ::

ej ... kako da ne moreš spackat skupaj prave velikosti ki bi ustrezala .... enostavno levi frej narediš kakh 150 pik širok ... main frame pa prilagodljiv .... sej je ok

Sahel ::

širok.... kaj pa visok??? levi frame ni lepo da je za slidat....
It's really quite a simple choice: Life, Death, or Las Vegas

Netrunner ::

visok ?? .. ja kolk dolg menu pa delaš ti ?? .... če daš višine 400-500 pik je prav zadosti za enih 8-10 povezav .... in bo viden v vseh resolucijah ... možnost slide pa izklopiš

Loki ::

xbite lahko utemeljis tvoje spremembe na strani?

Sahel ::

Lej... jst sm se navadu na table... in je žisto kul kr lahko kar češ narediš...
It's really quite a simple choice: Life, Death, or Las Vegas

darh ::

popravljal sem prekomerno uporabo tropičja, nisem bil pa pozoren na linke (polepšaj funkcija jih malenkostno zmaliči.... sem popravil linke, se opravičijem.
Excuses are useless! Results are priceless!

Iztok Smolic ::

Ej pain zakaj sploh rabiš frejme? Tko naredi kot imaš zdaj ne: eno glavno stan kjer je header, meni, footer (po želji) na sredini je pa iframe (z drsniki se lahko pa po vsebini sprehajaš)
Čeprav kot sem že rekel: čimmanj frejmov!!

Zgodovina sprememb…

Loki ::

kaj tocno pa naredi ta funkcija polepsaj?

Netrunner ::

by the way bi lahko ocenili še ono mojo stran k sem dal link v prvem topiku ?

lambda ::

Stran je po mojem mnenju (če ostanemo v okviru designa in se ne dotikamo vsebine>:D ) kar v redu stvarca, a mi v operi 7.01 ne prikaže levega menuja.

Loki ::

trenutno aktualna verzija opere je 7.11 oz. 7.20 beta 7, ce si malo avanturista.
obe verziji popravita tudi veliko HTML in CSS hroscev (> npr. to stran vidim v Operi 7.11 cisto v redu).

Netrunner ::

še eno vprašanje .....

Optimalna resolucija? .... po moje je čas resolucij 800x600 že skoraj mimo ....
Mislim da ne zgrešim dosti če naredim stran za min. 1023x768 ..... pač da se prilagaja zaslonu .... sam min 800x600 se mi zid ...... eh


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Front Page 2000-velikost okna

Oddelek: Izdelava spletišč
131010 (890) Tody
»

dreamweaver, flash in framesets

Oddelek: Izdelava spletišč
6863 (838) tec
»

frami

Oddelek: Izdelava spletišč
171301 (1130) mile
»

Spletna stran - problem

Oddelek: Izdelava spletišč
111305 (1086) matic
»

frejmi - eno vprašanje

Oddelek: Omrežja in internet
11876 (709) Loki

Več podobnih tem