» »

Pioneer DVD 106S in DMA mode

Pioneer DVD 106S in DMA mode

msmiha ::

Zakaj pri tem pogonu nikakor ne morem vklopiti DMA moda. CDje mi bere z največ 23X hitrostjo, moral bi jih pa brat z 40X hitrostjo. Ma kdo kako idejo kaj naj naredim? Imam pa Windowse XP
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Marko007 ::

V sistemu odstrani IDE kanal na katerem je DVD in ponovno zaženi računalnik. :\

b0sTjAn ::

jaz sem imel isti problem. rešil sem da sem dal DVD na master in cd-r na slave. Probaj z kabli ali pa z jumperji.
http://service.madonion.com/compare?2k1=4268638

Tomi ::

Ena podobna tema je bila pred dnevom ali dvema. Poglej, saj imaš notri še par linkov.
metrodusa.blogspot.com

msmiha ::

DVD je nastavljen na master writter pa na slave.
Marko007 -> in kaj bi mi naj to pomagalo?
Tomi -> mogoče veš naslov teme?
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Marko007 ::

verjami mi, da je to rešitev težave, vsaj 99,9% je. ta DVD se večkrat odloči, da bo delal na PIO in nič druga.:| Varjanta je, da mu prestaviš master - slave, ali pa v Nadzorna plošča -> Sistem odstraniš IDE kanal na katerem je DVD in ponovno zaženeš računalnik. S tem sistem ponovno najde DVD enoto in potem dela na DMA. Takšna rešitev je že nekoč bila napisana na forumu, pa tudi večkrat sem jo že bil primoran uporabiti. Zakaj pa se to dogaja, pa je dobro vprašanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marko007 ()

msmiha ::

Marko007: Ta rešitev res deluje. Sedaj mi ga zazna kod Ultra DMA Mode 2. Amapk sedaj je problem v tem da mi bere CDje še bolj bočasi nekje z 5X hitrostjo. DVD Rom pa se je začel tudi čudno obnašati. Ko daš kaj kopirati iz njega se začne zganjan (spin up) potem pa čez dve sekundi zmanjša hitrost in potem se to ponavlja.
Ma kdo rešitev še za ta problem?
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Marko007 ::

Če nimaš precej stare matične plošče, bi ta Pioneer moral delat na UDMA4. :\

msmiha ::

Matična plošča ni ne vem kako stara in je MSI 745 Ultra podpira ATA 100. Res pa je da imam DVD rom povezan z 40 pinskim kablom in ne z 80 pinskim. Bom probal še če je v tem problem ko pridem domov.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

msmiha ::

Marko007 hvala za nasvete sem zamenjal zdaj kabel in dela na UDMA 4
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Marko007 ::

8-)

TriSiX ::

Če vas kaj več zanima o teh stvareh, je vse zelo lepo opisano na PCGuide.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVD/CDRW NEC AD-7173A Bulk 18x - Problem

Oddelek: Strojna oprema
121172 (1163) Alirio
»

Pčasno delovanje XP-jev

Oddelek: Pomoč in nasveti
71302 (1180) amigo_no1
»

Problem CD-ROM

Oddelek: Pomoč in nasveti
131133 (1056) neki123
»

TEAC CD-ROM problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
91609 (1349) rockeye
»

Neenakomeren pretok podatkov v CloneCDju :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
321714 (1348) AnWar

Več podobnih tem