» »

Gmail in preveranti: pike so pomembne

1
2
»

MrStein ::

To je nekdo tvoj email nekam vpisal.
Nima veze z zadevo iz novice.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

AndrejO je izjavil:

MrStein je izjavil:

AndrejO je izjavil:


morda bo nekega dne celo moj digitalni podpis neodvisen od mojega e-poštnega naslova.

X.509 podpis ni odvisen od email naslova.
A misliš kaki drugi podpis?

V neodvisnost bom začel verjeti, ko se bo pojavil vsaj en e-poštni odjemalec, ki ne bo kričal, da je podpis neveljaven, če pošto pošiljam iz kakšnega drugega naslova in ne iz tistega, ki si ga je sigenca zabila v glavo, da ga hoče imeti vpisanega in overjenega kot del moje digitalne identitete.

Hmm, ko sem nazadnje* testiral za točno to vprašanje, je šlo skoz, nič ni jamral.
Verjetno odvisno od MUA in njegove verzije.

* zaokroženo: pred 10 leti

PS: the obligatory : Hja, x509 "noben" ne uporablja, posledično so implementacije za en k****
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Phantomeye ::

Glede novice ... ni fora, da Netflix ne preverja e-mailov. Problem je, da janez.novak@ in janeznovak@ razume kot dva različna uporabnika, kar je prav. Gmail pa ne. Zato vsi maili končajo v istem inboxu.

MrStein ::

Phantomeye je izjavil:

Glede novice ... ni fora, da Netflix ne preverja e-mailov.

Ravno to je problem. Če bi Netflix preveril email, kot to počne vsaki kurcevi forum, potem do tega problema ne bi prišlo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

e-marko ::

Personanonim je izjavil:

dexterboy je izjavil:

Osebno imam abc.xyz@gmail naslov, ampak vsa obvestila od fejsiča dobivam od uporabnika, ki ima abcxyz@gmail elektronski naslov :)
Zadnje čase še obvestila od banke, akcijsko ponudbo Opel vozil...
Priznam pa, da sploh nisem vedel za to pismeno "nefunkcionalnost" :))


Evo,enak problem pri meni...


Imam mail ime.xx@gmail.com za razne forume in stuff. Vsaj 10 let... Že nekaj časa vsake toliko dobim maile, ki so namenjeni nekemu marko benito vidales verdugu na mail (imexx@gmail.com). Pošilja jih Amazon Appstore. Gre za potrditvene maile za "nakup" raznih app-ov. Vedno v vrednosti $0.00.

Je vpisal mail brez pike za registracijo ali pa dejansko lahko ima takšen mail?

Lp
...somebody, somewhere...

MrStein ::

Možnosti so:
- Ima tak email, in se maili naključno mešajo med vašima računoma.
- Zatipkal se je pri registraciji na amazonu.

Če bi bila prva možnost, bi videl kup njegovih osebnih in drugih emailov. Jih vidiš? Kaj pa poslane emaile? Ali le zgolj in izključno iz Amazon app store?

PS: kaki poznavalec Amazon app store lahko pove, kako natančno tam preverijo email naslove
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

e-marko ::

Ne, nobenih osebnih mailov nisem videl. Poleg Amazon app store sem dobival še tudi od pinterest-a. Sem jim javil, da je pomota, ker se nisem registriral.
Še dobro, da je mail uporabljen za nepomembne stvari. No, razen za Slo-tech. :))

Lp
...somebody, somewhere...

AndrejO ::

MrStein je izjavil:

AndrejO je izjavil:

MrStein je izjavil:

AndrejO je izjavil:


morda bo nekega dne celo moj digitalni podpis neodvisen od mojega e-poštnega naslova.

X.509 podpis ni odvisen od email naslova.
A misliš kaki drugi podpis?

V neodvisnost bom začel verjeti, ko se bo pojavil vsaj en e-poštni odjemalec, ki ne bo kričal, da je podpis neveljaven, če pošto pošiljam iz kakšnega drugega naslova in ne iz tistega, ki si ga je sigenca zabila v glavo, da ga hoče imeti vpisanega in overjenega kot del moje digitalne identitete.

Hmm, ko sem nazadnje* testiral za točno to vprašanje, je šlo skoz, nič ni jamral.
Verjetno odvisno od MUA in njegove verzije.

* zaokroženo: pred 10 leti

Hm, bi lahko napisal več o testu? Kajti testirano 5min nazaj niti Apple Mail, niti Mozilla Thunderbird ne dovolita niti tega, da bi sporočilo podpisal s svojo sigenca identeto, razen, če si za pošiljatelja izrecno izberem naslov, ki je vpisan v potrdilo.

Sicer b.d. ampak moje razmišljanje je, da če ne dovolita takšnega pošiljanja, potem bosta kričala tudi pri prejemanju.

MrStein je izjavil:

PS: the obligatory : Hja, x509 "noben" ne uporablja, posledično so implementacije za en k****

In seveda obligatory problem kure in jajca: ker so implementacije za en k****, digitalnega podpisovanja "noben" ne uporablja. IMO je izhod možen samo na točki spodobnih implemetacij. Uporabnikov ne bo nihče nikoli v nič prisilil. Spremembe bodo samo, če bodo uporanbikom življenje olajšale.

MrStein ::

Ja, zdaj pa to povej Mozilla corporation in drugim...

Takrat sem poslal z outlook (verjetno verzija 2003, ko še ni imela ribbonov), kaj je imel prejemnik pa ne vem.

Ali pa sem poslal z thunderbird. Še ne spomnim res. Bom pobrskal v Sent arhivih...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

AštiriL ::

Em, to je del email standarda in bo vse za + ignoriral vsak ponudnik


em, a si preprican? take neumnosti se nikjer nisem slisal. Ko sem postavljal svoj e-mail streznik, sem pogledal, ce res potrebujem to + zadevo, in po branju rfcja nisem opazil niti sledu o njej. TO NI DEL STANDARDA.
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gmail in preveranti: pike so pomembne (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5921262 (14979) AštiriL

To uporabniško ime je že zasedeno..

Oddelek: Loža
224082 (2056) Ganon
»

isto ime v gmailu - latinica oz. cirilica

Oddelek: Pomoč in nasveti
91190 (902) jype
»

Yahoo bo recikliral e-poštne naslove

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
165899 (3856) nodrim
»

gmail - obupno trapast (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
667394 (5953) Tody

Več podobnih tem