» »

FTP in upload spletne strani urejeno

FTP in upload spletne strani urejeno

Karantanc ::

Zanima me ali lahko na arnesovem ali drugem serverju uploadam datoteke svoje strani ločeno po mapah. Npr.: slike v eni mapi, html - je v drugi itd. Zanima me kako naj potem nastavim linke, da bo stvar funkcionirala. Strani izdelujem v Dreamweaver MX. Določene strani so mi sedaj zaradi nalaganja vseh datotek v eno mapo postale rahlo nepregledne zato prosim za nasvet.
La Vitta e Bella...

Cokolesnik ::

Lahko ja.

Predpostavljajmo, da imaš html datoteke v imeniku HTML, slike pa v imeniku IMAGES. Oba imenika sta locirana v istem osnovnem imeniku.

Da ima slika v html datoteki pravilno nastavljeno povezavo, mora imeti takole: [IMG SRC="../images/slika.koncnica"], kjer oznaka "../" pomeni en imenik nazaj.

Lahko pa pri vsaki sliki nastavljaš celoten url, kjer se slika nahaja - npr. [IMG SRC="http://www.tvojadomena.si/images/slika...., vendar boš moral to vedno popravljati, če boš spreminjal domeno ali spreminjal strukturo imenikov na strežniku za spletno stran.

Zadevo sem obrazložil z vidika html sintakse, kako to ažuriraš v DW, pa verjetno ne bi smel biti problem.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTML začetnik in težava pri vstavljanju slik

Oddelek: Izdelava spletišč
152549 (2365) net4me
»

Zakaj ne morem videti slike

Oddelek: Izdelava spletišč
171766 (1507) bluefish
»

Pomoč-ni slik /drugič/

Oddelek: Izdelava spletišč
131107 (945) Groove
»

Iskanje strani

Oddelek: Izdelava spletišč
6917 (830) Preseren

Težave Xgroznik-a pri izdelavi strani!

Oddelek: Izdelava spletišč
251965 (1421) OwcA

Več podobnih tem