» »

Bankrot "Sveta"

Bankrot "Sveta"

Vazelin ::

Nekje sem bral, da se ZDA že pripravljajo na t.i. world default. Verjetno je fake. Ampak morda zanimiva debata...

Kaj naj bi to pomenilo? Kako bi to izgledalo? Se v tem primeru 3/4 sveta vrača v srednji vek, kjer se bo trgovalo s kozami, krompirjem in začimbami?
  • spremenilo: Vazelin ()

jype ::

Neumnost.

Killermode ::

*facepalm*8-O

Vazelin ::

Svet je rekordno zadolžen.
Gre dolg, čeprav pogosto imaginaren, lahko v nedogled?:D

Killermode ::

V trenutni organiziranosti bančnega sistema z vzvodi lahko.
Banka 1 posodi banki 2 100€
zaradi finančnega vzvoda lahko banka 2 posodi sedaj 1000€
teh 1000€ banka 2 posodi banki 1 itd... :))

Magic1 ::

Zato pa imamo inflacijo. V zadnjem času je inflacija v turbo pogonu.
Magic

jype ::

Vazelin je izjavil:

Svet je rekordno zadolžen.
Če sm ti dolžn sto miljonov, ti Tinetu sto miljonov, Tine pa men sto miljonov... Pol nismo čist nč zadolženi.

TheBlueOne ::

Vazelin je izjavil:

Svet je rekordno zadolžen.
Gre dolg, čeprav pogosto imaginaren, lahko v nedogled?:D


Ce je razmerje povsod podobno, potem ni relevantno. Kakor se zdi meni je ta zadolzenost samo orodje kako strasiti ljudi s primerjavo, da je zadolzenost drzave nekaj podobnega kot za gospodinjstvo in jih silit v varcevanje. Je pa res, da je treba biti uravnotezen, to je pa tudi to.

ginekk ::

Vazelin je izjavil:

Svet je rekordno zadolžen.
Gre dolg, čeprav pogosto imaginaren, lahko v nedogled?:D


Izgleda da, Japonska je vzorčen primer za spodletelo "kvantitatvno sproščanje", ki ga od zadnje krize izvajata FED in ECB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

Vazelin ::

111111111111 ::

Amerika je zadolžena pri Kitajcih, Kitajci brez Ameriških čipov ne morejo nič, kot smo videli v zadnjih mesecih. Pat pozicija in bo še nekaj časa.

tikitoki ::

A lahko nekdo izbrise to trol temo?

harmony ::

tikitoki je izjavil:

A lahko nekdo izbrise to trol temo?

Trol temo? A v casu ameriske recesije bi bila tole tud trol tema?

gruntfürmich ::

Vazelin je izjavil:

Kaj naj bi to pomenilo? Kako bi to izgledalo? Se v tem primeru 3/4 sveta vrača v srednji vek, kjer se bo trgovalo s kozami, krompirjem in začimbami?

to bo morda samo pomenilo da se ne bo več brezveze 'printalo' papirčke in se slepo vrjelo da je to krito, ampak bo morda podlaga realna, recimo zlato (ali kripto8-)).
kitajci (pa še kdo) besno kopičijo ravno zlato pa tudi delajo na tem da bo dollar preteklost glede svetovne valute...
bomo videli...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Vsekakor bo kaos ko se trenutni sistem izteče;)
Verjetno še neviden kaos

krucymucy ::

Vazelin je izjavil:

Vsekakor bo kaos ko se trenutni sistem izteče;)
Verjetno še neviden kaos

Sistem?
To je ziva stvar, ki se vseskozi prilagaja ...
Ni ta tvoj "sistem" nekaj zapisanega in zabetoniranega.

blay44 ::

jype je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Svet je rekordno zadolžen.
Če sm ti dolžn sto miljonov, ti Tinetu sto miljonov, Tine pa men sto miljonov... Pol nismo čist nč zadolženi.


A tko gre to.
Kaj pa narediva, če Tine izpade?

fikus_ ::

Potem ima tisti, ki mu je dolžan Tine probleme in tako po verigi naprej!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

blay44 ::

E najebe samo eden.
Kako pa obdržimo meglo kroga?

Miki N ::

Eh to čakanje na propad sistema. Verjetno prija samo kaj ni škoda lajfa? Pa tudi če ga dočakate, kaj mislite, da obstajajo medalje za vašo pravilno napoved? Ampak kar me najbolj čudi je, da je večina teh "čakajočih" očitno brez vsake ambicije - ti se ne bodo znašli v nobenem sistemu.

tikitoki ::

harmony je izjavil:

tikitoki je izjavil:

A lahko nekdo izbrise to trol temo?

Trol temo? A v casu ameriske recesije bi bila tole tud trol tema?


Ta tema je trol, danes, jutri, ...

Kot prvo, ostal svet je suveren in ima svoje valute. Bolece bi bilo, to pa je tudi vse. Razen, ce mislis, da svet pred vpoznom ZDA ni obstajal.

harmony ::

tikitoki je izjavil:

harmony je izjavil:

tikitoki je izjavil:

A lahko nekdo izbrise to trol temo?

Trol temo? A v casu ameriske recesije bi bila tole tud trol tema?


Ta tema je trol, danes, jutri, ...

Kot prvo, ostal svet je suveren in ima svoje valute. Bolece bi bilo, to pa je tudi vse. Razen, ce mislis, da svet pred vpoznom ZDA ni obstajal.

Brez ZDA lahko reces baj baj svetu, ki ga sedaj poznamo.

tikitoki ::

harmony je izjavil:

tikitoki je izjavil:

harmony je izjavil:

tikitoki je izjavil:

A lahko nekdo izbrise to trol temo?

Trol temo? A v casu ameriske recesije bi bila tole tud trol tema?


Ta tema je trol, danes, jutri, ...

Kot prvo, ostal svet je suveren in ima svoje valute. Bolece bi bilo, to pa je tudi vse. Razen, ce mislis, da svet pred vpoznom ZDA ni obstajal.

Brez ZDA lahko reces baj baj svetu, ki ga sedaj poznamo.


Pa se brez kupa drugih drzav. Oz. kaj si sploh hotel povedati?

Pa trenutno je svet v riti, tko da nobene skode.

blay44 ::

blay44 je izjavil:

jype je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Svet je rekordno zadolžen.
Če sm ti dolžn sto miljonov, ti Tinetu sto miljonov, Tine pa men sto miljonov... Pol nismo čist nč zadolženi.


A tko gre to.
Kaj pa narediva, če Tine izpade?


Kaj zdej. A noben ne zna določiti "bad boyse":D

MonoPattern ::

Amerika obvladuje svetovno trgovino trenutno preko dolarja. Ves svet pošilja dobrine v Ameriko, v zameno pa dobijo dolarje, ki so jih ustvarili s klikom na gumb. Če bi Kitajci zahtevali poplačilo svojih obveznic bi Američani pač ustvarili več dolarjev in jih poplačali, samo v tem primeru bi imeli oboji veliko ničvrednih številk na računu. Kitajcem je ta igra v interesu dokler ne prehitijo Amerike v vojaškem smislu in končajo igro. Ameriški predsednik pa ne bo tvegal hiperinflacije, ker ga bo narod linčal.

Torej trenutna situacija dolga bo nespremenjena dokler ne ukinejo fiat valut ali pa do nove vojne.

filip007 ::

Potrošnjo ne moreš dvigovati v nedogled, svet ima že polno rit vsega, razen Afrike in Južne Amerike, verjetno bo prišlo do 3 svetovne vojne, da se stvari porazdelijo.
Trevor Philips Industries

HODL ::

gruntfürmich je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Kaj naj bi to pomenilo? Kako bi to izgledalo? Se v tem primeru 3/4 sveta vrača v srednji vek, kjer se bo trgovalo s kozami, krompirjem in začimbami?

to bo morda samo pomenilo da se ne bo več brezveze 'printalo' papirčke in se slepo vrjelo da je to krito, ampak bo morda podlaga realna, recimo zlato (ali kripto8-)).
kitajci (pa še kdo) besno kopičijo ravno zlato pa tudi delajo na tem da bo dollar preteklost glede svetovne valute...
bomo videli...

Pravi denar backed by virtualni? 8-)
Ce je backed by zlato in na zemljo pade asteroid poln zlata, potem lahko v trenutku naprintamo 10x vec fiata?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

nevone ::

blay44 je izjavil:

jype je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Svet je rekordno zadolžen.
Če sm ti dolžn sto miljonov, ti Tinetu sto miljonov, Tine pa men sto miljonov... Pol nismo čist nč zadolženi.


A tko gre to.
Kaj pa narediva, če Tine izpade?


Kako pa izpade? Krog je že zaključen. Po tem lahko izpade kdorkoli, če so le dolgovi zabeleženi, kar pa v modernem medbančnem poslovanju so.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

blay44 ::

nevone a hočeš reči, da je 100 000 000 == 0
Al da je banka eden od playerjev. Pol pa v luknjo in hitro tretjega zraven.
Ne dojamem kaj hočeš povedati.

nevone ::

nevone a hočeš reči, da je 100 000 000 == 0


Ne, samo če obstaja takšen krog dolžnikov, v resnici dolžnikov sploh ni. Temu se sicer reče kompenzacija.

Ampak če so trije v verigi preveč za razumevanje, pa poglej na primeru dveh:

Če sem jaz tebi dolžna 100.000.000 in ti meni enako, se lahko takoj zmeniva, da nihče ni dolžen nikomur nič. Tudi če po tem kdo od naju odpade, to zadeve ne spremeni.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Smurf ::

blay44 je izjavil:

nevone a hočeš reči, da je 100 000 000 == 0
Al da je banka eden od playerjev. Pol pa v luknjo in hitro tretjega zraven.
Ne dojamem kaj hočeš povedati.

Ne, hoce reci, da se brez Tineta nic ne spremeni ker je 100 000 000 se zmeraj 100 000 000.

Magic1 ::

Sej celemu svetu kupna moč raste, tako da trg je. Informacijska doba v kombinaciji interneta in mobilnih telefonov je prinesla neomejeno znanja v najbolj zabačeno vas. Dokler ne bo imel cel svet popolnoma polne riti, je plac za rast.
Svet v ku**?!? Take, ki tako mislijo bi bilo potrebno poslat kakšno stoletje nazaj in bi hitro spremenili mnenje.
Magic

tikitoki ::

filip007 je izjavil:

Potrošnjo ne moreš dvigovati v nedogled, svet ima že polno rit vsega, razen Afrike in Južne Amerike, verjetno bo prišlo do 3 svetovne vojne, da se stvari porazdelijo.


Vecina Azijcev se vedno zivi v relativni bedi.

Magic1 je izjavil:

Sej celemu svetu kupna moč raste, tako da trg je. Informacijska doba v kombinaciji interneta in mobilnih telefonov je prinesla neomejeno znanja v najbolj zabačeno vas. Dokler ne bo imel cel svet popolnoma polne riti, je plac za rast.
Svet v ku**?!? Take, ki tako mislijo bi bilo potrebno poslat kakšno stoletje nazaj in bi hitro spremenili mnenje.


To mislijo tisti, k ne razumejo, da so naravni viri omejeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

looser ::

nevone je izjavil:

Če sem jaz tebi dolžna 100.000.000 in ti meni enako, se lahko takoj zmeniva, da nihče ni dolžen nikomur nič. Tudi če po tem kdo od naju odpade, to zadeve ne spremeni.

Večstranski poboti zagotovo niso nov koncept in sem prepričan, da so se jih tudi države spomnile brez slo-tech foruma.
Za vsak slučaj pa to predlagajte vladi, da spomnijo države, ki se s terjatvami ukvarjajo že 500 let.

Magic1 ::

In kaj je tako omejenega v naravi? Ali že česa zmanjkuje?
Magic

fosil ::

nevone je izjavil:

blay44 je izjavil:

jype je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Svet je rekordno zadolžen.
Če sm ti dolžn sto miljonov, ti Tinetu sto miljonov, Tine pa men sto miljonov... Pol nismo čist nč zadolženi.


A tko gre to.
Kaj pa narediva, če Tine izpade?


Kako pa izpade? Krog je že zaključen. Po tem lahko izpade kdorkoli, če so le dolgovi zabeleženi, kar pa v modernem medbančnem poslovanju so.

Tine kupi hišo za sto milijonov, jo prepiše na ženo in potem razglasi osebni stečaj.
Tako je!

nevone ::

Večstranski poboti zagotovo niso nov koncept in sem prepričan, da so se jih tudi države spomnile brez slo-tech foruma.


Ne bit tolk tečn, no. Jest sem samo soforumašu pojasnila ta tok, ki ga očitno ne razume. Nisem rekla, da sem odkrila kaj novega.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

blay44 ::

Nevone ti obvladaš. Kje je zdaj gotovina?

anketar ::

gruntfürmich je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Kaj naj bi to pomenilo? Kako bi to izgledalo? Se v tem primeru 3/4 sveta vrača v srednji vek, kjer se bo trgovalo s kozami, krompirjem in začimbami?

to bo morda samo pomenilo da se ne bo več brezveze 'printalo' papirčke in se slepo vrjelo da je to krito, ampak bo morda podlaga realna, recimo zlato (ali kripto8-)).
kitajci (pa še kdo) besno kopičijo ravno zlato pa tudi delajo na tem da bo dollar preteklost glede svetovne valute...
bomo videli...


kripto

hodl meme, if it's finite, the value can only go up, lambos 4 erbody

nevone ::

Nevone ti obvladaš.

Ah, mi kar precej manjka. Samo nekaj so osnove, drugo pa neko sofisticirano zanje.

Kje je zdaj gotovina?

Katera gotovina?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

fikus_ ::

Tinetovih sto milijonov, ki jih nima, da bi vrnil.

nevone ::

fikus_ je izjavil:

Tinetovih sto milijonov, ki jih nima, da bi vrnil.


Saj jih je že vrnil, ko jih je posodil.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

blay44 ::

Pa pejmo iz druge smeri.
Micki se naših 100M dopade. Z svojo težo 10M vstopi.
Zaradi njene geostrateške lege ji določimo Tineta kot mesto vstopa.
Mi trije zdaj obračamo 110M.
Jure je meni dolžan 110M.
Jaz sem Tinetu dolžan 110M.
Tine Juretu 100M in Micki 10M.
Micka pa 10M Juretu.(recimo da dobi posojilo in s tem damo dnarju neko vrednost)
Imamo nulo. Smo pa vsi štirje bogatejši? Seveda, če ni kdo
speljal 10M po primeru Frosta.
Kje je gotovina?
Micka nekaj časa rabi, da pokapira....in izstopi.
Ji bomo pustili? Ali bomo kam drugam investirali ?
:)
Upam, da nisem zgrešil nule. Glih jem sendvič z jebeno GSO, najbrž.

fikus_ ::

Nevone, v realnem življenju ni tako enostavno, vrag se skriva v podrobnostih, npr. različni višini obresti, različni roki vrnitve posojila, . . . , se zakalkuliram in ne morem danes vrniti obroka ampak čez 2 meseca, . . .
In potem se "obroč poruši".

nevone ::

Ja, veliko prometa se sicer res naredi, ampak bilanca je v resnici enostavna, če greš zapirat postavke. Seveda ne prideš na nulo, ampak overall lahko vidiš, da svet vseeno ne bo kar bankrotiral.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Tilen ::

Magic1 je izjavil:

Zato pa imamo inflacijo. V zadnjem času je inflacija v turbo pogonu.

Turbo neumnosti nekateri streljate, ja.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

tikitoki ::

Magic1 je izjavil:

In kaj je tako omejenega v naravi? Ali že česa zmanjkuje?


Malce bolj spremljaj stvari pa bos na tekocem.

Primankuje celo peska, izlovili so ze precej vrst rib, nafte ni neomejeno, rudnin tudi ni neomejeno, pravzaprav je boljse vprasanje, cesa ne primankuje? V prvo vrsti neumnih ljudi.

NMH ::

Vazelin je izjavil:

Svet je rekordno zadolžen.
Gre dolg, čeprav pogosto imaginaren, lahko v nedogled?:D


Zato, ker so dolžniki tudi posojilodajalci.
Komplicirano, vem. Za ene.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Milenijci

Oddelek: Problemi človeštva
303609 (3239) kow
»

Če bi en mesec vsi delali za minimalca

Oddelek: Loža
357375 (6328) Predator ^^

Več podobnih tem