Forum » Problemi človeštva » Cene stanovanj v LJ in drugod
Cene stanovanj v LJ in drugod
Temo vidijo: vsi
TorrentXL ::
No, pa spet ponavljamo eno in isto. Na trgu jih ni, ker jih pokupijo ljudje/podjetja za parkiranje denarja. Davek to ublaži.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: TorrentXL ()
LeQuack ::
Sanjska obljubljena dežela, kjer vsaka naslednja generacija živi slabše kot prejšnja. To je lahko edino Slovenija.
Vsak drugi mladi Slovenec še živi pri starših, najemnine v prestolnici 'pojedo' skoraj polovico plače
https://mariborinfo.com/novica/slovenij...
Vsak drugi mladi Slovenec še živi pri starših, najemnine v prestolnici 'pojedo' skoraj polovico plače
https://mariborinfo.com/novica/slovenij...
Quack !
bm1973 ::
Čisto normalno praktično za celo Evropo...
Dostikrat gre pri paru ena plača za najemnino in stroške nepremičnine, druga pa za ostale stroške...
Dostikrat gre pri paru ena plača za najemnino in stroške nepremičnine, druga pa za ostale stroške...
Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje.
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: bm1973 ()
TorrentXL ::
To sploh ni res. Ne drži za Dunaj, Berlin, Bruselj, Stockholm, Helsinke, Oslo, Luksemburg....
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: TorrentXL ()
bm1973 ::
Seveda, najemniška nebesa so tista mesta...
Kar zastonj najemnine in stanovanja...
Naštel si pa sama draga mesta...
Kar zastonj najemnine in stanovanja...
Naštel si pa sama draga mesta...
Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje.
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
zavajon ::
Stanovanj v Sloveniji je dovolj, tudi za uvožene "doktorje/inženirje".
Zakaj niso na trgu, v najemu, je razlog v tem, da se marsikomu ne ljubi ukvajati z najemniki, ker je zaščita države in sistema slaba.
Ali pa je slaba "palica" države za nezasedena stanovanja.
Seveda boš rekel, da se država nima kaj vtikati v to, kaj lastnik počne s svojim stanovanjem. Lahko se s tem strinjamo, a se moramo potem strinjati tudi s tem, da se država ne sme vtikati v pogodbena razmerja pri oddajanju, Kakor se ne vtika v ostale posle.
TorrentXL ::
Seveda, najemniška nebesa so tista mesta...
Kar zastonj najemnine in stanovanja...
Naštel si pa sama draga mesta...
Mesta so draga, ampak so plače toliko višje, da tud dražje najemnine predstavljajo manjši delež dohodka kot pri nas. A si kdaj slišal za kupno moč? A slučajno veš, da je v vseh teh državah višja? Predvidevam, da ne.
Alcarinnn ::
Stanovanj v Sloveniji je dovolj, tudi za uvožene "doktorje/inženirje".
Zakaj niso na trgu, v najemu, je razlog v tem, da se marsikomu ne ljubi ukvajati z najemniki, ker je zaščita države in sistema slaba.
Ali pa je slaba "palica" države za nezasedena stanovanja.
Seveda boš rekel, da se država nima kaj vtikati v to, kaj lastnik počne s svojim stanovanjem. Lahko se s tem strinjamo, a se moramo potem strinjati tudi s tem, da se država ne sme vtikati v pogodbena razmerja pri oddajanju, Kakor se ne vtika v ostale posle.
Predvsem je preslaba palica za najemnike ki uničujejo privat lastnino katero so dobili v najem...
TorrentXL ::
Sanjska obljubljena dežela, kjer vsaka naslednja generacija živi slabše kot prejšnja. To je lahko edino Slovenija.
Vsak drugi mladi Slovenec še živi pri starših, najemnine v prestolnici 'pojedo' skoraj polovico plače
https://mariborinfo.com/novica/slovenij...
Zdaj že spletna platforma za nakupovanje (elektronike, pohištva itd.) dela analizo najemnin za članke.
rezultati raziskave pa kažejo, da povprečna najemnina v Ljubljani znaša 715 EUR
Me prav zanima kako so do tega podatka prišli, ker se cene najemov stanovanj začnejo šele pri 600EUR v LJ in teh ni prav dosti.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: TorrentXL ()
Alcarinnn ::
Seveda, najemniška nebesa so tista mesta...
Kar zastonj najemnine in stanovanja...
Naštel si pa sama draga mesta...
Mesta so draga, ampak so plače toliko višje, da tud dražje najemnine predstavljajo manjši delež dohodka kot pri nas. A si kdaj slišal za kupno moč? A slučajno veš, da je v vseh teh državah višja? Predvidevam, da ne.
Tako, torej potrebno je dvignit plače... to da nekdo dobi v LJ manj kot 3.000 bruto je ABSURD in to da VZTRAJA v delu v LJ za manj kot 3.000 BURTO (ajde rečmo 2.500 bruto) pomeni samo da nima nobene zdrave pameti...
BOlje je dobiti v vukojebini 1.900 bruto kot v LJ 2.500 bruto...
Me prav zanima kako so do tega podatka prišli, ker se cene najemov stanovanj začnejo šele pri 600EUR v LJ in teh ni prav dosti.
Ker ti ne razumeš da je to skupek vsega... eni majo pač nižje najemnine...
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Alcarinnn ()
TorrentXL ::
Predvsem je preslaba palica za najemnike ki uničujejo privat lastnino katero so dobili v najem...
To je tvoj problem. Ti izbereš najemnika, ti pobereš kavcijo in ti služiš z najemnino. Na kratko povedano, ti se greš posel. Če gre kaj narobe, imaš enake možnosti ukrepanja kot vsi ostali posli.
Tako, torej potrebno je dvignit plače... to da nekdo dobi v LJ manj kot 3.000 bruto je ABSURD in to da VZTRAJA v delu v LJ za manj kot 3.000 BURTO (ajde rečmo 2.500 bruto) pomeni samo da nima nobene zdrave pameti...
BOlje je dobiti v vukojebini 1.900 bruto kot v LJ 2.500 bruto...
Ne. Ne bom ti več razlagal zakaj, ker če ti po 10 ponovitvah ne gre v betico, potem pač nisi sposoben tega razumet.
Ker ti ne razumeš da je to skupek vsega... eni majo pač nižje najemnine...
"Analiza oglasov stanovanj za najem je pokazala, da najemnine v precejšnji meri obremenjujejo plače."
Skupek česa? O čem blebetaš? Uporabljali so podatke iz oglasov.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: TorrentXL ()
Alcarinnn ::
To je tvoj problem. Ti izbereš najemnika, ti pobereš kavcijo in ti služiš z najemnino. Na kratko povedano, ti se greš posel. Če gre kaj narobe, imaš enake možnosti ukrepanja kot vsi ostali posli.
Saj so cene nepremičnin tudi problem posameznika!!!
1. On izbere LOKACIJO
2. On izbere velikost (kvadraturo)
3. On izbere ohranjenost
Imajo enake možnosti ukrepanja in izbire drugačnih lokacij, drugačnih kvadratur kot VSI OSTALI...
TorrentXL ::
https://www.uirs.si/portals/0/dokumenti...
Tukaj imaš tabelo iz 2025 s povprečno najemnino in povprečno kvadraturo. Če odštejemo sobe in postelje, je povprečna najemnina 1500EUR v LJ.
Cene nepremičnin so problem posameznika, ampak dostopnost nepremičnin pa ne. Itak pa ne razumeš tega stavka, tako da vseeno.
Tukaj imaš tabelo iz 2025 s povprečno najemnino in povprečno kvadraturo. Če odštejemo sobe in postelje, je povprečna najemnina 1500EUR v LJ.
To je tvoj problem. Ti izbereš najemnika, ti pobereš kavcijo in ti služiš z najemnino. Na kratko povedano, ti se greš posel. Če gre kaj narobe, imaš enake možnosti ukrepanja kot vsi ostali posli.
Saj so cene nepremičnin tudi problem posameznika!!!
1. On izbere LOKACIJO
2. On izbere velikost (kvadraturo)
3. On izbere ohranjenost
Imajo enake možnosti ukrepanja in izbire drugačnih lokacij, drugačnih kvadratur kot VSI OSTALI...
Cene nepremičnin so problem posameznika, ampak dostopnost nepremičnin pa ne. Itak pa ne razumeš tega stavka, tako da vseeno.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: TorrentXL ()
Alcarinnn ::
Cene nepremičnin so problem posameznika, ampak dostopnost stanovanj pa ne. Itak pa ne razumeš tega stavka, tako da vseeno.
Dostopnost stanovanj je velika... v tem trenutku imaš na voljo nekaj 100 opcij v LJ... če ti nobena ni v dosegu prihodka in/ali želja moraš izboljšat prihodek
To je ENAKO kot bi jaz rekel da ni najemnika za 1.500 najemnine... ja seveda ga ni moram pač znižat najemnino pol pa bo... samo da je pri najemodajalcu kontra logika kot pri najemniku ali kupcu
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Alcarinnn ()
TorrentXL ::
Cene nepremičnin so problem posameznika, ampak dostopnost stanovanj pa ne. Itak pa ne razumeš tega stavka, tako da vseeno.
Dostopnost stanovanj je velika... v tem trenutku imaš na voljo nekaj 100 opcij v LJ... če ti nobena ni v dosegu prihodka moraš izboljšat prihodek!
Ne, tako se ne računa dostopnost stanovanj. Vedno je potrebno primerjat s plačami. Seveda tud tega ne razumeš. Mato, preveč si zabit za tako temo. Žal. Lahko se ponavljaš kot pokvarjen radio, ampak nima smisla. Ne napreduješ, ker ti mentalne kapacitete to ne dopuščajo.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: TorrentXL ()
Alcarinnn ::
Cene nepremičnin so problem posameznika, ampak dostopnost stanovanj pa ne. Itak pa ne razumeš tega stavka, tako da vseeno.
Dostopnost stanovanj je velika... v tem trenutku imaš na voljo nekaj 100 opcij v LJ... če ti nobena ni v dosegu prihodka moraš izboljšat prihodek!
Ne, tako se ne računa dostopnost stanovanj. Vedno je potrebno primerjat s plačami. Seveda tud tega ne razumeš. Mato, preveč si zabit za tako temo. Žal. Lahko se ponavljaš kot pokvarjen radio, ampak nima smisla. Ne napreduješ, ker ti mentalne kapacitete to ne dopuščajo.
Ti govoriš o FINANČNI dostopnosti, ampak to smo ti že povedali, državljani(država) ni tu da dela FINANČNO dostopnost, ampak fizično... torej poskrbi da je nekaj na voljo, ne pa kako drago ali poceni je.
TorrentXL ::
Cene nepremičnin so problem posameznika, ampak dostopnost stanovanj pa ne. Itak pa ne razumeš tega stavka, tako da vseeno.
Dostopnost stanovanj je velika... v tem trenutku imaš na voljo nekaj 100 opcij v LJ... če ti nobena ni v dosegu prihodka moraš izboljšat prihodek!
Ne, tako se ne računa dostopnost stanovanj. Vedno je potrebno primerjat s plačami. Seveda tud tega ne razumeš. Mato, preveč si zabit za tako temo. Žal. Lahko se ponavljaš kot pokvarjen radio, ampak nima smisla. Ne napreduješ, ker ti mentalne kapacitete to ne dopuščajo.
Ti govoriš o FINANČNI dostopnosti, ampak to smo ti že povedali, državljani(država) ni tu da dela FINANČNO dostopnost, ampak fizično... torej poskrbi da je nekaj na voljo, ne pa kako drago ali poceni je.
Točno tako in če je premalo na voljo, so cene visoke napram plačam. Torej dokler so cene visoke, je potrebno več dat na voljo. Ti pa enkrat kao podpiraš gradnjo 10 Fužin, v drugem komentarju pa je nepremičnin dovolj. Sploh se ne zavedaš kaj pišeš.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: TorrentXL ()
Alcarinnn ::
V SLO je v tem trenutku na voljo 5.700 stanovanj in 5.400 hiš... tudi če vzamemo da je pol hiš iz Hrvaške obale je to cca... 7.500 nepremičnin v SLO na voljo za NAKUP
Hkrati je na voljo cca 800 opcij za najem...
Če izmed tega posameznik ne zmore ali ne želi ničesar, pol pa res nismo državljani krivi
Hkrati je na voljo cca 800 opcij za najem...
Če izmed tega posameznik ne zmore ali ne želi ničesar, pol pa res nismo državljani krivi
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Alcarinnn ()
TorrentXL ::
Ti nisi nič kriv. Tud to ne, da si neumen. Je pa država (vlada, občine...) kriva, da je tako stanje.
Alcarinnn ::
Ti nisi nič kriv. Tud to ne, da si neumen. Je pa država (vlada, občine...) kriva, da je tako stanje.
Kako? 7.500 nepremičnin za nakup in 800+ za najem... Če osebi ki kao NUJNO REŠUJE stanovanjski problem to ni dovolj ker je ultra izbirčna potem pač naj trpi posledice izbirčnosti.
TorrentXL ::
Lepo. Če ti delaš in živiš v LJ, je edini relevanten podatek povprečna cena na m2 v LJ. Enako velja za ostala mesta ali kraje.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: TorrentXL ()
Alcarinnn ::
TorrentXL ::
Lepo se sprejme visok davek na nepremičnine in tisti, ki ni ne znajo drugam investirat, ker so "ultra izbirčni", pač naj trpijo posledice izbirčnosti. Kdo pa pravi, da morejo bit davki na nepremičnine tako nizki kot so? Je to zapisano v ustavi?
bm1973 ::
Lepo. Če ti delaš in živiš v LJ, je edini relevanten podatek povprečna cena na m2 v LJ. Enako velja za ostala mesta ali kraje.
Lepo se sprejme visok davek na nepremičnine in tisti, ki ni ne znajo drugam investirat ker so "ultra izbirčni" pač naj trpijo posledice izbirčnosti.
Če delaš v Ljubljani, ni država dolžna tebi zagotoviti poceni stanovanje v Ljubljani.
Najdi si stanovanje ali službo drugje, če si tega ne moreš privoščiti.
Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje.
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
TorrentXL ::
Država tud ni dolžna zagotoviti nizke davke na nepremičnine.
Investiraj kam drugam, če si prazne nepremičnine ne moreš privoščiti.
S tem da to da ljudje lahko živijo in delajo v istem mestu, ima mnogo pozitivnih učinkov na kvaliteto življenja, promet, gospodarstvo...
Investiraj kam drugam, če si prazne nepremičnine ne moreš privoščiti.
S tem da to da ljudje lahko živijo in delajo v istem mestu, ima mnogo pozitivnih učinkov na kvaliteto življenja, promet, gospodarstvo...
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: TorrentXL ()
Alcarinnn ::
Država tud ni dolžna zagotoviti nizke davke na nepremičnine.
Investiraj kam drugam, če si prazne nepremičnine ne moreš privoščiti.
S tem, da ko ljudje lahko živijo in delajo v istem mestu ima mnogo pozitivnih učinkov na kvaliteto življenja, promet, gospodarstvo...
Še več pozitivnih učinkov ima na ljudstvo zavedanje da ko nekaj pridelaš ti ne obdavčijo samo zato ker si bil priden in varčen in investiral...
Vglavnem dejstvo je da davka NE BO... lahko pa se ti tu na glavo mečeš kako je kao dober... nam je slab in večini ne bo pomagal
TorrentXL ::
To nima nobenih pozitivnih učinkov, zato ker lahko pridelano vložiš drugam in to dolgoročno celo neobdavčeno.
Seveda ga ne bo, to pa ne pomeni da ni smiseln in te prav tako ne ustavi pri pisanju neumnosti.
Seveda ga ne bo, to pa ne pomeni da ni smiseln in te prav tako ne ustavi pri pisanju neumnosti.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: TorrentXL ()
bm1973 ::
Novih davkov ne bo, nihče ne bo pljuval v lastno skledo...
Plus, dostopnost oz. boplje, znižanje cen stanovanj, nov davek ne bo popravil.
Stanovanja ne bodo nič cenejša z novim davkom.
Plus, dostopnost oz. boplje, znižanje cen stanovanj, nov davek ne bo popravil.
Stanovanja ne bodo nič cenejša z novim davkom.
Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje.
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
zavajon ::
Alcarinnn ::
Predvsem je preslaba palica za najemnike ki uničujejo privat lastnino katero so dobili v najem...
Zakaj bi sploh potrebovali palico za to? Saj če ti nekdo povzroči škodo, ga lahko komot tožiš na sodišču.
To je čisto enaka logiko kot reči, zakaj bi ptoreboval palico za "hoardanje" nepremičnin... pač ponudi lastniku dovolj visoko cifro in bo prodal v 99% primerih...
zavajon ::
Novih davkov ne bo, nihče ne bo pljuval v lastno skledo...
Plus, dostopnost oz. boplje, znižanje cen stanovanj, nov davek ne bo popravil.
Stanovanja ne bodo nič cenejša z novim davkom.
Če novih (no, saj niti starega ni) davkov ne bo, potem to res ne bo moglo vplivati na cene stanovanj.
Je pa Šircelj danes v intervjuju v financah zopet povedal, da nameravajo subvencionirati kredite, kar bo gotovo prispevalo k višjim cenam stanovanj.
Alcarinnn ::
Je pa Šircelj danes v intervjuju v financah zopet povedal, da nameravajo subvencionirati kredite, kar bo gotovo prispevalo k višjim cenam stanovanj.
Kar je odlično za 75% državljanov...
TorrentXL ::
Novih davkov ne bo, nihče ne bo pljuval v lastno skledo...
Plus, dostopnost oz. boplje, znižanje cen stanovanj, nov davek ne bo popravil.
Stanovanja ne bodo nič cenejša z novim davkom.
Seveda nov davek, ki ga ne bo, ne bo nič popravil.
Je pa Šircelj danes v intervjuju v financah zopet povedal, da nameravajo subvencionirati kredite, kar bo gotovo prispevalo k višjim cenam stanovanj.
Kar je odlično za 75% državljanov...
75% državljanov je prav vseeno za davek na prazne nepremičnine in še višje cene nepremičnin. Kvečjemu obratno. Večina od teh je verjetno za nižje cene, ker imajo njihovi potomci težave in ker kopičenje nepremičnin povzroča nepopravljivo škodo družbi kot celoti. Verjamem pa, da nesposobni vlagatelji komaj čakate, da vas država še bolj financira kot do sedaj.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: TorrentXL ()
bm1973 ::
Če je nepremičnina investicija, dajmo pa še davek na lastništvo delnic, deležov podjetij, kripto valut in podobno...
Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje.
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
Alcarinnn ::
75% državljanov je prav vseeno za davek na prazne nepremičnine in še višje cene nepremičnin. Kvečjemu obratno. Večina od teh je verjetno za nižje cene, ker imajo njihovi potomci težave in ker kopičenje nepremičnin povzroča nepopravljivo škodo družbi kot celoti. Verjamem pa, da nesposobni vlagatelji komaj čakate, da vas država še bolj financira kot do sedaj.
Neumnost, večina bi bila proti, ker marsikdo je solastnik česar kar je podedoval itd... marsikdo ima vikend... marsikje bodo otroci podedovali več nepremičnin skratka večina DRŽAVLJANOV bi bila proti... tistih 300k tujcev pa itak nima besede...
Mladih med 18 in 28 je pa manjšina pa še od teh jih verjetno četrt ima nepremičnino...
TorrentXL ::
Če je nepremičnina investicija, dajmo pa še davek na lastništvo delnic, deležov podjetij, kripto valut in podobno...
Delnica ne povzroča pomanjkanja bivalnih nepremičnin (osnovna človekova potreba) na omejenem prostoru. Vidim pa, da je tukaj tudi veliko omejenih možganov.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: TorrentXL ()
bm1973 ::
Lastništvo nepremičnine ni zapisano v ustavi...
Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje.
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
TorrentXL ::
LeQuack ::
TorrentXL zastonj se trudiš, moraš vedeti da ima večino Slo-Tech finančne koristi od trenutnega stanja in jih ne boš prepričal. To je kot bi Musku govoril, da ima dovolj denarja.
Quack !
TorrentXL ::
Sej se ne trudim, da bi jih v karkoli prepričal. Zabava me ko izpadejo neumni, ker se ciklajo v svojih nesmislih in celo pogosto sami sebi nasprotujejo.
bm1973 ::
Lastništvo nepremičnine ni zapisano v ustavi...
Kdo pa pravi da je? A če ni lastništvo zapisano v ustavi, pomeni da to ni osnovna človekova potreba? O čem sploh govoriš?![]()
Lastništvo nepremičnine ni osnovna človekova potreba, polovica Nemčije živi v najemu.
Ker ne razumeš o čem govorim, ti pač ni jasno. Kaj pa drugega...
Nobenemu država ne krati pravice do lastništva nepremičnine. Tudi to pravico do lastništva daje. Sam ljudje pač nimajo keša za nakup...
Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje.
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
TorrentXL ::
Lastništvo nepremičnine ni zapisano v ustavi...
Kdo pa pravi da je? A če ni lastništvo zapisano v ustavi, pomeni da to ni osnovna človekova potreba? O čem sploh govoriš?![]()
Lastništvo nepremičnine ni osnovna človekova potreba, polovica Nemčije živi v najemu.
Ker ne razumeš o čem govorim, ti pač ni jasno. Kaj pa drugega...
Nobenemu država ne krati pravice do lastništva nepremičnine. Tudi to pravico do lastništva daje. Sam ljudje pač nimajo keša za nakup...
Tud tega nisem napisal.
To:
pomeni da to ni osnovna človekova potreba
se nanaša na prejšnji komentar, kjer piše
bivalnih nepremičnin (osnovna človekova potreba)
in lastništvo ni omenjeno.
Lastništvo v ustavi samo ti omenjaš. Jaz pravim, da ker tega ni v ustavi, to ne pomeni, da niso bivalne nepremičnine osnovna človekova potreba. Torej v bistvu ti ne razumeš niti kaj jaz pišem, niti kaj sam pišeš. To drugo je še posebej zaskrbljujoče.
Država na krati pravice do lastništva nepremičnine, krati pa pravico dostopnosti nepremičnin. Z razlogom je ustava pogosto ohlapno napisana, ker posamezni zakoni urejajo to bolj podrobno.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: TorrentXL ()
zavajon ::
Alcarinnn ::
Država na krati pravice do lastništva nepremičnine, krati pa pravico dostopnosti nepremičnin. Z razlogom je ustava pogosto ohlapno napisana, ker posamezni zakoni urejajo to bolj podrobno.
Torej se strinjamo da RS ne krši ustave pri ničemer glede nepremičnin?
Je pa Šircelj danes v intervjuju v financah zopet povedal, da nameravajo subvencionirati kredite, kar bo gotovo prispevalo k višjim cenam stanovanj.
Kar je odlično za 75% državljanov...
No, za 1,3% plus še nekaj državljanov pa res.
Ne za 75%... ker so bolj bogati, nihče noče da bi njegova nepremičnina bila vredna 100EUR... vsak bi pa bil vesel če bi bila vredna 10 milijonov... ker bi prodal in šel v penzijo na Hrvaško obalo.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Alcarinnn ()
zavajon ::
Lepo se sprejme visok davek na nepremičnin ...
To je isto, kot če bi rekel: "Lepo se naredi Zemljo kockasto ..."
Ne za 75%... ker so bolj bogati, nihče noče da bi njegova nepremičnina bila vredna 100EUR... vsak bi pa bil vesel če bi bila vredna 10 milijonov... ker bi prodal in šel v penzijo na Hrvaško obalo.
OK, ti torej trdiš, da je 75% populacije potencialnih prejemnikov stanovanjskega kredita.
Za pridobitev kredita moraš imeti 30% gotovine, recimo da zaokrožimo na 100.000, če je vrednost stanovanja 400.000.
Torej ima 1,5 milijona prebivalcev toliko denarja, kar nanese 150 milijard.
Kje pa je ta denar, ko pa je na bankah le 30 milijard?
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: zavajon ()
TorrentXL ::
Država na krati pravice do lastništva nepremičnine, krati pa pravico dostopnosti nepremičnin. Z razlogom je ustava pogosto ohlapno napisana, ker posamezni zakoni urejajo to bolj podrobno.
Torej se strinjamo da RS ne krši ustave pri ničemer glede nepremičnin?
Krši? Odvisno. V ustavnem pravu ni vsako neizpolnjevanje ali slabo izvajanje ustavnih načel že nujno tud ustavna kršitev. Dost določb je programske narave in tam se ne določa konkretnih rezultatov, ampak smer delovanja države. In ja, država zelo slabo izvaja ukrepe, ki se tičejo dostopnosti nepremičnin. V nasprotnem primeru danes ne bi bilo tako katastrofalno stanje. Sploh pa ne vem kaj bi zdaj rad s to ustavo povedal. Po moje tud tebi ne.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: TorrentXL ()
Alcarinnn ::
OK, ti torej trdiš, da je 75% populacije potencialnih prejemnikov stanovanjskega kredita.
Ne jaz ne trdim nič podobnega... Jaz trdim da je VEČINI državljanov bolj v interesu da je nepremičnina vredna 10 mil kot pa da je vredna 100 EUR... ker je to velika večina njihovega premoženja pri veliki večini državljanov...
Zato trditev da bi večina raje padec cen nepremičnin namesto dvig cen nepremičnin je najmanj absurdna ali zavajujoča...
Padca cen nerpemičnin si želijo samo tisti ki bi radi kupili prvo nepremičnino in morda še kdo ki bi rad prešel iz manjše na večjo... ampak teh skupaj z najemniki je max nekje 150k... če odštejemo tujce ki itak nimajo kaj odločat o davku v SLO...
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Alcarinnn ()
TorrentXL ::
Padca cen nerpemičnin si želijo samo tisti ki bi radi kupili prvo nepremičnino in morda še kdo ki bi rad prešel iz manjše na večjo... ampak teh skupaj z najemniki je max nekje 150k... če odštejemo tujce ki itak nimajo kaj odločat o davku v SLO...
Aja. Po tvoji logiki so starši, ki imajo eno nepremičnino, veseli da njihovi otroci ne morejo do svojih nepremičnin oz. da se morejo do grla zakreditirat za njih, pred tem pa plačevati zelo drago najemnino. Čudni ljudje ste to na Ptuju.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: TorrentXL ()
Alcarinnn ::
Padca cen nerpemičnin si želijo samo tisti ki bi radi kupili prvo nepremičnino in morda še kdo ki bi rad prešel iz manjše na večjo... ampak teh skupaj z najemniki je max nekje 150k... če odštejemo tujce ki itak nimajo kaj odločat o davku v SLO...
Aja. Po tvoji logiki so starši, ki imajo eno nepremičnino, veseli da njihovi otroci ne morejo do svojih nepremičnin oz. da se morejo do grla zakreditirat za njih, pred tem pa plačevati zelo drago najemnino. Čudni ljudje ste to na Ptuju.
In koliko stotisoč je takih primerov? večina kar jih poznam si prej ali slej lahko kupi nepremičnino. ali pa gre v najem... večinokrat živijo s starši ker nočejo it v najem in varčujejo za 20% polog... in pač namesto da jim starši dajo 10k ali 30k ker tega nimajo jim omogočijo bivanje doma rent in stroški free
TorrentXL ::
Večina takih z eno nepremičnino. Tud ti, ki so že šli na svoje in imajo že otroke. Normalni ljudje raje vidijo, da je trg urejen in da si bojo otroci lahko sami en dan zaslužili za nepremičnino, kot pa da morejo sedaj na zalogo kupovat oz. šparat, da bojo mogoče lahko svojim otrokom pomagali do nepremičnine. Ti vem da ne, ker nisi normalen. Prav tako bi večina raje pobrala višje davke pri praznih nepremičninah, da bi se potem razbremenilo davke drugje.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: TorrentXL ()