» »

Kako izbrisati uporabniški račun?

Kako izbrisati uporabniški račun?

Tr0n ::

V pravilih sem našel 10.2 in 10.3 člena, ampak mi ni uspelo izbrisat podatkov iz mojega profila (obvezni podatki morajo biti vneseni).

Torej rad bi izbris vseh javnih in privatnih sporočil, oglasov, člankov, torej vse kar se v ST bazi nanaša na moj user ID.

Kakšen je postopek v tem primeru?

Po več kot 18 letih je čas, da se distanciram od te neberljive in neuporabne navlake, ki je ST forum, in posledično tudi skupnosti, ki jo le-ta omogoča.
  • zaklenil: Mavrik ()

louser ::

Ne morš, dokler ti ne damo dovoljenja. K navlaki si pa tudi sam pripomogel z neprispevanjem zanimivega čtiva.

Uporabnik ::

Tr0n je izjavil:

V pravilih sem našel 10.2 in 10.3 člena, ampak mi ni uspelo izbrisat podatkov iz mojega profila (obvezni podatki morajo biti vneseni).

Torej rad bi izbris vseh javnih in privatnih sporočil, oglasov, člankov, torej vse kar se v ST bazi nanaša na moj user ID.

Kakšen je postopek v tem primeru?

Po več kot 18 letih je čas, da se distanciram od te neberljive in neuporabne navlake, ki je ST forum, in posledično tudi skupnosti, ki jo le-ta omogoča.


GDPR rules! Verjetno bi moral obstajat delete account gumb, če pa ni, pa kar v akcijo.

Tr0n ::

Uporabnik je izjavil:

GDPR rules! Verjetno bi moral obstajat delete account gumb, če pa ni, pa kar v akcijo.

Sem ga iskal pod "Uporabniške nastavitve" pa ga nisem našel. Mogoče sem kaj spregledal?

BivšiUser2 ::

Na chatu boš še?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

louser ::

Za Discord 'mam nekje od nekoga skripto, ki pobriše tvoje prispevke.

AnjaNja ::

Jaz vas ljudi, ki komplicirate s tem ne razumem. Preprosto nehaš hodit na forum in je. Pa koga briga, če imaš miljon prispevkov. Pač so. Napisal si jih po lastni volji in če je kdo odgovarjal na tvoj prispevek bo ob brisanju ena sama zmeda. GDPR je pa ena nepotrebna panika, birokracija....po drugi strani pa ljudje na FB ob 500+ prijateljih nalepijo 101 fotko kjer so na pol nagi, nagi ali pa celo svojih dojenčkov ipd...Tist je pa OK menda.

c3p0 ::

GDPR je pravna realnost. Če je po GDPR upravičen tega, se mu mora omogočit, kje je problem? Se mora vsak vtikovat v vsakega? Retorično vprašanja, ampak vseeno.

Saul Goodman ::

AnjaNja je izjavil:

Jaz vas ljudi, ki komplicirate s tem ne razumem. Preprosto nehaš hodit na forum in je. Pa koga briga, če imaš miljon prispevkov. Pač so. Napisal si jih po lastni volji in če je kdo odgovarjal na tvoj prispevek bo ob brisanju ena sama zmeda. GDPR je pa ena nepotrebna panika, birokracija....po drugi strani pa ljudje na FB ob 500+ prijateljih nalepijo 101 fotko kjer so na pol nagi, nagi ali pa celo svojih dojenčkov ipd...Tist je pa OK menda.


ne vem zakaj se oglašaš, če si pravilno ocenil, da stvari ne razumeš.

Jarno ::

Razumem, da bi moralo iti za posebne okoliščine. Večina soudeleženih na forumu ne operira s realnimi osebnimi podatki, če pa že, pa čisto prostovoljno.
Izbris vseh objav neke entitete bi za seboj potegnilo še druge objave, ki navajajo le-te in nastajal bi čuden zmazek.
Bom kar citiral opozorilo pod poljem za vnos sporočila:
V to polje ne vnašajte osebnih podatkov, saj izbris ni mogoč.

Se pa strinjam, da moderiranje včasih izpade čudno in da bi lahko uvedli vsaj tedenski ban.
Npr. so zasvinjali temo "Opozori Moderatorja v2.0", pa je zdaj zaprta za vse, namesto, da bi krivce ukrotili s primernimi ukrepi.
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

MasterTade ::

človek..na internetu smo. Prispevke, ki jih želiš izbrisat si prostovoljno pisal sem gor
Mors omnia aequat

Jarno ::

Razloži prosim, kako ga naj spoštujejo nad "troli", ki ne vnašajo osebnih podatkov.
Še FB dovoli brisanje poslanih sporočil samo za kratko obdobje, npr.
Lahko sicer izbrišeš profil, poslanih sporočil pa ne.
#65W!

49106 ::

Jarno je izjavil:


Lahko sicer izbrišeš profil, poslanih sporočil pa ne.


Sporočila ostanejo, pošiljatelj se pa izbriše.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

louser ::

Če na tržnici branjevki poveš, da si pomagal sosedovi Micki pri pobiranju regrata tako, da si se priklopil k njej, ne morš od trgovca zahtevati, naj ti vrne povedano in pozabi.

Saul Goodman ::

zakaj je bila danes izbrisana (ne zaprta) tema o odtekanju podatkov pacientov iz spletne strani splošne bolnišnice Izola? naj pustijo nam branjevkam, da debatiramo naprej, ane. information wants to be free, pa te fore.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Long story short, briše se case per case posamezne prispevke na zahtevo, če res vključujejo osebne podatke, drugače se brisanje zavrne.

vostok_1 ::

GDPR veleva možnost izbrisa tovrstnih podatkov?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

louser ::

Osebnih, da.
Tvoje mnenje ni nujno tvoj osebni podatek.

Samael ::

AnjaNja je izjavil:

Jaz vas ljudi, ki komplicirate s tem ne razumem. Preprosto nehaš hodit na forum in je. Pa koga briga, če imaš miljon prispevkov. Pač so. Napisal si jih po lastni volji in če je kdo odgovarjal na tvoj prispevek bo ob brisanju ena sama zmeda.

To da. Vse ostalo je samo še kreiranje več drame, več "neberljive in neuporabne navlake" od katere se op bojda želi distancirati. Nekdo želi "oditi"? Pa daj, zapri zadevo in adijo. Nobene potrebe ni iz ljudi, ki so kdajkoli odgovarjali na tvoje pisanje, delati idiote, ki diskutirajo sami s seboj. Ali pa je pretežko zapreti in oditi potiho, brez drame, zvončkov in fanfar? Real deal ...

louser ::

Saj ima pravico do izbrisa osebnih podatkov. In te osebne podatke se je in se bo brisalo.
Ne briše se pa vse zgodovine, če ni potrebno, ker zrušiš sam forum razen:
-če je možno na enostaven način ugotoviti identiteto.

Identiteto se še vedno da ugotoviti (verjetno), a je to zelo kompleksno in kot tako nedostopno.

Mavrik ::

No kot smo pogruntali:

1.) Osebne podatke lahko pobrišeš s svojega računa.
2.) Svojih sporočil, tem in vsega ostalega kar si javno objavil pa ne moreš pobrisati.
The truth is rarely pure and never simple.

joze67 ::

Kaj pa pravica do pozabe?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GDPR je tu, kaj pa zdaj (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6427156 (17649) AndrejO
»

Dobre prakse Informacijskega pooblaščenca glede rabe piškotkov so se že ustalile (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5215649 (12867) slitkx
»

GDPR, se ze veselite? :) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
33186636 (58743) Mikrohard
»

Mejli, spam,... od kje email

Oddelek: Loža
4711368 (7824) japol
»

V ZDA neopazno potrdili nov zakon o čezmejnem dostopu do podatkov o uporabnikih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6323904 (18617) PaX_MaN

Več podobnih tem