» »

Najem - uporaba poštnega nabiralnika

Najem - uporaba poštnega nabiralnika

billgates ::

Pozdravljeni,

imam sklenjeno najemno pogodbo za uporabo sobe in souporabo skupnih stanovanjskih prostorov v stanovanju. Lastnica ne dovoli, da bi lahko dostopal do poštnega predala, prav tako na nabiralniku ne smem imeti svojega imena. Lastnica ne živi v stanovanju, živimo trije najemniki.

Kot razlog navaja, da bi trije priimki na nabiralniku bili preveč in da naj zato poskrbimo, da bo naša pošta prihajala na njen priimek (nakar nam bo ona predajala pošto kadar bo pač želela). Zanima me, če obstaja kakšen člen, po katerem bi bilo jasno, da nam pripada uporaba poštnega nabiralnika?

kalorijagr ::

Če se ne želite kregati naredite tako:
- vse kar dobite naj vam pošljejo poštno ležeče, oziroma se na pošti dogovorite, da kar sami zadržijo vso pošto za vas.
- na pošiljkah naj bo napisano tvoji podatko in c/o xxxx (ime in priimek na kaslcu), slednje to ne bo potrebno, če se drugače dogovorite na pošti.

billgates ::

Seveda pomeni poštno ležeče dodaten strošek, ne zgolj denarni, ampak tudi časovni s čakanjem v vrstah, medtem ko bi lahko normalno uporabljal nabiralnik, ki ga samo zaradi kaprice lastnice ne morem/smem. Glede na to da v tem stanovanju ne živim ravno zastonj, sem pripravljen porabiti trohico živcev da bi se to uredilo.

profii ::

Ste notri na pogodbo? Legalno?

Edit: vidim da imate urejeno pogodbo.
Sem imel na sumu da lastnica nekaj šmugla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: profii ()

kalorijagr ::

billgates je izjavil:

Seveda pomeni poštno ležeče dodaten strošek, ne zgolj denarni, ampak tudi časovni s čakanjem v vrstah, medtem ko bi lahko normalno uporabljal nabiralnik, ki ga samo zaradi kaprice lastnice ne morem/smem. Glede na to da v tem stanovanju ne živim ravno zastonj, sem pripravljen porabiti trohico živcev da bi se to uredilo.


Denarni strošek ni, tudi čakal ne boš v vrsti, razen če je tvoja pošta na Čopovi? Seveda imaš vso pravico do nabiralnika, vendar boš lažje živel tako, da nimaš konflikta. Nenazadnje boš iz stanovanja tudi moral oditi in dobiti varščino nazaj...

Gagatronix ::

Ona nima kaj po vasi posti sarit. Uredi si postno lezece in mirna bosna.

Kaboom ::

Dogovorite se, da boste zmontirali svoj nabiralnik.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

LeyaPrive ::

če ste 3-je mogoče na pošti lahko najamete poštni predal.

fujtajksel ::

profii je izjavil:

Ste notri na pogodbo? Legalno?

Edit: vidim da imate urejeno pogodbo.
Sem imel na sumu da lastnica nekaj šmugla.


To da podpišeš pogodbo še ne pomeni da je tudi prijavljeno davkariji ;)

V praksi videni tudi taki aranžmaji, da svojega priimka ne moreš dat gor, ampak imaš ključ od kaslca in rečeš pošiljateljem naj pripišejo priimek lastnika.

reeves ::

billgates je izjavil:

Pozdravljeni,

imam sklenjeno najemno pogodbo za uporabo sobe in souporabo skupnih stanovanjskih prostorov v stanovanju. Lastnica ne dovoli, da bi lahko dostopal do poštnega predala, prav tako na nabiralniku ne smem imeti svojega imena. Lastnica ne živi v stanovanju, živimo trije najemniki.

Kot razlog navaja, da bi trije priimki na nabiralniku bili preveč in da naj zato poskrbimo, da bo naša pošta prihajala na njen priimek (nakar nam bo ona predajala pošto kadar bo pač želela). Zanima me, če obstaja kakšen člen, po katerem bi bilo jasno, da nam pripada uporaba poštnega nabiralnika?

Prav za poštni nabiralnik ni zakona, ne sme ti pa na noben način oteževati bivanja. Lastnica ima dolžnost, da ti omogoči dostop do nabiralnika. Lahko ti pa tudi kupi drugega, pri čemur je to njen strošek, saj gre za investicijo.
Njeni izgovori so pa neumni, kar tudi pokaže kakšna oseba je. Jaz bi si iskal drugo stanovanje. Kasneje bodo še problemi z njo.

Gagatronix ::

in da naj zato poskrbimo, da bo naša pošta prihajala na njen priimek (nakar nam bo ona predajala pošto kadar bo pač želela)


Kot sem ze rekel, nihce nima pravice tikat tvoje poste od momenta ko je le-ta v kaslcu. Razen ce je druzinski clan ali cimer ki prinese zadevo iz kaslca v flat/bajto in jo da na dogovorjeno mesto. To vse blazno smrdi. Kot je ze kolega nad menoj rekel, cimprej se odseli drugam.

destroyer2k ::

VIII. PREDALČNIKI
35. člen
(hišni predalčnik)
(1) Lastnik stanovanja ali poslovnega prostora mora ob vhodu v objekt zagotoviti namestitev in vzdrževanje hišnega predalčnika.
(2) Hišni predalčnik mora biti označen s številko stanovanja ali poslovnega prostora. Številke stanovanj se določijo v skladu s predpisom, ki ureja evidentiranje stavb in delov stavb, označijo pa se v skladu z uredbo o označevanju stavb in stanovanj, ki jo na predlog Ministrstva za informacijsko družbo v sodelovanju z Ministrstvom za okolje in prostor izda Vlada Republike Slovenije.
(3) Če osebe iz prvega odstavka tega člena ne izpolnijo svojih obveznosti, jih mora izvajalec univerzalne poštne storitve pisno opozoriti in jim za odpravo kršitev določiti primeren rok.
(4) Če osebe iz prvega odstavka tega člena kršitev ne odpravijo v roku iz prejšnjega odstavka, jim izvajalec univerzalne poštne storitve ni dolžan vročati poštnih pošiljk, vendar je o tem dolžan predhodno pisno obvestiti agencijo.

M@73Y ::

Zakaj enostavno ne kupiš nabiralnika in ga postaviš na poštarju dostopno mesto? Strošek 20€, pa da vidiš kaj bo lastnica storila. Če ne, pa pred vhod postavi skiro, pa nanj nabiralnik. Da ne smeš imet ene "piksne za reklame" je pa bolano.
..jump into psytrance tunnel..

FireSnake ::

Kot so rekli: jaz bi šel drugam. S takimi ljudmi se ne da pogajati (ali pa zelo težko) in je vse skupaj smo ena velika izguba časa.

Za negativno nastrojene ljudi sem, skozi čas, odkril recept, ki deluje: izogibaj se jih (mislim na to, da jih popolnoma odrežeš).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

looser ::

imate sicer nagledane tudi kakšne fajn in ugodne nabiralnike?

MTB ::

destroyer2k je izjavil:

VIII. PREDALČNIKI
35. člen
(hišni predalčnik)
(1) Lastnik stanovanja ali poslovnega prostora mora ob vhodu v objekt zagotoviti namestitev in vzdrževanje hišnega predalčnika.
(2) Hišni predalčnik mora biti označen s številko stanovanja ali poslovnega prostora. Številke stanovanj se določijo v skladu s predpisom, ki ureja evidentiranje stavb in delov stavb, označijo pa se v skladu z uredbo o označevanju stavb in stanovanj, ki jo na predlog Ministrstva za informacijsko družbo v sodelovanju z Ministrstvom za okolje in prostor izda Vlada Republike Slovenije.
(3) Če osebe iz prvega odstavka tega člena ne izpolnijo svojih obveznosti, jih mora izvajalec univerzalne poštne storitve pisno opozoriti in jim za odpravo kršitev določiti primeren rok.
(4) Če osebe iz prvega odstavka tega člena kršitev ne odpravijo v roku iz prejšnjega odstavka, jim izvajalec univerzalne poštne storitve ni dolžan vročati poštnih pošiljk, vendar je o tem dolžan predhodno pisno obvestiti agencijo.


Ni 35 člen, ampak 43., Zakona o poštnih storitvah.

FireSnake ::

Sploh pa, če imate pogodbo in ste uradno notri (tega podatka nisem storil) recite samo: "Stara, stvori, rodi!" ali "Mamka, naj se zgodi po naši volji!".
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Gagatronix ::

> če imate pogodbo in ste uradno notri

Najbrz niso.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skrivanje dolžnikov v večstanovanjskih stavbah

Oddelek: Loža
296450 (4797) RejZoR
»

Posta Slovenije po kavbojsko

Oddelek: Loža
368503 (7015) imagodei
»

Dostavna služba dostavila kr nekomu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10022778 (16270) xxxul
»

Eno hitro vprašanje glede obvestila redarstva

Oddelek: Loža
376306 (4612) SkIDiver
»

Pošta Slovenije na spletu objavila seznam "varnih poštnih predalov" (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
8317014 (12741) Azrael

Več podobnih tem