» »

Dodatno pokojninsko varčevanje

Dodatno pokojninsko varčevanje

«
1
2

jakamoj ::

Zdravo, pri kateri družbi priporočate dodatno pokojninsko varčevanje?
Modra zavarovalnica, POZ, PDA, Generali, Triglav, itd.? Katera ima iz preteklosti najboljše donose itd.

Hvala!

zobnik ::

Denar razporedi na več koncev.

Stari maček ::

Kupuj zlato. Če bi to delal vsak od današnjih penzionistov, seveda če bi imel to možnost namesto vlaganja v vrečo brez dna, bi imel kakih tri jurje penzije.

ferdov ::

Preveri predvsem stroške upravljanja. Ti so ponavadi precej visoki in precej zmanjšajo donose.

bobby ::

NObeni. Finančno se izobrazi in če že, managiraj svoj porftelj,.. če imaš že sedaj v glavi, da je učenje tega preveč in pretežko,.. potem je vseeno komu daješ ker ne boš kaj dosti profitiral.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Tilen ::

jakamoj je izjavil:

Zdravo, pri kateri družbi priporočate dodatno pokojninsko varčevanje?
Modra zavarovalnica, POZ, PDA, Generali, Triglav, itd.? Katera ima iz preteklosti najboljše donose itd.

Hvala!


Preveri pri delodajalcu, če ima s katero od zgoraj omenjenih zavarovalnic že vzpostavljen sistem kolektivnega vplačevanja v PDPZ. Lahko, da to obstaja, vendar se ne oglašuje. Vključi se v ta sistem preko najmanj rizične - zajamčene sheme. To bi bilo moje priporočilo in tako sem storil tudi sam.

Delodajalec mi podvoji moj bruto vložek do 5,844 % bruto plače in se vplača na PDPZ kot neto nakazilo. Moj vložek je torej 50% vplačanih sredstev v PDPZ. Shema je zajamčena in tako je donos blizu 2% oziroma korelira z donosom dolgoročnih obveznic RS. Pomembno je, da za brezskrbno varčevanje v ta sistem izbereš produkt, ki ne more izgubljati vrednosti. Vsi ostali paketi, razen zajamčenega, lahko imajo negativen donos.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

xyzz ::

Prebiram forume kje varčujete in mi je zanimivo, da se ne odločate za mesečna vlaganja v plemenite kovine. Sem srednjih let in sem si s kovinami in manjšo nepremičnino začel na nek način skrbeti za varčevanje ko bom v penzijonu.. sem spoznal eno zanimivo zadevo z mesečnim vlaganjem v kovine skupaj s hrambo v lihtenštajnu in upam da me na stara leta ne bo skrbelo.
Sam pa skaldom in raznim pokojniskim varčevanjem ne verjamem, ker je vstopna,upravljaska,izstopna provizija + davek na dobiček, da niti ne govorim o majhni donosnosti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xyzz ()

T743 ::

Donosi pri dodatnem pokojninskem zavarovanju? Dobra šala:)
Npr. pri vplačevanju v drugi pokojninski steber je bilo prej kot v 10 letih skoraj 2000Eur minusa....Obljubljeno v štartu vse mogoče, od davčnih olajšav do neobdavčenega dviga, no na koncu ni bilo ne enega ne drugega le dolg nos...

Dosan ::

T743 je izjavil:

Donosi pri dodatnem pokojninskem zavarovanju? Dobra šala:)
Npr. pri vplačevanju v drugi pokojninski steber je bilo prej kot v 10 letih skoraj 2000Eur minusa....Obljubljeno v štartu vse mogoče, od davčnih olajšav do neobdavčenega dviga, no na koncu ni bilo ne enega ne drugega le dolg nos...


Kaj pa zajamčeni donosi, recimo varčevanje z delavsko hranilnico, ki oglašuje 2% (prej 3) fiksno obrestno mero? Kje je tu nateg?

GregiB ::

xyzz je izjavil:

in mi je zanimivo, da se ne odločate za mesečna vlaganja v plemenite kovine.


Najprej, vlagaš neposredno v kovine ali zgolj v lastniške certifikate?

Pa ne vem, zakaj te preseneča, srednje in dolgoročno so kovine tudi precej volatilna zadeva... Zlato dol, paladij gor, srebro dol, platina konkretno dol...

Pa še DDV je treba vračunat pri nakupu kovin, razen zlata... ni tako?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Mavrik ::

Dosan je izjavil:


Kaj pa zajamčeni donosi, recimo varčevanje z delavsko hranilnico, ki oglašuje 2% (prej 3) fiksno obrestno mero? Kje je tu nateg?


V tem da donos 2% na dolgi rok z zaklenjenimi sredstvi ni glih bogve kaj.
The truth is rarely pure and never simple.

Furbo ::

Dosan je izjavil:

T743 je izjavil:

Donosi pri dodatnem pokojninskem zavarovanju? Dobra šala:)
Npr. pri vplačevanju v drugi pokojninski steber je bilo prej kot v 10 letih skoraj 2000Eur minusa....Obljubljeno v štartu vse mogoče, od davčnih olajšav do neobdavčenega dviga, no na koncu ni bilo ne enega ne drugega le dolg nos...


Kaj pa zajamčeni donosi, recimo varčevanje z delavsko hranilnico, ki oglašuje 2% (prej 3) fiksno obrestno mero? Kje je tu nateg?

V tem, da je to manj od inflacije?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

GregiB ::

Furbo je izjavil:

V tem, da je to manj od inflacije?
Hja, pa ni... Trenutno je vlagateljem z konzervativno investicijsko politiko težko najti primerne inštrumente, ki bi zagotavljali kakršenkoli pozitiven donos. Medtem, ko evropski in ameriški blue chip-i yield-ajo 3-7% dividende (v katere fix-profit skladi praviloma ne smejo) , je donos na evropske obveznice 0%, na ameriške 10 letne pa cca. 2%. Za ležarino ca$ha je pa trenutno treba celo plačevati... z drugimi besedami, negativne obresti.
Inflacijo se razvita gospodarstva, najbolj pa Evropa že desetletje trudijo spraviti na zdravih, razumnih 2%, pa očitno, glede na zadnje zasedanje ECB spet nič od tega...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

MonoPattern ::

GregiB je izjavil:

xyzz je izjavil:

in mi je zanimivo, da se ne odločate za mesečna vlaganja v plemenite kovine.


Najprej, vlagaš neposredno v kovine ali zgolj v lastniške certifikate?

Pa ne vem, zakaj te preseneča, srednje in dolgoročno so kovine tudi precej volatilna zadeva... Zlato dol, paladij gor, srebro dol, platina konkretno dol...

Pa še DDV je treba vračunat pri nakupu kovin, razen zlata... ni tako?


Če kupuješ samo papirje ni DDV, če kupiš fizično je brez DDV samo zlato. Je pa potem baje tista kovina v nekem sefu v Švici in podobnih državah. Če verjameš, da imajo res za vse zalogo.

GregiB ::

MonoPattern je izjavil:

Če kupuješ samo papirje ni DDV, če kupiš fizično je brez DDV samo zlato. Je pa potem baje tista kovina v nekem sefu v Švici in podobnih državah. Če verjameš, da imajo res za vse zalogo.
Exactly... pred kakšnim letom sem nekje zasledil, da se tudi "zlatarji" gredo podobno kot banke in za vsako fizično unčo zlata izdajo nekje za 3 unče zadolžnic. Če pa bi se zgodil "gold run", je pa itaq vseeno, al ga imajo na zalogi al ne...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Furbo ::

V bistvu je na Comexu razmerje za papirnato/fizično zlato tudi do 200:1, za srebro pa pride tudi do 500:1

Dokler se kupci zadovoljijo s papirčki je vse krasno, ko bo pa en dan zaribalo (npr. srebro je predvsem industrijska kovina), ko kaka fabrika ne bo dobila fizike.. bo pa zabavno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

koli99 ::

Tilen je izjavil:

jakamoj je izjavil:

Zdravo, pri kateri družbi priporočate dodatno pokojninsko varčevanje?
Modra zavarovalnica, POZ, PDA, Generali, Triglav, itd.? Katera ima iz preteklosti najboljše donose itd.

Hvala!


Preveri pri delodajalcu, če ima s katero od zgoraj omenjenih zavarovalnic že vzpostavljen sistem kolektivnega vplačevanja v PDPZ. Lahko, da to obstaja, vendar se ne oglašuje. Vključi se v ta sistem preko najmanj rizične - zajamčene sheme. To bi bilo moje priporočilo in tako sem storil tudi sam.

Delodajalec mi podvoji moj bruto vložek do 5,844 % bruto plače in se vplača na PDPZ kot neto nakazilo. Moj vložek je torej 50% vplačanih sredstev v PDPZ. Shema je zajamčena in tako je donos blizu 2% oziroma korelira z donosom dolgoročnih obveznic RS. Pomembno je, da za brezskrbno varčevanje v ta sistem izbereš produkt, ki ne more izgubljati vrednosti. Vsi ostali paketi, razen zajamčenega, lahko imajo negativen donos.


Pri nas tudi delodajalec vplačuje polnih 5,844% bruto plače. Ker sem zaposlen šele 5 let (toliko časa se tudi nalagajo v sklad), se na začetku s tem nisem preveč ukvarjal. Trenutno se sredstva vplačujejo na Dinamični podsklad. Na strani Modre zavarovalnice je prikazan naslednji graf:


Ali je zajamčena donosnost le 0,57%? Tilen, pri kateri zavarovalnice nalagate vi, da imate blizu 2%?

svecka ::

Vse varčevanja pri zavarovalnicah so nateg....vse zajamčitve ki obljubljajo zajamčen vložek itd tudi propadejo (skladi gredo v stečaj recimo) in si vedno v minusu.

Varčuj doma v sefu, ker te povsod na tegnejo, izkušnje iz familije. Nekatere zavarovalnice ti sploh ne omogočajo prekinitve varčevanja, oziroma če prekineš zavarovanje ti ne izplačajo 0€. Vse ti poberejo! Ne bit ovce.

zobnik ::

Ja, ja varčevanje pri skladih, pri zavarovalnicah, v banki, in še kje, pol pa se spomnejo dat nove pogoje...in ker večina zaupa samo začetku spoznaš čez 10 let da bi blo boljš met na banki, ker profitiral nisi nič. Kao na začetku so obljubljal da dobiš čez 15 let ven 3x več, v resnici pa si dobil le par evrov več kot si vplačal. Trije so doma šli v to pred 15 leti pa noben več ne varčuje, navadani lažnivci so tam.

Torej si je nekdo sposojal denar brez obresti to so zaposleni tam...podobno kot da bi šel an banko po 20.000 evrov in jih v 5 letih vrnil tud 20.500 evrov:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Lonsarg ::

Zelo je važno kdo jamči. Če gre za uradni regulirani 2. pokojninski steber je jamčeno s strani države same (mislim da 0.5%, sam sklad lahko jamči višje če želi, v primeru stečaja dobiš to kar jamči država). In marketinško ime za ta 2. steber je dodatno pokojninsko, torej to kar govorimo v tej temi..

Poleg zajamčenosti s strani države je tle še davčna olajšava ob vplačilu in regulirano izolačilo zgolj ob upokojitvi(ampak lahko pa izbereš enkratno vs mesečno). Če bereš pogodbo je v igri še obdavčitev ob izplačilu, tako da čisto brez davka ni.

Furbo ::

Zaklenit svoj denar vse do dne, ko boš že starček, medtem bo pa z njim upravljala država (ali kdo drug, ki na tvoje stroške čiča v klimatizirani pisarni) je pač vrhunska oslarija.
Jasno je, da iz tega ne bo nič.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Lonsarg ::

Jaz ne gledam to tako. Pač razpršeno vlaganje, prvo je navadna pokojnina, kjer se večina itak porabi za socialno mir in nebo nekega denarja od tega. Potem je 3% kar mi da delodajalec v 2. steber takega malo bolj zihr denarja z minimalnim profitom ali celo izgubo če ne bo sreče. Potem je tu nepremičnina, tak garant vložek ki pomeni ena najemnina manj na stara leta. Potem so tu ETFji, kjer se bi dalo na dolgi rok še celo kaj zasljžit. No nenazadnje pa je tukaj še keš, jaz si ne prestavljam živet da ni nekaj tudi vedno na računu.

Sem pa mnenja da človek 30-45 rabi denar kar precej in bi bilo bolje če bi se pokojninsko zavarovanje od plače začelo šele pri 45 letih oziroma postopno, torej da se poveča neto izplačilo ko si mlad in zmanjša ko si star, to bi bla taka prava pokojninska reforma.

avani ::

Sam sem tudi v podobni situaciji. Delodajalec mi je ponudil to varčevanje, vsak plača 50% v sklad. Trenutno še cincam ja/ne, vendar se bom skoraj dokončno odločil za ne, ker bi s tem varčevanjem izgubil kontrolo nad mojim denarjem ( glede možnosti dviga sredstev + ne vem kam je investiran). Bom pa pustil, kot bi rekli Američani, precej denarja na mizi.

svecka ::

Pa ne pozabit tisti ki varčujete za pokojnino, se prerpičajte in berite drobni tisk, da ne boste mogli dvignit, kar ste plačevali 15 ali 25 let, ker se je prepovedalo enkratno izplačilo varčevanja, ampak samo v obrokih. Tako da te spet nategnejo, ker itak prejt umreš, preden dobiš privarčevano ven.

Furbo ::

Ja saj nategnejo te s tem, da kao dajejo zraven.. olajšave itd.. v bistvu pa mečeš denar stran.

Če bi ti jaz uletel s ponudbo:
- daj mi mesečno 50€ ali poljubno več, jaz jih bom pa primaknil še enkrat toliko
- na to ti bom obračunaval neke obresti, lahko so pozitivne, lahko so negativne, odvisno od cajtov
- čez 30 let ti bom pa začel vračati vsak mesec nekaj malega, ti bom tedaj povedal, koliko je zdaj vse skupaj vredno, ti pa recimo garantiram glavnico (saj tedaj itak ne bo nič vredna - inflacija)
- dvigniti ne smeš, ker bi preveč takih dvomljivcev ogrozilo obstoj moje sheme

...bi me vsak poslal nekam.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

zobnik ::

Če min. 30 let nekdo vplačuje v nekaj se sigurno denar 2x-3x pomnoži. Vplačaš 100.000 evrov, dobit bi moral po 30 letih vsaj 200.- 300.000 evrov, pa je temu tako NI.
Nekdo na lep način pobaše min. 100.000 evrov, zato da si izplačuje plačo in izmišljuje pogoje, ko pa pride kriza je za njih odrešitev.

krucymucy ::

Seveda je. Moj bivsi nadrejeni sedaj v penziji dobiva rento 360€/mesec naslednjih deset let.

Seveda se je odlocil za tak nacin izplacila, sicer bi lahko dobival tudi dozivljensko rento, a seveda nizji znesek.

Placeval je zadnjih 15 let, povprecno nekje 190€.

Ganon ::

Moj delodajalec vplačuje polnih 5,844% bruto plače. Vključil sem se lahko po enem letu zaposlitve v podjetju. Sodelavec je pred kratkim odšel v pokoj, vplačevali so mu od leta 2001 (od samega začetka), je pa tričetrt denarja že dvignil pred kakšnim letom ali dvema. Se je nabrala kar lepa vsota.

zobnik ::

krucymucy je izjavil:

Seveda je. Moj bivsi nadrejeni sedaj v penziji dobiva rento 360€/mesec naslednjih deset let.

Seveda se je odlocil za tak nacin izplacila, sicer bi lahko dobival tudi dozivljensko rento, a seveda nizji znesek.

Placeval je zadnjih 15 let, povprecno nekje 190€.



190 evrov za 15 let, torej je vplačal: cca 34.000 evrov.
Ven bo dobil v desetih letih pa: 43.000 evrov.

Samo vedi da 15 let je nekdo obračal ta denar in še nadaljnih 10 let ga bo...

Me prav zanima kakšen izračun so mu ven dali za dosmrtno

Kolege k poznam ves denar zapravjo za stroške, najemnina, položnice, vzdrževanje avta, ostane jim bore malo....pa niti en ni na min.plači.
Če bi mi mel palče take kot v Nemčiji bi lahko 1000 evrov na mesec dal na stran....tam je sicer najemnina 400 evrov, stroški nič višji od naših, ne pri hrani ne pri elektriki, vodi.....medtem ko kakšna pojedina, avto dražje....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Ganon ::

zobnik je izjavil:

Kolege k poznam ves denar zapravjo za stroške, najemnina, položnice, vzdrževanje avta, ostane jim bore malo....pa niti en ni na min.plači.


Tvoji kolegi ne znajo upravljati z denarjem.

zobnik je izjavil:

tam je sicer najemnina 400 evrov, stroški nič višji od naših


Stika z realnostjo tudi ti nimaš prav veliko.

zobnik ::

Odvisno od lokacije bivanja, noben od njih ni kje v kakem mestu, bolj izven naselja.
Super ne sam najmenina + položice+ hrana + 2 avta + kak izlet....probaj vse to s 800 evri.

Vrjamem, pa da so tam v mestu najmenina 600-800 evrov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

koli99 ::

Ce delodajalec zahteva/pogojuje 50% soudelezbo pri vplacilu, potem je stvar za razmisliti (ker del place pac odvajas).
Ce pa delodajalec vplacuje 100% (in ima s tem davcno olajsavo) pa sploh ne vidim razloga zakaj bi kdo zavrnil vplacila? Namrec, tega denarja delavec nebi dobil (za lastno vlaganje)...?

Lonsarg ::

Ja to je vse odvisno od delodajalca. Za primere ko jih jaz poznam tja nakazuje delodajalec ekstra poleg plače iz pogodbe, torej pure ekstra 3% na bruto brez pogoja soudeležbe, ne ponujajo sploh opcije "raje mi dvignite za 3% bruto plačo".

koli99 ::

Saj to pravim. Jaz bi dobil konec meseca enak znesek ali mi delodajalec vplacuje tistih 5.844% v sklad ali ne.

solatko ::

Ženi so v Modro dajal razliko v plači (JU) in se je nabralo cca 10k€, v najboljši varianti izplačila, bo dobila v naslednjih letih ven cca 7,5k€ in je to čisti nateg, letos je dobila pa še za doplačilo dohodnine 30€ iz tega naslova.

Nekaj časa so to ob upokojitvi lahko dvignili, kar je večina naredila, zato zadnji dve leti to ni več možno, v vsakem primeru pa so uslužbence JS in JU dobro nategnili.

Pri tujih zavarovalnicah je vsaj to sigurno, da dobiš vplačani znesek, ob poteku varčevanja, lahko v celoti izplačan ali pa se odločiš za rento (seveda je dobiček skoraj pri vseh, kar dovolj velik, da se to posameznikom izplača, pri nas so zaradi drugačne zakonodaje, dobički, tudi pri tujih zavarovalnicah bedni).

Zaradi tega je pri nas vlaganje v tretji steber, zelo slaba naložba in realno pomeni precejšnjo zgubo, glede na vložek, s katerim pa zavarovalnice ustvarjajo lepe dobičke.
Delo krepa človeka

zobnik ::

saj sem napisal nekdo živi od tega, ko naivne ovce vplačujejo.

koli99 ::

solatko je izjavil:

Ženi so v Modro dajal razliko v plači (JU) in se je nabralo cca 10k€, v najboljši varianti izplačila, bo dobila v naslednjih letih ven cca 7,5k€ in je to čisti nateg, letos je dobila pa še za doplačilo dohodnine 30€ iz tega naslova.

Nekaj časa so to ob upokojitvi lahko dvignili, kar je večina naredila, zato zadnji dve leti to ni več možno, v vsakem primeru pa so uslužbence JS in JU dobro nategnili.

Pri tujih zavarovalnicah je vsaj to sigurno, da dobiš vplačani znesek, ob poteku varčevanja, lahko v celoti izplačan ali pa se odločiš za rento (seveda je dobiček skoraj pri vseh, kar dovolj velik, da se to posameznikom izplača, pri nas so zaradi drugačne zakonodaje, dobički, tudi pri tujih zavarovalnicah bedni).

Zaradi tega je pri nas vlaganje v tretji steber, zelo slaba naložba in realno pomeni precejšnjo zgubo, glede na vložek, s katerim pa zavarovalnice ustvarjajo lepe dobičke.


Kaksno razliko v placi? A je na racun vlaganja v tretji steber dobila manjse izplacilo na racun?

solatko ::

koli99 - Veš, da so imeli zamrznjene plače nekaj let in sindikati so nekaj dogovirili za ublažitev tega, vendar je država ponudila del v kešu in del v vložkom na modro zavarovalnico, kar pa je bil čisti nateg zaposlenih in sindikata.

Vsak mesec je šel določen del na zavarovalnico in se je z leti kar nabralo.
Za ta znesek je bila plača nižja, kot bi morala biti.
Delo krepa človeka

Tilen ::

koli99 je izjavil:

Tilen je izjavil:

jakamoj je izjavil:

Zdravo, pri kateri družbi priporočate dodatno pokojninsko varčevanje?
Modra zavarovalnica, POZ, PDA, Generali, Triglav, itd.? Katera ima iz preteklosti najboljše donose itd.

Hvala!


Preveri pri delodajalcu, če ima s katero od zgoraj omenjenih zavarovalnic že vzpostavljen sistem kolektivnega vplačevanja v PDPZ. Lahko, da to obstaja, vendar se ne oglašuje. Vključi se v ta sistem preko najmanj rizične - zajamčene sheme. To bi bilo moje priporočilo in tako sem storil tudi sam.

Delodajalec mi podvoji moj bruto vložek do 5,844 % bruto plače in se vplača na PDPZ kot neto nakazilo. Moj vložek je torej 50% vplačanih sredstev v PDPZ. Shema je zajamčena in tako je donos blizu 2% oziroma korelira z donosom dolgoročnih obveznic RS. Pomembno je, da za brezskrbno varčevanje v ta sistem izbereš produkt, ki ne more izgubljati vrednosti. Vsi ostali paketi, razen zajamčenega, lahko imajo negativen donos.


Pri nas tudi delodajalec vplačuje polnih 5,844% bruto plače. Ker sem zaposlen šele 5 let (toliko časa se tudi nalagajo v sklad), se na začetku s tem nisem preveč ukvarjal. Trenutno se sredstva vplačujejo na Dinamični podsklad. Na strani Modre zavarovalnice je prikazan naslednji graf:


Ali je zajamčena donosnost le 0,57%? Tilen, pri kateri zavarovalnice nalagate vi, da imate blizu 2%?


https://www.prva.si/donosi-pokojninskih...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

svecka ::

Premislite kam vlagate, da ne boste ostali brze vsega, kot v tem primeru, ko bo lahko šel sklad v likvidacijo.

Je že bolje na banko polagat, imaš vsaj ziher stalen 1.1% letni donos.

https://siol.net/posel-danes/novice/sok...

GregiB ::

svecka je izjavil:

Je že bolje na banko polagat, imaš vsaj ziher stalen 1.1% letni donos.
Ziher? Pr kateri banki že?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

zobnik ::

Če nekam vlagaš je riziko da lahko izgubiš 1/3, 2/3 ali pa vse.
Pričakovat, da boš dobil ven obljubljeno je misija nemogoča.
Zato pa že XX krat napisal varčuje se v večih koncih, če gre ena zadeva stran ti ostaneta še 2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

GregiB ::

zobnik je izjavil:

Če nekam vlagaš je riziko da lahko izgubiš 1/3, 2/3 ali pa vse.
Pričakovat, da boš dobil ven obljubljeno je misija nemogoča.
Zato pa že XX krat napisal varčuje se v večih koncih, če gre ena zadeva stran ti ostaneta še 2.

Tako črno pa spet ni... dejstvo je, da delniški trg v povprečju, praktično a vseh finančnih trgih letno prinaša 2x toliko, kot depoziti v banki in cca 20% do 30% več, kot inflacija... Problem je zgolj, da je današnja generacija nafutrana z kripto-objubami o 100%+ donosi, ki pa so res nerealni in veliki večini prinašajo kruto srečanje s realnostjo...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Furbo ::

Šok za tisoče obrtnikov: zmanjkalo denarja za poklicne pokojnine
Ne a res, to sem že leta nazaj pisal, kakšen nateg je to. Ostali sledijo.
https://siol.net/posel-danes/novice/sok...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Lonsarg ::

Ta sklad obrtnikov nikoli ni imel kake zakonsko podlage, nekaj so naknadno štancali v zakon ko je že šlo slabo. V glavnem pa je to sklad ki se ga je zmislila in vodila zbornica.

NoFear85 ::

A je kdo delal kaksne primerjave med ponudniki za kolektivna dodatna pokojninska zavarovanja.

Invictus ::

Ne, ampak se ne splača noben.

Malo si preberi pogoje pod katerimi si upravičen do izplačila denarja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MarkoMan ::

Je kdo opzil stroske pri pokojninskem varcevanju? Do sedaj privarcevano 10000eu, vplacano cca 100eu na mesec od mene in delodajalca, v najbolj konzervativnem varcevanju sem imel donosa 40eu, stroskov pa 120eu. triglav pokojninska. Ne samo da ne dobim za inflacijo, se nekaj ti vzamejo.
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Furbo ::

Nič novega. Šlepajo se na davčne olajšave in lupijo kot pri norcih.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

bluefish ::

Jap, kak teden nazaj sem prejel obračun in je za vsak mesec postavka "Vstopni strošek". WTF?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako iz 2. stebra pokojnine

Oddelek: Loža
474799 (1698) svecka
»

Pokojninska reforma 2023- (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
885454 (3406) zobnik
»

Vlaganje denarja na srednji in dolgi rok (skladi, pokojninsko zavarovanje,...)?

Oddelek: Loža
305782 (4725) jakanov
»

Kolektivno dodatno pokojninsko zavarovanje Triglav

Oddelek: Loža
142859 (2291) MadMicka
»

Kje varčevati za pokojnino

Oddelek: Loža
328678 (7084) harmony

Več podobnih tem