» »

Facebook dobil možnost brisanja poslanih sporočil

Facebook dobil možnost brisanja poslanih sporočil

Slo-Tech - Aprila lani je uporabnike Facebooka razburila novica, da nekaterim Facebook omogoča retroaktivno brisanje poslanih sporočil, ki izginejo it poštnega predala prejemnika, medtem ko večina te možnosti nima. Tedaj smo ugotavljali, da je to že od vsaj od leta 2010 lahko počel ustanovitelj Mark Zuckerberg. Facebook se je tedaj odzval z zagotovilom, da bodo kmalu lahko to počeli vsi.

Sedaj smo temu bliže. Facebook je dobil možnost brisanja poslanih sporočil (unsend), tako da izginejo vsem prejemnikom. Možnost je na voljo 10 minut po pošiljanju, saj Facebook trdi, da je namenjena popravljanju tiskarskih napak ali preklicu ravno poslanih sporočil, kadar so bila poslana po pomoti ali nepremišljeno, ne pa potvarjanju zgodovine. Storitev je na voljo za uporabnike Messengerja na Androidu ali iOS.

Prejemniki bodo še vedno videli, da je bilo sporočilo izbrisano, ne bodo pa videli vsebine. Prav tako bo sporočilo nekaj časa ostalo na Facebookovih strežnikih, saj bodo ljudje tudi izbrisana sporočila prijavili kot neprimerna. Facebook upa, da bodo ljudje zaradi nove funkcije imeli bolj odkrite pogovore.

16 komentarjev

FireSnake ::

Meni se zdi to popolnoma nepomembna novica :)
Sem vesel za tiste, ki bodo tega veseli.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

shadeX ::

Več ksno. Vsi večji chat appi majo to že leta.

Furbo ::

Vse kar boš zbrisal, bo šlo v mapo Pomembno pri FB. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

ProGo ::

"Facebook upa, da bodo ljudje zaradi nove funkcije imeli bolj odkrite pogovore."

To pomeni, da bodo dali uporabniki dali FBju še več podatkov, kot bi jih sicer.
Aka send nudes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

Cruz ::

Facebook in 2019... come on guys.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

ripmork ::

Zanimivo - kadar sem kdaj hotel editirat sporočilo v Messengeru se spomnim, da je bila na voljo tudi opcija za izbris sporočila. Izgleda pa drugače, kot v teh screenshotih.

shadeX ::

Sem ravno nekaj dni nazaj to testiral - ta opcija še vedno obstaja "Delete", ampak izbriše sporočilo samo pošiljatelju ne pa tudi prejemniku. Skratka, brez neke vrednosti.

Mare2 ::

Ravnokar sprobal. Poslal sporočilo, se je prejemnici prikazalo. Klikneš Remove from Everyone. In se izbriše, tudi pri prejemnici.
Sprobano v Win 10. V aplikaciji se mi ne da še to sprobavat. :)

_Denny_ ::

In kar naenkrat bo izginila tona potencialnega dokaznega materiala v raznih sodbah, ločitvah, ipd. Ne moreš tožiti/prijaviti osebe, če se pogovor "nikoli ni zgodil" ;)
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

FTad ::

_Denny_ je izjavil:

In kar naenkrat bo izginila tona potencialnega dokaznega materiala v raznih sodbah, ločitvah, ipd. Ne moreš tožiti/prijaviti osebe, če se pogovor "nikoli ni zgodil" ;)



Screenshots to the rescue ;)


Mare2 je izjavil:

Ravnokar sprobal. Poslal sporočilo, se je prejemnici prikazalo. Klikneš Remove from Everyone. In se izbriše, tudi pri prejemnici.
Sprobano v Win 10. V aplikaciji se mi ne da še to sprobavat. :)


Ja, ampak a prejemnik vidi kak napis "sporocilo izbrisano"? Na whatsappu lahko preberem, da je posiljatelj sporocilo zbrisal.

Jerry000 ::

Cruz je izjavil:

Facebook in 2019... come on guys.

Ne facebook, messenger :). Pri meni daleč najbolj uporaben chat app, vsi so gor. Pa seveda Instagram

_Denny_ ::

FTad je izjavil:

_Denny_ je izjavil:

In kar naenkrat bo izginila tona potencialnega dokaznega materiala v raznih sodbah, ločitvah, ipd. Ne moreš tožiti/prijaviti osebe, če se pogovor "nikoli ni zgodil" ;)



Screenshots to the rescue ;)

V poplavi raznih fake chat generatorjev, "inspect element" in Photoshopa ti to malo koristi. Drugo je, če je v chatu res oznaka, ki kaže, da je bilo nekaj izbrisano...pošiljatelju kaže "You removed a message", kako izgleda pri prejemniku (še) ne vem.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Aquafriend ::

Dobra podlaga za uvajanje cenzure. Kar pa fejsbuk trdi je zame irelevantno. Ze veckrat so trdili, da ne prodajajo podatkov uporabnikov, potem ko so jih dobili pa da ne bodo vec. Pa so vseeno to se vedno poceli. Skratka, izgubis zaupanje v njihove trditve.

D3m ::

ProGo je izjavil:

"Facebook upa, da bodo ljudje zaradi nove funkcije imeli bolj odkrite pogovore."

To pomeni, da bodo dali uporabniki dali FBju še več podatkov, kot bi jih sicer.
Aka send nudes.


Dobro za cheaterje. xD



|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Cruz ::

Jerry000 je izjavil:

Cruz je izjavil:

Facebook in 2019... come on guys.

Ne facebook, messenger :). Pri meni daleč najbolj uporaben chat app, vsi so gor. Pa seveda Instagram

Wire ftw. :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Phantomeye ::

ProGo je izjavil:

"Facebook upa, da bodo ljudje zaradi nove funkcije imeli bolj odkrite pogovore."

To pomeni, da bodo dali uporabniki dali FBju še več podatkov, kot bi jih sicer.
Aka send nudes.


Jup. Če A izbriše sporočilo za B, ne pomeni, da C nima dostopa do sporočila.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kako izbrisati uporabniški račun?

Oddelek: Slo-Tech
213041 (2080) joze67
»

Facebook dobil možnost brisanja poslanih sporočil

Oddelek: Novice / Ostale najave
165859 (3378) Phantomeye
»

Facebook bo omogočil trajno brisanje poslanih sporočil

Oddelek: Novice / Ostale najave
126300 (3838) AštiriL
»

Irska preiskuje Facebook

Oddelek: Novice / Zasebnost
1110092 (8857) Iatromantis

Več podobnih tem