» »

Cene stanovanj v LJ in drugod

Cene stanovanj v LJ in drugod

Temo vidijo: vsi
««
254 / 260
»»

bm1973 ::

zavajon je izjavil:

Uau, ... to je praktično zastonj!
Lahko podaš kakšen primer, da vidimo, kakšna stanovanja šenkujejo?
Sem sicer že videl oglase za polkletne garsonjere po takih cenah.

Najdi ga sam, ne bom delal reklame za tisto kar mislim sam kupit >:D
Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje.
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]

mmike144 ::

Tukaj lahko hitro preverite po koliko se pred kratkim prodala stanovanja.

Cene sicer kar čvrsto naprej gor:

 LJ april

LJ april

LeQuack ::

Ne vem, jaz gledam Finance in tam piše: Srednja cena stanovanja v Ljubljani dosegla 4.792 €/m2 za Q1 2026
https://www.finance.si/novo-porocilo-to...

Gledal sem pa še za Q4 in piše: Srednja cena kvadratnega metra v Ljubljani dosegla 4.783 €/m2 za Q4 2025.
https://www.finance.si/novo-porocilo-to...

Tako da glede na te podatke je cena v LJ enaka za zadnje četrtletje. Za druge občine nisem preverjal, ampak to nekako ne sovpada s tistim grafom.

Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

mmike144 ::

Ne vem iz katerega vira črpajo na financah oz ti, ki jim delajo statistiko.

kazalec.si uporablja proste podatke od GURSa in statistika je približno skladna z njihovimi poročili. Primer, GURS H1 2025 mediana (stanovanja) za Ljubljano 4900 eur/m2, kazalec 4850 eur/m2. Poleg tega GURS v letnem poročilu za 2025 izračuna mediano stanovanja v Ljubljani pri 5050 eur/m2. Letos je šlo še gor kar ugotavljajo tudi Finance.

 mediana gurs

mediana gurs



Ne pravim nujno da je en vir pravilen in drug napačen. Lahko da drugače računajo površino recimo. GURS in kazalec.si mislim da vzameta uporabno površino in glede uporabne so podatki lahko nekoliko messy.

Za smiselno oceno vrednosti je treba gledat primerljiv posel (npr tukaj), stanovanja so lahko precej različna in mediana je grob kazalec če gledamo v absolutnem smislu primerjavo s Financami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mmike144 ()

zavajon ::

Podatke v Financah je treba jemati z rezervo. Sicer jih ne prirejajo, ampak jih znajo interpretirati tako, kot ustreza njihovim gospodarjem na Trstenjakovi.

LeQuack ::

Zakaj je težko verjeti, da so cene tri mesece na enakem nivoju kot prej? Ni to neka zarota Financ, samo cene so že na tako visokih nivojih + dražji krediti. Zmeraj je v ekonomskem ciklu nekje lokalni top. Pustimo zdaj razliko pri izračunu cen GURS ter Finance, jaz govorim o spremembi cen.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

johnnyyy ::

jernejl je izjavil:

Vseeno ni videti nekega masovnega podiranja in gorenja hiš iz juge, kjer bi ljudje umirali v ruševinah in požarih po tekočem traku, tako da vprašanje, na podlagi česa je bilo treba gradnjo zakomplicirati do obisti. Najbrž v prvi vrsti zato, da lahko določeni krogi s tem dodatno služijo.

Po mojem se je preveč fokusiralo na kvaliteto, nadzor in še odprtost oz. neregulacjo trga. Sicer sama zadeva, ko jo začneš rrazumeti ima nek smisel, a ta smisel je kompleksen.

zavajon ::

LeQuack je izjavil:

Zakaj je težko verjeti, da so cene tri mesece na enakem nivoju kot prej? Ni to neka zarota Financ, samo cene so že na tako visokih nivojih + dražji krediti. Zmeraj je v ekonomskem ciklu nekje lokalni top. Pustimo zdaj razliko pri izračunu cen GURS ter Finance, jaz govorim o spremembi cen.

Zato, ker se to dogaja bolj redko. Pa četudi so, to pomeni, da se bodo morale v bodoče bolj višati. Sploh če bo uveljavljena "razvojna kapica". Kajti na koncu leta mora biti +10%.

TorrentXL ::

Za podvojitev cen je bila najbolj kriva inflacijo oz. koronsko tiskanje denarja. Kar se tiče birokracije, pa je "Uredba o odvajanju in čiščenju komunalne odpadne vode" IMO konretno dodala. Sicer je bila sprejeta 2015 in zadnji dodatek je prišel v veljavo 2020.


Ampak smo že ugotovili, da je cena nepremičnin zrasla dost bolj od inflacije. Seveda je neka "Uredba o odvajanju in čiščenju komunalne odpadne vode" zelo minimalno vplivala na rast cen v primerjavi z ostalimi dejavniki. Zakaj pa praviš, da je koronsko tiskanje denarja povzročitelj višjih cen? A nam hočeš povedat, da so ljudje začeli bolj masovno parkirat denar v nepremičnine? Zanimivo. Mogoče pa imaš prav. Le kak ukrep bi lahko to malo omejil? :))

Drastična sprememba - zakonodaja je dodatno pritisnila na občine, da so morale urediti javno kanalizacijo. Ker ogromno "boomerskih hiš" ni bilo priklopljenih na javno kanalizacijo naloga občine je, da jo naredi oz. zagotovi. To pa stane ob inflaciji pa se je vse še podražilo in nastal je krč.

Jaz sem imel 2022 sestanek z županom, za ureditev javne kanalizacije za potrebe 5 objektov - večinoma novogradnje, pa so me/nas stisnili za jajca. Namreč občina v budgetu ni imela denarja za financiranje. Ker je imela kup drugih že obstoječih objektov in problemov oz. pritisk države, jim je bila tisto prioriteta. Vse kar bi lahko dobil je, da bi pri komunalnemu prispevku predložil račune in bi mi upoštevali. A pogoj za pridobitev GD je bil plačan komunalni prispevek :).

Kako se je to reševalo potem v praksi? Investitorji smo plačali komunalni prispevek, na koncu pa sami investirali v komunalno urejenost, medtem ko je šel komunalni prispevek za komunalno urejenost boomerskih hiš. Ker ima komunala delo drugje moraš seveda za delo dobiti izvajalca, a ker se priklapljaš na javni vodovod, morajo biti stvar narejene na predpisan način - po pravilniku. Da pa so stvari narejene po pravilniku pa rabiš nadzornika - a ne nadzornika gradnje, ampak od komunale. In nadzornik seveda ni brezplačen. Pri meni je imel tarifo višjo kot bagerist (skupaj z bagerjem).


Aja, zato so Jazbinškova stanovanja, ki so vsa priklopljena na kanalizacijo, podvojila cene, ker so boomerske hiše rabile kanalizacijo. Kako da ne... :)) LJ nima denarja za kanalizacijo? A zdaj je po novem MKČN prepovedana, tud če ni kanalizacije? Tu bi rabil tvoje strokovno pojasnilo, ker kolega je po letu 2020 postavil hišo v LJ in ni imel nobenih težav.

Drugač pa je cena zemljišč še bolj zrasla, kot pa cene stanovanj in hiš. A to je tud zarad "Uredbe o odvajanju in čiščenju komunalne odpadne vode"? Al zato, ker je strošek gradnje višji? Konec koncev parcele ne rastejo na drevesu, ampak jih je potrebno zgradit. :)):)):))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TorrentXL ()

johnnyyy ::

TorrentXL je izjavil:

Le kak ukrep bi lahko to malo omejil? :))

Po tej logiki ne rabiš ukrepa, saj takšnega printanja ni več. Samo cene pa še kar rastejo.

TorrentXL je izjavil:

LJ nima denarja za kanalizacijo? A zdaj je po novem MKČN prepovedana, tud če ni kanalizacije? Tu bi rabil tvoje strokovno pojasnilo, ker kolega je po letu 2020 postavil hišo v LJ in ni imel nobenih težav.

Le zakaj Jankovič kanalizacijo spravlja čez vodovarstveno območje, če bi lahko bil to strošek lastnikov nepremičnin kjer bi vsak imel MKČN? Za strokovno pojasnilo boš moral podati kaj več informacij.

TorrentXL je izjavil:

Konec koncev parcele ne rastejo na drevesu, ampak jih je potrebno zgradit. :)):)):))

Če ti tako praviš, potem pa naj bo tako.

TorrentXL ::

Po tej logiki ne rabiš ukrepa, saj takšnega printanja ni več. Samo cene pa še kar rastejo.


Ravno po tej logiki rabiš ukrep, ker nam to pove, da ljudje še vedno parkirajo denar v nepremičnine in da je veliko že bilo parkiranega do danes zarad printanja.

Le zakaj Jankovič kanalizacijo spravlja čez vodovarstveno območje, če bi lahko bil to strošek lastnikov nepremičnin kjer bi vsak imel MKČN? Za strokovno pojasnilo boš moral podati kaj več informacij.


Sej povsod kjer ni kanalizacije še vedno postavljajo MKČN in ta ni prepovedana. Mogoče si se malo izgubil in ne veš kaj si hotel povedat. Ta tvoja uredba o kanalizaciji sploh nima vpliva na cene oz. je ta v primerjavi z ostalimi vplivi tako nepomemben, da ga nima smisla omenjat. V bistvu tvoj argument spada v kanalizacijo oz. če je ni, v MKČN. Vsaj dokler se ne postavi kanalizacija za vaše kakanje skoz usta. :))

Če ti tako praviš, potem pa naj bo tako.


To je po tvoji logiki, ne moji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TorrentXL ()

LeQuack ::

Stanovanjska politika odpira boleče vprašanje: Kdo si bo sploh še lahko kupil stanovanje?
"Stanovanjska politika je postala ena največjih življenjskih tem v Sloveniji. Ne gre več samo za številke, kvadratne metre in gradbena dovoljenja, ampak za zelo preprosto vprašanje: si lahko človek z običajno plačo še privošči varen dom?"

https://www.nadlani.si/life-style/stano...
Quack !

zavajon ::

LeQuack je izjavil:

Stanovanjska politika odpira boleče vprašanje: Kdo si bo sploh še lahko kupil stanovanje?

Odgovor na to vprašanje je sila preprost: tisti, ki bodo deležni "socialne kapice".

TorrentXL ::

zavajon je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Stanovanjska politika odpira boleče vprašanje: Kdo si bo sploh še lahko kupil stanovanje?

Odgovor na to vprašanje je sila preprost: tisti, ki bodo deležni "socialne kapice".


Torej enaki kot prej, ko ni bilo socialne kapice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TorrentXL ()

zavajon ::

Ja, ampak poslej bodo ti lahko več plačali.

Utk ::

In, sej ste rekli da mora država pomagat prit ljudem do stanovanj, kaj zdaj jokate.

TorrentXL ::

zavajon je izjavil:

Ja, ampak poslej bodo ti lahko več plačali.


Sej so lahko tud prej več plačali.

zavajon ::

Kdo je rekel, da mora država pomagati ljudem, da kupujejo stanovanja?

TorrentXL ::

Utk je izjavil:

In, sej ste rekli da mora država pomagat prit ljudem do stanovanj, kaj zdaj jokate.


Vi ste prej govorili, da mora država bit vitka in da se morejo vse plače razbremenit, zdaj pa poslušamo že namigovanja o višjem ddv. :))

Utk ::

Višji ddv bo če bojo levičarji blokirali šparanje.

zavajon je izjavil:

Kdo je rekel, da mora država pomagati ljudem, da kupujejo stanovanja?

Tudi najemnino bojo lažje plačevali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

TorrentXL ::

Utk je izjavil:

Višji ddv bo če bojo levičarji blokirali šparanje.


Itak. Vedno so levičarji krivi, ne glede na to kdo je v vladi. Vsi nismo retardirani desničarji, ki se jim lahko prodaja take pravljice. Čakamo sedaj na zastonj vrtce, razbremenitve vseh plač, tipske hiše, večjo zazidljivost, hitrejšo in cenejšo gradnjo, manj birokracije, izselitev neplačnikov v 2 tednih, ogromno praznih stanovanj na najemnem trgu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TorrentXL ()

Utk ::

Ti kar čakaj. Še vsak, ki je čakal da država reši njegove probleme, je ful profitiral.

TorrentXL ::

Utk je izjavil:

Ti kar čakaj. Še vsak, ki je čakal da država reši njegove probleme, je ful profitiral.


Jaz čakam na izpolnitev obljub in rešitev problemov za celo državo. Sej si ti ponavljal te brilijantne rešitve in nas prepričeval kako bo desnica vse to uredila. Zdaj je čutiti neko mencanje v tvojih zapisih in iskanje izgovorov, še preden so se sploh lotili dela. Kaj se je zgodilo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TorrentXL ()

zavajon ::

Utk je izjavil:

Višji ddv bo če bojo levičarji blokirali šparanje.

zavajon je izjavil:

Kdo je rekel, da mora država pomagati ljudem, da kupujejo stanovanja?

Tudi najemnino bojo lažje plačevali.

Ja, saj vem, da slovenska pamet ne zmore termina "šparanje" razumeti brez povezave z nepremičnino ;)

feryz ::

Če iz te teme flikneš 3 ljudi in pobrišeš njihove poste, bo problem s stanovanji čudežno izginil.

Trg je tak kot je, kdor rabi in zmore, si kupi kar si lahko. Tako je pri nas in kjerkoli drugje po svetu.

Povsod po svetu, tudi pri nas seveda, se najbolj glasni derejo, da ne morejo kupiti stanovanj v centrih mest. Bajt, ki se prodajajo za en evro, pa ne bodo povohali, jasno.

Kako gre nam slabo, pa itak pokaže index lastniških stanovanj. Čeprav imamo najvišjega, smo, baje, najslabši na tem področju.

TorrentXL ::

A potem bojo izginili tud vsi članki na to temo? Pa tud vse obljube v koalicijskih pogodbah? Pa vse objave na socialnih omrežjih (FB, Reddit, X...). Pa vse organizacije, ki na to opozarjajo? Nisem vedel, da imamo trije posamezniki na tem forumu tak vpliv.

Smo že večkrat dokazali, da so marsikje po svetu nepremičnine bolj dostopne kot pri nas, pa boomerji še vedno trajbate svoje.

No, daj pokaži nam te hiše za 1EUR pri nas. A statistika samo center LJ uporablja za povprečje? No, pokaži nam še to metodologijo.

Sploh nimamo najvišjega deleža lastniških stabovanj. To je še ena laž. Seveda je pa visok, ampak zarad Jazbinška in vsesplošnega plenjenja v boljših časih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TorrentXL ()

LeQuack ::

feryz je izjavil:


Trg je tak kot je, kdor rabi in zmore, si kupi kar si lahko. Tako je pri nas in kjerkoli drugje po svetu.


Ni res, da je povsod tako slabo kot pri nas. Poleg tega cene padajo v veliko delih sveta, torej tudi tam je šlo gor dokler je lahko šlo. Ni tako kot da so v Novi Zelandiji zgradili toliko da bi zaradi tega padlo, ampak se je enostavno trg obrnil. To je normalen ekonomski cikel, kar bi bilo bolj nenavadno je, da bi šlo zmeraj samo gor.
Quack !

Alcarinnn ::

LeQuack je izjavil:

feryz je izjavil:


Trg je tak kot je, kdor rabi in zmore, si kupi kar si lahko. Tako je pri nas in kjerkoli drugje po svetu.


Ni res, da je povsod tako slabo kot pri nas. Poleg tega cene padajo v veliko delih sveta, torej tudi tam je šlo gor dokler je lahko šlo. Ni tako kot da so v Novi Zelandiji zgradili toliko da bi zaradi tega padlo, ampak se je enostavno trg obrnil. To je normalen ekonomski cikel, kar bi bilo bolj nenavadno je, da bi šlo zmeraj samo gor.


Problem je da večinoma tam kjer cene padajo pomeni da pač folk noče bit oz je povpraševanje manjše od ponudbe...

kamiKaZaA ::

Pa saj pri nas je isto. Majšperk. Novogradnje Maribor gradijo. Prodaja se že par mesecev. 27 stanovanj. Prostih še je 17 stanovanj (več kot polovica). Kjerkoli v Mariboru so v prvem mesecu razprodali 90%+ stanovanj. Tukaj pa 2-sobno za 154k, 3-sobno za 200k. Pa nihče noče tukaj živet, čeprav je ceneje kot v Mariboru ali Ptuju.

Cenik:
https://novogradnje-maribor.si/rezidenc...

Lokacija:
https://novogradnje-maribor.si/rezidenc...

Alcarinnn ::

kamiKaZaA je izjavil:

Pa saj pri nas je isto. Majšperk. Novogradnje Maribor gradijo. Prodaja se že par mesecev. 27 stanovanj. Prostih še je 17 stanovanj (več kot polovica). Kjerkoli v Mariboru so v prvem mesecu razprodali 90%+ stanovanj. Tukaj pa 2-sobno za 154k, 3-sobno za 200k. Pa nihče noče tukaj živet, čeprav je ceneje kot v Mariboru ali Ptuju.

Cenik:
https://novogradnje-maribor.si/rezidenc...

Lokacija:
https://novogradnje-maribor.si/rezidenc...


Seveda, ker maš like 25 min do Ptuja... do Maribora (šihta v konici) pa gladko 50 min... če ne 1h... Karkoli rabiš, razen kruha in mleka se je treba vsest v avto

feryz ::

Yep, ni v centru Ljubljane ali Maribora.

Stanovanj ni (čeprav so) in so ultra predraga (čeprav so nova po ceni kot desetletje nazaj).
V resnici je točno tako, kot je. Vsak bi rad stanovanje na Tromostovju, na pol zastonj.
Če to ne obstaja, potem ne obstaja nič in se je treba dreti po medijih in forumih.

Mediji in politiki pa pumpajo zadeve. Vsake toliko, da se ne pozabi.
Najdejo tistih par najbolj glasnih in glorificirajo v nebo. Kako so bogi in bla bla.
Pa še od teh par, jih gre večina raje na Tajsko, kot da bi delali, varčevali ali vzeli kredit za nepremičnino.

Alcarinnn ::

feryz je izjavil:

Yep, ni v centru Ljubljane ali Maribora.

Stanovanj ni (čeprav so) in so ultra predraga (čeprav so nova po ceni kot desetletje nazaj).
V resnici je točno tako, kot je. Vsak bi rad stanovanje na Tromostovju, na pol zastonj.
Če to ne obstaja, potem ne obstaja nič in se je treba dreti po medijih in forumih.

Mediji in politiki pa pumpajo zadeve. Vsake toliko, da se ne pozabi.
Najdejo tistih par najbolj glasnih in glorificirajo v nebo. Kako so bogi in bla bla.
Pa še od teh par, jih gre večina raje na Tajsko, kot da bi delali, varčevali ali vzeli kredit za nepremičnino.


Mislim ja... sicer mene bolj kot vse to moti da ni dejansko zgrajenih sosesk... in to da je vsak faking blok (ali 2) drugačna... recimo ajde tisti Novi vrtovi so še nekako v stilu, pol pa gradijo in umeščajo neke katastrofe med stavbe ki dobesedno kazijo izgled...

Enako me moti pri hišah... fak pa 2 taki, pa 2 drugačni... sem bil pri koelgu na Slovaškem par dni je kupil novogradnjo... tam so naredili like 200 zelo zelo podobnih bajt... vse bele fasade, s antracitno streho... tudi tlorisi zelo podobni ali pa je bila vsaj cela leva stran ulice enaka in potem desna drugačna... ampak bilo je 200 hiš... ne pa 2... celotno mini "naselje" ima dejansko nek IZGLED in formo... mi pa delamo bruke in katastrofe od tega kar dovolimo gradit. 17 hiš iz leta 1967-1980 podobnega stila, potem pa 18ta faking bela kocka in izgleda vse skupaj smešno.

zavajon ::

feryz je izjavil:

Pa še od teh par, jih gre večina raje na Tajsko, kot da bi delali, varčevali ali vzeli kredit za nepremičnino.

Vsekakor je obisk Tajske dosti boljša investicija kot v nepremičnino,

TorrentXL ::

feryz je izjavil:

Yep, ni v centru Ljubljane ali Maribora.

Stanovanj ni (čeprav so) in so ultra predraga (čeprav so nova po ceni kot desetletje nazaj).
V resnici je točno tako, kot je. Vsak bi rad stanovanje na Tromostovju, na pol zastonj.
Če to ne obstaja, potem ne obstaja nič in se je treba dreti po medijih in forumih.

Mediji in politiki pa pumpajo zadeve. Vsake toliko, da se ne pozabi.
Najdejo tistih par najbolj glasnih in glorificirajo v nebo. Kako so bogi in bla bla.
Pa še od teh par, jih gre večina raje na Tajsko, kot da bi delali, varčevali ali vzeli kredit za nepremičnino.


Stanovanj je že zdaj dovolj, če se ne bi kopičila za investicijo. Smo že ugotovili kako je in to nima veze s centrom kateregakoli mesta. Boomerji so grabežljive in sebične pi*de, prostor je pa zelo omejen in se še dodatno omejuje, da jim vrednost premoženja ne bi slučajno padla. Seveda se pa zraven še derejo po medijih, kako višji davki na nepremičnine niso fer in kako zahtevajo višje penzije. Mediji in politiki pa najdejo tistih par najbolj glasnih in pumpajo zadeve kako bo boga babica na kmetiji zarad višjega davka ostala brez hiše, kako družine ne bojo imele za jest, če se omeji kratkoročno oddajanje, kako je za vse krivih 0,01% slabih najemnikov in bla, bla, bla. Pa še ti raje potujejo po svetu, kot pa da bi fer davek plačali ali pa oddajali nepremičnino po neki normalni ceni.

Alcarinnn ::

zavajon je izjavil:

feryz je izjavil:

Pa še od teh par, jih gre večina raje na Tajsko, kot da bi delali, varčevali ali vzeli kredit za nepremičnino.

Vsekakor je obisk Tajske dosti boljša investicija kot v nepremičnino,


Super, potem naj ne jamrajo in naj grejo na Tajsko

TorrentXL je izjavil:

feryz je izjavil:

Yep, ni v centru Ljubljane ali Maribora.

Stanovanj ni (čeprav so) in so ultra predraga (čeprav so nova po ceni kot desetletje nazaj).
V resnici je točno tako, kot je. Vsak bi rad stanovanje na Tromostovju, na pol zastonj.
Če to ne obstaja, potem ne obstaja nič in se je treba dreti po medijih in forumih.

Mediji in politiki pa pumpajo zadeve. Vsake toliko, da se ne pozabi.
Najdejo tistih par najbolj glasnih in glorificirajo v nebo. Kako so bogi in bla bla.
Pa še od teh par, jih gre večina raje na Tajsko, kot da bi delali, varčevali ali vzeli kredit za nepremičnino.


Stanovanj je že zdaj dovolj, če se ne bi kopičila za investicijo. Smo že ugotovili kako je in to nima veze s centrom kateregakoli mesta. Boomerji so grabežljive in sebične pi*de, prostor je pa zelo omejen in se še dodatno omejuje, da jim vrednost premoženja ne bi slučajno padla. Seveda se pa zraven še derejo po medijih, kako višji davki na nepremičnine niso fer in kako zahtevajo višje penzije. Mediji in politiki pa najdejo tistih par najbolj glasnih in pumpajo zadeve kako bo boga babica na kmetiji zarad višjega davka ostala brez hiše, kako družine ne bojo imele za jest, če se omeji kratkoročno oddajanje, kako je za vse krivih 0,01% slabih najemnikov in bla, bla, bla. Pa še ti raje potujejo po svetu, kot pa da bi fer davek plačali ali pa oddajali nepremičnino po neki normalni ceni.


Seveda jih je... priemr je bil dan v Majšprku, imaš novogradnje za 200k ipd... pa folku ni ok, jebiga to je njihova pravica, ni pa njihova pravica da dobijo nepremičnino kjer oni hočejo za denar ki ga oni ponudijo... to pa pač ni pravica posameznika IN PRAV JE TAKO

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alcarinnn ()

TorrentXL ::

3k na m2 za Majšperk je retardirana cena. Sej noben ni nikoli rekel, da ima folk pravico dobit nepremičnino kjer oni hočejo in za denar, ki ga ponudijo. Tako kot ni pravica nepremičninskih zbirateljev, da so davki na nepremičnine nizki.

Alcarinnn ::

TorrentXL je izjavil:

3k na m2 za Majšperk je retardirana cena. Sej noben ni nikoli rekel, da ima folk pravico dobit nepremičnino kjer oni hočejo in za denar, ki ga ponudijo. Tako kot ni pravica nepremičninskih zbirateljev, da so davki na nepremičnine nizki.


Seveda si rekel... to si rekel posredno in impliciral z besedami tipa:

Če delaš v LJ mora bit omogočeno da kupiš/najameš v LJ... taka izjava implicira da mora kupec/najemnik imeti pravico nekje na nekem območju bivat in torej on postavi ceno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alcarinnn ()

kamiKaZaA ::

TorrentXL je izjavil:

Stanovanj je že zdaj dovolj, če se ne bi kopičila za investicijo.

Zakaj pa ne investirajo v Majšperk? Zakaj potem tisti, ki izvisijo v LJ in MB ne kupijo v Majšperku?

Zakaj tisti, ki ni zmožen dati 500k v LJ in ni zmožen dati 300k v Mariboru potem ne kupi stanovanje iste velikosti v Majšperku za 200k? Na voljo je 27 stanovanj, prodanih pa le 7 in se prodajajo že par mesecev. V Majšperku so trenutno najcenejše novogradnje v celi Sloveniji pa jih skoraj noben noče. 35 min do Maribora in 85 min do ringa Ljubljane.

TorrentXL ::

Alcarinnn je izjavil:

TorrentXL je izjavil:

3k na m2 za Majšperk je retardirana cena. Sej noben ni nikoli rekel, da ima folk pravico dobit nepremičnino kjer oni hočejo in za denar, ki ga ponudijo. Tako kot ni pravica nepremičninskih zbirateljev, da so davki na nepremičnine nizki.


Seveda si rekel... to si rekel posredno in impliciral z besedami tipa:

Če delaš v LJ mora bit omogočeno da kupiš/najameš v LJ... taka izjava implicira da mora kupec/najemnik imeti pravico nekje na nekem območju bivat in torej on postavi ceno


Tega nisem rekel. Država in občina seveda more skrbet za dostopnost nepremičnin, to pa ne pomeni pravica posameznika, da on postavlja ceno. Sej ni tako težko razumet. Kljub davku ali kateremukoli drugemu ukrepu, še vedno ostane metoda prodaje/nakupa enaka.

Alcarinnn ::

TorrentXL je izjavil:

Alcarinnn je izjavil:

TorrentXL je izjavil:

3k na m2 za Majšperk je retardirana cena. Sej noben ni nikoli rekel, da ima folk pravico dobit nepremičnino kjer oni hočejo in za denar, ki ga ponudijo. Tako kot ni pravica nepremičninskih zbirateljev, da so davki na nepremičnine nizki.


Seveda si rekel... to si rekel posredno in impliciral z besedami tipa:

Če delaš v LJ mora bit omogočeno da kupiš/najameš v LJ... taka izjava implicira da mora kupec/najemnik imeti pravico nekje na nekem območju bivat in torej on postavi ceno


Tega nisem rekel. Država in občina seveda more skrbet za dostopnost nepremičnin, to pa ne pomeni pravica posameznika, da on postavlja ceno. Sej ni tako težko razumet. Kljub davku ali kateremukoli drugemu ukrepu, še vedno ostane metoda prodaje/nakupa enaka.


Ampak če ti dodatno kaznuješ(povišaš, uvedeš davek) potem ena stran postane podrejena drugi strani... ker jo finančno kaznuješ če se ne odloči oddati ponudbi ki je... Medtem ko druga stran komot čaka in čaka in živi pri mamici in ni finančno kaznovana, ampak skorajda nagrajena (več prihrani)

Ti sicer trdiš da oni še vedno lahko ne oddajo/prodajo za ceno ki jo kupci ali najemniki ponujajo ampak morajo to plačat... medtem ko druga stran pa ne rabi kupit in jo to finančno ne bremeni neposredno z davkom... torej ustvarjaš neenake pogoje.

Davek dejansko posredno ela to kar ti trdiš da ne trdiš... davek sili LASTNIKA da proda/odda po ceni ki je na trgu ponujena... to ceno pa ponuja kupec/najemnik... torej se mora oddat/prodat po ceni kupca/najemnika, kar ti trdiš da ne drži? Boš obrazložil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alcarinnn ()

TorrentXL ::

Zakaj pa ne investirajo v Majšperk? Zakaj potem tisti, ki izvisijo v LJ in MB ne kupijo v Majšperku?


Sej, zakaj ne investirajo v Majšperk? Mogoče zato, ker se investicija ne splača? Vi ste tisti, ki zagovarjate da morejo imet investicije prednost pred ljudmi, ki bi radi živeli v mestu. Lahko bi kupovali tud tiste hipotetične hiše po 1EUR, o katerih bluzi feryz. Drugač se bo tud to v Majšperku prodalo, če ne pa naj znižajo ceno.

Zakaj tisti, ki ni zmožen dati 500k v LJ in ni zmožen dati 300k v Mariboru potem ne kupi stanovanje iste velikosti v Majšperku za 200k? Na voljo je 27 stanovanj, prodanih pa le 7 in se prodajajo že par mesecev. V Majšperku so trenutno najcenejše novogradnje v celi Sloveniji pa jih skoraj noben noče. 35 min do Maribora in 85 min do ringa Ljubljane.


A to še vedno govorimo o investicijah? Če govorimo o ljudeh, ki rabijo prvo nepremičnino, je odgovor tud jasen. Zato, ker je predaleč in sredi ničesar. Verjamem pa, da bi kdo iz tiste okolice z veseljem kupil, če cena ne bi bila 3k na m2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TorrentXL ()

Alcarinnn ::

Sej, zakaj ne investirajo v Majšperk? Mogoče zato, ker se investicija ne splača? Vi ste tisti, ki zagovarjate da morejo imet investicije prednost pred ljudmi, ki bi radi živeli v mestu. Lahko bi kupovali tud tiste hipotetične hiše po 1€, o katerih bluzi feryz. Drugač se bo tud to v Majšperku prodalu, če ne pa naj znižajo ceno.


Saj če bo dovolj visoka cena se tudi v mestu ne bo splačala investicija... torej potemtakem lahko sklepava, da če dvignemo cene x2 danes se investicije ne bodo več splačale? In bodo imeli prednost ljudje kot v Majšperku?

A to še vedno govorimo o investicijah? Če govorimo o ljudeh, ki rabijo prvo nepremičnino, je odgovor tud jasen. Zato, ker je predaleč in sredi ničesar.


Z Majšperka do CE je tu tu kot z Maribora do Celja... do LJ tudi načeloma ni neke bistvene razlike

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alcarinnn ()

TorrentXL ::

Ampak če ti dodatno kaznuješ(povišaš, uvedeš davek) potem ena stran postane podrejena drugi strani... ker jo finančno kaznuješ če se ne odloči oddati ponudbi ki je... Medtem ko druga stran komot čaka in čaka in živi pri mamici in ni finančno kaznovana, ampak skorajda nagrajena (več prihrani)

Ti sicer trdiš da oni še vedno lahko ne oddajo/prodajo za ceno ki jo kupci ali najemniki ponujajo ampak morajo to plačat... medtem ko druga stran pa ne rabi kupit in jo to finančno ne bremeni neposredno z davkom... torej ustvarjaš neenake pogoje.


Tu ni nobene podrejenosti. Lahko proda, lahko odda, lahko plača davek... Dejansko sedaj država skrbi, da so podrejeni vsi kupci in najemniki. To pa ja. Ustvarja neenake pogoje.

Davek dejansko posredno ela to kar ti trdiš da ne trdiš... davek sili LASTNIKA da proda/odda po ceni ki je na trgu ponujena... to ceno pa ponuja kupec/najemnik... torej se mora oddat/prodat po ceni kupca/najemnika, kar ti trdiš da ne drži? Boš obrazložil?


Davek točno to dela kar ti zagovarjaš. Zmanjšuje podrejenost ene strani in zmanjšuje neenake pogoje. Sej to razumejo v vseh državah, samo slovenski bebci so preneumni, da bi razumeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TorrentXL ()

tony1 ::

kamiKaZaA je izjavil:

Pa saj pri nas je isto. Majšperk. Novogradnje Maribor gradijo. Prodaja se že par mesecev. 27 stanovanj. Prostih še je 17 stanovanj (več kot polovica). Kjerkoli v Mariboru so v prvem mesecu razprodali 90%+ stanovanj. Tukaj pa 2-sobno za 154k, 3-sobno za 200k. Pa nihče noče tukaj živet, čeprav je ceneje kot v Mariboru ali Ptuju.

Cenik:
https://novogradnje-maribor.si/rezidenc...

Lokacija:
https://novogradnje-maribor.si/rezidenc...


Hvala za nasvet, vseeno pa ni tako ugodno kot praviš, najcenejši flat je 154k + obvezen en parking (normalen človek v vukojebini seveda rabi 2) = 154k + 15k = 168k. Še raje 183k. Kar pa, kar naenkrat za en Majšperk (razen lokalcev nihče na forumu niti slučajno nima pojma, kje je to :))) ni poceni.

Poglejmo tloris:
https://novogradnje-maribor.si/rezidenc...

183k za enosobno stanovanje z zanič tlorisom. To je za enega, ki bo komot, za par je že kar podvig (ajde, prvih nekaj let gre), otrok nimaš kam dat. Nima ločene kuhinje (cel lajf poslušaš hladilnik ko sediš na sedežni), nima predsobe. Kako to, da imamo v MB socialistična stanovanja, ki so vse to imela?

Tudi ločena TČ za vsako stanovanje je sodobna neumnost (sicer manjša od etažne pl. peči). Je pa res, da v bloku tako ne bo faraonk...

kamiKaZaA ::

TorrentXL je izjavil:

Zato, ker je predaleč in sredi ničesar. Verjamem pa, da bi kdo iz tiste okolice z veseljem kupil, če cena ne bi bila 3k na m2.

Majšperk ima vse kar potrebuješ: trgovino (Jager), gostilno, vrtec, OŠ in igrišče. In vse to dosežeš s kateregakoli konca Majšperka v 5-15 minutah peš.

Še nekaj slik iz Majšperka:

















tony1 ::

Kje so službe?

Kako to, da so lahko komunistični prašiči nacistični lahko v časih, ko smo imeli mnogo manj denarja kot danes zrihtali model policentričnega razvoja, kjer se je najprej postavilo tovarne nato pa okrog njih bloke.

Tukaj pa imamo delovna mesta 150 km daleč, lokalnih služb ni, so pa bloki. Super.

kamiKaZaA ::

tony1 je izjavil:

Hvala za nasvet, vseeno pa ni tako ugodno kot praviš

Napisal sem da so najcenejše novogradnje (trenutno). In da so še na voljo. TorrentXL piše, da se vse proda in da drugi nimajo možnost kupiti, če se preveč obotavljajo, ker potem investitorji pokupijo. No tukaj lahko vsak kupi. Ampak sam v tej vasi ne bi živel. Zaradi lokacije, čeprav ima vse od vrtca, OŠ do trgovine, gostilne, igrišča in vse to dostopno peš z največ 15 minut hoje. Ne, hvala, ostajam rajši v MB, kjer so dražje nepremičnine od teh.

tony1 ::

"Enako me moti pri hišah... fak pa 2 taki, pa 2 drugačni... sem bil pri koelgu na Slovaškem par dni je kupil novogradnjo... tam so naredili like 200 zelo zelo podobnih bajt... vse bele fasade, s antracitno streho... tudi tlorisi zelo podobni ali pa je bila vsaj cela leva stran ulice enaka in potem desna drugačna... ampak bilo je 200 hiš... ne pa 2... celotno mini "naselje" ima dejansko nek IZGLED in formo... mi pa delamo bruke in katastrofe od tega kar dovolimo gradit. 17 hiš iz leta 1967-1980 podobnega stila, potem pa 18ta faking bela kocka in izgleda vse skupaj smešno."

Dejansko bo treba našim urbanistom enkrat povedati, da zidajo ciganska naselja. Jebiga, lej, kar se je zidalo se v komunizmu, takrat smo bili preveč revni za kaj boljšega.

Danes imamo denarja ko pečka, ampak smo menda že vse pozidali.

Alcarinnn ::

Davek točno to dela kar ti zagovarjaš. Zmanjšuje podrejenost ene strani in zmanjšuje neenake pogoje. Sej to razumejo v vseh državah, samo slovenski bebci so preneumni, da bi razumeli.


Neumnost... dejansko dela neenakost, ne povečuje enakost...

Enakost je ko kupec/najemnik noče kupit in ni obdavčen zato posebej in enako velja za prodajalca/najemodajalca... ti bi zdaj porušil to enakost.

Si predstavljaš da bi dali davek 0,1% na vsak dan na izdelek ki stoji v trgovini? To bi sililo trgovce prodat in kupci bi dobili še večjo moč... to hočeš ti na trgu nepremičnin

tony1 ::

kamiKaZaA je izjavil:

tony1 je izjavil:

Hvala za nasvet, vseeno pa ni tako ugodno kot praviš

Napisal sem da so najcenejše novogradnje (trenutno). In da so še na voljo. TorrentXL piše, da se vse proda in da drugi nimajo možnost kupiti, če se preveč obotavljajo, ker potem investitorji pokupijo. No tukaj lahko vsak kupi. Ampak sam v tej vasi ne bi živel. Zaradi lokacije, čeprav ima vse od vrtca, OŠ do trgovine, gostilne, igrišča in vse to dostopno peš z največ 15 minut hoje. Ne, hvala, ostajam rajši v MB, kjer so dražje nepremičnine od teh.


Kakšna je mikrolokacija blokov, so jih stisnili zraven glavne ceste?

In najbolj nujno vprašanje, kje je najbližji hudourniški potoček? :D
««
254 / 260
»»