» »

Programiranje v MS Access

Programiranje v MS Access

chokolino ::

Mi lahko kdo prosim pove, kaj je programiranje v MS Access, kakšno predznanje rabiš, kaj se naučiš, za kaj je uporabno. Hvala.

PrimoZ_ ::

Naredi si uslugo in sploh ne začni programirat v MS Access :)

Če pa si zares mazohist... potem je programski jezik visual basic in poznati moraš relacijske baze ter SQL sintakso.

chokolino ::

Tolk hudo? Huh...

PrimoZ_ ::

Začnimo na začetku, torej kaj bi rad naredil in zakaj misliš izbrati MS Access ?

chokolino ::

Imam se možnost udeležiti cca. 200 urnega brezplačnega izobraževanja, kjer bo poudarek na to temo. Zanima me koliko je to smiselno, ker mi je programiranje bolj španska vas. Kaj bi si bilo treba predhodno pogledati, da bi se dalo normalno slediti, ker mi bi bilo res neprijetno tam gledati kot tele v nova vrata. In koliko je to sploh uporabno, da ne bi šlo za čisto metanje časa skozi okno?

DeeJay ::

Pejt. Boš vsaj vidu, če te zadeva mogoče zanima in jo lahko pol kasneje nadgradiš na Visual Basic ali C#. Pa še zastonj je.

cekr ::

V Accessu je še stari VB6. Novi VB.NET je druge pasme. Znanje Accessa je uporabno, če nekaj že obstaja in je treba kaj popravit ali pa zamenjat. Ne pa začenjat novih projektov s tem. Škoda časa. Raje se loti natur VB.net boš imal več od tega in še boljše zadeve boš naredil,
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

123nick ::

Pozdravljeni,
bom porabil kar tole temo.

Za študij moram narediti projektno nalogo v accessu vendar nimam časa se sam tega lotiti.
Zanima me če je kdo tukaj gor z dobrim znanjem ms accessa da bi mi bil pripravljen pomagati oz izdelati program v accessu, seveda proti plačilu.
Sam sem že naredil tabele in povezave, za narediti bi bilo potrebno kakšen kombiniran obrazec, makro, kak del kode VB in poročila.
Vsi resni in zainteresirani se prosim javite na ZS za več info.

Lep pozdrav,

FTad ::

123nick je izjavil:

Pozdravljeni,
bom porabil kar tole temo.

Za študij moram narediti projektno nalogo v accessu vendar nimam časa se sam tega lotiti.
Zanima me če je kdo tukaj gor z dobrim znanjem ms accessa da bi mi bil pripravljen pomagati oz izdelati program v accessu, seveda proti plačilu.
Sam sem že naredil tabele in povezave, za narediti bi bilo potrebno kakšen kombiniran obrazec, makro, kak del kode VB in poročila.
Vsi resni in zainteresirani se prosim javite na ZS za več info.

Lep pozdrav,


kaj točno je naloga?

chokolino ::

Grow up.

odgovornost ::

v sluzbi imajo dosti dela z accessom in potem posledično če kaj ne dela kličejo naš programerje na pomoč.
ker mi visual basic ne odgovarja preveč, sem naredil python skripto, ki se poveže na poljuben access. skripta zna prebrati tabele, vsebino teh tabel ipd... tako da dejansko lahko pišeš svoje module v pythonu, ki potem delajo operacije nad accessovimi tabelami. Lahko tudi znotraj accessa definiraš modul, ki pokliče to python skripto, tako da uporabnik funkcije še vedno lahko kliče znotraj accessa.
Če koga zanima naj mi piše.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MS Access (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
647064 (5122) travica
»

orodje za izdelavo E-R diagrama

Oddelek: Programska oprema
82363 (2127) boogie_xlr
»

Visual Basic.NET - za začetnika ?

Oddelek: Programiranje
304603 (3722) mHook
»

V katerem jeziku bi bilo "najlažje" napisat program za sledeč problem.

Oddelek: Programiranje
152185 (1567) ]Fusion[
»

VB.NET SimplVprašanje

Oddelek: Programiranje
6807 (710) Gejmer

Več podobnih tem