» »

Dodatno pokojninsko varčevanje

Dodatno pokojninsko varčevanje

1
2
»

ubermensch ::

Zato, daš not ko ni vstopnih stroškov, pri modri je to recimo v decembru (in daš pač za celo leto nazaj naenkrat).

solatko ::

Naša rentna zavarovanja so slaba naložba, ker skladi ne morejo nekaj kapitala vlagat v rizične naložbe, kjer so profiti večji, samo kapitalske naložbe države in vrednostne papirje države.

Pri Modri zavarovalnici bo žene v najboljšem slučaju dobila ven 75%-ov nalžbe, hvala lepa.
Delo krepa človeka

;-) ::

solatko je izjavil:

Naša rentna zavarovanja so slaba naložba, ker skladi ne morejo nekaj kapitala vlagat v rizične naložbe, kjer so profiti večji, samo kapitalske naložbe države in vrednostne papirje države.

Pri Modri zavarovalnici bo žene v najboljšem slučaju dobila ven 75%-ov nalžbe, hvala lepa.

Koliko buč pa ti ven spravis p je nevrjetno.

bluefish je izjavil:

Jap, kak teden nazaj sem prejel obračun in je za vsak mesec postavka "Vstopni strošek". WTF?

Kot zastopnik imam moznost provizijo od tvoje police vleci 1leto (skoraj celo letno vplacilo kar vplacas bo prvo leto slo v moj zep) in imam moznost provizijo razdeliti na cel cas-kar se seveda bolj splaca zavarovancu, zastopniku pa ne. No ti si sklenil pri takem ki je kliknil tisto prvo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

telexdell ::

solatko je izjavil:

Naša rentna zavarovanja so slaba naložba, ker skladi ne morejo nekaj kapitala vlagat v rizične naložbe, kjer so profiti večji, samo kapitalske naložbe države in vrednostne papirje države.

Pri Modri zavarovalnici bo žene v najboljšem slučaju dobila ven 75%-ov nalžbe, hvala lepa.

To zagotovo ne more držati. Rente so običajno dosmrtne in takšne, kot se sklenejo ob podpisu. Pri podpisu pa se upošteva neka pričakovana življenjska doba. Če bo po sklenitvi pogodbe o renti živela še npr. 25 let bo zagotovo dobila več, kot je vplačala.

Mi delodajalec vplačuje mesečno na račun pa bo po hitrih izračunih znašala doživljenjska renta tam 80...90 €. To je tam 10% pričakovane pokojnine. Bi pa ves vplačan denar dobil izplačan po 23. letih. Če bom živel dlje, bom na + jaz, drugače pač zavarovalnica. Mene takrat itak ne bo več glava bolela. Pa tudi, denarja katerega delodajalec vplačuje ne bi na svojem plačilnem listku nikoli videl. Če pa bi ga (bruto/neto, dohodnina, manjši socialni transferji...) bi ga v denarnici bilo za skoraj pol manj. Torej moram rento prejemati tam 15 let, da bom jaz na +.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

buttcrack ::

MarkoMan je izjavil:

Je kdo opzil stroske pri pokojninskem varcevanju? Do sedaj privarcevano 10000eu, vplacano cca 100eu na mesec od mene in delodajalca, v najbolj konzervativnem varcevanju sem imel donosa 40eu, stroskov pa 120eu. triglav pokojninska. Ne samo da ne dobim za inflacijo, se nekaj ti vzamejo.

slabo razumeš tekst.

donosov je bila več kot 120€, 40€ imaš več na računu. stroške se plača iz donosa in so okoli 1% na letni ravni. Torej mora biti donos cca 1,01%, da je enako stanje na polici. Triglav je imel v zadnjih 5ih letih v delniškem skladu npr. 60% donos.

solatko ::

telexdell - Ja, če bi živela 120 let (vse zračunano in nehajva). Sem na tem področju delal eno leto, potem pa sem spoznal za kakšne igre gre (pri nas, A, D,.... so izvzeti, samo težko skleneš rentno zavarovanje po avstrijskih pogojih, če živiš tukaj. Grawe ima v A 10-12%-ni donos na enkratna letna vplačila, kolikšen je ta pri nas?)

buttcrack - V katerem skladu pa?
Delo krepa človeka

bluefish ::

@solatko: Pri Triglavu imaš PDPZ, kjer lahko izbiraš med tremi kritnimi skladi z različno naložbeno politiko in temu ustreznimi donosi ter tveganji: https://www.triglav.si/zavarovanja/zase...

Za prej omenjene stroške mi je načeloma vseeno, ker se gre za kolektivno zavarovanje in firma vplača polni delež ter je torej to "šenk" denar, a je vseeno glupo, da ima prav vsako mesečo nakazilo pripadajoč vstopni strošek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

ssitcm ::

Kakšni so stroški varčevanja v dodatnem pokojninskem zavarovanju?


Izvajalec je skladno z zakonodajo upravičen do obračunavanje naslednjih stroškov:

Vstopni stroški največ do 3% od vsake vplačane premije.
Provizija za upravljanje sredstev v višini največ 1 % od povprečne letne čiste vrednosti sredstev sklada.
Izstopni stroški v primeru izrednega prenehanja zavarovanja, ki znašajo 1 % čiste odkupne vrednosti.

solatko ::

ssitcm - Kakšni pa so dobički, oziroma izgube?
Delo krepa človeka

buttcrack ::

solatko je izjavil:

telexdell - Ja, če bi živela 120 let (vse zračunano in nehajva). Sem na tem področju delal eno leto, potem pa sem spoznal za kakšne igre gre (pri nas, A, D,.... so izvzeti, samo težko skleneš rentno zavarovanje po avstrijskih pogojih, če živiš tukaj. Grawe ima v A 10-12%-ni donos na enkratna letna vplačila, kolikšen je ta pri nas?)

buttcrack - V katerem skladu pa?

https://www.triglav.si/uporabno/vrednos... --> Kritni skladi --> Drzni aka delniški

FireSnake ::

Iz ene druge teme (pa tjakaj ne spada preveč):
https://topnews.si/2019/09/26/zakon-a-l...

Vse bolj prihajamo do zaključka, da so tele modre zavarovalnice in podobno en velik nateg.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Furbo ::

To nam je bilo nekaterim jasno od začetka, ampak folk goni svojo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Smrekar1 ::

MarkoMan je izjavil:

Je kdo opzil stroske pri pokojninskem varcevanju? Do sedaj privarcevano 10000eu, vplacano cca 100eu na mesec od mene in delodajalca, v najbolj konzervativnem varcevanju sem imel donosa 40eu, stroskov pa 120eu. triglav pokojninska. Ne samo da ne dobim za inflacijo, se nekaj ti vzamejo.


Jup. Imaš dva tipa skladov, z aktivnim upravljanjem in brez njega. Z aktivnim upravljanjem pomeni, da sklad aktivno kupuje in prodaja stvari na trgu in poskuša doseči čim večji donos. Ti skladi imajo vstopne stroške in takoj poberejo nekaj odstotkov zase. Skladi brez aktivnega upravljanja sledijo borznemu indeksu in so napol zastonj, saj so na tričetrt avtomatizirani.

Do sedaj v redu, ampak ti imaš konzervativen sklad z aktivnim upravljanjem. Konzervativen sklad bo vlagal v stabilne stvari z majhnim donosom, ki so varne pred izgubami. Torej vlagaš v drag sklad, kjer pričakuješ majhne donose. Mar ne bi bilo boljše vlagati v indeksni sklad, ki bo vsaj poceni?

Če kupuješ sklad z aktivnim upravljanjem si naredi uslugo in vlagaj v nekaj bolj agresivnega. Vsaj veš zakaj daješ denar.

solatko ::

FireSnake - Problem je nastal, ko so sindikati javnega sektorja prisatli na to, da se del plače namesto na TRR nakazuje na Modro zavarovalnico. Nekaterim se je nabralo kar veliko. Vsa slovenska pokojninska varčevanja na zavarovalnicah in bankah so en velik nateg, saj so dobički majhni, stroško pa sorazmerno visoki pa še nategi zraven z nezgodnim zavarovanjem.
Delo krepa človeka

mirator ::

Solatko zopet nekaj po svoji presoji pametuje. Ker zopet ne piše iz prve roke ampak kako so menda v JU oguljofali njegovo ženo, je to pač povsem osebno mneje, ki sicer lahko drži ali pa tudi ne. Jaz vem iz prve roke, ker sem sam varčeval za tretji steber in sklenil pogodbo z Modro zavarovalnico. Vplačeval sem, kot je nekdo prej zapisal vsako leto na koncu leta za celo leto in koristil davčno olajšavo. Z Modro zavrovalnico pa sem se dogovoril za mesečna izplačila za določeno število let. In to je bila, dokler inflacija ni previsoka in na bankah depozite ne obrestujejo, vsaj do sedaj dobra odločitev. Res pa je, da se mi sedaj izplačila štejejo v dohodnino, vendar bistveno manj, kot bi se mi štelo, če ne bi vlagal. Št. let sem pač določil tako, da ko se mi privarčevani znesek izplača, ga niti ne bom potreboval več oz. mi bo zadostovala osnovna pokojnina.

bobiii16 ::

predlagam da si svoje evre naložiš v štumf. Od tega boš imel veliko več, verjemi mi . Vse zavarovalnice so same sebi dobičkonosne, od njih boš dobil samo obvestilo o stroških . Star sem prek 70, zelo veliko spremljam zadeve prek spleta in verjemite mi , vsi bi želeli vaš denar. Imeli dobiček.... hm malo morgen

solatko ::

mirator - Kaj sem napisal narobe? Ob uskladitvi plač, se je sindikat dogovoril za določen procent neizplačane razlike delodajalec - država - nakaže na Modro in to je dejstvo, s katerim se večina članstva ni strinjala, veljalo pa je enako tudi za tiste, ki sploh niso bili čalani sindikatov. To, da si ti sklenil dodatno pogodbo je tvoje, zaposleni niso nič sklenili, samo del plače jim je šel tja in v nobenem primeru nebi dobili ven vplačanega zneska v celoti, dobička pa tako ni bilo pri tej zavarovalnici.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako iz 2. stebra pokojnine

Oddelek: Loža
474807 (1706) svecka
»

Pokojninska reforma 2023- (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
885460 (3412) zobnik
»

Vlaganje denarja na srednji in dolgi rok (skladi, pokojninsko zavarovanje,...)?

Oddelek: Loža
305788 (4731) jakanov
»

Kolektivno dodatno pokojninsko zavarovanje Triglav

Oddelek: Loža
142859 (2291) MadMicka
»

Kje varčevati za pokojnino

Oddelek: Loža
328679 (7085) harmony

Več podobnih tem