» »

Ugodne in priročne alternative najboljši protistrup za piratstvo

Ugodne in priročne alternative najboljši protistrup za piratstvo

Slo-Tech - Več študijam, ki so pokazale, da represija bolj slabo zaleže v boju zoper piratstvo, se pridružuje nova študija, ki so jo na Novi Zelandiji izvedli med tamkajšnjimi uporabniki interneta. Študijo je naročil ponudnik dostopa do interneta Vocus Group in je bila izvedena decembra, v njej pa je sodelovalo več kot tisoč ljudi. Pokazala je, da je šele razmah ugodnih in enostavnih alternativ, kot so pretočne storitve, znatno vplival na padec piratstva.

Medtem ko ljudje nikoli niso bili preveč navdušeni nad kupovanjem digitalnih filmov in glasbe, je pretočni model z naročninami (najvidnejši predstavnik je Netflix) univerzalna rešitev. Represivni ukrepi, kot je vlaganje odškodninski tožb ali odklapljanje uporabnikov z interneta, se doslej ni pokazalo kot preveč učinkovito. Zanimivo je tudi, da številne študije kažejo, da so prav pirati hkrati tudi najboljši kupci vsebin.

Nova raziskava je pokazala, da ljudje ne piratizirajo
, če imajo na voljo ugodne in enostavne alternative. Ključ je enostavnost, saj je precej laže odpreti spletno stran ali aplikacijo in klikniti Predvajaj, kot pa neko vsebino najti na piratskem travniku, jo prenašati v celoti in si jo šele nato ogledati. Raziskava je pokazala, da zgolj 10 odstotkov Novozelandcev uporablja torrente in zgolj 11 odstotkov gleda nelegalne pretočne storitve. Ljudje precej raje vsebine gledajo prek sobnih anten ali legalnih pretočnih storitev. Taryn Hamilton iz Vocus Groupa pojasnjuje, da je piratstvo v primerjavi z legalnimi alternativami preprosto prezamudno.

S tem se seveda ne strinja cehovska filmska organizacija MPAA, ki trdi, da je še vedno edini primeren ukrep blokiranje strani z nezakonito vsebino. Toda rezultati raziskav in analiz prometa kažejo, da piratstvo globalno upada na račun legalnih storitev. Verjetno ne bo nikoli povsem umrlo, bo pa postajalo čedalje manj moteč dejavnik.

50 komentarjev

«
1
2

vahid ::

Nic novega, to so ze nekajkrat raziskal (in tudi skrivali rezultate preiskave)

Ceprav, dokler ne bo mogoce stoceno vsebino legalno shraniti, prodati in pogledati po poteku narocnine, ima piratstvo se precej svetlo prihodnost, k sreci je pa prevec zakomplicirano za danasnje povprecneze (lazje kot kadarkoli ampak je pac intelekt upadel). Nazaj bi morali na irc bote in invite only strani, to pac ni za plevb, so povracilni ukrepi raznih protipiratskih agencij druzbeno prevec skodljivi (legalizacija cenzure interneta), pac slehernike je treba spraviti stran od piratstva.

Mimogrede, ljubitelji streamanja - brez piratstva bi se vedno CDje kupovali...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vahid ()

vahid ::

Aja pa MPAA in podobni se seveda ne strinjajo, ker take raziskave ogrozajo razloge za njen obstoj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vahid ()

pegasus ::

Ma, odpiranje neke aplikacije, iskanje vsebine in klikanje play gumba je čist preveč kompleksno opravilo. Veliko bolj komot je v terminal (ki je že odprt) nakucat mpv /path/to/muvi.mkv in kresnit enter. Zanima me, če bo kdaj kateri od velikih ponudnikov vsebin ponudil kak fuse interface, da bom lahko njihovo knjižnico mountal direktno v lokalni fs. To bi me znalo celo prepričati.

vahid ::

pegasus je izjavil:

Ma, odpiranje neke aplikacije, iskanje vsebine in klikanje play gumba je čist preveč kompleksno opravilo. Veliko bolj komot je v terminal (ki je že odprt) nakucat mpv /path/to/muvi.mkv in kresnit enter. Zanima me, če bo kdaj kateri od velikih ponudnikov vsebin ponudil kak fuse interface, da bom lahko njihovo knjižnico mountal direktno v lokalni fs. To bi me znalo celo prepričati.


Ne, seveda da ne bojo. Potem bi delal tudi cp, ali cat. Ves point teh ponudnikov, da te lockinajo nase, ne bojo omogocili nicesar kar ne pripomore k temu. Tako, da je edina svobodna izbira pri piratstvu. Pa delo preko njihove aplikacije je super tudi, ker lahko potem tvoje podatke prodajajo naokrog, sharajo tvoj cache med ostalimi clienti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vahid ()

jlpktnst ::

Normalno, tisti ki so tako brez denarja, da mu je 10€ na mesec dražje kot pa porabit 10 svojih ur bodo še vedno piratizirali... samo takšni itak niti ne gredo v kino ker pač nimajo. Plus seveda reči, ki jih sploh ni možno dobiti! Glede tega je še vedno katastrofa.

Gregor P ::

Trenutek, ki je meni dal dokončno misliti, da imam dovolj tega izkoriščanja založnikov&co je bil, ko sem kupil celoten set ST filmov na VHS; nikoli nisem pogledal teh kaset. Vprašanje pa če bodo še delale, ko jih bom hotel, in kaj naj s tem kupom plastike - ki zavzema tudi veliko prostora -, če ne bodo delale oz. niti ne bom imel več naprave, da bi si jih sploh ogledal; da o slabši kvaliteti niti ne izgubljam besed. Torej na koncu ostaneš brez vsega, kljub temu da si nekaj kupil. Zato sem že takrat kot potrošnik želel da imam v lasti za osebno uporabo oz. ogled kupljeno vsebino ne glede na medij (ta se lahko pač spreminja časom primerno, sam pa seveda lahko po potrebi krijem neke minimalne stroške za to).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Stari89 ::

Pretočne vsebine so super, dokler imaš eno, ki ponuja vse za 10EUR na mesec. Problem je, da so grabežljivi lastniki intelektualnih pravic zavohali zaslužek in delajo ekskluzivne service za svoj IP. Disneyjevi filmi že počasi izginjajo iz Netflixa. Hočeš gledat Iron Mana ali Star Wars? Pljuni 10EUR za Disney+. Želiš videt Batmana? 10EUR DC Univere-u. Kak dober dokumentarec? 10EUR za National Geographic. Še malo tega sranja in kmalu piratstvo ne bo več "prezamudna" opcija za normalne ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stari89 ()

tikitoki ::

jlpktnst je izjavil:

Normalno, tisti ki so tako brez denarja, da mu je 10€ na mesec dražje kot pa porabit 10 svojih ur bodo še vedno piratizirali... samo takšni itak niti ne gredo v kino ker pač nimajo. Plus seveda reči, ki jih sploh ni možno dobiti! Glede tega je še vedno katastrofa.


S travnika posnames zadevo hitro, enostavno in se vozt se ti ni treba v kino. Izbira je boljsa. Na tem vmesniku, ki ga nudi A1 je iskanje vsebine mucno, se posebaj, ce si na vasi brez optike. Je lazje na racunalniku odpreti mapo kjer si film shranil in ga pognati.

Daliborg ::

Stari89 je izjavil:

Pretočne vsebine so super, dokler imaš eno, ki ponuja vse za 10EUR na mesec. Problem je, da so grabežljivi lastniki intelektualnih pravic zavohali zaslužek in delajo ekskluzivne service za svoj IP. Disneyjevi filmi že počasi izginjajo iz Netflixa. Hočeš gledat Iron Mana ali Star Wars? Pljuni 10EUR za Disney+. Želiš videt Batmana? 10EUR DC Univere-u. Kak dober dokumentarec? 10EUR za National Geographic. Še malo tega sranja in kmalu piratstvo ne bo več "prezamudna" opcija za normalne ljudi.

+1
Kinodvorane so pa mučilnice za moj karakter. Jaz rad ponavljam ali preskakujem kakšne scene / dialoge, komentiram , kritiziram, vmes rad naredim pavzo ...
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

starfotr ::

In potem ponudnik legalnih vsebin beleži kaj in kolikorat sem gledal, kdaj sem gledal, zakaj sem prekinil z gledanjem in kje, prodaja moje podatke dalje, analizira moje podatke.

To ni ok. In nisem pripravljen plačevati tega sranja.

WhiteAngel ::

tikitoki je izjavil:

jlpktnst je izjavil:

Normalno, tisti ki so tako brez denarja, da mu je 10€ na mesec dražje kot pa porabit 10 svojih ur bodo še vedno piratizirali... samo takšni itak niti ne gredo v kino ker pač nimajo. Plus seveda reči, ki jih sploh ni možno dobiti! Glede tega je še vedno katastrofa.


S travnika posnames zadevo hitro, enostavno in se vozt se ti ni treba v kino. Izbira je boljsa. Na tem vmesniku, ki ga nudi A1 je iskanje vsebine mucno, se posebaj, ce si na vasi brez optike. Je lazje na racunalniku odpreti mapo kjer si film shranil in ga pognati.


Drzi. Ampak pretocne vsebine so sedaj in. Torrent je pa 20 let star, to je za stare prdce! (tako kot zlato, pa bitcoin, pa terminal, pa linux...)

Machete ::

Kdor prodaja, da je torentanje zamudno, je trol. Klikneš magnetni link, potrdiš download in potem odpreš file. (Verjetno lahko še drugi korak preskočiš). Hitreje, bolj brezoglasno in udobno pravzaprav ne gre.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

St235 ::

Vseeno zahteva, da poiščeš ustrezne vire za filme/nadaljevanke, po možnosti podnapise, potem rabiš ustrezno nastavljen tv ali zunanjih predvajalnik, x časa da se zadeva prenese...
Ko k temu dodaš še to, da so nekatere države izjemno agresivne pri omejevanju torentov in ti ISP vsak mesec pošlje kako grožnjo in omeji hitrost prenosa je hitro jasno, da je povprečnemu uporabniku boljše dat 10EUR in kliknit na ikono Netflix na TV.

V Sloveniji imamo trenutno pač srečo, da je je zakon o avtorskih in sorodnih pravicah napisan kot je in lahko nadaljevanke in filme prenašamo brez omembe vrednih omejitev. Nemci, avstricij, da o UK in ZDA ne govorimo imajo s tem bistveno več težav. Seveda se vsem, da izgonit (VPN itd...) ampak to s sabo potegne več znanja in stroške, tako da spet pridemo do tega, da je povprečnemu uporabniku boljše dat 10EUR za Netflix.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Glugy ::

"Nova raziskava je pokazala, da ljudje ne piratizirajo, če imajo na voljo ugodne in enostavne alternative."
Zdej veste kako zdesetkat pirate. Upam da ne boste spet uporabljal bebavih rešitev in potem mijavkal kok ste na zgubi zaradi piratov. Če se vam gre za dobiček veste kaj naredit.

Gregor P ::

St235 je izjavil:

avstricij,
... kot mi je znano imajo pri Avstrijcih večje težave le, če tudi sami uporabniki potem delijo stvari naprej; razen, če se ni kaj vmes spremenilo.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

St235 ::

Gregor P je izjavil:

St235 je izjavil:

avstricij,
... kot mi je znano imajo pri Avstrijcih večje težave le, če tudi sami uporabniki potem delijo stvari naprej; razen, če se ni kaj vmes spremenilo.

Absolutno, večje težave (sodišča ali djeanski odklopi/kazni) so rezervirani za deljenje naprej.

V praksi pa ISPjem in ti naprej uporabnikom težijo že pri uporabi protokola, ne glede na to ali je dejansko prišlo do kršitve ali ne. Zadeva ostane po mojih izkušnjah pri grozilnih pismih ampak večini je že to dovolj, da raje uporablja alternative. Dodatno se stvari zakomplicirajo, ker povprečni uporabniki ne omejijo uploada ali pa jim program tega sam po sebi ne omogoča (minimalen upload 1kb/s je še vedno upload).

tikitoki ::

WhiteAngel je izjavil:

tikitoki je izjavil:

jlpktnst je izjavil:

Normalno, tisti ki so tako brez denarja, da mu je 10€ na mesec dražje kot pa porabit 10 svojih ur bodo še vedno piratizirali... samo takšni itak niti ne gredo v kino ker pač nimajo. Plus seveda reči, ki jih sploh ni možno dobiti! Glede tega je še vedno katastrofa.


S travnika posnames zadevo hitro, enostavno in se vozt se ti ni treba v kino. Izbira je boljsa. Na tem vmesniku, ki ga nudi A1 je iskanje vsebine mucno, se posebaj, ce si na vasi brez optike. Je lazje na racunalniku odpreti mapo kjer si film shranil in ga pognati.


Drzi. Ampak pretocne vsebine so sedaj in. Torrent je pa 20 let star, to je za stare prdce! (tako kot zlato, pa bitcoin, pa terminal, pa linux...)


Bi se strinjal s prvim postom, da vecina uporabnikov sploh ni sposobna varno snemati s travnika.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Machete ()

c3p0 ::

St235 je izjavil:

Vseeno zahteva, da poiščeš ustrezne vire za filme/nadaljevanke, po možnosti podnapise, potem rabiš ustrezno nastavljen tv ali zunanjih predvajalnik, x časa da se zadeva prenese...


Pa v katerem letu ste vi ostali? Ročno iskanje, DL-danje podnapisov, kucanje v terminal za ogled? Nekateri snemajo na prenosni disk ali USB ključek in ga potem prenašajo v dnevno sobo. Raje ne gledam nič.

Nastavim katero serijo bi rad spremljal, dolpoteg preko travnika se zgodi ponoči, samodejno. Prižgem TV in z daljincem na TV boxu (ki je stalno on, minimalna poraba), startam kar želim. Če želim podnapise, so 2 klika stran OpenSubtitles in drugi sub sites, ki pokaže vse podnapise z ratingi za konkretno serijo/film.

St235 ::

Kdo govori o ročnem iskanju in prenosnih diskih?

Ravno to kar pišeš je za povprečnega uporabnika bolj zahtevno kot uporaba Netflixa.

PaX_MaN ::

Zanimivo je tudi, da številne študije kažejo, da so prav pirati hkrati tudi najboljši kupci vsebin.

Na, popravljeno:
Zanimivo je tudi, da številne študije kažejo, da so prav ljudje z največ denarja največji pirati.

c3p0 ::

St235 je izjavil:


Ravno to kar pišeš je za povprečnega uporabnika bolj zahtevno kot uporaba Netflixa.


To bo vedno. Že tisti, ki ne zmorejo brez slo podnapisov, so brez ostalega mrzli. Kar je večina over 50 populacije.

Bwaze6 ::

Ampak baje se ta zlata doba poceni pretočnih storitev počasi končuje - po zaslugi vojne med studiji.

Zdaj si imel naročnino na eno zadevo in gledal večino stvari, nekatere z rahlo zamudo. Če pa bodo šli Netflix, Amazon, HBO in Disney vsak striktno v svoje ekskluzive, ki bodo na voljo le pri njih, pri konkurenci pa ne... Boš plačeval za vsako od teh storitev posebej?

Gregor P ::

Ne.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

HappyPills ::

St235 je izjavil:

Vseeno zahteva, da poiščeš ustrezne vire za filme/nadaljevanke, po možnosti podnapise, potem rabiš ustrezno nastavljen tv ali zunanjih predvajalnik, x časa da se zadeva prenese...


Če ne znaš uporablat tehnologije potem je kar dela ja. Men to dela vse avtomatika. Radarr, Sonarr, jackett v navezi Plex + Kodi. Jaz se samo zicnem na kavč in odprem app ter gledam, kot bi imel Netflix.
S to razliko, da mi avtomatsko še ugasne luči ko stisnem play in prižge, ko je gledanja konec.

Glugy ::

Bwaze6 je izjavil:

Če pa bodo šli Netflix, Amazon, HBO in Disney vsak striktno v svoje ekskluzive, ki bodo na voljo le pri njih, pri konkurenci pa ne... Boš plačeval za vsako od teh storitev posebej?

Sej vsak se bo šel neko svojo ekskluzivo pol bojo pa začel jokcat k bo piratstvo spet v porastu a krivi so pa oni sami. Mislim..narobe svet!

St235 ::

HappyPills je izjavil:

St235 je izjavil:

Vseeno zahteva, da poiščeš ustrezne vire za filme/nadaljevanke, po možnosti podnapise, potem rabiš ustrezno nastavljen tv ali zunanjih predvajalnik, x časa da se zadeva prenese...


Če ne znaš uporablat tehnologije potem je kar dela ja. Men to dela vse avtomatika. Radarr, Sonarr, jackett v navezi Plex + Kodi. Jaz se samo zicnem na kavč in odprem app ter gledam, kot bi imel Netflix.
S to razliko, da mi avtomatsko še ugasne luči ko stisnem play in prižge, ko je gledanja konec.


Pa si prebral o čem govorimo ali samo rad bereš samega sebe?

Tema je, da enostaven dostop do pretočnih vsebin znižuje stopnjo piratstva. To kar opisuješ je super, samo povsem neuporabno za povprečnega uporabnika, ki mu je lažje odštet 10€ za neflix kot pa fehtat sosedovega mulca, da speče cdje.

Key Quest ::

Raziskovalni institut Slo-tech ne razocara ko se je treba kurcit, da znamo uporabljat torrente.

GizmoX ::

HappyPills je izjavil:

Če ne znaš uporablat tehnologije potem je kar dela ja. Men to dela vse avtomatika. Radarr, Sonarr, jackett v navezi Plex + Kodi. Jaz se samo zicnem na kavč in odprem app ter gledam, kot bi imel Netflix.
S to razliko, da mi avtomatsko še ugasne luči ko stisnem play in prižge, ko je gledanja konec.
Hipotetično: koliko bi ti moral plačati, da to urediš "moji" 40-letni mati, ter jo seveda naučiš uporabe? Lahko vključiš tudi ceno žarnic.;)
udirač => uni. dipl. inž. rač.

St235 ::

10e na mesec, tako kot neflix, glede na to, da je to alternativa. Ajde 11, če uredi še žarnice.

zmaugy ::

Bwaze6 je izjavil:

Ampak baje se ta zlata doba poceni pretočnih storitev počasi končuje - po zaslugi vojne med studiji.

Zdaj si imel naročnino na eno zadevo in gledal večino stvari, nekatere z rahlo zamudo. Če pa bodo šli Netflix, Amazon, HBO in Disney vsak striktno v svoje ekskluzive, ki bodo na voljo le pri njih, pri konkurenci pa ne... Boš plačeval za vsako od teh storitev posebej?


Ne boš. In potem bojo pocrkali ali pa bo eden pokupil vse. Sam sem odjavil drek od Netflixa, ker je vse manj stvari gor, nova sezona na primer Homelanda ni bila več naštimana tako, da bi lahko preskakoval konce in uvode, v bistvu jih jaha za vsebino in na vsakem koraku nategujejo. Potem zamenjajo slike ikon za iste filme/serije, da je videt, kot da je vedno nekaj novega in podobni mali nategci.
Da ne omenjam razlik med državami.
Ko jih jebe. Določenih vsebin sploh ne moreš legalno kupiti tukaj - vsaj ne drugače kot na jebenem DVDju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

vahid ::

WhiteAngel je izjavil:

tikitoki je izjavil:

jlpktnst je izjavil:

Normalno, tisti ki so tako brez denarja, da mu je 10€ na mesec dražje kot pa porabit 10 svojih ur bodo še vedno piratizirali... samo takšni itak niti ne gredo v kino ker pač nimajo. Plus seveda reči, ki jih sploh ni možno dobiti! Glede tega je še vedno katastrofa.


S travnika posnames zadevo hitro, enostavno in se vozt se ti ni treba v kino. Izbira je boljsa. Na tem vmesniku, ki ga nudi A1 je iskanje vsebine mucno, se posebaj, ce si na vasi brez optike. Je lazje na racunalniku odpreti mapo kjer si film shranil in ga pognati.


Drzi. Ampak pretocne vsebine so sedaj in. Torrent je pa 20 let star, to je za stare prdce! (tako kot zlato, pa bitcoin, pa terminal, pa linux...)


Dihanje je tudi za stare prdce, kolesa so za mumije, elektrika ze za skoraj mrtve... Upam, da si bil samo cinicen...

St235 je izjavil:

Vseeno zahteva, da poiščeš ustrezne vire za filme/nadaljevanke, po možnosti podnapise, potem rabiš ustrezno nastavljen tv ali zunanjih predvajalnik, x časa da se zadeva prenese...
Ko k temu dodaš še to, da so nekatere države izjemno agresivne pri omejevanju torentov in ti ISP vsak mesec pošlje kako grožnjo in omeji hitrost prenosa je hitro jasno, da je povprečnemu uporabniku boljše dat 10EUR in kliknit na ikono Netflix na TV.

V Sloveniji imamo trenutno pač srečo, da je je zakon o avtorskih in sorodnih pravicah napisan kot je in lahko nadaljevanke in filme prenašamo brez omembe vrednih omejitev. Nemci, avstricij, da o UK in ZDA ne govorimo imajo s tem bistveno več težav. Seveda se vsem, da izgonit (VPN itd...) ampak to s sabo potegne več znanja in stroške, tako da spet pridemo do tega, da je povprečnemu uporabniku boljše dat 10EUR za Netflix.


Niti ne. Rabis samo closed site, pa ni problema. Ce uporabljas pirate bay, je prav, da svojo neumnost placas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vahid ()

St235 ::

Niti ne. Rabis samo closed site, pa ni problema. Ce uporabljas pirate bay, je prav, da svojo neumnost placas.

samo to so spet stvari, ki nimajo ničesar skupnega s povprečnim uporabnikom...

Pa res nihče ne pogleda kaj je tema preden posta?

ripmork ::

Rezultati raziskave me niti malo ne presenečajo - Netflix in podobne streaming strani so super zadeva. Me pa negativno preseneča visoka cena digitalnega ogleda filmov na npr. ITunes-ih. Cene za film pogosto presegajo 1/2 mesečne Netflix naročnine, kar se mi zdi kar bizarno. Si prej najdem še kak streaming servis in tam pogledam zadeve, ki jih na Netflixu ni.

mat xxl ::

Samo Netflix in podnapisi v slovenščini je verjetno NO GO, ali se motim ? Sicer imam Telesmeh in je že tam preveč kanalov ......

HappyPills ::

GizmoX je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Če ne znaš uporablat tehnologije potem je kar dela ja. Men to dela vse avtomatika. Radarr, Sonarr, jackett v navezi Plex + Kodi. Jaz se samo zicnem na kavč in odprem app ter gledam, kot bi imel Netflix.
S to razliko, da mi avtomatsko še ugasne luči ko stisnem play in prižge, ko je gledanja konec.
Hipotetično: koliko bi ti moral plačati, da to urediš "moji" 40-letni mati, ter jo seveda naučiš uporabe? Lahko vključiš tudi ceno žarnic.;)


Uredit ni problem, če so seveda tehnične zmogljivosti. Nučit uporabljat, to pa kšnga že tvja k ma 2 daljinca težko navadš kaj šele to kaj je Plex ampak za take tudi Netflix ni :).
Na naročnino bi blo zanimivo, sam ne živimo v Rusiji in tuki bi hitr inšpekcijo fasu :)

HappyPills ::

mat xxl je izjavil:

Samo Netflix in podnapisi v slovenščini je verjetno NO GO, ali se motim ? Sicer imam Telesmeh in je že tam preveč kanalov ......


Da, no go.

janezvalva ::

piratiziranje odraža realno vrednost ustvarjalcev zabavnih vsebin.
njihova vrednost limitira proti ničli.

St235 ::

janezvalva je izjavil:

piratiziranje odraža realno vrednost ustvarjalcev zabavnih vsebin.
njihova vrednost limitira proti ničli.


zato pa so avtorji reve brez prebite pare. V hollywoodu snemajo filme za pest riža na dan.

magecu ::

Osebno hodim v kino samo še za to da podprem film.
Itak če si v Ljubljani ni kam hodit v kino.
Kolosej je eno sranje, z zasvinjanimi platni, ne-fokusiranimi projektorji in poraznim 3D-jem.
Kranj je malo boljši ampak 3D je še vedno zanič, toliko da tudi po tem ko sem 2x menjal očala sem še vidno na obeh očesih videl oba kanala prekrivajoča.
Dosti boljša izkušnja doma na projektorju kot tako v kinu.

Samo tudi pretočne vsebine niso prava rešitev, je kompresija tako močna, da se kar fino pozna v raznih artefaktih.
Je pa še vedno boljše kot nič. Bi rekel, da je tečno, da moraš na 150 koncev, da lahko gledaš vse kar bi hotel, pa ne gledam toliko stvari.

Key Quest ::

vahid je izjavil:

Niti ne. Rabis samo closed site, pa ni problema. Ce uporabljas pirate bay, je prav, da svojo neumnost placas.


Kaj tocno ti prinese zaprta skupnost? Promet med tabo in ponudnikom internetnih storitev je se vedno transparenten.

vahid ::

Key Quest je izjavil:

vahid je izjavil:

Niti ne. Rabis samo closed site, pa ni problema. Ce uporabljas pirate bay, je prav, da svojo neumnost placas.


Kaj tocno ti prinese zaprta skupnost? Promet med tabo in ponudnikom internetnih storitev je se vedno transparenten.


In ISP se brez sodnega naloga vanj ne sme vtikati. In potem se vprasaj kako pride do sodnega naloga.

Sicer moj promet do ISPja ni transparenten.

MrStein ::

ISP se v TPB tudi ne vtika. Tu ni neke hude razlike.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

vahid ::

Seveda, ISP nima nobene veze pri vsem skupaj.

MrStein ::

Zakaj si ga potem omenjal?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mat xxl ::

Da vas razsvetlim in proti piratstvu tudi za podjetja .....

Ali veste , da lahko tudi v podjetju, če imate kake stare licence za MS Office od vključno Office 2003 dalje, le te nadgradite na verzijo 2019, kar pa res lahko storite le preko klica na MS podporo in z plačilom preko Visa kartice, seveda vam tudi izdajo račun na podjetje in to stane samo 111 eur + ddv, na koncu dobite MS račun z Slo davčno številko, cena pa je vedno enaka, ne glede na to ali nadgrajujete Office 2003 ali pa 2016. Tudi student variante se da tako nadgraditi, cena je jasno nižja ......

Sprovedete pa z klicom na MS podporo in naprej ko vas sprašuje greste na podporo za poslovne uporabnike, dalje na podporo za obstoječe izdelke, potem vam pa iz Grčije iz Aten pomagajo jasno 3 slovensko govoreči in vas po potrebi vodijo, seveda mora biti stara koda od officov legalna ...., samo to je jasno samo po sebi .

Take office, lahko kasneje od inštalirate in prestavite na morebiten nov računalnik z isto kodo, skratka niso potem DSP. To se mi zdi zelo fer in ugodna rešitev !

louser ::

jlpktnst je izjavil:

Normalno, tisti ki so tako brez denarja, da mu je 10EUR na mesec dražje kot pa porabit 10 svojih ur bodo še vedno piratizirali... samo takšni itak niti ne gredo v kino ker pač nimajo. Plus seveda reči, ki jih sploh ni možno dobiti! Glede tega je še vedno katastrofa.

Ena od drugih raziskav kaže, da piratstvo deluje kot konkurenca in od legalnih tekmecev tako terja napor, ki se rezultira v lažji dostopnosti za kupca.
Piratstvo je IMO v današnjem času nujno potrebno, da mono/bi/..-polisti ne zaspijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

MrStein ::

Itak. Pirati imajo "klik in gledaj". Ko bo uradna ponudba taka, no piratstvo izumrlo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jype ::

vahid je izjavil:

Ne, seveda da ne bojo. Potem bi delal tudi cp, ali cat. Ves point teh ponudnikov, da te lockinajo nase, ne bojo omogocili nicesar kar ne pripomore k temu.
Če oni meni ne zaupajo, tudi jaz njim ne mislim.

bambam20 ::

Pirati imajo klik in gledaj. KAj pa je popcorn kot pretočna vsebina..
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sedemnajst let zatem še vedno z vami: The Pirate Bay

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
329317 (5843) AštiriL
»

Piratstvo v EU je v upadanju, ampak ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
509744 (6931) jype
»

Ugodne in priročne alternative najboljši protistrup za piratstvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
5011717 (8768) Reycis
»

Študija za EU: piratstvo ni tako škodljivo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
9423653 (19893) gus5
»

Založnike skrbi snemanje pretočnih vsebin (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
17552945 (47728) joze67

Več podobnih tem