» »

Apple zapira dve trgovini, da bi se izognil tožbam o patentih

Apple zapira dve trgovini, da bi se izognil tožbam o patentih

TechCrunch - Po navadi podjetja zapirajo trgovine zaradi prenizkega prometa, redkeje pa se za to odločijo iz pravnih razlogov. Apple bo 12. aprila storil prav to, saj so napovedali zaprtje dveh trgovin v severnem delu Dallasa, ker sodita v zloglasno vzhodno teksaško sodno okrožje. Na ta način se želi Apple izogniti novim tožbam patentnih trolov na tem sodišču.

Sodišče za vzhodno teksaško okrožje, ki zajema tudi severna predmestja Dallasa, je že dolgo časa znano po izjemno naklonjeni drži patentnim trolom. Ker imajo na tem sodišču največ možnosti, da s tožbami uspejo, kot po pravilu različna podjetja tožijo prav tam. Na tem sodišču je bilo vloženih več tožb zaradi kršitev patentov kakor na vseh ostalih ameriških sodiščih skupaj.

V preteklosti so tožbe lahko vlagali povsod, kjer je imela tožena stranka kakšno poslovno prisotnost. Apple in podobni tehnološki velikani so bili tako izpostavljeni na vseh sodiščih v državi. Predlanska odločitev vrhovnega sodišča je to tolmačenja zaostrila, saj lahko tožbe vlagajo le tam, kjer je tožena stranka registrirana ali kjer ima redno in uveljavljeno poslovno enoto. Applove trgovine štejejo kot redna in uveljavljena poslovna enota, zato bo Apple zaprl obe (in edini) trgovini v vzhodnem teksaškem okrožju. Novo trgovino bodo oprli le streljaj stran, ki pa bo že pod drugo jurisdikcijo.

Da ne gre le za teoretične strahove, priča zgodovina. Leta 2016 je moral Apple VirnetXu plačati 625 milijonov dolarje, potem ko mu je leta 2013 plačal že 368 milijonov dolarjev. VirnetX je značilni patentni trol, saj večino prihodkov ustvari s tožbami zaradi kršitev patentov, sami pa ničesar ne proizvajajo.

17 komentarjev

Pika na i ::

Pametno.
1000 zaposlenih bo verjetno vzel s sabo.?

tikitoki ::

ZanimiVA dihotomija v glavi nekaterih oseb. Intelektualna lastnina nekaj velja zgolj, ce proizvajas? IP ali spostujes ali pa ne. Cist tolk enostavno je to. GRe zgolj za propagando tistih, ki bi radi nekaznovano kradli IP drugih.

Se strinjam, da je sistem pokvarjen in so spremembe nujne, se vedno lastne proizvodne zmogljivsot nimajo nobenega mesta v presojanju veljavnosti intelektualne lastnine. Mogoce pa bi morali zaostriti pogoje za izdajo patentov, ker so nekateri patenti ze prav butasti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Ahim ::

tikitoki je izjavil:

ZanimiVA dihotomija v glavi nekaterih oseb. Intelektualna lastnina nekaj velja zgolj, ce proizvajas? IP ali spostujes ali pa ne. Cist tolk enostavno je to. GRe zgolj za propagando tistih, ki bi radi nekaznovano kradli IP drugih.

Meni se zdi pa se bolj zanimivo, da Apple moti, ko po njih udarijo patentni troli, medtem ko sami nimajo nobenih zadrzkov glede vlaganja tozb glede nekaksnega krsenja intelektualne lastnine proti tistim, ki bi si drznili narediti telefon v obliki pravokotnika z zaobljenimi vogali ...

nekikr ::

Zakaj ti je pa to zanimivo? Saj bi tudi ti imel red, ampak ko te policaj ustavi, ker si šel 55 čez naselje, je pa jok in stok. Glede na to, da enako dela vsak slehernik, je to zanimivo toliko kot gledanje kako raste trava.

XLapse ::

si predstavljaš rage k so ga doživljali ko so mogli nakazat po 100 miljonov trollu v texasu k toži. Fail fail kakšne te patent trolli pribijajo, pejte si prebrat detajle po netu , to ni patent , to je bolezen ha ha
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

borisk ::

Pika na i je izjavil:

Pametno.
1000 zaposlenih bo verjetno vzel s sabo.?


a računaš da v dveh aplestorih dela 1000 ljudi? če mene vprašaš je apl store bolj na nivoju malce večje Mcdonalds enote...

Ahim ::

nekikr je izjavil:

Zakaj ti je pa to zanimivo? Saj bi tudi ti imel red, ampak ko te policaj ustavi, ker si šel 55 čez naselje, je pa jok in stok. Glede na to, da enako dela vsak slehernik, je to zanimivo toliko kot gledanje kako raste trava.

Ni cisto tako. Ce zaradi lastne neumnosti dobim npr. placilni nalog, potem ga pac placam. Res ne z navdusenjem (sploh takrat, ko vidim, da pravila veljajo za nekatere, za druge pa ne - npr. nezaracunavanje kazni za isti prekrsek tujcem), ampak pac placam - naj bo red (enak red) za vse, posteno?

Pravokotnik z zaobljenimi vogali kot inovacija, kakrsne se svet ni videl do leta 2007? B***h puhleese ... kako je to sploh povezano s kaznimi za prekrske? To je patentno torlanje prve vrste in ko je palica udarila nazaj najvecjemu (po kapitalizaciji) patentnemu trolu kar naenkrat ista pravila ne ustrezajo vec?

nekikr ::

Seveda veljajo ista pravila, a nisi prebral, koliko so morali plačati? Saj je novica dolga le 4 odstavke... Dvoličnost se kaže pa v tem, da nekomu privočiš, drugemu pa ne. S tem, da sta v osnovi oba enaka (in enaka vsakemu posamezniku - tudi tebi).

Pika na i ::

borisk je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Pametno.
1000 zaposlenih bo verjetno vzel s sabo.?


a računaš da v dveh aplestorih dela 1000 ljudi? če mene vprašaš je apl store bolj na nivoju malce večje Mcdonalds enote...

Povsem možno, da sem se zmotila in narobe prebrala podatek. Ali pač so bile mišljene vse trgovine (in zaposleni) v tistem koncu.

Ahim ::

nekikr je izjavil:

Seveda veljajo ista pravila, a nisi prebral, koliko so morali plačati? Saj je novica dolga le 4 odstavke... Dvoličnost se kaže pa v tem, da nekomu privočiš, drugemu pa ne. S tem, da sta v osnovi oba enaka (in enaka vsakemu posamezniku - tudi tebi).

LOL, kako si pa tole uspel preobrniti v nekaj, cesar jaz nisem rekel :))

Apple je "patentiral" nekaj absurdnega (pravokotnik z zaobljenimi vogali) in na temelju tega iztozil/poskusal iztoziti milijarde. Recimo, da je patentni trol iz novice tudi patentiral nekaj podobno absurdnega, da primerjamo jabolka z jabolki, in na temelju tega iztozil/poskusal iztoziti milijone. Ce ta predpostavka drzi, potem sta patentni sistem in sodstvo zlorabila tako Apple kot ti drugi, ce ne drzi, pa je patentni sistem in sodstvo v namen patentnega trolanja zlorabil zgolj Apple. Meni se zdi nadvse zanimivo, da se Apple tovrstne prakse brez tezav posluzuje, ni jim pa vsec ko se jim slabo s slabim povrne.

Kar se pa tice tega, kar mi poskusas (napacno) pripisati - ni res, da se mi zdi patentno trolanje prav, ce ga izvaja nekdo, ki ni Apple, ali ce ga izvaja nekdo drug Applu ali karkoli si pac napletel v tvoji ubogi glavi - v nobenem primeru ni prav, niti ne privoscim tega nikomur; ne posamezniku, ne firmi ... ce pa ze res mora koga zadeti, pa naj tistega, ki sam to povzroca (torej vse patentne trole).

MrStein ::

Ti enačiš stvari, ki so iztožiljive le na nekem čudnem sodišču, s takimi ki veljajo po celem svetu?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mato989 ::

MrStein je izjavil:

Ti enačiš stvari, ki so iztožiljive le na nekem čudnem sodišču, s takimi ki veljajo po celem svetu?


Sodisce je sodisce, ce je tebi cudno to ne pomeni da ni merodajno...

Bistvo je to da bi apple rad tozil druge zaradi patentov hkrati pa se poskusi izognit temu kar dela drugim... In to je pac nedosledno... In eni tega ne odobravamo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MrStein ::

Torej obsodbe Judov so čisto legit po tvoje. Ker sodišče?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mato989 ::

MrStein je izjavil:

Torej obsodbe Judov so čisto legit po tvoje. Ker sodišče?


Legalne so definitivno bile... če so bile legitimne pa so(ali bi lahko) povedali takratni ljudje ki so sprejemali zakon glede na podporo prebivalstva... nisem jaz nekdo ki bi drugi državi govoril kaj lahko in kaj ne sme, dokelr me ne napade =) "Vi" pač ste

Meni tudi PO MOJE prisilno vplačevanje ZZZSju in ZPIZu ni legitimno dejanje, ker ni bilo referenduma, legalno pa je, kaj naj zdaj?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MrStein ::

In če bi lahko šel 500 metrov stran, in bi tam naenkrat lahko ne plačeval ZZZS, pa bi rekel kaj?

Eno je, kar velja vsepovsod, drugo pa, kar velja v eni ulici, ker je tam en tak čuden policist.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mato989 ::

MrStein je izjavil:

In če bi lahko šel 500 metrov stran, in bi tam naenkrat lahko ne plačeval ZZZS, pa bi rekel kaj?

Eno je, kar velja vsepovsod, drugo pa, kar velja v eni ulici, ker je tam en tak čuden policist.


Nič ne bi rekel, samo hipokrit ne bi bil in od drugih ne bi zahteval pa da plačujejo če jaz ne rabim =) Tu je bistvo... Apple bi se rad sam izognil nečemu, od drugih pa podobno stvar želi na enak način iztožit kot želijo drugi od njega... In ne vsepovsod ne velja, probaj it tožit na Kitajsko ali kam =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MrStein ::

Ne, ti ne bi rad plačal davek na zrak, ki ga zaračunava en čudak v tvoji ulici, in se preseliš 100 metrov zraven. Še vedno pa "hipokritsko" pričakuješ, da drugi tebi plačujejo, kar ti po zakonu pripada. Če ne, prosim preusmeri del svojih prihodkov na moj TRR.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple mora patentnemu trolu plačati pol milijarde dolarjev

Oddelek: Novice / Tožbe
95845 (4746) Ganon
»

Apple izgubil patentni dvoboj z Univerzo v Wisconsinu

Oddelek: Novice / Tožbe
138660 (6126) noraguta
»

Smartflash dobil pol milijarde dolarjev, sedaj vnovič toži zaradi istih patentov

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
1210172 (8889) tikitoki
»

Microsoft mora Alcatel-Lucentu plačati 70 milijonov dolarjev odškodnine

Oddelek: Novice / Tožbe
73008 (2459) nekikr

Več podobnih tem