» »

Izkušnje z gumbom predlagaj izbris

Izkušnje z gumbom predlagaj izbris

Temo vidijo: vsi

Poldi112 ::

V pomoč forumskemu uporabniku, ki ne razume besede offtopic. :)

Osebno se mi zdi, da je spama neprimerno več kot pred leti, kljub temu, da moramo zdaj že kar uporabniki konstantno čistiti ta forum, da je vsaj za silo berljiv in se debata ne izgubi v valovih driske.

Zdaj kot prvo se mi zdi nedopustno, da troli sploh imajo možnost brisati MENE.

Lahko da se motim in sem zgolj nostalgičen, a včasih se ni toleriralo, da se zlorablja jasno določene besede, kot se pač komu zazdi, in se je očitne laži in zavajanja gladko brisalo. Ker so bila koristna ravno ene toliko kot otrokova driska na parketu. ST naj bi bil forum, kjer intelektualci uporabljajo argumente, tekom let pa je postal ruska fronta, kjer zmaguje število in stamina in naciji imajo tu jasno prednost, ker so še mladi,neumni in fanatično prepričani. Statistično jasno, seveda obstajajo tudi stari in izkušeni, a oni ne čutijo potrebe, da 100x napišejo eno in isto laž.

Tako da predlagane spremembe:

- korelirati št dovoljenih objav s številom brisanih postov
- ukinitev možnost predloga brisa vsem, ki neupravičeno stiskajo knof
- možnost preklica predloga brisa, ker se folk dost pogosto zmoti in namesto reply stisne delete
- ban trolov. Retardirano je, da boti konstatno spamajo forum, bana pa ne dobijo, ker "tega pač ne delamo". Ko poči cev kanalizacije se jo menda zaflika, edino ne na ST, kjer se poslednično zdaj dnevno kopamo v driski. Menda zaradi svobode govora?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.
  • zaklenil: Mavrik ()

zmaugy ::

Po mojem bi bila dobra rešitev uvedba možnosti, da se ti posti določenega uporabnika ne prikazujejo - sam izbereš, koga boš na ta način ignoriral. Sicer bi jih še vedno videl, če bi jih citirali drugi, ampak večinoma pa ne. Tako bi nacije verjetno večina ignorirala in ne bi imeli publike, ki si jo želijo, zato bi verjetno šli smetit drugam.
Volk sit, koza cela.
Ali pa povečati število adminov.
Ne more administracija sstavljena iz nekaj ljudi banat uporabnikov, ki si vsakih pet minut naredijo nov profil z dinamičnegq IPja. Zgoraj omenjen ukrep, v katerem bi sodelovali vsi forumaši, bi bil veliko bolj učinkovit, ker bi bilo tudi številčno razmerje v prid normalnim uporabnikom.

Baja ::

sam izbereš, koga boš na ta način ignoriral


google slo-tech user scripts

Aquafriend ::

Nikoli nobenemu predlagal izbris, ker nisem bog niti moderator. Zraven tega sem za svobodo govora. Brez negativne sile bi svet stagniral, ne bi iskali resitve za probleme in ne bi bilo evolucije.

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

To se sklicuje na mal bolj kompleksne ideje od tega, a je driska od dojenčka na tepihu koristna. Konkretno govori o tem, zakaj propaganda deluje - ker vsak kekec razume democracy good, commies bad.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

KAVINSKY ::

Ali pa povečati število adminov.


Sto ljudi, sto čudi.

Dejstvo je, da večina adminov moderira čez prst oz. kakor njim zapaše. Sam sem že dobil ban iz teme zaradi offtopica. Kot da pišeš od linuxa v windows temi. Ok. Potem pa imaš mojstre neargumentiranih odgovorov ranga ene besede. To pa je ok. Zakaj? Saj v obeh primerih kršiš pravila in povrhu vsega iztirjaš temo?

kalorijagr ::

Izkušnje imam dobre. Do sedaj sem enkrat predlagal izbris v teh letih, mislim da je ravno bil to post DavidSteina. Verjetno pa se bodo nekateri posamezniki dodobra umirili, ko bodo prejeli kakšen kazenski pregon in odškoninski zahtevek.

SeMiNeSanja ::

Ne vem kaj jamraš....

Ali 'predlagaj izbris' sploh deluje?

Dokler imate žaljive komentarje, ki so brez vsakega nivoja in okusa, se še veliko premalo briše.

Najprej se naučite argumentirat, ne pa da najprej nabijete pavšalne trditve, potem pa žalite tiste, ki se z vami ne strinjajo.
Ko boste to obvladali, se lahko kaj prtožujete čez 'predloge za izbris'. Dotlej pa bi vam morali moderatorji še 10x bolj gledat pod prste in ne le brisati prispevke, temveč tudi začasno onemogočiti objavljanje prispevkov!
Ko bi vam za uro ali dve onemogočili objavljanje nebuloz in nesramnosti, bi se mogoče v naslednjem poskusu potrudili biti malenkost bolj 'kulturni'.

Na žalost moderacija na forumu bolj ali manj ne deluje. Moderatorji brišejo prispevke, ki so kao off-topic, tudi ko topic sploh doumeli niso. Istočasno pa določenim osebam dovoljujejo da se gredo Cyberbullije na nivoju, ki bi na trenutke lahko bil že zrel za kazenski pregon.

Najprej naj se dosledno izvaja ničelna toleranca za vse vrste žaljivih komentarjev. Potem se šele lahko pogovarjamo o ostalih variantah.
Ničelna toleranca pa naj velja tudi za osebke kot Jype in Lakotnik, ne pa da si eni lahko dovolijo dobesedno vsako svinjarijo in s tem spodbujajo še različne podrepnike, da sledijo njihovemu vzgledu.

matobeli ::

Redno pritiskam, včasih kakšno sporočilo dejansko izgine. To mi polepša že tako super dneve.

Všeč mi je če moj življenski prostor ni preveč fsran.

Pa še ljudi ki se ne zanjo obnašat najbolj razpizdi ker je potrebno tako malo napora da se jih onemogoči. Tud to je fino.

;)

Furbo ::

Nekateri modi kar brišejo vsepovprek skladno z njihovimi političnimi prepričanji.. jaz gumb predlagaj izbris uporabljam samo za spam.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

louser ::

Razen Mavrika so vsi ostali aktivni moderatorji dokaj odprti glede širine razprave.

Gagarin ::

Vsaj mal je hecno da thread na to temo odpre levičarski skrajnež Poldi, ko je pa povsem evidentno da se na tem forumu dosti več dovoljuje levim skrajnežem (jype, poldi) kot pa desnim...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: louser ()

Reycis ::

Moderatorji so kar so, v povprečju so OK, se pa zgodi kakšna nekonsistenca. Strinjam se z opcijo za umik "predlagam izbris" ali pa vsaj potrditvenega okna pri kliku. Sama funkcija ni ravno najboljša. Ban nima smisla, ker tehnično vešč uporabnik ga bo vedno lahko obšel.

Aquafriend ::

Kaj je jype te dni brez interneta? Nekam malo pise zadnje dni.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: louser ()

SeMiNeSanja ::

Aquafriend je izjavil:

Kaj je jype te dni brez interneta? Nekam malo pise zadnje dni.

Nekje napiši, da Linux ni najboljša stvar po rojstvu Kristusa, pa boš videl, kako se bo hitro oglasil in "dokazoval", da je Linux ne samo boljši od Kristusa, ampak tudi od Miklavža, Božička in Dedka Mraza v paketu.

Stari maček ::

Čisto enostaven ukrep bi pomagal; uvest like in dislike gumb.
Na tej osnovi bi se vsakemu nabiral bonus oz. malus. Ko bi nekdo dosegel recimo 100 točk malusa, bi bil za en čas onemogočen pisat komentarje. Za 200 pa bi se ga brisalo.

Poldi112 ::

Kako boš preprečil, da ti troli izvajajo vojno nad normalnimi uporabniki? Pri predlagaj izbris so vsaj omejitve. Če bi nas naciji lahko brisali, bi bil ST zgolj njihovo trobilo.

Zanimivo pa, da Seminesanja še nima knofa predlagaj izbris. No, verjetno ne bo dolgo, glede na to, kako se trudi. :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Cruz ::

Poldi112 je izjavil:

Zanimivo pa, da Seminesanja še nima knofa predlagaj izbris. No, verjetno ne bo dolgo, glede na to, kako se trudi. :)

Te že srbijo prsti?
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

SeMiNeSanja ::

Poldi112 je izjavil:

Kako boš preprečil, da ti troli izvajajo vojno nad normalnimi uporabniki? Pri predlagaj izbris so vsaj omejitve. Če bi nas naciji lahko brisali, bi bil ST zgolj njihovo trobilo.

Zanimivo pa, da Seminesanja še nima knofa predlagaj izbris. No, verjetno ne bo dolgo, glede na to, kako se trudi. :)

Za razliko od tebe in tebi podobnih anarhistov, tisto kar hočem povedat tudi temeljito argumentiram.

Nisem pa jaz kriv, če ste nesposobni prebrati nekaj, kar v dolžino obsega več kot SMS ali Twit.
Ravno tako tudi nisem jaz kriv, če ste nesposobni soočiti se z drugačnim mnenjem od vašega, katerega za ceno nesramnosti in žaljivosti vsiljujetem drugim, kakor da ste najhujši diktatorji.

Ti bi gumb za moje komentarje brisat? Ne, ti bi najraje dovoljenje, da se 'neposlušne' postavi pred zid in postreli! Majhna razlika, ta vaša "demokracija za vsako ceno". Liberalci pa taki ... pfej!

Saul Goodman ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Ne vem kaj jamraš....

Ali 'predlagaj izbris' sploh deluje?

Dokler imate žaljive komentarje, ki so brez vsakega nivoja in okusa, se še veliko premalo briše.

Najprej se naučite argumentirat, ne pa da najprej nabijete pavšalne trditve, potem pa žalite tiste, ki se z vami ne strinjajo.
Ko boste to obvladali, se lahko kaj prtožujete čez 'predloge za izbris'. Dotlej pa bi vam morali moderatorji še 10x bolj gledat pod prste in ne le brisati prispevke, temveč tudi začasno onemogočiti objavljanje prispevkov!
Ko bi vam za uro ali dve onemogočili objavljanje nebuloz in nesramnosti, bi se mogoče v naslednjem poskusu potrudili biti malenkost bolj 'kulturni'.

Na žalost moderacija na forumu bolj ali manj ne deluje. Moderatorji brišejo prispevke, ki so kao off-topic, tudi ko topic sploh doumeli niso. Istočasno pa določenim osebam dovoljujejo da se gredo Cyberbullije na nivoju, ki bi na trenutke lahko bil že zrel za kazenski pregon.

Najprej naj se dosledno izvaja ničelna toleranca za vse vrste žaljivih komentarjev. Potem se šele lahko pogovarjamo o ostalih variantah.
Ničelna toleranca pa naj velja tudi za osebke kot Jype in Lakotnik, ne pa da si eni lahko dovolijo dobesedno vsako svinjarijo in s tem spodbujajo še različne podrepnike, da sledijo njihovemu vzgledu.


ti se boš moral najprej naučiti pomest pred svojim pragom, preden druge obtožuješ žaljenja. ne brišejo tvojih litanij v odprtokodnih temah za brez veze.

Meiniken ::

Ko včasih nekatere poste berem se tud sam prašam ktermu modu ga vleče, da lahko še naprej take piše.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

49106 ::

Poldi, zakaj pa tebe moti gumb? Ti si en izmed tistih, ki ga najbolj zlorabljajo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FormerUser ()

MasterTade ::

Poldi112 je izjavil:

V pomoč forumskemu uporabniku, ki ne razume besede offtopic. :)

Osebno se mi zdi, da je spama neprimerno več kot pred leti, kljub temu, da moramo zdaj že kar uporabniki konstantno čistiti ta forum, da je vsaj za silo berljiv in se debata ne izgubi v valovih driske.

Zdaj kot prvo se mi zdi nedopustno, da troli sploh imajo možnost brisati MENE.

Lahko da se motim in sem zgolj nostalgičen, a včasih se ni toleriralo, da se zlorablja jasno določene besede, kot se pač komu zazdi, in se je očitne laži in zavajanja gladko brisalo. Ker so bila koristna ravno ene toliko kot otrokova driska na parketu. ST naj bi bil forum, kjer intelektualci uporabljajo argumente, tekom let pa je postal ruska fronta, kjer zmaguje število in stamina in naciji imajo tu jasno prednost, ker so še mladi,neumni in fanatično prepričani. Statistično jasno, seveda obstajajo tudi stari in izkušeni, a oni ne čutijo potrebe, da 100x napišejo eno in isto laž.

Tako da predlagane spremembe:

- korelirati št dovoljenih objav s številom brisanih postov
- ukinitev možnost predloga brisa vsem, ki neupravičeno stiskajo knof
- možnost preklica predloga brisa, ker se folk dost pogosto zmoti in namesto reply stisne delete
- ban trolov. Retardirano je, da boti konstatno spamajo forum, bana pa ne dobijo, ker "tega pač ne delamo". Ko poči cev kanalizacije se jo menda zaflika, edino ne na ST, kjer se poslednično zdaj dnevno kopamo v driski. Menda zaradi svobode govora?


Torej tudi tebi in vsem drugim s katerimi skupinsko radirate poste
Mors omnia aequat

Poldi112 ::

No, seveda. Trik je v besedi neupravičeno.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

fikus_ ::

Bi bilo fajn videt statistiko, kdo najbolj klika "predlagaj izbris". Se pojavljajo bolj kot ne ena in ista imena. In opažam tudi, da se pogosto zlorablja, ko nekdo nasprotuje nekemu postu, potem pa avtor tega posta namesto argumenta predlaga izbris!

Furbo ::

Stari maček je izjavil:

Čisto enostaven ukrep bi pomagal; uvest like in dislike gumb.
Na tej osnovi bi se vsakemu nabiral bonus oz. malus. Ko bi nekdo dosegel recimo 100 točk malusa, bi bil za en čas onemogočen pisat komentarje. Za 200 pa bi se ga brisalo.

In kmalu bi bili vsi blokirani s strani molčečih fake acc.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

The Player ::

Gumb "Predlagaj izbris" se ponavadi ne poslužujem, razen takrat, ko ga pomotoma pritisnem, ko hočem "citirati" objavo, ker sta si preblizu. Če bi bil gumb nekje "drugje" ali pa, če bi dobil sporočilo za potrditev, i se lahko izognili tej pomoti.

Kako pa to, da nekatere objave nimajo gumba "Predlagaj izbris"?

matobeli ::

Med # in "citiraj".

Netrunner ::

Ta forum je iz pantiveka in dvomim, da se bo kdo ubadal z dodelavami. ST bi potreboval modernejši forum, vendar ni videti, da bi ST ekipo to kaj zanimalo.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

louser ::

The Player je izjavil:

Gumb "Predlagaj izbris" se ponavadi ne poslužujem, razen takrat, ko ga pomotoma pritisnem, ko hočem "citirati" objavo, ker sta si preblizu. Če bi bil gumb nekje "drugje" ali pa, če bi dobil sporočilo za potrditev, i se lahko izognili tej pomoti.

Kako pa to, da nekatere objave nimajo gumba "Predlagaj izbris"?

Jaz sem kar trigger happy.

Gagatronix ::

Nekateri so trigger-happy, drugi pa triggered. :))

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: louser ()

Mavrik ::

Kot smo spet ugotovili v tej temi (kjer so največji jamrači tudi sproducirali največ rdečih sporočil zaradi offtopicov, žaljenja in splošnega nabijanja) - Predlagaj izbris dela dobro, še posebej na PNGjih. Moramo ga še samo bolj zoptimizirati.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj si lahko tudi to privoščimo/dobiš samo oznako itd

Oddelek: Slo-Tech
376553 (5818) kr1ženska
»

Moderatorski poskus -- začasna sprememba pravil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Obvestila
19637345 (29690) Mavrik

Več podobnih tem