» »

Office 2007 Home & Student SLO medij

Office 2007 Home & Student SLO medij

_Sajmon_ ::

Živijo,

kolegica je nabavila nov prenosnik, pa bi si rada prenesla s starega računalnika licenčni Office 2007. Težava je, da medija nima (do kode sem prišel) in sam sem se trudil kar nekaj časa, pa zlepa ga nisem našel. Na Microsoftu ga ne dobiš, ker je potekla podpora, tudi na običajnih travniških nahajališčih ga ni. Poskusil sem s Professional verzijo, pa ključ pričakovano ne prime.

Torej obračam se na vas, če ima kdo kak namestitveni medij ali inštalacijo v direktoriju na disku, da bi to spravil v eno datoteko in mi poslal recimo preko wetransfer ali česa podobnega. Vam bom hvaležen. Hvala v naprej.

Saul Goodman ::

ne bit bumbarja. oba. če rabi office-like program in nima dnarja ali volje iz travnika namestit novejše verzije, naj uporabi libre office, ki je zastonj in bo skoraj zagotovo zadostoval njenim potrebam, če ne bo trmoglavila.

v nobenem primeru pa ni zdravo uporabljat office 2007 v letu 2019.

BivšiUser2 ::

Saul Goodman je izjavil:


v nobenem primeru pa ni zdravo uporabljat office 2007 v letu 2019.

Vir?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

_Sajmon_ ::

Saul Goodman je izjavil:

ne bit bumbarja. oba. če rabi office-like program in nima dnarja ali volje iz travnika namestit novejše verzije, naj uporabi libre office, ki je zastonj in bo skoraj zagotovo zadostoval njenim potrebam, če ne bo trmoglavila.

v nobenem primeru pa ni zdravo uporabljat office 2007 v letu 2019.


office že ima in ji je povsem služil. Ne vem, zakaj bi šla na open office. Moj tast uporablja office 2003, pa mu ni nič hudega. Ne vem, zakaj ne bi bilo "zdravo" uporabljat.

Saul Goodman ::

ker je skrajni čas da zamenjaš jeben office za novejšo verzijo, ko že microsoft reče, da je to to za ta dnar:
https://docs.microsoft.com/en-us/deploy....

česa ni več?

- Technical support for issues

- Bug fixes for issues that are discovered

- Security fixes for vulnerabilities that are discovered

kolegica na novem računalniku verjetno fura windows 10. vsak updejt, ki se bo zgodil, bo povečal možnost, da se bo kej zjebal v office 2007 inštalaciji. face it, skrajni čas je da zamenjaš za boljšo, up-to-date alterativo, ko se support za tako golomazno stvar kot je office 2007 konča. vprašanje, če so aktivacijski serverji sploh še online.

also, ne open office - tudi open office projekt je opuščen. edin spodoben odprtokodni up-to-date projekt je libreoffice, ki je za tako nezahtevne uporabnike, ki v 2019 furajo office 2007 odlična in brezplačna alternativa.

danes pač bodi malo bolj odgovoren do sebe in do drugih in na računalnike, ki so povezani v internet nameščaj programsko opremo vsaj iz zadnje dekade, če je možno. vsak si želi vsaj prbližno varen sistem.

valda, laufa tud še office 2003 in tud starejši, pa XP-je lahk še zmer furaš. ampak je to mazohizem. namestitve so z razlogom umaknjene in passe. jaz ti je ne bi dal, pa tud če bi jo imel. zato, ker ti hočem dobro, lol. :P

Furbo ::

Saul Goodman je izjavil:

v nobenem primeru pa ni zdravo uporabljat office 2007 v letu 2019.

Lol, jaz bp uporabljam office 2003 prof. ki sem ga kupil originalnega tedaj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Han ::

Za Windows 10 sta primerni le dve klasični MS Office verziji: 2016 in 2019. Tretja opcija je Office 365, ki ga dobiš za 50 eur za prvo leto uporabe.

Saul Goodman ::

lol ti kar, sam ne še drugih navajat na te bedarije.

Miha 333 ::

Han je izjavil:

Za Windows 10 sta primerni le dve klasični MS Office verziji: 2016 in 2019. Tretja opcija je Office 365, ki ga dobiš za 50 eur za prvo leto uporabe.

Ne širi neresnic. Tukaj imaš požegnano od Microsofta, da na Windows 10 delujejo Office od 2010 dalje. Ter da bi moral delovati tudi Office 2007, le da oni tega niso uradno testirali.

PunkDude ::

BivšiUser2 je izjavil:

Saul Goodman je izjavil:


v nobenem primeru pa ni zdravo uporabljat office 2007 v letu 2019.

Vir?

Kaj pa 2003? A sem v kakem prekršku?

Invictus ::

Ne, nisi, če imaš licenco

Samo vprašanje če bo delalo.

MS pač ne testira vseh starih programov in zato ne daje garancije. V praksi pa dostikrat delajo, ali pa je treba pognati kak compatibility mode.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Han ::

Miha 333 je izjavil:

Han je izjavil:

Za Windows 10 sta primerni le dve klasični MS Office verziji: 2016 in 2019. Tretja opcija je Office 365, ki ga dobiš za 50 eur za prvo leto uporabe.

Ne širi neresnic. Tukaj imaš požegnano od Microsofta, da na Windows 10 delujejo Office od 2010 dalje. Ter da bi moral delovati tudi Office 2007, le da oni tega niso uradno testirali.
Zdrava pamet ti narekuje, da bo v operacijskem sistemu, ki je izšel leta 2015 in postal dejansko uporaben šele leto dni kasneje, ko so odpravili večino največjih hroščev, optimalno deloval tisti program, ki je bil zanj že v štartu prilagojen in optimiziran. Office 2013 (SP1) bi mogoče še lahko sodil zraven, ker je bil optimiziran za Windows 8, ki se od Win10 ne razlikuje toliko kot Win7, za katerega je bil optimiziran Office 2010.

Miha 333 ::

Han je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Han je izjavil:

Za Windows 10 sta primerni le dve klasični MS Office verziji: 2016 in 2019. Tretja opcija je Office 365, ki ga dobiš za 50 eur za prvo leto uporabe.

Ne širi neresnic. Tukaj imaš požegnano od Microsofta, da na Windows 10 delujejo Office od 2010 dalje. Ter da bi moral delovati tudi Office 2007, le da oni tega niso uradno testirali.
Zdrava pamet ti narekuje, da bo v operacijskem sistemu, ki je izšel leta 2015 in postal dejansko uporaben šele leto dni kasneje, ko so odpravili večino največjih hroščev, optimalno deloval tisti program, ki je bil zanj že v štartu prilagojen in optimiziran. Office 2013 (SP1) bi mogoče še lahko sodil zraven, ker je bil optimiziran za Windows 8, ki se od Win10 ne razlikuje toliko kot Win7, za katerega je bil optimiziran Office 2010.

Višja avtoriteta kot sem jo navedel, za te trditve žal ne obstaja (tudi zdrava pamet tukaj to ni). Na firmi, za katero delam, imajo ca. 30 računalnikov z Win 10 in Office 2010. Ker pač imajo kupljene licence. Dela vse BP. Pa mi povej, kaj omogoča Office 2019 99 odstotkom povprečnih uporabnikov (poslovnih in domačih), česar ne morejo narediti z 2010?

Han ::

Ne vem, zakaj se tako razburajš, saj nisem nikoli trdil, da Office 2013 in 2010 v Windows 10 ne delujeta.

Dejstvo je, da je M$ ob vsaki novi Windows verziji izdal tudi nov Office, ki je bil z novo verzijo sistema bolj skladen.

V Office 2010 npr. ne moreš enostavno shranit dokumenta v PDF, niti ga ne moreš odpret in popravljat. To je npr. ena večjih uporabnih prednosti novejših verzij. Pivot tabele v novejših Excelih so svetlobna leta naprej...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

_Sajmon_ ::

Ni bil moj namen vznemiriti strasti...

A res noben nima medija?

Furbo ::

Han je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Han je izjavil:

Za Windows 10 sta primerni le dve klasični MS Office verziji: 2016 in 2019. Tretja opcija je Office 365, ki ga dobiš za 50 eur za prvo leto uporabe.

Ne širi neresnic. Tukaj imaš požegnano od Microsofta, da na Windows 10 delujejo Office od 2010 dalje. Ter da bi moral delovati tudi Office 2007, le da oni tega niso uradno testirali.
Zdrava pamet ti narekuje, da bo v operacijskem sistemu, ki je izšel leta 2015 in postal dejansko uporaben šele leto dni kasneje, ko so odpravili večino največjih hroščev, optimalno deloval tisti program, ki je bil zanj že v štartu prilagojen in optimiziran. Office 2013 (SP1) bi mogoče še lahko sodil zraven, ker je bil optimiziran za Windows 8, ki se od Win10 ne razlikuje toliko kot Win7, za katerega je bil optimiziran Office 2010.

Zdrava pamet ti narekuje, da so PCji uspeli, ker se vedno ohranja kompatibilnost za nazaj.

Meni Office 2003 pro delajo brez težav.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Han ::

Črke v Office 2003 menijih so ostre v Win 10, "scaling" deluje ok?

djabi ::

Office 2003 ti bo seveda deloval. Za to se lahko zahvališ MS-ju, da še ni vrgel ven stare kode iz novejših Windows verzij.
Vprašanje je, zakaj bi na novem računalniku in sistemu za "resno delo" uporabljal 16 let staro programsko zbirko?

Manjka cel kup pomembnih (modernih) funkcij, naštel bom le nekatere:
- OpenDocument format ne deluje
- DocX samo pogojno
- ni več uradne podpore (podaljšana se je iztekla leta 2014)
- UI scaling je kaputt
- nima pravilne podpore za OpenType pisave

Če ni denarja, resno priporočam, da preizkusite najnovejši LibreOffice 6.2 z novim vmesnikom.
Tudi kompatibilnost z MS formati se je izboljšala.

BivšiUser2 ::

Saul Goodman je izjavil:

ker je skrajni čas da zamenjaš jeben office za novejšo verzijo, ko že microsoft reče, da je to to za ta dnar:
https://docs.microsoft.com/en-us/deploy....

česa ni več?

- Technical support for issues

- Bug fixes for issues that are discovered

- Security fixes for vulnerabilities that are discovered

kolegica na novem računalniku verjetno fura windows 10. vsak updejt, ki se bo zgodil, bo povečal možnost, da se bo kej zjebal v office 2007 inštalaciji. face it, skrajni čas je da zamenjaš za boljšo, up-to-date alterativo, ko se support za tako golomazno stvar kot je office 2007 konča. vprašanje, če so aktivacijski serverji sploh še online.

also, ne open office - tudi open office projekt je opuščen. edin spodoben odprtokodni up-to-date projekt je libreoffice, ki je za tako nezahtevne uporabnike, ki v 2019 furajo office 2007 odlična in brezplačna alternativa.

danes pač bodi malo bolj odgovoren do sebe in do drugih in na računalnike, ki so povezani v internet nameščaj programsko opremo vsaj iz zadnje dekade, če je možno. vsak si želi vsaj prbližno varen sistem.

valda, laufa tud še office 2003 in tud starejši, pa XP-je lahk še zmer furaš. ampak je to mazohizem. namestitve so z razlogom umaknjene in passe. jaz ti je ne bi dal, pa tud če bi jo imel. zato, ker ti hočem dobro, lol. :P

Potem pa je čas da to predlagaš našim zdravstvenim ustanovam. Bomo še tu poslušali, da so prek offica
2003 bili nameščeni cryptolockerji.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Furbo ::

djabi je izjavil:

Če ni denarja, resno priporočam, da preizkusite najnovejši LibreOffice 6.2 z novim vmesnikom.
Tudi kompatibilnost z MS formati se je izboljšala.

Ne uporabljam ful, vse kar probam odpreti, odpre.

Libre sem enkrat probal, pa še naslovov ni znal natisniti na kuverte, kot to zna moj praoffice.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

opeter ::

Furbo je izjavil:

Libre sem enkrat probal, pa še naslovov ni znal natisniti na kuverte, kot to zna moj praoffice.


Mogoče pa je situacija PEBKAC.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Invictus ::

Furbo je izjavil:


Ne uporabljam ful, vse kar probam odpreti, odpre.

Libre sem enkrat probal, pa še naslovov ni znal natisniti na kuverte, kot to zna moj praoffice.

Zna, samo ti ne znaš nastaviti...

https://www.techjunkie.com/how-to-print...

Ali pa nočeš nekomu plačati, da ti nastavi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Alexius Heristalski ::

Han je izjavil:

Ne vem, zakaj se tako razburajš, saj nisem nikoli trdil, da Office 2013 in 2010 v Windows 10 ne delujeta.

Dejstvo je, da je M$ ob vsaki novi Windows verziji izdal tudi nov Office, ki je bil z novo verzijo sistema bolj skladen.

V Office 2010 npr. ne moreš enostavno shranit dokumenta v PDF, niti ga ne moreš odpret in popravljat. To je npr. ena večjih uporabnih prednosti novejših verzij. Pivot tabele v novejših Excelih so svetlobna leta naprej...

V Wordu 2010 lahko shranim dokument v PDF. Kaj točno si mislil s tem, da ni mogoče enostavno shraniti v PDF?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

Saul Goodman ::

fantje, problem je predvsem varnost vašega sistema. take stvari je najlažje vzdrževat povprečnemu uporabniku - imet posodobljeno programsko opremo. in na ta način preprečiš še in joj sranja. začnite pri osnovah. ne rečem, če microsoft še izdaja varnostne popravke in občasne bugfixe za vašo verzijo, naj živi. ko jih nehajo, je zadnji cajt, da zamenjate.

denar ni izgovor, ker je libreoffice zastonj in verjamem, da zadostuje power userjem iz office 2003/2007.

resno, ne prenašat licence za 12 let star pisarniški paket. pejt na ninite.com, označi libre office, klikni na installer and be done with it.

Furbo ::

Invictus je izjavil:

Furbo je izjavil:


Ne uporabljam ful, vse kar probam odpreti, odpre.

Libre sem enkrat probal, pa še naslovov ni znal natisniti na kuverte, kot to zna moj praoffice.

Zna, samo ti ne znaš nastaviti...

https://www.techjunkie.com/how-to-print...

Ali pa nočeš nekomu plačati, da ti nastavi...

Aha 6 korakov, v wordu pa označim naslov in kliknem ikonico s kuverto.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Han ::

Alexius Heristalski je izjavil:

V Wordu 2010 lahko shranim dokument v PDF. Kaj točno si mislil s tem, da ni mogoče enostavno shraniti v PDF?
Imaš prav. Nekako sem imel v spominu, da Office 2010 ob izidu ni omogočal shranjevanje v PDF. Je pa v Office 2016 in 2019 to bolj enostavno (PDF in XPS imata svoj meni oziroma ikono) in dodelano, tudi PDF različica je višja 1.7 (v Office 2010 je 1.5), PDF pa lahko tudi odpreš in popravljaš (to je sicer možno tudi v Office 2013).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Office 2019 je tu

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
4415742 (5257) sbawe64
»

Kako do poceni Offica za podjetje?

Oddelek: Pomoč in nasveti
358159 (6176) Furbo
»

Čas Office XP se izteka

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
177530 (6254) Cold1
»

MS Office

Oddelek: Programska oprema
122066 (1634) 5er-->
»

Office 2010 prihaja maja

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
388949 (6683) mtosev

Več podobnih tem