» »

5€ carinskih stroškov za 7.8€ vredno blago

5€ carinskih stroškov za 7.8€ vredno blago

«
1
2

negotiator ::

Lol, dajmo olupit svoje državljane... Najprej mi gospa s pošte napiše, da gre za "zdravilo" in, da zdravil posameznik ne sme uvažat. Zraven navede odstavek in člen zakona, ki ni imel kaj dosti veze s tem, kar so mi poskušali "prodati". Omenjeno je bilo tudi, da bo pošiljka vrnjena pošiljatelju. Seveda sem odgovoril, da sem si zakon prebral in, da ni relevanten. (v pošiljki tudi dejansko ni bilo zdravilo) Potem, po enem tednu čakanja, brez odgovora, sem se odločil spet poskušat vzpostavit kontakt z gospo s pošte... Končno odgovori, da je moje sporočilo predala carini. Po dobrem tednu čakanja sem se odločil kontaktirat prodajalca in mu rekel, da na žalost iz tega verjetno ne bo nič in, da so pošiljko najbrž že poslali nazaj. Odgovoril je, da je preveril situacijo in, da je bila pošiljka na carini dolgo časa ampak, da so jo ravno spustili naprej, tako da bo čez nekaj dni pri meni. In res, danes dobim obvestilo, da moram doplačat 5€. Ponavadi, tudi pri dražjih stvareh iz kitajske nisem rabil nič plačat stroškov carine. Mislil sem, da jih nad 150€ tudi ni, dokler nisem opazil očitno nekega novega "cenika", kjer je pisalo, da zaračunavajo postopek od 5-15€ in potem dobiš take patetične rezultate; strošek carine skoraj enak ceni paketa... Ne bi rekel 5€ za 30€ vreden paket, pa še to je neumno... To je kot loterija, ali se odločijo odpret tvoj paket in ti zaračunat ali pa ne. Nekdo, ima lahko srečo in mu nikoli ne pregledajo paketa, nesrečnežu pa lahko pregledajo vsak paket in mu to tudi zaračunajo. Ne pravim, da sem sam ta nesrečnež, ampak nekdo zagotovo plačuje več in nekdo manj, kot jaz, na enako količino kitajskih pošiljk. Pa, da ne omenjam, da večina ljudi ne bi niti prebrala zakona in se pritožila nad presojo carinske pošte, temveč bi si rekli "tak je pač zakon" in paketa ne bi dobili. In, kaj imajo ti ljudje skupnega s povprečnim carinikom/državnim uslužbencem? -Neumnost. Cilj carine je praktično zgolj pobrati denar in to storiti na kakršenkoli način, četudi nelegalen - neumen državljan se tako ali tako ne bo uprl... (in večina se tudi ne)
All easy problems have already been solved.

Master_Yoda ::

A vrednost in opis izdelka, ki je bila napisana na izdelku je bila tocna ali ne ?
Dovie'andi se tovya sagain.

negotiator ::

Master_Yoda je izjavil:

A vrednost in opis izdelka, ki je bila napisana na izdelku je bila tocna ali ne ?


Veš, da se ne spomnim. Mislim pa, da. V bistvu je bil paket iz indije, se popravljam, tam so ponavadi bolj natančni, kot na kitajskem.
All easy problems have already been solved.

shadeX ::

nesrečnežu pa lahko pregledajo vsak paket in mu to tudi zaračunajo.


Ne, ni srečneža ali nesrečneža. Več paketov kot boš naročil, večja je možnost da ti paket odprejo in pregledajo. Verjetno tudi ne odpirajo vsakega paketa in samo kar se jim zdi sumljivo na rentgenu (predpostavljam, da cariniki paketov ne odpirajo na pamet, ampak imajo nek "tool", ki jim pokaže približno vsebino paketa).

O tem postopku kot si ga imel, sam se je tukaj že dost pisalo o tem. Vrednost paketa ni važna (pa četudi ga dobiš zastonj). Če ga carinik odpre in izpelje postopek boš plačal. Kaj si misliš sam ali je to neumno ali ne.. je povsem irelevantno. Pač tako je.

Pri meni je vzorec pregledanih paketov cca 1 na 25 naročenih in to pač vzamem v zakup. Na dolgi rok se mi tistih 5 EUR ne bo poznalo tudi če izpelje postopek na paketu za 1EUR, ga pa naslednjič na paketu za 50EUR ne bo (kar pomeni da niti davka ne plačam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

negotiator ::

Hja, plačat bom tako ali tako moral. Ta tema je bolj, kot nek "rant", pa, če bo mogoče kdo napisal kaj uporabnega na to temo ali pa svojo zgodbo opisal...
All easy problems have already been solved.

shadeX ::

Sedaj pa lahko še napišeš kaj si naročeval in zakaj so na pošti mislili, da je to zdravilo. Predpostavljam, da si imel kakšne tablete ali pa kakšno sumljivo stekleničko z nekakšno vsebino - tekočino, itd.

negotiator ::

@shadeX

Ja, kakor sem jaz bral, je tako, da cena paketa tudi vpliva na to, kakšna bo cena "pregleda". Pa malo sem bral po enem drugem forumu, kjer je nekdo napisal, da mu odprejo čisto vsak paket. (a mu verjet ali ne, ne vem). Ampak tudi, če imajo rentgen in vsa možna orodja, še ne pomeni, da bodo vsakemu odprli enak procent paketov.

shadeX je izjavil:

Sedaj pa lahko še napišeš kaj si naročeval in zakaj so na pošti mislili, da je to zdravilo. Predpostavljam, da si imel kakšne tablete ali pa kakšno sumljivo stekleničko z nekakšno vsebino - tekočino, itd.


Šlo je za prah - ne zdravilo, niti nič nenavadnega - se da tudi pri nas kupit, ne bom pa omenjal za kaj gre. Zadeva ima več uporabnih lastnosti.

PS: ja, saj veš, da bo nek "beli prah" sumljiv carinikom... Na paketu je točno napisana vsebina in vsak, ki ima osnovno znanje uporabe interneta, bi lahko hitro ugotovil, čemu zadeva služi, ne pa, da samo brezglavo napišejo, da gre za zdravilo...
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

AndrejS ::

Meni se zdi to nepošteno, da kasirajo za odpiranje paketov. Čez par let te bo policaj ustavil in če se mu boš zdel sumljiv boš moral pokazat vsebino prtljažnika- in to bo zaračunal 5€ ?

shadeX ::

še ne pomeni, da bodo vsakemu odprli enak procent paketov.


Kar je sicer res. Če boš naročeval vrednejše izdelke (krepko nad 50€), ti ga bodo seveda večkrat pregledali in zahtevali informacijo o vrednosti izdelka - da tudi plačaš davek.

Tisti, ki naročujemo potrošni material tam do 30€, bo večina paketov šla mimo brez problema - zakaj bi se carinik ukvarjal z ovitki za telefon ali pa s steklom za ekran ker ve da zadeva ni vredna par eur.

negotiator ::

shadeX je izjavil:

še ne pomeni, da bodo vsakemu odprli enak procent paketov.


Kar je sicer res. Če boš naročeval vrednejše izdelke (krepko nad 50€), ti ga bodo seveda večkrat pregledali in zahtevali informacijo o vrednosti izdelka - da tudi plačaš davek.

Tisti, ki naročujemo potrošni material tam do 30€, bo večina paketov šla mimo brez problema - zakaj bi se carinik ukvarjal z ovitki za telefon ali pa s steklom za ekran ker ve da zadeva ni vredna par eur.


Ja, vem, kaj misliš, samo problem je, ko gre za kakšno stvar, o kateri ne vedo ničesar in avtomatsko sklepajo da je sumljiva ali pa vredna veliko več, kot je dejansko.

Iz UK sem enkrat naročil rabljen server in kasneje še dva procesorja za nadgradnjo. Procesorja sta bila pregledana na neki tuji carini in na enem od njih je bila (na srečo pri strani, na pcb delu) globoka zareza od olfa noža. Kako si cariniki to predstavljajo, jaz ne vem. Ne vem pa tudi, če se sploh da kaj pametnega naredit v tem primeru..m
All easy problems have already been solved.

poweroff ::

AndrejS je izjavil:

Meni se zdi to nepošteno, da kasirajo za odpiranje paketov. Čez par let te bo policaj ustavil in če se mu boš zdel sumljiv boš moral pokazat vsebino prtljažnika- in to bo zaračunal 5€ ?

V bistvu se meni tudi zdi nepošteno na nek način. Ker dejansko gre za izvajanje storitve, ki je nisi naročil.

Samo... Quod licet Iovi non licet bovi. Država to lahko... ker pač lahko. Ker ima moč. Tako preprosto je to. 8-)
sudo poweroff

negotiator ::

AndrejS je izjavil:

Meni se zdi to nepošteno, da kasirajo za odpiranje paketov. Čez par let te bo policaj ustavil in če se mu boš zdel sumljiv boš moral pokazat vsebino prtljažnika- in to bo zaračunal 5€ ?


Ja, meni je zaračunal 160€ za zakonito dovoljeno vožnjo čez rumeno (prižgala se je ravno, ko sem zapeljal v križišče). Ko sem mu obrazložil zakon, me je le ignoriral in nadaljeval s pisanjem kazni, zraven pa se še privoščljivo režal.

poweroff je izjavil:

AndrejS je izjavil:

Meni se zdi to nepošteno, da kasirajo za odpiranje paketov. Čez par let te bo policaj ustavil in če se mu boš zdel sumljiv boš moral pokazat vsebino prtljažnika- in to bo zaračunal 5€ ?

V bistvu se meni tudi zdi nepošteno na nek način. Ker dejansko gre za izvajanje storitve, ki je nisi naročil.

Samo... Quod licet Iovi non licet bovi. Država to lahko... ker pač lahko. Ker ima moč. Tako preprosto je to. 8-)


Točno o tem govorim. Ampak kot praviš, nimaš kaj, žal nas slovenceljnov ni dovolj v hlačah, da bi kaj naredili, očitno... Povsod same dajatve, davki in prispevki. Ko bi vsaj znesek vsega tega bil prilagojen plači posameznika. Kaj pa je 160€ kazni za direktorja z 10k plače...
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

louser ::

Mene to carinjenje in sama carina ne moti ta.
Cesarju, kar je cesarjevega.

Me pa moti, da za jebeni carinski postopek rabijo teden dni.

ginekk ::

Po moje je nepošteno.

Naroči iz EU pa bo. :) Sem že naročal tudi zdravila iz EU lekarn. Upam, da niso začeli preverjat, sem že slišal da je neka zakonska podlaga.

johanblond ::

ginekk je izjavil:

Sem že naročal tudi zdravila iz EU lekarn. Upam, da niso začeli preverjat, sem že slišal da je neka zakonska podlaga.


UVOZ ZDRAVIL ZA OSEBNO UPORABO
https://www.jazmp.si/jazmp-za-paciente-...

A so bila res zdravila ali nekaj, kar tudi prodajo v lekarni?

negotiator ::

louser je izjavil:

Mene to carinjenje in sama carina ne moti ta.
Cesarju, kar je cesarjevega.

Me pa moti, da za jebeni carinski postopek rabijo teden dni.


*vsega skupaj natanko tri tedne od dneva, ko sem na carinski pošti izpolnil podatke in poslal sliko. Če pa štejemo še čas, ki so ga potrebovali, da so mi poslali pošto, da je moj paket tam na pregledu, pa še dodatnih 6 dni, se pravi skoraj en mesec je bil tale moj paket že v slo, na carini - sem pogledal sledenje. Lol, dalj časa je bil na slo carini, kot pa je rabil za več tisoč km poti, s tem, da je bil paket naročen tik pred novim letom, ko je bilo veliko prometa s pošiljkami po svetu.
All easy problems have already been solved.

louser ::

Oh, wow lmao.
Jaz sem jim izpolnil isti popoldan, kot sem prejel obvestilo, od poslali so 4 dni kasneje.
Morebiti bi jih lahko več zaposlili.
Bi lahko tudi več pošiljk ocarinili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

Alamar ::

Brezvezna in že 100x ponovljena razprava.
Če si nekaj naročil izven EU si dolžan poskrbeti, da prodajalec pravilno izpolni carinsko deklaracijo. Če je bila carinska deklaracija v tem primeru dejansko popolnoma pravilno izpolnjena in so ti zaračunali manipulativne stroške za pregled pošiljke se lahko pritožiš in boš dobil povrnjen znesek. Če ni bila v popolnosti pravilno izpolnjena si se pred naročilom blaga izven EU dolžan sam pozanimiati o morebitnih dodatnih stroških (cenik Pošte Slovenije je javno dostopen) in v tem primeru je bila storitev upravičeno zaračunana.

starfotr ::

To ni država, pač pa pošta vzame. Država dobi zelo malo. Primer, ko jaz kaj uvozim k nam, mi komercialna doatavna služba vzame cca. 25 eur, od tega do dajatve državi 0.8 eur ali pa tja do 2 eur. Vrednost blaga je pa 300 eur. Tako, za primerjavo, kako pohlepni so špediterji in kako naša pošta. Ne zavovarjam nikogar. Ker to je svinjarija.

kunigunda ::

Jaz sem imel podoben primer in se mi ni dalo ukvarjati, pac sem placal. Mi je pa kolega rekel, da se je pritozil (v smislu, ce ni carine, ne smejo zaracunati stroske carinjenja) in tudi dubu nazaj.

St235 ::

kunigunda je izjavil:

Jaz sem imel podoben primer in se mi ni dalo ukvarjati, pac sem placal. Mi je pa kolega rekel, da se je pritozil (v smislu, ce ni carine, ne smejo zaracunati stroske carinjenja) in tudi dubu nazaj.


Men je pa kolega povedal, da je slikal jetija in so mu dal milion eur za sliko. Pol mu jih je pa bigfoot ukradel.

poweroff je izjavil:

AndrejS je izjavil:

Meni se zdi to nepošteno, da kasirajo za odpiranje paketov. Čez par let te bo policaj ustavil in če se mu boš zdel sumljiv boš moral pokazat vsebino prtljažnika- in to bo zaračunal 5EUR ?

V bistvu se meni tudi zdi nepošteno na nek način. Ker dejansko gre za izvajanje storitve, ki je nisi naročil.

Samo... Quod licet Iovi non licet bovi. Država to lahko... ker pač lahko. Ker ima moč. Tako preprosto je to. 8-)


Kako tocno nisi narocil storitve? A to ti kitajci kar tja v tri dni posiljajo pakete?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

scipascapa ::

Lupljenje naroda.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/v...

Medtem pa težki goljufi + ukradel avto + izdajal se je za drugo osebo, IZPUŠČEN:

https://www.24ur.com/novice/slovenija/p...

shadeX ::

Waw, jokaš zaradi 5EUR na leto, voziš pa BMW-ja. lol

In kakšno povezavo imajo te dve novici? Višje cene tehničnih pregledov z ukradenim avtom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

MonoPattern ::

Ma carina je itak neumna. Meni so računali 60 centov carine pa 5€ za postopek carinjenja. Nimam nič proti carini ampak to, da mi za postopek zaračunajo več kot je dejanska carina je pa absurdno.

louser ::

scipascapa je izjavil:

Lupljenje naroda.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/v...

Medtem pa težki goljufi + ukradel avto + izdajal se je za drugo osebo, IZPUŠČEN:

https://www.24ur.com/novice/slovenija/p...

OH moj bog.
Jaz grem vsak dan v trgovino, zraven pa še vzamem nov izpit2go.
Pa tehnični se mi podraži za dober evro.

knesz ::

Moja izkušnja s carinsko pošto je sledeča. Za mulca sem naročil uro preko Creationwatches (ja, ste me okužili v temi o urah :) ), vrednost 24€ s poštnino. Iz carinske pošte sem dobil pošto, da je ocenjena ura 38€ in da moram plačati DDV + stroške carinjenja. V odgovor sem jim poslal račun ter link na spletno stran. Rezultat: ura je prišla naslednji dan brez da bi bilo potrebno kaj plačati.

poweroff ::

St235 je izjavil:

Kako tocno nisi narocil storitve? A to ti kitajci kar tja v tri dni posiljajo pakete?

Storitve carinjenja nisem naročil. ;)
sudo poweroff

St235 ::

poweroff je izjavil:

St235 je izjavil:

Kako tocno nisi narocil storitve? A to ti kitajci kar tja v tri dni posiljajo pakete?

Storitve carinjenja nisem naročil. ;)


Normalno, to ti racunalnik sam robo naroca. Ali pa pac ne dojames, da je uvoz in s tem povezani stroski del tega da narocas is tretjih drzav.

nsa_ag3nt ::

Alamar je izjavil:

Brezvezna in že 100x ponovljena razprava.
Če si nekaj naročil izven EU si dolžan poskrbeti, da prodajalec pravilno izpolni carinsko deklaracijo. Če je bila carinska deklaracija v tem primeru dejansko popolnoma pravilno izpolnjena in so ti zaračunali manipulativne stroške za pregled pošiljke se lahko pritožiš in boš dobil povrnjen znesek. Če ni bila v popolnosti pravilno izpolnjena si se pred naročilom blaga izven EU dolžan sam pozanimiati o morebitnih dodatnih stroških (cenik Pošte Slovenije je javno dostopen) in v tem primeru je bila storitev upravičeno zaračunana.

Ne bo držalo, zakon je napisan tako, da ti lahko zaračunajo tudi stroške popolnoma pravilno označenega izdelka oz njegove deklaracije cn22/21.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

St235 ::

Kaj ko bi dal za tole vir? Tolk, da vidimo al se ima smisel pogovarjat, al preprosto lazes.

ginekk ::

johanblond je izjavil:



UVOZ ZDRAVIL ZA OSEBNO UPORABO
https://www.jazmp.si/jazmp-za-paciente-...

A so bila res zdravila ali nekaj, kar tudi prodajo v lekarni?


Hvala za povezavo.
Dober namig. Vendarle šlo je za zdravilo, ki ima pri nas dovoljenje samo kot zdravilo na recept (in ne tudi brez). Verjetno sem imel srečo in ne pogledajo vsake pošiljke, še posebej če je EU. Tudi s Hrvaške sem že "švercal" kakšno škatlo ki jo pri nas dobiš samo na recept. Samo to ni po pošti in bi moral avto pregledat. Carina pač ne more vsega pogledat.

k3k3tz ::

poweroff je izjavil:

AndrejS je izjavil:

Meni se zdi to nepošteno, da kasirajo za odpiranje paketov. Čez par let te bo policaj ustavil in če se mu boš zdel sumljiv boš moral pokazat vsebino prtljažnika- in to bo zaračunal 5EUR ?

V bistvu se meni tudi zdi nepošteno na nek način. Ker dejansko gre za izvajanje storitve, ki je nisi naročil.

Samo... Quod licet Iovi non licet bovi. Država to lahko... ker pač lahko. Ker ima moč. Tako preprosto je to. 8-)


A policaju naročiš, da te ustavi in preveri dokumente? Ljudje so tam v službi točno za to, da preverjajo in odpirajo pošiljke - po službeni dolžnosti.

@negotiator: uvoz zdravil po pošti je za fizične osebe prepovedan. Edini pooblaščeni, da ugotovijo ali je nek "prah" zdravilo ali ne, so na JAZMP. Pod to spadajo vsa "naša" zdravila, homeopatska zdravila in ayurvedska zdravila. Čim je na embalaži oznaka "consult your physician", gre verjetno za zdravilo in gre zadeva v pregled.
O samih dajatvah pa preberi temo Carina.

edit: Ashwagandha je zdravilo (according to JAZMP)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k3k3tz ()

poweroff ::

St235 je izjavil:

Normalno, to ti racunalnik sam robo naroca. Ali pa pac ne dojames, da je uvoz in s tem povezani stroski del tega da narocas is tretjih drzav.

To je sicer lepa zgodbica, ampak v resnici gre za nekaj drugega. Tisti, ki ima moč, seveda postavlja pravila. In država ima moč. Poleg tega gre tukaj za ščitenje "domače industrije". Če se država odloči, da je treba "sesuti" Kitajsko, bodo pač sprejeli pravila (vse v skladu z zakonom, ane), da bodo pregledali vsako pošiljko in seveda vsak pregled tudi zaračunali. Nenadoma se kupovanje iz Kitajske ne bo več splačalo.

Seveda bodo hkrati govoričili o svobodni trgovini, tržnem kapitalizmu, itd. Ampak to velja za navadne državljane. Država z močjo pa se seveda lahko obnaša drugače.... ker se lahko.
sudo poweroff

St235 ::

cudovita zgodbica, sam kaj ko nima nicesar s temo.

k3k3tz ::

@Matthai: Sesuti Kitajsko? S pregledovanjem poštnih pošiljk? Sej se hecaš, ne?
Med svobodno trgovino paše pa tudi to, da boš za vsako stvar, naročeno iz tretjih držav, plačal DDV. Trenutno je meja za plačilo dajatev pri 22€, EU pa že teži k ukinitvi tega, tko da boš kmalu lahko občutil svobodno trgovino. V vsakem primeru boš nekomu plačal pregled in posredovanje tudi za pošiljke pod 22€. Boš pol vesel?

Stari maček ::

Pa dobro, za naravno viagro boš pa že dal 12.5 €...???

Mercier ::

BTW, v kakšni žlahti je pa tole s tistim, kar smo se včasih šli na meji? (kava, tehnika, te zadeve, saj se spomnite) So bile skrivalnice zastonj? OK, si lahko plačal carino, pa kazen, ampak za uradno osebo je pa bila že igra dovolj nagrade?

Matthai - Lakotnik29 relacija

Stari maček ::

kunigunda je izjavil:

Jaz sem imel podoben primer in se mi ni dalo ukvarjati, pac sem placal. Mi je pa kolega rekel, da se je pritozil (v smislu, ce ni carine, ne smejo zaracunati stroske carinjenja) in tudi dubu nazaj.

Premalo se pritožujete. Jaz jim ne pustim centa, če je deklaracija pravilno napisana.

c3p0 ::

Počakajmo na to veselico 1.1.2021:

https://www.zurnal24.si/slovenija/za-iz...

negotiator ::

c3p0 je izjavil:

Počakajmo na to veselico 1.1.2021:

https://www.zurnal24.si/slovenija/za-iz...


Mene pa zanima, kako ugotovijo dejansko vrednost, ker, če kitajec meni proda izdelek po ceni 20€, je to zame vrednost izdelka, ne pa recimo 45€ ali kaj podobnega, kakor izdelke ponavadi ocenijo na carini. Jaz kupim USB wifi adapter s kitajske zato, ker ga tam dobim za manj, kot 1€, ne zato, da mi ga bo carina ocenila na 10 ali pa 20€, za kolikor jih prodajajo tukaj, v slo. Čisti rip-off. To se mi na srečo še ni zgodilo, čudil se pa ne bi, če bi se mi, po do zdajšnjih izkušnjah s carino. Kot je nekdo malo prej omenil, da so mu uro ocenili na veliko več, kot je zanjo plačal. Kot, da cariniki ne bi vedli, da so izdelki s kitajske veliko cenejši in jih ne morejo primerjat s cenami izdelkov tukaj, ki so v večini primerov veliko previsoke.
All easy problems have already been solved.

Mare2 ::

Stari maček je izjavil:

kunigunda je izjavil:

Jaz sem imel podoben primer in se mi ni dalo ukvarjati, pac sem placal. Mi je pa kolega rekel, da se je pritozil (v smislu, ce ni carine, ne smejo zaracunati stroske carinjenja) in tudi dubu nazaj.

Premalo se pritožujete. Jaz jim ne pustim centa, če je deklaracija pravilno napisana.


Dilema je, kako prepričati prodajalce Kitajskih trgovin za pravilno izpolnitev deklaracije. Torej prodajalce, ki se grejo neko trgovino in se jim ne da vnesti pravo vrednost. Meni so pravo vrednost vpisali samo v dveh primerih od desetih, kjer sem pravi vpis posebej zahteval, v angleščini. K sreči še v nobenem primeru ni bilo potrebno plačati stroškov carinjenja. :)
1x sem dal tekst (zahtevek za pravilno izpolnitev deklaracije) prevesti v google translate v kitajščino (tiste njihove znake) in je bilo pravilno izpolnjeno. Zgolj naključje?

negotiator ::

Mare2 je izjavil:

Stari maček je izjavil:

kunigunda je izjavil:

Jaz sem imel podoben primer in se mi ni dalo ukvarjati, pac sem placal. Mi je pa kolega rekel, da se je pritozil (v smislu, ce ni carine, ne smejo zaracunati stroske carinjenja) in tudi dubu nazaj.

Premalo se pritožujete. Jaz jim ne pustim centa, če je deklaracija pravilno napisana.


Dilema je, kako prepričati prodajalce Kitajskih trgovin za pravilno izpolnitev deklaracije. Torej prodajalce, ki se grejo neko trgovino in se jim ne da vnesti pravo vrednost. Meni so pravo vrednost vpisali samo v dveh primerih od desetih, kjer sem pravi vpis posebej zahteval, v angleščini. K sreči še v nobenem primeru ni bilo potrebno plačati stroškov carinjenja. :)
1x sem dal tekst (zahtevek za pravilno izpolnitev deklaracije) prevesti v google translate v kitajščino (tiste njihove znake) in je bilo pravilno izpolnjeno. Zgolj naključje?


Lol, potem se pa google translate le izkaže v nekaterih primerih 😂
All easy problems have already been solved.

Mare2 ::

negotiator je izjavil:


Mene pa zanima, kako ugotovijo dejansko vrednost, ker, če kitajec meni proda izdelek po ceni 20€, je to zame vrednost izdelka, ne pa recimo 45€ ali kaj podobnega, kakor izdelke ponavadi ocenijo na carini.


Če kupiš izdelek na Aliepresu ali drugi trgovini, lahko kot dokaz o vrednosti carinikom predložiš tudi prt sc spltnega nakupa takrat ko si kupil, sploh če je bil takrat kak popust ne pozabit narediti prt sc. :)

St235 ::

negotiator je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Počakajmo na to veselico 1.1.2021:

https://www.zurnal24.si/slovenija/za-iz...


Mene pa zanima, kako ugotovijo dejansko vrednost, ker, če kitajec meni proda izdelek po ceni 20€, je to zame vrednost izdelka, ne pa recimo 45€ ali kaj podobnega, kakor izdelke ponavadi ocenijo na carini. Jaz kupim USB wifi adapter s kitajske zato, ker ga tam dobim za manj, kot 1€, ne zato, da mi ga bo carina ocenila na 10 ali pa 20€, za kolikor jih prodajajo tukaj, v slo. Čisti rip-off. To se mi na srečo še ni zgodilo, čudil se pa ne bi, če bi se mi, po do zdajšnjih izkušnjah s carino. Kot je nekdo malo prej omenil, da so mu uro ocenili na veliko več, kot je zanjo plačal. Kot, da cariniki ne bi vedli, da so izdelki s kitajske veliko cenejši in jih ne morejo primerjat s cenami izdelkov tukaj, ki so v večini primerov veliko previsoke.


Cariniki seveda vedo, da so cene na kitajskem nižje, zato praviloma sprejmejo izpis iz ebaya/paypala/aliexpress kot ustrezen. Seveda pa lahko pride do napak kot v primeru ure (kjer so seveda popravili zneske na podlagi prejete dokumentacije), kakor tudi poskusov zlorab, kjer potem določijo vrednost mimo predložene dokumentacije.

Stari maček ::

Mare2 je izjavil:

Stari maček je izjavil:

kunigunda je izjavil:

Jaz sem imel podoben primer in se mi ni dalo ukvarjati, pac sem placal. Mi je pa kolega rekel, da se je pritozil (v smislu, ce ni carine, ne smejo zaracunati stroske carinjenja) in tudi dubu nazaj.

Premalo se pritožujete. Jaz jim ne pustim centa, če je deklaracija pravilno napisana.


Dilema je, kako prepričati prodajalce Kitajskih trgovin za pravilno izpolnitev deklaracije. Torej prodajalce, ki se grejo neko trgovino in se jim ne da vnesti pravo vrednost. Meni so pravo vrednost vpisali samo v dveh primerih od desetih, kjer sem pravi vpis posebej zahteval, v angleščini. K sreči še v nobenem primeru ni bilo potrebno plačati stroškov carinjenja. :)
1x sem dal tekst (zahtevek za pravilno izpolnitev deklaracije) prevesti v google translate v kitajščino (tiste njihove znake) in je bilo pravilno izpolnjeno. Zgolj naključje?

Daj napopaj tiste njihove krace semle da probam....

poweroff ::

k3k3tz je izjavil:

Med svobodno trgovino paše pa tudi to, da boš za vsako stvar, naročeno iz tretjih držav, plačal DDV. Trenutno je meja za plačilo dajatev pri 22€, EU pa že teži k ukinitvi tega, tko da boš kmalu lahko občutil svobodno trgovino. V vsakem primeru boš nekomu plačal pregled in posredovanje tudi za pošiljke pod 22€. Boš pol vesel?

Saj pravim, to se mi ne zdi najbolj pošteno.
sudo poweroff

Mare2 ::

Stari maček je izjavil:



Daj napopaj tiste njihove krace semle da probam....


請在CN22上寫實價(海關申報價值為3,69美元)。 打包好。

3,69 zamenjaj s svojim zneskom.
/Ne odgovarjam za pravilnost/

The Player ::

To je sicer lepa zgodbica, ampak v resnici gre za nekaj drugega. Tisti, ki ima moč, seveda postavlja pravila. In država ima moč. Poleg tega gre tukaj za ščitenje "domače industrije". Če se država odloči, da je treba "sesuti" Kitajsko, bodo pač sprejeli pravila (vse v skladu z zakonom, ane), da bodo pregledali vsako pošiljko in seveda vsak pregled tudi zaračunali. Nenadoma se kupovanje iz Kitajske ne bo več splačalo.


na živcce mi gre, ko se opravičuje carino kot izgovor, "ščitenja" domačega gospodarstva. Kako si upajo kaj takega reči, če pa je kar nekaj konkretnih firm po osamosvojitvi načrtno propadlo. Kupovanje s kitajske ni cool, ampak bombardiranje izdelkov multinacionalk ali cenenih noname brand, ki jih živ bog sploh ne pozna pa je ok, ki so mimogrede itak vse made in china.

Če želijo ščititi domače gospodarstvo, naj bodo potem tudi plače/cene takšne, da si jih bomo lahko privoščili.

Kak izgovor imajo potem za stvari, ki se jih tu sploh ne da kupiti in je edina možnost nakup iz tujine?


Lol, potem se pa google translate le izkaže v nekaterih primerih ?


google translate je super, samo ne za slovenščino, za ostale jezike pa deluje, ker se žal nikomur ne da ukvarjat s slovenščino :(

louser ::

A ni zanimivo, da zaradi dumpinških cen Kitajcev kljub carinjenju dobim čevlje za 30-40% ceneje kot primerljive najkice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

49106 ::

Za stroške carinjenja so krive Trumpove tarife.

louser je izjavil:

A ni zanimivo, da zaradi dumpinških cen Kitajcev kljub carinjenju dobim čevlje za 30-40% ceneje kot primerljive najkice.


Dafaq? A še nisi bil v Daichmannu, kjer dobiš superge za 10 ali 20 evrov, včasih tudi ceneje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije in prisilni stroški (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27256202 (38592) AndrejO
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34499140 (54001) Mare2
»

Carinski postopek - račun

Oddelek: Loža
469692 (8005) Ganon
»

Čas dostave - pošta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5115504 (14445) darkolord

Več podobnih tem