» »

Kako izbrati pravo velikost tv-ja

Kako izbrati pravo velikost tv-ja

Tim10 ::

Ali obstajajo kakšne formule ali kaj podobnega,kaksne zakonitosti kako dolociti velikost televizorja. Gledalo bi se ga iz razdalje 3.5 do 4m.
Hvala vnaprej

Netrunner ::

Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Utk ::

Vzameš meter in izmeriš kako veliko steno imaš, potem še pogledaš stanje trr in poračunaš...

DeeJay ::

Prevelikega TVja ni, kvečjemu premala stena ali premalo denarja.

Lonsarg ::

Zgornja tabela je za resolucijo ne velikost. Ne glede na neskončno denarja na TRRju ne obstaja TV, ki bi lahko bil prevelik.

Omejitev bo kar lepo postavitev pohištva ob steni in denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

bbobst ::

Po tej tabeli, bi moral imeti za 4K na 3,2m 80 inčarja , pa dobro , pretiravanje v 3 krasne.

DeeJay ::

Zakaj pretiravanje? To je pač idealna situacija... če si ne morš tega privoščit, pa pač kupiš manjšega.

jype ::

Že od leta 2008 imam 3 metrski 1080p na 6 metrih razdalje in ne vidim, čemu bi se trudil s čimerkoli drugim, sploh glede na to, da se tudi ta reč uporablja največ par ur tedensko.

Tale True Detective je bil ena prilika, ko se je po dolgem času redno nekaj pogledalo, sicer pa itak ni nič pametnega za gledat.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

gendale2018 ::

a ne vidiš posameznih pikslov na tako velikem zaslonou s tako mini ločljivostjo?

jaz bi pomoje rabil za to razdaljo/velikost vsaj 8k

Netrunner je izjavil:


Klik

ta tabela ima prenizke ločljivosti, sem nekje 40cm od 1440p zaslona in ravno da ne vidimi pikslov, če se malo nagnem naprej jih že vidim

imo
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Zgodovina sprememb…

jype ::

Ne, ne vidiš. Tri metre daleč lahko šele razločiš piksle, itak so pa vsebine, ki so dejansko zanimive praviloma posnete na film, ki je dosti slabše resolucije kot 1080.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

gendale2018 ::

to je res 4k vsebin je minimalno, pa še te goljufajo in uporabljajo yuv 4:2:0 tako da je samo svetlost 4k


čeprav tako kot so eni ultra občutljivi na input lahk jaz povsod vidim piksle še na trenutnem 1440p 24" s 40cm bi raje imel 4k
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

ali3n ::

Utk in DeeJay sta dala prava odgovora. Zmeri steno, kolk spraviš gor, poglej TRR ... in štartaj od tu. Čimvečjega, če cekini to dopuščajo.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

gendale2018 ::

Pa glej da je hdr, večinoma ljudje to opazijo bolj kot ekstra ločljivost.
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Invictus ::

Predvsem glej da imaš paket s FullHD signalom ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Darko! ::

Invictus je izjavil:

Predvsem glej da imaš paket s FullHD signalom ;).



Tudi to in 150 Mbps max deklariranega downloada v HD paketu na optiki ne pomaga, če ti slika v soboto zvečer, ko celotna občina buli v Emo ali ponovitve turških nadaljevank "zmrzuje", tako, da ti na helpdesku svetujejo, da glej NE-HD programe; in ko jim težiš non-stop, ti priznajo, da je "vozlišče preobremenjeno", "ker se vas je veliko priselilo v ta kraj" in žal ne morejo nič, razen to, da ti svetujejo, da pokliči službo za naročniška razmerja kjer se boš lahko zmenil za popust. Točno to so svetovali kolegu. S tem da mu slika na "HD paketu" zmrzuje in ratuje kockasta tudi na standardnih programih...

;)

gendale2018 ::

se mi še ni zgodilo nikoli

300/40 optika na maks + 2 hd kanala + tak čas da je ogromno ljudi pred računalnikom ali pred tvjm
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

St235 ::

gendale2018 je izjavil:

a ne vidiš posameznih pikslov na tako velikem zaslonou s tako mini ločljivostjo?

jaz bi pomoje rabil za to razdaljo/velikost vsaj 8k

Netrunner je izjavil:


Klik

ta tabela ima prenizke ločljivosti, sem nekje 40cm od 1440p zaslona in ravno da ne vidimi pikslov, če se malo nagnem naprej jih že vidim

imo


ampak kekcev, ki se jih fizika ne dodatke je pa na tem forumu za izvoz.

Lonsarg je izjavil:

Zgornja tabela je za resolucijo ne velikost. Ne glede na neskončno denarja na TRRju ne obstaja TV, ki bi lahko bil prevelik.

Omejitev bo kar lepo postavitev pohištva ob steni in denar.


Zgornja tabela ti pove, kako velik televizor rabiš, glede na to kakšno resolucijo hočeš videt. Razen seveda raznih forumskih superjunakov, ki na 100m ločijo med 4k in full HD.

Postane pa omejitev poleg stene tudi stanje vratnih mišic, ker nima smisla da moraš obračat glavo kot tipkalni stroj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

DeeJay ::

V kinu tud vratne mišice trpijo, k gledaš iz 10m razdalje 20m široko sliko. Doma bi ti za 3,5m razdalje blo idealno okol 2m širok TV , kar pomen tm okol 85" diagonale za 16:9

Invictus ::

Darko! je izjavil:

Invictus je izjavil:

Predvsem glej da imaš paket s FullHD signalom ;).



Tudi to in 150 Mbps max deklariranega downloada v HD paketu na optiki ne pomaga, če ti slika v soboto zvečer, ko celotna občina buli v Emo ali ponovitve turških nadaljevank "zmrzuje", tako, da ti na helpdesku svetujejo, da glej NE-HD programe; in ko jim težiš non-stop, ti priznajo, da je "vozlišče preobremenjeno", "ker se vas je veliko priselilo v ta kraj" in žal ne morejo nič, razen to, da ti svetujejo, da pokliči službo za naročniška razmerja kjer se boš lahko zmenil za popust. Točno to so svetovali kolegu. S tem da mu slika na "HD paketu" zmrzuje in ratuje kockasta tudi na standardnih programih...

;)

Točno to se sedaj dogaja pri T-2.

Folk naročil HD pakete, oni imajo pa še vedno zanič data center...

Razmišljam da bom šel nazaj na torrente...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prihajajo televizorji z ločljivostjo 8K (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
19948369 (41729) Okapi
»

Velikost TV in primerna oddaljenost gledanja full hd

Oddelek: Kaj kupiti
214872 (4534) tomaz4
»

Nakup TV do 3000e

Oddelek: Zvok in slika
221712 (1146) negot

Več podobnih tem