» »

Dramska igra

Dramska igra

chrush ::

Ve mogoče kdo, kako je z avtorskimi pravicami pri igranju igre. Recimo, da se naš kultruno umetniški zavod odloči, da bi igral igro Županova Micka, na koga se sploh mora obrniti, da dobi dovoljenje in plača avtorske pravice?
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Timurlenk ::

Zupanova micka je stara ene 230 let, lol.

Pri uprizoritvi ni avtorskih pravic, saj je vsaka uprizoritev svoje avtorsko delo.
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

chrush ::

Mogoče sem se narobe izrazil. Pač dal sem primer. Nebi radi izpadli kot Kobal. Kaj pa če je delo staro zgolj nekaj let?
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Timurlenk ::

Ok, malo googlam zdaj, nič pametnega ne najdem. Mi smo nazadnje uprizarjali Emo in Marx v Sohu od Zinna, pa ni bilo kakšnega govora o avtorskih pravicah (je pa tudi res, da je Zinn pred kratkim umrl) ... Prav tako je ena amaterska skupina (javno) uprizorila (2x se mi zdi) Bog masakra od Yasmine Reza, pa tudi niso zaprosili za kakšne pravice. Nisem prepričan, če so tu kakšne avtorske pravice (dokler pač seveda ni vpleten denar). Ima tudi pesnik avtorske pravice nad svojo poezijo in je ti npr. ne smeš javno recitirati na nekem dogodku?? I don't think so.

26. člen, pod poglavjem materialne avtorske pravice, sicer pravi:
Pravica javnega izvajanja

26. člen

Pravica javnega izvajanja obsega izključne pravice, da se:

1. delo s področja književnosti javno recitira z živo izvedbo (pravica javnega recitiranja);

2. glasbeno delo priobči javnosti z živo izvedbo (pravica javnega glasbenega izvajanja);

3. delo priobči javnosti z odrsko uprizoritvijo (pravica javnega uprizarjanja).


Naj se kak pravnik naslika.
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Open movie night - legalno?

Oddelek: Sedem umetnosti
142385 (1454) St235
»

Španska policija preiskala prostore tamkajšnjega "SAZAS-a", aretirala odgovorne zarad (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
6515924 (13440) antonija
»

Piratstvo nekoliko drugače - nadaljevanje

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
3912009 (9751) MrStein
»

Koalicija stopila v bran SAZAS-u

Oddelek: Loža
111936 (1636) Mr.B
»

Pravila in pravo

Oddelek: Loža
372096 (1644) poweroff

Več podobnih tem