» »

Ima kdo v Sloveniji Sony FW900 CRT ali podobno?

Ima kdo v Sloveniji Sony FW900 CRT ali podobno?

CRTbraun ::

Me zanima če ima kdo v Sloveniji kakšnega, sem zasledil threade izpred let pa me zanima situacija danes :)

kixs ::

Zakaj bi pa rabil to?

Razumem za kak 4:3 format za "retro bug". Ampak wide format je cista LCD era in pri danasnih LCD-jih ni neke prednosti "malega" wide screen CRT monitorja.

CRTbraun ::

kixs je izjavil:

Zakaj bi pa rabil to?

Razumem za kak 4:3 format za "retro bug". Ampak wide format je cista LCD era in pri danasnih LCD-jih ni neke prednosti "malega" wide screen CRT monitorja.

Več ali manj me zanimajo samo barve pa visoka 4:3 resolucija. 16:10 ki ga ma FW900 je pa sploh dober ker združuje dobro, nekak moderno resolucijo pa super barve :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CRTbraun ()

kixs ::

Vso sreco pri iskanju... predvsem pa, da najdes se dobrega.

Pred nekaj leti je en na nekem tujem forumu naredil primerjavo, mislim, da ravno med tem FW900 in nekim LCD-jem. V vseh tockah je bil boljsi LCD - barve, kontrast, crnina, detaili... Osebno mi gre pri CRT-jih samo za retro feeling in uporabo v DOS-u in Windows igrah, ki ne podpirajo visokih locljivosti. Tu v vsakem primeru zmaga CRT.

Sej js bi ga tudi imel, ce bi ga dobil za dobro ceno in normalno delujocega ;)

Kot vem ga ima samo en na stajerskem koncu (ze pisano na tem forumu). Pa pred kaksnim letom je bil en prodan v Zagrebu.

Sam pa sem zaenkrat cisto zadovoljen z Mitsubishi Diamond Pro 2070SB. Vzel bi se kaksnega manjsega 15-17" Trinitron v dobrem stanju - najraje Sony, ceprav ima ravno Sony najvec tezav z degradacijo kvalitete skozi cas (fokus in presvetel ekran).

CRTbraun ::

kixs je izjavil:

Vso sreco pri iskanju... predvsem pa, da najdes se dobrega.

Pred nekaj leti je en na nekem tujem forumu naredil primerjavo, mislim, da ravno med tem FW900 in nekim LCD-jem. V vseh tockah je bil boljsi LCD - barve, kontrast, crnina, detaili... Osebno mi gre pri CRT-jih samo za retro feeling in uporabo v DOS-u in Windows igrah, ki ne podpirajo visokih locljivosti. Tu v vsakem primeru zmaga CRT.

Sej js bi ga tudi imel, ce bi ga dobil za dobro ceno in normalno delujocega ;)

Kot vem ga ima samo en na stajerskem koncu (ze pisano na tem forumu). Pa pred kaksnim letom je bil en prodan v Zagrebu.

Sam pa sem zaenkrat cisto zadovoljen z Mitsubishi Diamond Pro 2070SB. Vzel bi se kaksnega manjsega 15-17" Trinitron v dobrem stanju - najraje Sony, ceprav ima ravno Sony najvec tezav z degradacijo kvalitete skozi cas (fokus in presvetel ekran).

Wau kje si pa dobil mitsubishija? Kar se diamondtronov tiče sem več ali manj vidu samo syncmasterje z NF cevmi, pa še teh ni kaj veliko. Mam enega 959NF pa je odstopil premaz za prot soncu, in mi ga je med odstranjevanjam ratal popraskat :(
FW900 je pa top samo zarad 16:10 haha
Če se pa kdaj odločiš da se znebiš oz menjaš mitsubishija, mi pa res prosim sporoči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CRTbraun ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ima kdo ta monitor ? (Sony fw900), kje bi ga dobil/kupil ?

Oddelek: Kaj kupiti
486268 (935) tony1
»

Monitor - Widescreen 16:9 ... info

Oddelek: Pomoč in nasveti
121232 (920) Izi
»

Nov monitor -> meglena slika pri višjih frekvencah

Oddelek: Zvok in slika
9942 (885) Dr_M
»

Sony 21" CRT ali NEC 21" CRT???

Oddelek: Kaj kupiti
5904 (831) TribesMan
»

LCD ali CRT pri ločjivosti 1600x1200

Oddelek: Kaj kupiti
282398 (1959) Brane2

Več podobnih tem