» »

Cene stanovanj v LJ in drugod

Cene stanovanj v LJ in drugod

Temo vidijo: vsi
««
255 / 260
»»

TorrentXL ::

Majšperk ima vse kar potrebuješ: trgovino (Jager), gostilno, vrtec, OŠ in igrišče. In vse to dosežeš s kateregakoli konca Majšperka v 5-15 minutah peš.


Nimam nič proti Majšperku. Naj znižajo cene, pa bodo hitreje prodali. Problem je, da ne rabijo znižat cen, ker država in občina skrbita, da lahko vztrajajo na cenah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TorrentXL ()

kamiKaZaA ::

tony1 je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

tony1 je izjavil:

Hvala za nasvet, vseeno pa ni tako ugodno kot praviš

Napisal sem da so najcenejše novogradnje (trenutno). In da so še na voljo. TorrentXL piše, da se vse proda in da drugi nimajo možnost kupiti, če se preveč obotavljajo, ker potem investitorji pokupijo. No tukaj lahko vsak kupi. Ampak sam v tej vasi ne bi živel. Zaradi lokacije, čeprav ima vse od vrtca, OŠ do trgovine, gostilne, igrišča in vse to dostopno peš z največ 15 minut hoje. Ne, hvala, ostajam rajši v MB, kjer so dražje nepremičnine od teh.


Kakšna je mikrolokacija blokov, so jih stisnili zraven glavne ceste?

Sem že dal v zgornjem komentarju link do lokacije, kjer si vse to lahko sam pogledaš. Evo, še enkrat:
https://novogradnje-maribor.si/rezidenc...

TorrentXL ::

Napisal sem da so najcenejše novogradnje (trenutno). In da so še na voljo. TorrentXL piše, da se vse proda in da drugi nimajo možnost kupiti, če se preveč obotavljajo, ker potem investitorji pokupijo. No tukaj lahko vsak kupi. Ampak sam v tej vasi ne bi živel. Zaradi lokacije, čeprav ima vse od vrtca, OŠ do trgovine, gostilne, igrišča in vse to dostopno peš z največ 15 minut hoje. Ne, hvala, ostajam rajši v MB, kjer so dražje nepremičnine od teh.


A to si ti kr svojo debato izmišljuješ. Jaz nisem napisal da drugi nimajo možnosti kupit, če se preveč obotavljajo. Drugi nimajo možnosti kupit, ker je predrago.

feryz ::

TorrentXL je izjavil:

Stanovanj je že zdaj dovolj, če se ne bi kopičila za investicijo. Smo že ugotovili kako je in to nima veze s centrom kateregakoli mesta. Boomerji so grabežljive in sebične pi*de, prostor je pa zelo omejen in se še dodatno omejuje, da jim vrednost premoženja ne bi slučajno padla.
Se pravi, novogradnje so prazne, nihče jih noče kupiti po zelo ugodnih cenah zato, ker so bumerji sebične pičke in jih nočejo kupiti za investicijo?
Nekako tako, verjetno. Če bi jih pokupili, ne bi imeli prostih nepremičnin na trgu, po ugodnih cenah.

Problem je samo in le Ljubljana. Nimam pojma zakaj folk rine tja, ampak tisti ki rine, mora vedeti v kaj rine.
To je vsa umetnost.
Pa še nekaj je. Problem ni tako pereč, kot se tukaj delate da je. Samo najbolj glasni ste.
Ostali pogledamo kaj rabimo, nekaj časa sledimo in na koncu kupimo.
Brez gobezdanja kako je drago, nedostopno, nemogoče, bla bla.

TorrentXL ::

Alcarinnn je izjavil:

Davek točno to dela kar ti zagovarjaš. Zmanjšuje podrejenost ene strani in zmanjšuje neenake pogoje. Sej to razumejo v vseh državah, samo slovenski bebci so preneumni, da bi razumeli.


Neumnost... dejansko dela neenakost, ne povečuje enakost...

Enakost je ko kupec/najemnik noče kupit in ni obdavčen zato posebej in enako velja za prodajalca/najemodajalca... ti bi zdaj porušil to enakost.

Si predstavljaš da bi dali davek 0,1% na vsak dan na izdelek ki stoji v trgovini? To bi sililo trgovce prodat in kupci bi dobili še večjo moč... to hočeš ti na trgu nepremičnin


Neumnosti ti pišeš. Država ne omejuje tovarni koliko izdelkov lahko sproducira, ki potem pridejo na police trgovine. Prav tako trgovina z držanjem nekega izdelka na polici nič ne profitira, ampak lahko kvečjemu samo izgubi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TorrentXL ()

Alcarinnn ::

TorrentXL je izjavil:

Majšperk ima vse kar potrebuješ: trgovino (Jager), gostilno, vrtec, OŠ in igrišče. In vse to dosežeš s kateregakoli konca Majšperka v 5-15 minutah peš.


Nimam nič proti Majšperku. Naj znižajo cene, pa bodo hitreje prodali. Problem je, da ne rabijo znižat cen, ker država in občina skrbita, da lahko vztrajajo na cenah.


Vidiš mi tudi nimamo nič proti temu da ljudje kupijo kjer želijo, samo naj povišajo ponudbe 8-)

TorrentXL je izjavil:

Alcarinnn je izjavil:

Davek točno to dela kar ti zagovarjaš. Zmanjšuje podrejenost ene strani in zmanjšuje neenake pogoje. Sej to razumejo v vseh državah, samo slovenski bebci so preneumni, da bi razumeli.


Neumnost... dejansko dela neenakost, ne povečuje enakost...

Enakost je ko kupec/najemnik noče kupit in ni obdavčen zato posebej in enako velja za prodajalca/najemodajalca... ti bi zdaj porušil to enakost.

Si predstavljaš da bi dali davek 0,1% na vsak dan na izdelek ki stoji v trgovini? To bi sililo trgovce prodat in kupci bi dobili še večjo moč... to hočeš ti na trgu nepremičnin


Neumnosti ti pišeš. Država ne omejuje tovarni koliko izdelkov lahko sproducira, ki potem pridejo na police trgovine. Prav tako trgovina z držanjem nekega izdelka na polici nič ne profitira, ampak lahko kvečjemu samo izgubi.


Seveda jih omejuje... preko birokracije in ostalih zakonov(minimalna plača itd...), sicer ne neposredno ampak spet posredno preko omejevanja gradnje itd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alcarinnn ()

TorrentXL ::

Se pravi, novogradnje so prazne, nihče jih noče kupiti po zelo ugodnih cenah zato, ker so bumerji sebične pičke in jih nočejo kupiti za investicijo?
Nekako tako, verjetno. Če bi jih pokupili, ne bi imeli prostih nepremičnin na trgu, po ugodnih cenah.


O kakih praznih novogradnjah govoriš? Kupljene prazne novogradnje se ne prodajajo naprej, ker so jih boomerji kupili za investicijo. Če pa govoriš o Majšperku, pa je to daleč od ugodnih cen in daleč od služb. Ne vem kaj je smisel, da se delaš še bolj neumnega kot si.

Problem je samo in le Ljubljana. Nimam pojma zakaj folk rine tja, ampak tisti ki rine, mora vedeti v kaj rine.
To je vsa umetnost.


Problem ni samo LJ. Problem je tud okolica LJ. Domžale, Trzin, Mengeš, Brezovica, Vodice... Problem je cela obala. Problem je Kranj. Problem je Maribor. Problem je Novo Mesto. Problem je povsod, kjer želijo ljudje živet.

Pa še nekaj je. Problem ni tako pereč, kot se tukaj delate da je. Samo najbolj glasni ste.
Ostali pogledamo kaj rabimo, nekaj časa sledimo in na koncu kupimo.
Brez gobezdanja kako je drago, nedostopno, nemogoče, bla bla.


Problem je bolj pereč, kot se tukaj delamo da je. Najbolj glasni so ravno zagovorniki visokih cen, ki želijo da država skrbi za vrednost njihovega premoženja.
Kakšen šok. Boomerji, ki so prišli do dost cenejše prve nepremičnine nimajo težave z investiranjem presežnega denarja v dodatne nepremičnine. Si pa pogruntal nekaj novega. :))

kamiKaZaA ::

TorrentXL je izjavil:

Napisal sem da so najcenejše novogradnje (trenutno). In da so še na voljo. TorrentXL piše, da se vse proda in da drugi nimajo možnost kupiti, če se preveč obotavljajo, ker potem investitorji pokupijo. No tukaj lahko vsak kupi. Ampak sam v tej vasi ne bi živel. Zaradi lokacije, čeprav ima vse od vrtca, OŠ do trgovine, gostilne, igrišča in vse to dostopno peš z največ 15 minut hoje. Ne, hvala, ostajam rajši v MB, kjer so dražje nepremičnine od teh.


A to si ti kr svojo debato izmišljuješ. Jaz nisem napisal da drugi nimajo možnosti kupit, če se preveč obotavljajo. Drugi nimajo možnosti kupit, ker je predrago.

Koliko bi potem morala stati novogradnja za družinsko 3-sobno stanovanje po tvoje?

Za 200k dobiš to:
https://novogradnje-maribor.si/rezidenc...
Na lokaciji (peš):
Šola - 3 min (300m)
Občina - 3 min (400m)
Trgovina - 2 min (180m)
Športni park - 3 min (450m)
Kulturni center - 3 min (230m)
Vrtec - 9 min (1,1km)
Imaš pa še v rangu par minut peš bar, gostilno, Petrol pumpo in Petrol EV charging station.
https://novogradnje-maribor.si/rezidenc...

TorrentXL ::

Vidiš mi tudi nimamo nič proti temu da ljudje kupijo kjer želijo, samo naj povišajo ponudbe 8-)


Kakšno vezo ima to s tem, da država skrbi za visoke cene nepremičnin? Mi tud nimamo nič proti temu, da ljudje investirajo v nepremičnine, samo naj plačajo visok davek glede na ocenjeno vrednost nepremičnine. Če jim je to predrago, lahko še vedno kupijo tiste feryzove hiše za 1€. Tu bo tud davek zelo nizek.

Seveda jih omejuje... preko birokracije in ostalih zakonov(minimalna plača itd...), sicer ne neposredno ampak spet posredno preko omejevanja gradnje itd...


Omejuje na mnogo načinov, zato je tud odgovorna za ustvarjanje boljših pogojev.

feryz ::

Nekaj sprašujem naokrog in brez zajebancije, nikogar ne poznam, ki bi imel problem z nakupom stanovanja v Ljubljani.

Ampak če vi pravite, da je to vseslovenski problem, potem najbrž je.
Spodobilo bi se, da date ven vsaj ene konkretne cifre. Da vemo o čem se pogovarjamo.
Ima ta problem milijon Slovencev, pol milijona, vsaj par sto tisoč ljudi?

Alcarinnn ::

Kakšno vezo ima to s tem, da država skrbi za visoke cene nepremičnin?


Neumnost, državan ič ne skrbi za visoko ceno, za to skrbijo KUPCI... če ne bi kupili in raje živeli kot pred 70 leti ko so bile 3 generacije v 1 hiši bi cene drastično padle v 2 letih...

Ampak če vi pravite, da je to vseslovenski problem, potem najbrž je.
Spodobilo bi se, da date ven vsaj ene konkretne cifre. Da vemo o čem se pogovarjamo.
Ima ta problem milijon Slovencev, pol milijona, vsaj par sto tisoč ljudi?


Dejansko problema ni... je samo problem razvajenosti...

Jaz bi tudi imel 4 sobno nepremičnino za 100k ampak ker je ni sem pač moral dat 250k zanjo... jebiga...

Vsak posameznik ima na voljo sledeče opcije:

1. Kupiš to kar LAHKO
2. Pridobiš dovolj denarja da kupiš to kar ŽELIŠ

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alcarinnn ()

bm1973 ::

feryz je izjavil:


Problem je samo in le Ljubljana. Nimam pojma zakaj folk rine tja, ampak tisti ki rine, mora vedeti v kaj rine.
To je vsa umetnost.

Ljubljana ni problem.

Problem so vsi, ki bi radi bili v Ljubljani pa nimajo keša >:D.
Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje.
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]

TorrentXL ::

kamiKaZaA je izjavil:

TorrentXL je izjavil:

Napisal sem da so najcenejše novogradnje (trenutno). In da so še na voljo. TorrentXL piše, da se vse proda in da drugi nimajo možnost kupiti, če se preveč obotavljajo, ker potem investitorji pokupijo. No tukaj lahko vsak kupi. Ampak sam v tej vasi ne bi živel. Zaradi lokacije, čeprav ima vse od vrtca, OŠ do trgovine, gostilne, igrišča in vse to dostopno peš z največ 15 minut hoje. Ne, hvala, ostajam rajši v MB, kjer so dražje nepremičnine od teh.


A to si ti kr svojo debato izmišljuješ. Jaz nisem napisal da drugi nimajo možnosti kupit, če se preveč obotavljajo. Drugi nimajo možnosti kupit, ker je predrago.

Koliko bi potem morala stati novogradnja za družinsko 3-sobno stanovanje po tvoje?

Za 200k dobiš to:
https://novogradnje-maribor.si/rezidenc...
Na lokaciji (peš):
Šola - 3 min (300m)
Občina - 3 min (400m)
Trgovina - 2 min (180m)
Športni park - 3 min (450m)
Kulturni center - 3 min (230m)
Vrtec - 9 min (1,1km)
Imaš pa še v rangu par minut peš bar, gostilno, Petrol pumpo in Petrol EV charging station.
https://novogradnje-maribor.si/rezidenc...


To je 3,6k na m2 uporabne površine. Pa brez parkinga.

Ne bom govoril koliko bi to moralo bit vredno, ker to ni poanta. Poanta je, da se uredi nepremičninski trg tako, da ljudje in podjetja ne bodo masovno parkirala denar v nepremičnine in da se potem tud poveča zazidljivost, če bo še vedno primanjkovalo stanovanj. Po tem bo cena na trgu pač taka kot je.

Alcarinnn ::

Po tem bo cena na trgu pač taka kot je.


Seveda, seveda, potem boš tu skupaj z jerneje in še kom "kričal" kako bi morali znižat ceno KER "vstavi razloge"

TorrentXL ::

feryz je izjavil:

Nekaj sprašujem naokrog in brez zajebancije, nikogar ne poznam, ki bi imel problem z nakupom stanovanja v Ljubljani.

Ampak če vi pravite, da je to vseslovenski problem, potem najbrž je.
Spodobilo bi se, da date ven vsaj ene konkretne cifre. Da vemo o čem se pogovarjamo.
Ima ta problem milijon Slovencev, pol milijona, vsaj par sto tisoč ljudi?


Aja. Ti sprašuješ lastnike nepremičnin, če imajo problem z nakupom stanovanja v Ljubljani in potem sklepaš, da problema ni. Pravi genij. :))

Sej si lahko poiščeš podatke. Uradna statistika pravi, da je cca. 80k ljudi, ki plačujejo za najem več kot 40% dohodka. To seveda ne upošteva vse mlade, ki ostajajo pri starših. Tako da verjetno govorimo o več 100k ljudi. Tud v anketah se pokaže da je ta problematika pomembna. Če ne bi bila, potem tud politiki ne bi dajali toliko praznih obljub na to temo. Sej oni niso tako neumni kot vi in se zavedajo kaj je potrebno obljubit za glasove. Ne dajajo to v koalicijsko pogodbo tako malo za hec.

Neumnost, državan ič ne skrbi za visoko ceno, za to skrbijo KUPCI... če ne bi kupili in raje živeli kot pred 70 leti ko so bile 3 generacije v 1 hiši bi cene drastično padle v 2 letih...


Seveda država skrbi za visoko ceno. Gre za osnovno človekovo potrebo, tako da kupci/najemniki so zagotovljeni. In ker ne živimo kot pred 70 leti, so potrebne spremembe na mnogih področjih, vključno z reformo davka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TorrentXL ()

TorrentXL ::

Alcarinnn je izjavil:

Po tem bo cena na trgu pač taka kot je.


Seveda, seveda, potem boš tu skupaj z jerneje in še kom "kričal" kako bi morali znižat ceno KER "vstavi razloge"


Ne bom. Bi pa ti jokal zakaj država več ne skrbi za visoko vrednost nepremičnin.

Alcarinnn ::

Seveda država skrbi za visoko ceno. Gre za osnovno človekovo potrebo, tako da kupci/najemniki so zagotovljeni. In ker ne živimo kot pred 70 leti, so potrebne spremembe na mnogih področjih, vključno z reformo davka.


Po tej logiki država skrbi tudi za visoko ceno hrane in pijače, vse to bi lahko bilo nižje če država ne bi zahtevala toliko papirjev kot recimo pri gradnji...

Marsikdo si ne more privoščit hrane, pa za to ne bomo dali davka na neprodano hrano.

TorrentXL ::

Hrana je še vedno dostopna in kljub temu država ukrepa, ko postane dražja. Enako naredi pri ceni energentov itd. Nima pa to veze s "to" logiko, ker država ne omejuje hrano tako kot nepremičnine. Nihče tud ne kupuje hrano za investicijo, da bi bil smiseln davek na lastništvo hrane. A si res toliko retardiran?

Zelo malo ljudi je, ki si ne morejo privoščit hrane in za njih imamo druge socialne korektive.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TorrentXL ()

kamiKaZaA ::

TorrentXL je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

TorrentXL je izjavil:

Napisal sem da so najcenejše novogradnje (trenutno). In da so še na voljo. TorrentXL piše, da se vse proda in da drugi nimajo možnost kupiti, če se preveč obotavljajo, ker potem investitorji pokupijo. No tukaj lahko vsak kupi. Ampak sam v tej vasi ne bi živel. Zaradi lokacije, čeprav ima vse od vrtca, OŠ do trgovine, gostilne, igrišča in vse to dostopno peš z največ 15 minut hoje. Ne, hvala, ostajam rajši v MB, kjer so dražje nepremičnine od teh.


A to si ti kr svojo debato izmišljuješ. Jaz nisem napisal da drugi nimajo možnosti kupit, če se preveč obotavljajo. Drugi nimajo možnosti kupit, ker je predrago.

Koliko bi potem morala stati novogradnja za družinsko 3-sobno stanovanje po tvoje?

Za 200k dobiš to:
https://novogradnje-maribor.si/rezidenc...
Na lokaciji (peš):
Šola - 3 min (300m)
Občina - 3 min (400m)
Trgovina - 2 min (180m)
Športni park - 3 min (450m)
Kulturni center - 3 min (230m)
Vrtec - 9 min (1,1km)
Imaš pa še v rangu par minut peš bar, gostilno, Petrol pumpo in Petrol EV charging station.
https://novogradnje-maribor.si/rezidenc...


To je 3,6k na m2 uporabne površine. Pa brez parkinga.

Ne bom govoril koliko bi to moralo bit vredno, ker to ni poanta. Poanta je, da se uredi nepremičninski trg tako, da ljudje in podjetja ne bodo masovno parkirala denar v nepremičnine in da se potem tud poveča zazidljivost, če bo še vedno primanjkovalo stanovanj. Po tem bo cena na trgu pač taka kot je.

Hvala za odgovor. Torej vedno bo predrago za tebe, ker bo vedno nek razlog, razen hipotetično, če bi pri točno tromostovju zgradili 3-sobno stanovanje z 2 parkingoma za 100k. Kar pa vemo, da takšnih cen več ne bo nikoli. Pa še takrat, če bi jim uspelo, bi spet napisal da je predrago in da več kot 50k ne bi smelo to stati.

Alcarinnn ::

TorrentXL je izjavil:

Hrana je še vedno dostopna in kljub temu država ukrepa, ko postane dražja. Enako naredi pri ceni energentov itd. Nima pa to veze s "to" logiko, ker država ne omejuje hrano tako kot nepremičnine. Nihče tud ne kupuje hrano za investicijo, da bi bil smiseln davek na lastništvo hrane. A si res toliko retardiran?

Zelo malo ljudi je, ki si ne morejo privoščit hrane in za njih imamo druge socialne korektive.


Hrana je dostopna ODVISNO KOGA VPRAŠAŠ... enako velja za nepremičnine... nehaj delit sodbe za celo državo ker je dostopnost SUBJEKTIVNO MNENJE ne objektivno dejstvo...

TorrentXL ::

Hvala za odgovor. Torej vedno bo predrago za tebe, ker bo vedno nek razlog, razen hipotetično, če bi pri točno tromostovju zgradili 3-sobno stanovanje z 2 parkingoma za 100k. Kar pa vemo, da takšnih cen več ne bo nikoli. Pa še takrat, če bi jim uspelo, bi spet napisal da je predrago in da več kot 50k ne bi smelo to stati.


Mogoče si hodil na OŠ Gustava Šiliha v MB, pa je zato težava v razumevanju napisanega. Jaz to nisem napisal. Obstajajo splošne smernice, ki določajo kdaj so stanovanja dovolj dostopna. To kar ti pišeš nima nobene veze z ničemer in tud če bodo nekateri posamezniki še vedno jamrali, ni to noben izgovor da država nič ne naredi na področju, ki ga je zasrala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TorrentXL ()

kamiKaZaA ::

TorrentXL je izjavil:

Hvala za odgovor. Torej vedno bo predrago za tebe, ker bo vedno nek razlog, razen hipotetično, če bi pri točno tromostovju zgradili 3-sobno stanovanje z 2 parkingoma za 100k. Kar pa vemo, da takšnih cen več ne bo nikoli. Pa še takrat, če bi jim uspelo, bi spet napisal da je predrago in da več kot 50k ne bi smelo to stati.


Mogoče si hodil na OŠ Gustava Šiliha v MB, pa je zato težava v razumevanju napisanega. Jaz to nisem napisal. Obstajajo splošne smernice, ki določajo kdaj so stanovanja dovolj dostopna. To kar ti pišeš nima nobene veze z ničemer in tud če bodo nekateri posamezniki še vedno jamrali, ni to noben izgovor da država nič ne naredi na področju, ki ga je zasrala.

Nas so na gusteku učili, da trg in predvsem ponudba-povpraševanje določa ceno. Pri ceni pa vedno največ plačaš za lokacijo, ker strošek gradnje je bolj ali manj skoraj isti v radiusu 50-100 kilometrov.

Zanimivo pa je, da ima moj sošolec (Damjan Murko) iz OŠ par stanovanj in ne jamra kako je vse predrago. Toliko samo, ko žališ ljudi, kateri so hodili na OŠ Gustav Šilih, a hkrati preziraš, da si tudi takšni lahko kupijo nepremičnino oz. več njih. Toliko samo, ko zaničuješ druge in njihovo izobrazbo in imaš sebe za superiornega in super sposobnega, hkrati pa cviliš kako so nepremičnine predrage in si jo zaradi tega ne moreš privoščiti in že 5+ let čakaš, da cene padejo, cene pa so se v tem času skoraj podvojile.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamiKaZaA ()

TorrentXL ::

Hrana je dostopna ODVISNO KOGA VPRAŠAŠ... enako velja za nepremičnine... nehaj delit sodbe za celo državo ker je dostopnost SUBJEKTIVNO MNENJE ne objektivno dejstvo...


Dostopnost je objektivno dejstvo, ki se da izračunat. To da ti dejstev nisi sposoben razumet, ne pomeni da je vse subjektivno. Subjektivno je tvoje mnenje, da je davek na nepremičnine trenutno ustrezen.

Alcarinnn ::

TorrentXL je izjavil:

Hrana je dostopna ODVISNO KOGA VPRAŠAŠ... enako velja za nepremičnine... nehaj delit sodbe za celo državo ker je dostopnost SUBJEKTIVNO MNENJE ne objektivno dejstvo...


Dostopnost je objektivno dejstvo, ki se da izračunat. To da ti dejstev nisi sposoben razumet, ne pomeni da je vse subjektivno. Subjektivno je tvoje mnenje, da je davek na nepremičnine trenutno ustrezen.


Po katerem objektivnem dejstvu je hrana dostopna? To da ni skoraj nihče lačen v SLO?

OK, potem tudi nepremičnine so dostopne po objektivnem dejstvu da skoraj noben ni brezdomec

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alcarinnn ()

TorrentXL ::

kamiKaZaA je izjavil:

TorrentXL je izjavil:

Hvala za odgovor. Torej vedno bo predrago za tebe, ker bo vedno nek razlog, razen hipotetično, če bi pri točno tromostovju zgradili 3-sobno stanovanje z 2 parkingoma za 100k. Kar pa vemo, da takšnih cen več ne bo nikoli. Pa še takrat, če bi jim uspelo, bi spet napisal da je predrago in da več kot 50k ne bi smelo to stati.


Mogoče si hodil na OŠ Gustava Šiliha v MB, pa je zato težava v razumevanju napisanega. Jaz to nisem napisal. Obstajajo splošne smernice, ki določajo kdaj so stanovanja dovolj dostopna. To kar ti pišeš nima nobene veze z ničemer in tud če bodo nekateri posamezniki še vedno jamrali, ni to noben izgovor da država nič ne naredi na področju, ki ga je zasrala.

Nas so na gusteku učili, da trg in predvsem ponudba-povpraševanje določa ceno. Pri ceni pa vedno največ plačaš za lokacijo, ker strošek gradnje je bolj ali manj skoraj isti v radiusu 50-100 kilometrov.

Zanimivo pa je, da ima moj sošolec (Damjan Murko) iz OŠ par stanovanj in ne jamra kako je vse predrago.


Verjamem, da se vam na Gusteku samo to povedali, ker so predvidevali da vam bo že to težko razumljivo. Verjetno so predvidevali, da zarad omejenosti niste sposobni razumet omejenost prostora in vpliv države/občine na nepremičninski trg. Tud Monoply igra je bila pretežka za vas, če še likov ne znate spravit v škatlo.

Vidim, da je za tebe tvoj idol Damjan Murko glavno merilo za dostopnost nepremičnin, ampak to lahko vzdrži samo v tvojem svetu.

Alcarinnn je izjavil:

TorrentXL je izjavil:

Hrana je dostopna ODVISNO KOGA VPRAŠAŠ... enako velja za nepremičnine... nehaj delit sodbe za celo državo ker je dostopnost SUBJEKTIVNO MNENJE ne objektivno dejstvo...


Dostopnost je objektivno dejstvo, ki se da izračunat. To da ti dejstev nisi sposoben razumet, ne pomeni da je vse subjektivno. Subjektivno je tvoje mnenje, da je davek na nepremičnine trenutno ustrezen.


Po katerem objektivnem dejstvu je hrana dostopna? To da ni skoraj nihče lačen v SLO?

OK, potem tudi nepremičnine so dostopne po objektivnem dejstvu da skoraj noben ni brezdomec


Hahaha, kak si ti bogi. Postaviš neumno vprašanje in potem na tem baziraš neumne zaključke. V Sloveniji je hrana dostopna, ker nikjer v Sloveniji ne rabiš več kot pol plače za hrano. Tud če imaš minimalno plačo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TorrentXL ()

kamiKaZaA ::

TorrentXL je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

TorrentXL je izjavil:

Hvala za odgovor. Torej vedno bo predrago za tebe, ker bo vedno nek razlog, razen hipotetično, če bi pri točno tromostovju zgradili 3-sobno stanovanje z 2 parkingoma za 100k. Kar pa vemo, da takšnih cen več ne bo nikoli. Pa še takrat, če bi jim uspelo, bi spet napisal da je predrago in da več kot 50k ne bi smelo to stati.


Mogoče si hodil na OŠ Gustava Šiliha v MB, pa je zato težava v razumevanju napisanega. Jaz to nisem napisal. Obstajajo splošne smernice, ki določajo kdaj so stanovanja dovolj dostopna. To kar ti pišeš nima nobene veze z ničemer in tud če bodo nekateri posamezniki še vedno jamrali, ni to noben izgovor da država nič ne naredi na področju, ki ga je zasrala.

Nas so na gusteku učili, da trg in predvsem ponudba-povpraševanje določa ceno. Pri ceni pa vedno največ plačaš za lokacijo, ker strošek gradnje je bolj ali manj skoraj isti v radiusu 50-100 kilometrov.

Zanimivo pa je, da ima moj sošolec (Damjan Murko) iz OŠ par stanovanj in ne jamra kako je vse predrago.


Verjamem, da se vam na Gusteku samo to povedali, ker so predvidevali da vam bo že to težko razumljivo. Verjetno so predvidevali, da zarad omejenosti niste sposobni razumet omejenost prostora in vpliv države/občine na nepremičninski trg. Tud Monoply igra je bila pretežka za vas, če še likov ne znate spravit v škatlo.

Vidim, da je za tebe tvoj idol Damjan Murko glavno merilo za dostopnost nepremičnin, ampak to lahko vzdrži samo v tvojem svetu.

Za razliko od tebe sva jaz in Damjan že pred leti kupila nepremičnino četudi je bila draga za tiste čase, do danes pa se je tej nepremičnini več kot podvojila cena. Ampak mi smo gusteki, ker smo si že pred leti kupili nepremičnino, ti super sposoben in izobražen na najboljših šolah pa čakaš, da cene padejo. In se boš še načakal preden boš sploh kupil...

TorrentXL ::

Za razliko od tebe sva jaz in Damjan že pred leti kupila nepremičnino četudi je bila draga za tiste čase, do danes pa se je tej nepremičnini več kot podvojila cena. Ampak mi smo gusteki, ker smo si že pred leti kupili nepremičnino, ti super sposoben in izobražen na najboljših šolah pa čakaš, da cene padejo. In se boš še načakal preden boš sploh kupil...


Za razliko od vaju, si bom jaz kljub norim cenam v LJ sam kupil nepremičnino. V MB stanovanje že imam in bi lahko kupil še 2 s kešom, če bi tako želel. Verjetno pa samo gusteki razumete, kakšno vezo ima to s splošno dostopnostjo stanovanj in pošteno obdavčitvijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TorrentXL ()

Alcarinnn ::

Hahaha, kak si ti bogi. Postaviš neumno vprašanje in potem na tem baziraš neumne zaključke. V Sloveniji je hrana dostopna, ker nikjer v Sloveniji ne rabiš več kot pol plače za hrano. Tud če imaš minimalno plačo.


Saj tudi nikjer v SLO ne rabiš več kot pol plače tudi če imaš minimalca za prenočišče... pač dobiš samo najem sobe... to pa dobiš komot za 500EUR tudi v MESTNI OBČINI LJ...

Pri paru to pomeni 1k za prenočišče... če s tem ne moreta najt prenočišča kjerkoli v SLO pa sta res iz Gustava ali kakšne druge posebne šole...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alcarinnn ()

feryz ::

kamiKaZaA je izjavil:

Za razliko od tebe sva jaz in Damjan že pred leti kupila nepremičnino...
Saj vidiš, da se je prijavil pred enim letom, da lahko zdaj tukaj lobira za čim višje davke na nepremičnine.
Ali odvzem, preko raznih inštrumentov, tistim, ki jih imajo.

Tema je stara 7 let in že takrat so nabijali, kako je vse skupaj predrago in bodo cene padle.
Čeprav so bile na polovici današnjih.
Ampak jutri bodo pa res padle, majke mi.

TorrentXL ::

Ti po moje še posebne šole ne bi naredil. To je bil samo primer glede hrane, ki pa ga logično ti nisi razumel. Niti blizu pol plače ne rabiš za hrano na mesec. S tem da je potrebno upoštevat nek standard, ker vsak lahko teoretično preživi samo na kruhu in mleku.

Alcarinnn ::

TorrentXL je izjavil:

Ti po moje še posebne šole ne bi naredil. To je bil samo primer glede hrane, ki pa ga logično ti nisi razumel. Niti blizu pol plače ne rabiš za hrano na mesec. S tem da je potrebno upoštevat nek standard, ker vsak lahko teoretično preživi samo na kruhu in mleku.


Saj vsak lahko preživi tudi v sobi najeti ali v sobi iz otroštva...

Daj si dopovedat... lahko ješ za 2.500 na mesec hrane lahko pa za 400EUR in enako ali podobno velja za nepremičninsko situacijo...

TorrentXL ::

feryz je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Za razliko od tebe sva jaz in Damjan že pred leti kupila nepremičnino...
Saj vidiš, da se je prijavil pred enim letom, da lahko zdaj tukaj lobira za čim višje davke na nepremičnine.
Ali odvzem, preko raznih inštrumentov, tistim, ki jih imajo.

Tema je stara 7 let in že takrat so nabijali, kako je vse skupaj predrago in bodo cene padle.
Čeprav so bile na polovici današnjih.
Ampak jutri bodo pa res padle, majke mi.


Tukaj nimam pri komu lobirat, ker ste skupek ne preveč brihtnih komentatorjev, ki nimate nobenega vpliva na nič. V bistvu se samo zabavam in čudim kako neumni ste lahko. Zmagovalec je že znan in to je Mato. Ti zasedaš 2. mesto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TorrentXL ()

Alcarinnn ::

TorrentXL je izjavil:

feryz je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Za razliko od tebe sva jaz in Damjan že pred leti kupila nepremičnino...
Saj vidiš, da se je prijavil pred enim letom, da lahko zdaj tukaj lobira za čim višje davke na nepremičnine.
Ali odvzem, preko raznih inštrumentov, tistim, ki jih imajo.

Tema je stara 7 let in že takrat so nabijali, kako je vse skupaj predrago in bodo cene padle.
Čeprav so bile na polovici današnjih.
Ampak jutri bodo pa res padle, majke mi.


Tukaj nimam pri komu lobirat, ker ste skupek ne preveč brihtnih komentatorjev, ki nimate nobenega vpliva na nič. V bistvu se samo zabavam in čudim kako neumni ste lahko. Zmagovalec je že znan in to je Mato. Ti zasedaš 2. mesto.


kaka sramota da tako neumni zmorejo pridelat to kar bojda uspešni ne zmorejo in rabijo državno pomoč :))

johnnyyy ::

feryz je izjavil:

Saj vidiš, da se je prijavil pred enim letom, da lahko zdaj tukaj lobira za čim višje davke na nepremičnine.
Ali odvzem, preko raznih inštrumentov, tistim, ki jih imajo.

Tema je stara 7 let in že takrat so nabijali, kako je vse skupaj predrago in bodo cene padle.
Čeprav so bile na polovici današnjih.
Ampak jutri bodo pa res padle, majke mi.

Na forum oz. temo moraš gledati, kot na gostilniško debato. Absolutnega zmagovalca ni, ker teme ni nikoli konec, relativni zmagovalec pa je tisti, ki je v določenem obdobju najbolj glasen in zabije največ časa.

TorrentXL ::

kaka sramota da tako neumni zmorejo pridelat to kar bojda uspešni ne zmorejo in rabijo državno pomoč :))


Tako je. To je velika sramota za državo, da neumni zmorejo "pridelat", kar pametni in bolj uspešni ne zmorejo. Končno si zadel bistvo, pa še to verjetno pomotoma. To model je viden v mnogih primerih. Recimo čistilka in hišnik, ki imata Jazbinškovo stanovanje. Recimo nek dedič hiše v LJ. Tud ti si dober primer za to. Neumen, faliral faks, koristil socialno pomoč, partnerka zaposlena v JS... in si vseeno prišel do stanovanja zarad pomoči staršev in dedovanja. Pa še to komaj, čeprav je bilo takrat lažje in govora o Ptuju. Zato je meni jasno, zakaj se nesposobni tako bojite poštenega sistema in se zanašate na pomoč države pri ohranjanju vrednosti premoženja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TorrentXL ()

feryz ::

Itak da je forum zgolj sredstvo za ubijanje časa v službi.

Jaz nisem dedoval še nič, starši mi niso dali še nič. Pa vendar sem pridelal kar nekaj.
Par hiš si lastim, par stanovanj, kar nekaj zafir sem že zamenjal, da ostalega šrota od pleha sploh ne omenjam.
In, baje, niti pameten nisem. Če bi bil, bi bilo že pol Ljubljane moje.

Pošten sistem ne obstaja.
V sistemu gre zgolj za to, komu se bo ukradlo in komu se bo dalo.
Enkrat enemu, drugič drugemu, odvisno koliko las ima trenutni kapo na glavi.

tony1 ::

kamiKaZaA je izjavil:

TorrentXL je izjavil:

Napisal sem da so najcenejše novogradnje (trenutno). In da so še na voljo. TorrentXL piše, da se vse proda in da drugi nimajo možnost kupiti, če se preveč obotavljajo, ker potem investitorji pokupijo. No tukaj lahko vsak kupi. Ampak sam v tej vasi ne bi živel. Zaradi lokacije, čeprav ima vse od vrtca, OŠ do trgovine, gostilne, igrišča in vse to dostopno peš z največ 15 minut hoje. Ne, hvala, ostajam rajši v MB, kjer so dražje nepremičnine od teh.


A to si ti kr svojo debato izmišljuješ. Jaz nisem napisal da drugi nimajo možnosti kupit, če se preveč obotavljajo. Drugi nimajo možnosti kupit, ker je predrago.

Koliko bi potem morala stati novogradnja za družinsko 3-sobno stanovanje po tvoje?

Za 200k dobiš to:
https://novogradnje-maribor.si/rezidenc...
Na lokaciji (peš):
Šola - 3 min (300m)
Občina - 3 min (400m)
Trgovina - 2 min (180m)
Športni park - 3 min (450m)
Kulturni center - 3 min (230m)
Vrtec - 9 min (1,1km)
Imaš pa še v rangu par minut peš bar, gostilno, Petrol pumpo in Petrol EV charging station.
https://novogradnje-maribor.si/rezidenc...


Jebal vas Majšperk. To je direktno na Hrvaški meji... Jao, ugodno za kakšnega purgerja, ki rabi vikend.

TorrentXL ::

johnnyyy je izjavil:

feryz je izjavil:

Saj vidiš, da se je prijavil pred enim letom, da lahko zdaj tukaj lobira za čim višje davke na nepremičnine.
Ali odvzem, preko raznih inštrumentov, tistim, ki jih imajo.

Tema je stara 7 let in že takrat so nabijali, kako je vse skupaj predrago in bodo cene padle.
Čeprav so bile na polovici današnjih.
Ampak jutri bodo pa res padle, majke mi.

Na forum oz. temo moraš gledati, kot na gostilniško debato. Absolutnega zmagovalca ni, ker teme ni nikoli konec, relativni zmagovalec pa je tisti, ki je v določenem obdobju najbolj glasen in zabije največ časa.


Res ni zamogvalca. Relativni zmagovalci so pa tisti, ki sproducirajo čim manj neumnih argumentov in laži. To definitivno ni vaša stran.

tony1 ::

"Jaz nisem dedoval še nič, starši mi niso dali še nič."

Ponavadi so take izjave vredne ene pol toliko kot notarsko overjena listina. Invictus je pisal podobno, potem se je pa spomnil, da so bili starši porok za stanovanje.

Človeški spomin je hudič. Pozabil si tudi koliko garanja si vložil samo v prvo nepremičnino. Kje je že to, ne... Čisto na izi si prišel do nje, zakaj pa vi ne morete?

feryz ::

tony1 je izjavil:

Jebal vas Majšperk. To je direktno na Hrvaški meji... Jao, ugodno za kakšnega purgerja, ki rabi vikend.
A ne (ne)delate tukaj vsi od doma? Boljše okolje za ta tip zaposlitve bi si težko izmislil.

TorrentXL ::

feryz je izjavil:

Itak da je forum zgolj sredstvo za ubijanje časa v službi.

Jaz nisem dedoval še nič, starši mi niso dali še nič. Pa vendar sem pridelal kar nekaj.
Par hiš si lastim, par stanovanj, kar nekaj zafir sem že zamenjal, da ostalega šrota od pleha sploh ne omenjam.
In, baje, niti pameten nisem. Če bi bil, bi bilo že pol Ljubljane moje.

Pošten sistem ne obstaja.
V sistemu gre zgolj za to, komu se bo ukradlo in komu se bo dalo.
Enkrat enemu, drugič drugemu, odvisno koliko las ima trenutni kapo na glavi.


To je relativno kaj si ti pridelal, ker so bili drugi časi in pogoji drugačni. Lahko da če bi danes začel po isti poti pridelovat, ne bi imel nič ali pa dosti manj. Seveda je lahko tud obratno, zato v vsakem primeru posameznik ne more bit merilo.

Pošten sistem ne obstaja, lahko pa je bolj pošten kot je danes, da se novim generacijam ne pobere vse možnosti.

tony1 ::

feryz je izjavil:

tony1 je izjavil:

Jebal vas Majšperk. To je direktno na Hrvaški meji... Jao, ugodno za kakšnega purgerja, ki rabi vikend.
A ne (ne)delate tukaj vsi od doma? Boljše okolje za ta tip zaposlitve bi si težko izmislil.


Ne delamo.

Okolje je vaško in redk oposeljeno in projektant, ki je v tako okolje sploh vtaknil bloke je butelj na kvadrat.

kamiKaZaA ::

tony1 je izjavil:

feryz je izjavil:

tony1 je izjavil:

Jebal vas Majšperk. To je direktno na Hrvaški meji... Jao, ugodno za kakšnega purgerja, ki rabi vikend.
A ne (ne)delate tukaj vsi od doma? Boljše okolje za ta tip zaposlitve bi si težko izmislil.


Ne delamo.

Okolje je vaško in redk oposeljeno in projektant, ki je v tako okolje sploh vtaknil bloke je butelj na kvadrat.

V Majšpekru so že pred 40 leti bili bloki (par njih).



Trg stanovanj v Majšperku: zadnji blok v tej občini je bil namreč zgrajen pred nekaj manj kot 40 leti.

feryz ::

TorrentXL je izjavil:

Pošten sistem ne obstaja, lahko pa je bolj pošten kot je danes, da se novim generacijam ne pobere vse možnosti.
Pošten zate, ker nič nimaš in bi rad od drugih imel.

Tistim drugim, ki so nekaj pridelali, vsaj parkrat že plačali davke za to in jih še vedno redno plačujejo, zdaj pa bi jim ti nabil še nove, pa tak sistem nikakor ne more biti pošten.

tony1 ::

Kaj sem že pisal o socialističnem modelu policentričnega razvoja? :-)

Kaj pa je bilo s firmo, kamor so ljudje iz blokov hodili na delo?

feryz je izjavil:

TorrentXL je izjavil:

Pošten sistem ne obstaja, lahko pa je bolj pošten kot je danes, da se novim generacijam ne pobere vse možnosti.
Pošten zate, ker nič nimaš in bi rad od drugih imel.

Tistim drugim, ki so nekaj pridelali, vsaj parkrat že plačali davke za to in jih še vedno redno plačujejo, zdaj pa bi jim ti nabil še nove, pa tak sistem nikakor ne more biti pošten.


Ne štekaš. Po ustavi smo socialna država in ker nočeš, da te reveži živega pojejo, boš moral svoje zbiranje ceglov omejiti na nekaj miljonov. Nekaj ustvarjenega boš moral več prispevati tudi za druge.

Sposoben delati kot si se ti v resnici sploh ne bo poznalo, ker si ustvaril že veliko.

Če pa socialna država ni tvoja intimna opcija, pejt pa na izlet v JAR, in se seznani kakšne ograje imajo tam okrog bajt miljonarji in zakaj imajo zafire vse pod karterjem jekleno ploščo, ter kaj reveži naredijo z driverji zafire, če ta plate nima, nabaše na kamen na AC in, kot rečemo v žargonu "počaka".

Bom dal namig: pojejo ga. Neskuhanega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

Alcarinnn ::

Ne štekaš. Po ustavi smo socialna država in ker nočeš, da te reveži živega pojejo, boš moral svoje zbiranje ceglov omejiti na nekaj miljonov. Nekaj ustvarjenega boš moral več prispevati tudi za druge.


Seveda smo, problem socialosti in solidarnosti je, kje se začne... ne moreš je začeti pri drugi nepremičnini...

Če bi mi postavili za mejo recimo 500k vrednosti premoženja ali še bolje 750k+ in to usklajevali letno z inflacijo in do te cifrebi bil davek na premoženje 0EUR potem pa pač nek procent se strinjam ja...

Ampak kot zmeraj je težava v SLO da merilo postavimo tako nizko da je potem naenkrat skoraj vsak drugi "bogataš"

feryz ::

Saj mora biti, če hočeš kaj denarja pobrati.
V Sloveniji ni ravno veliko tistih, ki so konkretno kradli.
Pa še ti imajo nakradeno na varnem.
Torej moraš od manjših revežev pobrati denar za večje reveže.

Torent je trenutno večji revež.
Če bo slučajno kdaj prišel do stanovanja, bo prešel med manjše reveže, po merilih te države že med bogataše in se ga bo konkretno obdavčilo.
Hipoteka na 99 let, tega dejstva ne spremeni. Šteje premoženje, kreditov se ne gleda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

tony1 ::

Alcarinnn je izjavil:

Ne štekaš. Po ustavi smo socialna država in ker nočeš, da te reveži živega pojejo, boš moral svoje zbiranje ceglov omejiti na nekaj miljonov. Nekaj ustvarjenega boš moral več prispevati tudi za druge.


Seveda smo, problem socialosti in solidarnosti je, kje se začne... ne moreš je začeti pri drugi nepremičnini...

Če bi mi postavili za mejo recimo 500k vrednosti premoženja ali še bolje 750k+ in to usklajevali letno z inflacijo in do te cifrebi bil davek na premoženje 0EUR potem pa pač nek procent se strinjam ja...

Ampak kot zmeraj je težava v SLO da merilo postavimo tako nizko da je potem naenkrat skoraj vsak drugi "bogataš"


a) Tako je najbolj enostavno: molze se suho kravo. Od debele prileti samo brca.

b) Lahko bi pa tudi pogledali kakšno drugo evropsko državo, kjer so socialno državo poštimali. Tam so preseravanja kot so zafire za 150k obdavčili do amena. Ker, roko na srce, Feriju se ne bi nič poznalo, če bi ga ta koštala 250K.

"ne moreš je začeti pri drugi nepremičnini..."

Ne razumem zakaj ne? Lahko en človek živi v dveh bajtah? Lahko vozi 2 avta naenkrat?

Ja, lahko, ampak naj za to preseravanje plača nekaj več davka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

Alcarinnn ::

"ne moreš je začeti pri drugi nepremičnini..."

Ne razumem zakaj ne? Lahko en človek živi v dveh bajtah? Lahko vozi 2 avta naenkrat?

Ja, lahko, ampak naj za to preseravanje plača nekaj več davka.


Saj plača več davka, že zaradi nakupa in zaradi plačevanja vseh položnic za nepremičnino pa zavarovanj za avto pa cestnin... ti bi pa rad da še na to vse še več plača... torej davek na davek na davek... nikoli dovolj...

kamiKaZaA ::

tony1 je izjavil:


"ne moreš je začeti pri drugi nepremičnini..."

Ne razumem zakaj ne? Lahko en človek živi v dveh bajtah? Lahko vozi 2 avta naenkrat?

Ja, lahko, ampak naj za to preseravanje plača nekaj več davka.

Lahko ima dvojne superge na nogah naenkrat?

Ja, lahko, ampak naj za to preseravanje plača nekaj več davka.

;((
««
255 / 260
»»