Forum » Problemi človeštva » Cene stanovanj v LJ in drugod
Cene stanovanj v LJ in drugod
Temo vidijo: vsi
bm1973 ::
Saj je trg urejen.
Sam cene večini ne pašejo, sploh ne v Ljubljani.
Ampak glede na to, da skoraj 100% ne-Ljubljkančanov sovraži Ljubljano, v tem sploh ne vidim problema...
Sam cene večini ne pašejo, sploh ne v Ljubljani.
Ampak glede na to, da skoraj 100% ne-Ljubljkančanov sovraži Ljubljano, v tem sploh ne vidim problema...
Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje.
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
TorrentXL ::
Trg ni prav nič urejen. Če bi bil, ne bi govorili o pomanjkanju nepremičnin in cene ne bi bile tako visoke napram standardu. Pa to ne samo v LJ, ampak tud povsod drugod.
zavajon ::
OK, ti torej trdiš, da je 75% populacije potencialnih prejemnikov stanovanjskega kredita.
Ne jaz ne trdim nič podobnega... Jaz trdim da je VEČINI državljanov bolj v interesu da je nepremičnina vredna 10 mil kot pa da je vredna 100 EUR... ker je to velika večina njihovega premoženja pri veliki večini državljanov...
Zato trditev da bi večina raje padec cen nepremičnin namesto dvig cen nepremičnin je najmanj absurdna ali zavajujoča...
Padca cen nerpemičnin si želijo samo tisti ki bi radi kupili prvo nepremičnino in morda še kdo ki bi rad prešel iz manjše na večjo... ampak teh skupaj z najemniki je max nekje 150k... če odštejemo tujce ki itak nimajo kaj odločat o davku v SLO...
Aha, sem te narobe razumel. Se strinjam, da je večini državljanov v interesu, da so stanovanja čim dražja, ker se počutijo bolje, če so lastniki 10 mio vrednega stanovanja v socialističnem bloku, čeprav ga ne bodo nikoli prodajali. Slovenci so pač notorni egoisti in jih ne briga, da bodo naslednje generacije morale plačevati 2/3 prihodkov le za najemnino, o nakupu seveda ne bodo mogli razmišljati, kajti milijoni so nedosegljivi. Čez nekaj generacij pa bi potrebovali milijarde.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: zavajon ()
bm1973 ::
Trg je urejen. Ko se odločiš za nepremičnino, je postopek transparenten in relativno hiter.
Nepremičnin je dovolj, sam predrage so za večino folka, plus folk noče kreditov jemat.
Če ga vzame za usran dopust ali avto, ga naj pa še za nepremičnino...
Nepremičnin je dovolj, sam predrage so za večino folka, plus folk noče kreditov jemat.
Če ga vzame za usran dopust ali avto, ga naj pa še za nepremičnino...
Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje.
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
Alcarinnn ::
OK, ti torej trdiš, da je 75% populacije potencialnih prejemnikov stanovanjskega kredita.
Ne jaz ne trdim nič podobnega... Jaz trdim da je VEČINI državljanov bolj v interesu da je nepremičnina vredna 10 mil kot pa da je vredna 100 EUR... ker je to velika večina njihovega premoženja pri veliki večini državljanov...
Zato trditev da bi večina raje padec cen nepremičnin namesto dvig cen nepremičnin je najmanj absurdna ali zavajujoča...
Padca cen nerpemičnin si želijo samo tisti ki bi radi kupili prvo nepremičnino in morda še kdo ki bi rad prešel iz manjše na večjo... ampak teh skupaj z najemniki je max nekje 150k... če odštejemo tujce ki itak nimajo kaj odločat o davku v SLO...
Aha, sem te narobe razumel. Se strinjam, da je večini državljanov v interesu, da so stanovanja čim dražja, ker se počutijo bolje, če so lastniki 10 mio vrednega stanovanja v socialističnem bloku, čeprav ga ne bodo nikoli prodajali. Slovenci so pač notorni egoisti in jih ne briga, da bodo naslednje generacije morale plačevati 2/3 prihodkov le za najemnino, o nakupu seveda ne bodo mogli razmišljati, kajti milijoni so nedosegljivi. Čez nekaj generacij pa bi potrebovali milijarde.
No saj, enaka logika je pri pokojninskih plačilij oz. izplačilih... tam pa večino naenkrat več ne moti da so Slovenci egoisti... tu pri nepremičninah pa jih moti...
LeQuack ::
Mladi so se žrtvovali za starce tudi v času kovida. V zameno so dobili se večje izkoriščanje s strani starih. Tako da to je ta kao solidarnost. Zato je edini način da mladi zmagajo tako, da se odselijo. Upajmo da v čim večjem številu.
Quack !
Alcarinnn ::
Mladi so se žrtvovali za starce tudi v času kovida. V zameno so dobili se večje izkoriščanje s strani starih. Tako da to je ta kao solidarnost. Zato je edini način da mladi zmagajo tako, da se odselijo. Upajmo da v čim večjem številu.
Jap, recimo tam sem bil proti solidarnosti, pa so jo tipa Torrent podpirali, namesto da bi šlo več nepremičnin na naravni način na trg bi zdaj Torrent to reševal prisilno z intervencijo države in davki... klasika...
zavajon ::
Mladi so se žrtvovali za starce tudi v času kovida. V zameno so dobili se večje izkoriščanje s strani starih. Tako da to je ta kao solidarnost. Zato je edini način da mladi zmagajo tako, da se odselijo. Upajmo da v čim večjem številu.
Selitev je seveda rešitev, najbrž najlažja. Ampak se že v drugih državah vidi, da mladi selitvi niso najbolj naklonjeni. Recimo iz Srbije se jih je veliko izselilo, a veliko jih je tudi ostalo in ti zdaj želijo spremeniti družbo. Tudi iz Madžarske se jih je veliko izselilo, a pravijo, da se zdaj vračajo, ko je padel Orban.
Glede na to, da je Janša Orbanov in Vučićev somišljenik in prijatelj, lahko v prihodnje pričakujemo povečano izseljevanje tudi pri nas.
bm1973 ::
Mladi so se žrtvovali za starce tudi v času kovida. V zameno so dobili se večje izkoriščanje s strani starih. Tako da to je ta kao solidarnost. Zato je edini način da mladi zmagajo tako, da se odselijo. Upajmo da v čim večjem številu.
Kako so se žrtvovali?
So umirali namesto njih?
Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje.
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
jernejl ::
Ne moreš to primerjat z neko Kitajsko, ki je lani izgubila uradno preko 3,5 miljona ljudi. To avtomatično pomeni cca 2 miljona praznih stanovanj/hiš. Logično da cene nepremičnin padajo, če se prebivalstvo manjša.Pri nas so cene nepremičnin padale, ko se je prebivalstvo večalo.
V resnici obdavčitev praznih zemljišč, primernih za gradnjo, spodbuja povečanje kapacitet. Mato je seveda proti.
Gre se za to za kaj se zavzema, ali se zavzema za jemanje tistim ki so nekaj pridobili ali se zavzema za "kreacijo" (gradnjo) novega za tiste ki rabijo... Ti se večinsko zavzemaš za obdavčevanje in kaznovanje, jaz se večinsko zavzemam za povečanje kapacitet...
Ja, zarad tega ker je bolje prostor optimalno uporabit za stanovanjske potrebe, kot pa za parkiranje denarja. Sej to je normalnim jasno. Se pa tud jaz zavzemam za povečanje kapacitet, to pa ne izključuje obdavčevanja.
če ti nobena ni v dosegu prihodka in/ali želja moraš izboljšat prihodekEnako velja za pošten davek od premoženja. Če nimaš za plačilo davka, se spravi delat.
LeQuack ::
V Sloveniji ga ne bo. Imaš pa tujino, kjer cene že padajo in se bolj splača tam nabaviti. Pogooglaj sam če mi ne verjameš, ampak primarno padajo na: Kitajska, Kanada, Nova Zelandija, ZDA določeni deli Texas, Florida itd., UK zadnje leto, itd. Ponekod so že kar dobro padle in enako je kot pri delnicah, buy the dip. Nobeden ti nebo svetoval buy the top.
Quack !
TorrentXL ::
Trg je urejen. Ko se odločiš za nepremičnino, je postopek transparenten in relativno hiter.
Nepremičnin je dovolj, sam predrage so za večino folka, plus folk noče kreditov jemat.
Če ga vzame za usran dopust ali avto, ga naj pa še za nepremičnino...
Trg ni urejen, ampak je bolan. Zato pa so nepremičnine predrage, ker jih je premalo glede na povpraševanje. Pa še te, ki se prodajajo, večinoma sploh ne rabijo prodat in samo čakajo, če se najde idiot. Izbire pa ni nobene. Mi govorimo o visokih cenah, ampak je še bolj bizarno kako sranje od nepremičnin ima take bolane cene. Je pa zanimivo kako prideš do sklepa, da so nepremičnine predrage za večino folka, medtem ko istočasno trdiš, da je trg urejen. To ni normalen trg.
Ni noben problem kredit vzet in tud nihče ne pričakuje, da bo nepremičnino kupil brez kredita. Problem je, če ti sploh dajo kredit. Pa tud če ga dobiš, potem do konca življenja do grla zakreditiran plačuješ za Jazbinškovo luknjo.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: TorrentXL ()
TorrentXL ::
Mladi so se žrtvovali za starce tudi v času kovida. V zameno so dobili se večje izkoriščanje s strani starih. Tako da to je ta kao solidarnost. Zato je edini način da mladi zmagajo tako, da se odselijo. Upajmo da v čim večjem številu.
Jap, recimo tam sem bil proti solidarnosti, pa so jo tipa Torrent podpirali, namesto da bi šlo več nepremičnin na naravni način na trg bi zdaj Torrent to reševal prisilno z intervencijo države in davki... klasika...
Mato, veliki lažnivec. Nikoli nisem podpiral korona ukrepov. Sem bil tud proti, ko je plešasti metal denar z lopato v vse smeri kot največji socialist vseh časov. To pa ne pomeni, da je to kar pišeš normalno reševanje stanovanjske problematike. Logično, da se pričakuje državna intervencija, ker je država odgovorna za prostorsko in stanovanjsko politiko. To je klasika v praktično vseh državah na svetu. Samo ti si prebutast, da bi to dejstvo razumel. Na žalost.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: TorrentXL ()
Utk ::
Btw, o teh jugoslovanskih stanovanjih. Brez skrbi da marsikomu ni bilo prav kako so ta stanovanja delili, nekateri dobili, vsi jih niso mogli, morda niti hoteli, ker so si gradili hiše, od plač so pa trgali vsem. Vsi so plačevali za nek majhen del ljudi, ki so jih dobili. Tisti, ki niso dobili, so se pa seveda morali znajt sami. Ja, stanovanja so se gradila, neke strašne poštenosti pa tu ni bilo. Na srečo so ti časi mimo. Če kdo hoče stanovanje, ga naj plača po taki ceni, da mu nihče ne bo rabil subvencionirat. Država naj skrbi, da bo to čim ceneje, ampak brez subvencij, ki jih dobijo samo nekateri.
Zgodovina sprememb…
- predlagalo izbris: p1nky ()

Stane2 ::
3,5 milijona ljudi je za Kitajsko drobiž. Prav tako to nima kaj dost s padanjem cen nepremičnin pri njih. Glavni razlog je to, da so gradili kot nori na zalogo. Res pa je, da je pri njih mladih, ki bi kupovali dom, vedno manj. Podobno kot pri nas, s to razliko, da se pri nas gradi dost manj, kupujejo pa večinoma ljudje za parkiranje denarja, kar skrbi za rast cen.
Kako točno si ti prišel do tega, da je 3.5 miljona ljudi in 2 miljona praznih stanovanj za Kitajsko drobiž? Si iz svoje riti to potegnil?
V Sloveniji je bilo lani opravljenih 15 tisoč nakupov stanovanj/hiš. Kitajska je cca 650x večja od Slovenije, torej primerjalno lahko govorimo o cca desetih miljonih nakupih. 2 miljona od tega je kar 20% vsega. TO JE OGROMNO. Sploh, ker vsak na Kitajskem ve, da se bo v tem letu populacija zmanjšala še za več cca 4-5 miljona, kar posledično pomeni novih 2.5-3 miljona praznih stanovanj. In v letu 2027 še več, pa v letu 2028 še več in tako dalje.
Psihološko to ubija nepremičninski trg.
LeQuack ::
Home Prices Suffer Sharpest Drop in 9 Years: Map Shows Worst-Hit Cities
After years of relentless price growth, U.S. home asking prices are now falling at their fastest pace in nearly a decade
https://www.newsweek.com/home-prices-su...
Ce se kdaj obrne trend pri nas bo masaker. Toliko špekulantov kot jih je pri nas jih ni nikjer.
After years of relentless price growth, U.S. home asking prices are now falling at their fastest pace in nearly a decade
https://www.newsweek.com/home-prices-su...
Ce se kdaj obrne trend pri nas bo masaker. Toliko špekulantov kot jih je pri nas jih ni nikjer.
Quack !
Zgodovina sprememb…
- spremenil: LeQuack ()
TorrentXL ::
3,5 milijona ljudi je za Kitajsko drobiž. Prav tako to nima kaj dost s padanjem cen nepremičnin pri njih. Glavni razlog je to, da so gradili kot nori na zalogo. Res pa je, da je pri njih mladih, ki bi kupovali dom, vedno manj. Podobno kot pri nas, s to razliko, da se pri nas gradi dost manj, kupujejo pa večinoma ljudje za parkiranje denarja, kar skrbi za rast cen.
Kako točno si ti prišel do tega, da je 3.5 miljona ljudi in 2 miljona praznih stanovanj za Kitajsko drobiž? Si iz svoje riti to potegnil?
V Sloveniji je bilo lani opravljenih 15 tisoč nakupov stanovanj/hiš. Kitajska je cca 650x večja od Slovenije, torej primerjalno lahko govorimo o cca desetih miljonih nakupih. 2 miljona od tega je kar 20% vsega. TO JE OGROMNO. Sploh, ker vsak na Kitajskem ve, da se bo v tem letu populacija zmanjšala še za več cca 4-5 miljona, kar posledično pomeni novih 2.5-3 miljona praznih stanovanj. In v letu 2027 še več, pa v letu 2028 še več in tako dalje.
Psihološko to ubija nepremičninski trg.
Tako sem prišel do tega, ker jih je 1.413.111.282, nataliteta pa malo višja od naše. Hvala pa, da si potrdil ostalo kar sem že napisal. Predvsem on del, da je vedno manj mladih in da tud to povzroča padanje cen. Pri nas to pač ni ovira za rast cen. No, vsaj zaenkrat ne.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: TorrentXL ()

Stane2 ::
Tako sem prišel do tega, ker jih je 1.413.111.282, nataliteta pa malo višja od naše. Hvala pa, da si potrdil ostalo kar sem že napisal. Predvsem on del, da je vedno manj mladih in da tud to povzroča padanje cen. Pri nas to pač ni ovira za rast cen. No, vsaj zaenkrat ne.
Odpreš gobec in lažeš
Gemini:
nataliteta Kitajska vs Slovenija
Število rojstev na 1.000 ljudi
Kitajska 5,63 (zgodovinski minimum)
Slovenija 7,90 (SURS podatek)
Povprečno število otrok na žensko
Kitajska ~0,93
Slovenija 1,52
ŠTEVILO PREBIVALCEV SE JE V LETU 2025 V SLOVENIJI POVEČALO ZA CCA 7000 LJUDI.
Kazalnik 1. 1. 2025 1. 1. 2026
Skupno število prebivalcev 2.123.949 2.130.850
Teh 7000 ljudi potrebuje cca 3000-4000 stanovanj.
LeQuack ::
Kaj pa v ZDA ko tudi cene padajo, al pa Avstralija in Nova Zelandija ko tudi padajo. Koliko je tam manj ljudi?
Quack !

Stane2 ::
Kar ugotovi razloge sam, ane dafaq.
V Sloveniji je na bankah v kešu za 120 000 stanovanj vrednosti četrt miljona.
O kakšnem "masakru" sanjaš?
Da ne govorim o tem, da je Slovenija v centru Evrope in je zanimiva za marsikakšnega tujca (Za Novo Zelandijo je to težko rečt, a?).
V Sloveniji je na bankah v kešu za 120 000 stanovanj vrednosti četrt miljona.
O kakšnem "masakru" sanjaš?
Da ne govorim o tem, da je Slovenija v centru Evrope in je zanimiva za marsikakšnega tujca (Za Novo Zelandijo je to težko rečt, a?).
jernejl ::
Da ne govorim o tem, da je Slovenija v centru Evrope in je zanimiva za marsikakšnega tujca (Za Novo Zelandijo je to težko rečt, a?).Seveda je Slovenija zanje zanimiva, če smo na tem področju davčna oaza, saj je strošek hranjenja premoženja v slovenskih nepremičninah precej nižji kot drugje v razvitem svetu.
LeQuack ::
Dober video, ki napove kaj bo v Sloveniji
Quack !
Zgodovina sprememb…
- spremenil: LeQuack ()

Stane2 ::
Alcarinnn ::
Kaj pa v ZDA ko tudi cene padajo, al pa Avstralija in Nova Zelandija ko tudi padajo. Koliko je tam manj ljudi?
Pa ti veš da tam kejr v USA cene padajo bi polovico jamračev tu reklo da jim to nič ne pomaga ker niso pod 20 min do šihta in je tisto vukojebina? Kaj misliš da si ti lahko kupijo na Manhatnu stanovanje če so tam čistilke?
bm1973 ::
Dober video, ki napove kaj bo v Sloveniji
Hipoteke v ZDA in Evropi se razlikujejo...
Zato se v Evropi to ne more zgoditi...
Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje.
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
LeQuack ::
Dober video, ki napove kaj bo v Sloveniji
Hipoteke v ZDA in Evropi se razlikujejo...
Zato se v Evropi to ne more zgoditi...
Pa v UK, pa v Avstraliji, Kanadi, Novi Zelandiji itd. Zato si moraš pa video pogledati, da vidiš kaj nas čaka.
Quack !
TorrentXL ::
Tako sem prišel do tega, ker jih je 1.413.111.282, nataliteta pa malo višja od naše. Hvala pa, da si potrdil ostalo kar sem že napisal. Predvsem on del, da je vedno manj mladih in da tud to povzroča padanje cen. Pri nas to pač ni ovira za rast cen. No, vsaj zaenkrat ne.
Odpreš gobec in lažeš
Gemini:
nataliteta Kitajska vs Slovenija
Število rojstev na 1.000 ljudi
Kitajska 5,63 (zgodovinski minimum)
Slovenija 7,90 (SURS podatek)
Povprečno število otrok na žensko
Kitajska ~0,93
Slovenija 1,52
ŠTEVILO PREBIVALCEV SE JE V LETU 2025 V SLOVENIJI POVEČALO ZA CCA 7000 LJUDI.
Kazalnik 1. 1. 2025 1. 1. 2026
Skupno število prebivalcev 2.123.949 2.130.850
Teh 7000 ljudi potrebuje cca 3000-4000 stanovanj.
https://www.macrotrends.net/global-metr...
Tu piše, da je 1,7. Torej?
xxxul ::
Na slo-rech "znalci" že 20 let razlagajo in upjo kako bodo nepremičnine padle, k so ble najnižje cene okol 2011 so govoril, "počakte, še bodi padle"... in še kar čakajo in napovedujejo padec. še na nagrobniku bodo mel napisan "cene bodo padle".
Dejstvo pa je da če pogledaš zgodovinsko - srednjeročno, sploh pa dolgoročno, cene nepremičnin so in bodo rastle. sploh pa v Lj, kjer je zadnji 2 leti cakalana doba 1 leto da dobis soglasje urbanizma za hišo. razn če maš veze
Dejstvo pa je da če pogledaš zgodovinsko - srednjeročno, sploh pa dolgoročno, cene nepremičnin so in bodo rastle. sploh pa v Lj, kjer je zadnji 2 leti cakalana doba 1 leto da dobis soglasje urbanizma za hišo. razn če maš veze

trololololo ::
Na slo-rech "znalci" že 20 let razlagajo in upjo kako bodo nepremičnine padle, k so ble najnižje cene okol 2011 so govoril, "počakte, še bodi padle"... in še kar čakajo in napovedujejo padec. še na nagrobniku bodo mel napisan "cene bodo padle".
Dejstvo pa je da če pogledaš zgodovinsko - srednjeročno, sploh pa dolgoročno, cene nepremičnin so in bodo rastle. sploh pa v Lj, kjer je zadnji 2 leti cakalana doba 1 leto da dobis soglasje urbanizma za hišo. razn če maš veze![]()
Ne seri. To glede urbanizma in birokracije v LJ drži in to drži cene umetno visoko, ampak ko se pipica s poceni krediti zapre in ko se obrne makroekonomski cikel, gredo cene dol. Dolgoročno gre pa itak vse gor zaradi inflacije. Nominalna rast ni enaka realni rasti.
LeQuack ::
Ne strašit Slovencev z grafi, nepremičninski agenti so obljubili vsem, da cene ne morejo pasti.
Quack !
TorrentXL ::
Dober video, ki napove kaj bo v Sloveniji
Točno to se bo zgodilo, ne glede na razne izgovore in naše "posebnosti". Vprašanje je, kaj ti to pomaga, če se to zgodi čez 10 ali 20 let recimo, kar je popolnoma možno, glede na to da država noče ukrepat oz. ukrepa v smeri pumpanja cen še naprej.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: TorrentXL ()
xxxul ::
trololololo je izjavil:
Na slo-rech "znalci" že 20 let razlagajo in upjo kako bodo nepremičnine padle, k so ble najnižje cene okol 2011 so govoril, "počakte, še bodi padle"... in še kar čakajo in napovedujejo padec. še na nagrobniku bodo mel napisan "cene bodo padle".
Dejstvo pa je da če pogledaš zgodovinsko - srednjeročno, sploh pa dolgoročno, cene nepremičnin so in bodo rastle. sploh pa v Lj, kjer je zadnji 2 leti cakalana doba 1 leto da dobis soglasje urbanizma za hišo. razn če maš veze![]()
Ne seri. To glede urbanizma in birokracije v LJ drži in to drži cene umetno visoko, ampak ko se pipica s poceni krediti zapre in ko se obrne makroekonomski cikel, gredo cene dol. Dolgoročno gre pa itak vse gor zaradi inflacije. Nominalna rast ni enaka realni rasti.
Viš, tle se motiš - v LJ se ogromno stanovanj proda investicijsko, brez kredita, glih z namenom kaj bo ko useka kriza. če nimas kredita, zakaj bi prodaju stanovanje?! kaj bos pa kupu z tem dnarjem? neki druzga kar bo glih tko al pa še bolj padl? pr stanovanju veš da karkol bo, bo cez 10-15 let mel spet tako vrednost. ce mas delnice je to precej manj varno. da kripta niti ne omenjam.
in tud če maš kredit - a ga bos kar skenslu pa šel v najem? al bos rajš preprogramiru? ni mi cist jasno kaj razmisljate
ModriMiha ::
Mladi so se žrtvovali za starce tudi v času kovida. V zameno so dobili se večje izkoriščanje s strani starih. Tako da to je ta kao solidarnost. Zato je edini način da mladi zmagajo tako, da se odselijo. Upajmo da v čim večjem številu.
Selitev je seveda rešitev, najbrž najlažja. Ampak se že v drugih državah vidi, da mladi selitvi niso najbolj naklonjeni. Recimo iz Srbije se jih je veliko izselilo, a veliko jih je tudi ostalo in ti zdaj želijo spremeniti družbo. Tudi iz Madžarske se jih je veliko izselilo, a pravijo, da se zdaj vračajo, ko je padel Orban.
Glede na to, da je Janša Orbanov in Vučićev somišljenik in prijatelj, lahko v prihodnje pričakujemo povečano izseljevanje tudi pri nas.
Selitev seveda ni resitev, ker bo potem potrebno uvoziti se vec Pakistancev.
jernejl ::
Viš, tle se motiš - v LJ se ogromno stanovanj proda investicijsko, brez kredita, glih z namenom kaj bo ko useka kriza. če nimas kredita, zakaj bi prodaju stanovanje?!To je ravno tako, kot če bi ugotavljal, da je večina kripta nabavljena investicijsko in brez kreditov, zato ni razloga, da bi kdo prodajal, posledično pa vrednost kriptovalut nikoli ne more pasti, ker nihče ne bo prodajal z izgubo.
Kakšna je resnica, pa vemo.
xxxul ::
Viš, tle se motiš - v LJ se ogromno stanovanj proda investicijsko, brez kredita, glih z namenom kaj bo ko useka kriza. če nimas kredita, zakaj bi prodaju stanovanje?!To je ravno tako, kot če bi ugotavljal, da je večina kripta nabavljena investicijsko in brez kreditov, zato ni razloga, da bi kdo prodajal, posledično pa vrednost kriptovalut nikoli ne more pasti, ker nihče ne bo prodajal z izgubo.
Kakšna je resnica, pa vemo.
Nope, kripto veljajo za rizično investicijo, nepremičnine pa ziher. Če misliš da bo počl, daš iz rizične v zihr. Vsekakor pa nimaš denarja na računu ko grozi inflacija. Sam povem.
Kdor od vas pa misli da bo počl kmalu naj pa čimprej proda stanovanje. mislim da boste že na ST oglasih našl takoj kupca.
jernejl ::
Nope, kripto veljajo za rizično investicijo, nepremičnine pa ziher.Počasi. Zakaj bi bil kripto rizičen, če je to investicija, ki se ne kupuje na kredite in nihče ne rabi prodajati z izgubo? Potem je to čisto nerizična investicija, katere vrednost nikdar ne pade.
Zgodovina sprememb…
- spremenil: jernejl ()
3IAtlas ::
Za razmislek: kaj menite, koliko je vredno zdaj nekomu stanovanje (ali dva) v, recimo Pokrovsku ali Bakhmutu, ki je pred letom 2014 kupoval in vanj vlagal v moderno kopalnico, kuhinjo itd? Šel v Ikeo v Donetsk, v trgovine s pohištvom ipd?
Ne pozabite kje se nahajamo in kakšna je zgodovina tudi tu pri nas zadnjih 120 let.
Ne pozabite kje se nahajamo in kakšna je zgodovina tudi tu pri nas zadnjih 120 let.

Stane2 ::
https://www.macrotrends.net/global-metr...
Tu piše, da je 1,7. Torej?
Če bi bil ta podatek pravi, potem bi prebivalstvo Kitajske po uradnih podatkih zraslo, pa ni.
zodiak ::
Za razmislek: kaj menite, koliko je vredno zdaj nekomu stanovanje (ali dva) v, recimo Pokrovsku ali Bakhmutu, ki je pred letom 2014 kupoval in vanj vlagal v moderno kopalnico, kuhinjo itd? Šel v Ikeo v Donetsk, v trgovine s pohištvom ipd?
Ne pozabite kje se nahajamo in kakšna je zgodovina tudi tu pri nas zadnjih 120 let.
Pri mas se to nebo zgodil, ker smo bivša Komunistična države. Plus tega smo že šli skozi to. Vojno. Eni prej , eni pozneje....

krepelce ::
reševal prisilno z intervencijo države in davki... klasika...
Ja, ker ne gre drugače. Nepremičnine je potrebno narediti premalo profitabilne, da bi se jih uporabljalo za parkiranje denarja, zaradi česar imamo težave:
- nataliteta nam pada, kdorkoli je proti davku na nepremičnine, je za manjšanje števila Slovencev, ker pa delovno silo vseeno rabimo, tako za delo, kot tudi
za vzdržnost pokojninske blagajne, kar ima za posledico uvoz tuje delovne sile, ki pa pride na bolje in ima otroke
- namesto razpršenosti denarja od ljudi, po celem gospodarstvu, se denar koncentrira pri ljudeh, ki ga ne razpršijo, ker ga imajo več kot ga lahko porabiji
- cena nepremičnin raste in balon se napihuje, kar nam bo skuhalo prej kot slej krizo
- namesto, da bi se denar uporabljal za vlaganje (recimo delnice), se ga uporablja za relativno mrtvo "investicijo", ki ne koristi nikomur, razen neposrednemu
lastniku, kar spet škodi gospodarstvu
ENSO will fuck you up... 1877, here we come.
Zgodovina sprememb…
- spremenil: krepelce ()
borut_p ::
Jaz pa pravim ... super, kar naj cene padejo. Jih bo kapital pokupil po nizjih cenah, najemnine pa se bolj navil.
Kaj tega ne vidite? Kaj ce bodo cene padle podo pa revezi kar od enkrat lahko kupili stanovanje? Revwzi bodo se bolj v stunf tlacil
Kaj tega ne vidite? Kaj ce bodo cene padle podo pa revezi kar od enkrat lahko kupili stanovanje? Revwzi bodo se bolj v stunf tlacil

krepelce ::
Jaz pa pravim ... super, kar naj cene padejo. Jih bo kapital pokupil po nizjih cenah, najemnine pa se bolj navil.
Ne bo, dokler je davčna zakonodaja nastavljena, da nalaganje v nepremičnine naredi manj profitno kot druge oblike vlaganja.
Recimo, da je število nepremičnin v lasti, multiplikator davka na vse nepremičnine.
Sicer, za tiste, ki malo spremljate tujino, tole je bilo kar zanimivo: Deutsche Wohnen %26 Co. enteignen @ Wikipedia in vam lahko na prvi roki
prikaže, kam bo prišlo, če se trga ne uredi.
ENSO will fuck you up... 1877, here we come.
Zgodovina sprememb…
- spremenil: krepelce ()
Alcarinnn ::
reševal prisilno z intervencijo države in davki... klasika...
Ja, ker ne gre drugače. Nepremičnine je potrebno narediti premalo profitabilne, da bi se jih uporabljalo za parkiranje denarja, zaradi česar imamo težave:
- nataliteta nam pada, kdorkoli je proti davku na nepremičnine, je za manjšanje števila Slovencev, ker pa delovno silo vseeno rabimo, tako za delo, kot tudi
za vzdržnost pokojninske blagajne, kar ima za posledico uvoz tuje delovne sile, ki pa pride na bolje in ima otroke
- namesto razpršenosti denarja od ljudi, po celem gospodarstvu, se denar koncentrira pri ljudeh, ki ga ne razpršijo, ker ga imajo več kot ga lahko porabiji
- cena nepremičnin raste in balon se napihuje, kar nam bo skuhalo prej kot slej krizo
- namesto, da bi se denar uporabljal za vlaganje (recimo delnice), se ga uporablja za relativno mrtvo "investicijo", ki ne koristi nikomur, razen neposrednemu
lastniku, kar spet škodi gospodarstvu
Avstrija ma po vaše odličen trg nepremičnin in nižjo rodnost...
Rodnost in dostopnost nepremičnin imata zelo zelo malo skupnega... poglej Afriko.

krepelce ::
reševal prisilno z intervencijo države in davki... klasika...
Ja, ker ne gre drugače. Nepremičnine je potrebno narediti premalo profitabilne, da bi se jih uporabljalo za parkiranje denarja, zaradi česar imamo težave:
- nataliteta nam pada, kdorkoli je proti davku na nepremičnine, je za manjšanje števila Slovencev, ker pa delovno silo vseeno rabimo, tako za delo, kot tudi
za vzdržnost pokojninske blagajne, kar ima za posledico uvoz tuje delovne sile, ki pa pride na bolje in ima otroke
- namesto razpršenosti denarja od ljudi, po celem gospodarstvu, se denar koncentrira pri ljudeh, ki ga ne razpršijo, ker ga imajo več kot ga lahko porabiji
- cena nepremičnin raste in balon se napihuje, kar nam bo skuhalo prej kot slej krizo
- namesto, da bi se denar uporabljal za vlaganje (recimo delnice), se ga uporablja za relativno mrtvo "investicijo", ki ne koristi nikomur, razen neposrednemu
lastniku, kar spet škodi gospodarstvu
Avstrija ma po vaše odličen trg nepremičnin in nižjo rodnost...
Rodnost in dostopnost nepremičnin imata zelo zelo malo skupnega... poglej Afriko.
Sicer se ne strinjam (Afrika je čista neumnost - correlation is not causation -, tam imajo drugih težav toliko, da so nepremične zadnja skrb), ampak so tudi vse ostale točke dovolj dober razlog, da je treba nepremičnine narediti manj profitabilne z davčno intervencijo. Pač, zažirajo tako posameznika, družbo in gospodarstvo.
ENSO will fuck you up... 1877, here we come.
Zgodovina sprememb…
- spremenil: krepelce ()
Alcarinnn ::
Imagine if income taxes were based not on how much you make but how much your town/country decide you could have made.
That is basically how property taxes work. Someone decides how much is your house worth then taxes you as if you have paid that price.
Property tax should be abolished.

krepelce ::
Imagine if income taxes were based not on how much you make but how much your town/country decide you could have made.
That is basically how property taxes work. Someone decides how much is your house worth then taxes you as if you have paid that price.
Property tax should be abolished.
In točno zato se število nepremičnin uporabi kot multiplikator davka. Da se začne višina davka strmo dvigati, bolj kot nepremičnine uporabljaš za
"investicijo" in ne za bivanje.
ENSO will fuck you up... 1877, here we come.
Alcarinnn ::
Imagine if income taxes were based not on how much you make but how much your town/country decide you could have made.
That is basically how property taxes work. Someone decides how much is your house worth then taxes you as if you have paid that price.
Property tax should be abolished.
In točno zato se število nepremičnin uporabi kot multiplikator davka. Da se začne višina davka strmo dvigati, bolj kot nepremičnine uporabljaš za
"investicijo" in ne za bivanje.
Nikakor... drugo se naj naredi bolj privlačno pa bo... ukinti davek na investicijske papirje in dividende in vso birokracijo pa bo več folka to kupovalo kot nepremičnine.
