» »

Medicinska fakulteta - elitizem, pomanjkanje kadra

Medicinska fakulteta - elitizem, pomanjkanje kadra

Temo vidijo: vsi
««
8 / 13
»»

111111111111 ::

ProGo je izjavil:


Vas bo že Fakin poštimal. V Avstrijo ja, z otroki, haha. Kar pripovedujte pravljice.

Bo. Tebe bo pa življenje. :) Opažam da programirat znaš, v vsakodnevnem življenju ti pa odpove čustvena inteligenca? Škoda.

Mato989 ::

Ko so jamrali trgovci in ostali ste se pa privoscljivo smejali ces naj menjajo siht... Ajde da vas vidim zdaj, naj jutri vsiii zdravniki dajo odpovedi...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

111111111111 ::

Ne bom. Trda glava. Meni žena pove kaj je treba, ne razmišljam sam. :)

Jure14 ::

ProGo je izjavil:

Vas bo že Fakin poštimal. V Avstrijo ja, z otroki, haha. Kar pripovedujte pravljice.


Za začetek ne v Avstrijo, ampak na bolniško do nadaljnjega.
Mato in PoGo častita.

Potem pa odpoved, pa nekje drugje začet z ambulanto iz nule in se ustavit pri 1500 glavarine.

ProGo ::

Jure14 je izjavil:

ProGo je izjavil:

Vas bo že Fakin poštimal. V Avstrijo ja, z otroki, haha. Kar pripovedujte pravljice.


Za začetek ne v Avstrijo, ampak na bolniško do nadaljnjega.
Mato in PoGo častita.

Potem pa odpoved, pa nekje drugje začet z ambulanto iz nule in se ustavit pri 1500 glavarine.


Za dobre stvari je včasih treba seči v žep. Srečno pri zamenjavi službe.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: matobeli ()

Mato989 ::

Ubogi druzinski zdravniki mislijo da so na najslabsem v slo in da tako trpijo...

90 postov slovenije je na slabsem in jih pac ne razumejo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Smurf ::

Problem je, da ce zdrastveni sistem kolapsira, po postavlanje nazaj priblizno 10x tezje in drazje, kot ce se stvari popravi sedaj. Sam kaj, ko celotni politicni sistem deluje na instant gratificationu in nobenega ne zanima kaj je bolje na dolgi rok.

Mato989 je izjavil:

Ubogi druzinski zdravniki mislijo da so na najslabsem v slo in da tako trpijo...

90 postov slovenije je na slabsem in jih pac ne razumejo

Ja, in potem ko bodo zdravniki sli bo tistih 90 postov se na slabsem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Jure14 ::

Mato989 je izjavil:

Ubogi druzinski zdravniki mislijo da so na najslabsem v slo in da tako trpijo...

90 postov slovenije je na slabsem in jih pac ne razumejo

Potem pa naj 90% Slovenije kar trpi, če jim je to všeč. Pač mazohisti.

naj mi crkne krava, glavno da sosedu crkneta dve

louser ::

Mato989 je izjavil:

Ubogi druzinski zdravniki mislijo da so na najslabsem v slo in da tako trpijo...

90 postov slovenije je na slabsem in jih pac ne razumejo

In ti si priviligirani.
Še vedno nočeš delati dvakrat več za isti denar, kot širiš druge v to.

Mato989 ::

louser je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ubogi druzinski zdravniki mislijo da so na najslabsem v slo in da tako trpijo...

90 postov slovenije je na slabsem in jih pac ne razumejo

In ti si priviligirani.
Še vedno nočeš delati dvakrat več za isti denar, kot širiš druge v to.


Seveda da nocem ampak jaz ne delam za vse drzavljane kot zdravnik... Ali pa policist ali pa vojak...

Oziroma za mene noben apart prisilno ne pobira mesecne narocnine... Meni placa vsak ki hoce moje usluge... Njin pa placujemo pa ce hocemo ali nocemo uslug
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Jure14 ::

Mato989 je izjavil:

louser je izjavil:


Še vedno nočeš delati dvakrat več za isti denar, kot siliš druge v to.

Seveda da nocem ampak jaz ne delam za vse drzavljane kot zdravnik... Ali pa policist ali pa vojak...

Torej če "delaš za državljane" si lahko srečen in vesel, da sploh imaš to čast delat, in da je sprejeti plačo vsak mesec skoraj zavrženo dejanje?

Mato989 je izjavil:


Oziroma za mene noben apart prisilno ne pobira mesecne narocnine... Meni placa vsak ki hoce moje usluge... Njin pa placujemo pa ce hocemo ali nocemo uslug

Saj sem ti že napisal: komu plačuješ? Bom pojedel svoje in tvoje spodnje gate, če si ti kakšnemu zdravniku plačo nakazal.
Pritoži se na ZZZS. Njim plačuješ vsak mesec.

Mato989 ::

Ne, zdravniki naj vsi odidejo in zzzs ne bo vec mel za koga narocevt robo.. Zdravniki so s podpisom pogodbe podpisali posredno celoten sistem prispevkov... Ceprav v pogodbi tega ni

Brez vseh zdravniov se zaprejo zdji in bolnice in zzzs

Zdravnikk vzdrzujejo stanje obveznih prispevkov.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

louser ::

"When you hear about slavery for 400 years ... for 400 years? That sounds like a choice"

Jure14 ::

@Mato

A se morajo za tebe vedno ostali borit, al kaj?
A si že kdaj na ZZZS kako pritožbo dal, recimo zaradi čakalne dobe, al kaj podobnega?
Al pa da tvoja mama ne dobi ustrezne obravnave v doglednem času?
Al morajo vedno drugi namesto tebe se za tvoje pravice postavljat?

videc ::

@Jure14
No ja...
A si ti zdravnik ali je tvoja žena?

Jure14 ::

videc je izjavil:

@Jure14
A si ti zdravnik ali je tvoja žena?

Žena. Ampak kaj ima to veze?

Nekako nočete razumeti, da je glavni krivec težav ZZZS s svojimi djeanji in odločitvami že daleč v pretekosti.

Konkretno ZZZS je kriv, da ni dovolj zdravnikov na primarnem nivoju.
Zato, ker so vedno trdili "da jih je dovolj" in zaradi tega niso financirali več ambulant.

Kako pa so prišli do tega, da jih "je dovolj"?

Tako, da je ZZZS v svojih pravilih zapisal, da mora zrdavnik opredeljevati nove paciente, dokler ne doseže 110% povprečja v regiji.
Pride nov pacient, gre k enem zdravniku, vsem ostalim pade % doseganja "normativa".
In tako v neskončnost.
Če bi v ljubljanski regiji ostal en sam zdravnik, bi moral opredeliti vseh 300.000 pacientov, pa še vedno nebi dosegal 110% povprečja v regiji (ampak le 100%).
Ampak za ZZZS bi tudi to bilo OK, saj vendar še vedno obstaja zdravnik, ki ni dodegel 110% povprečja in torej še vedno sprejema nove paciente.

In po takšni logiki je ZZZS tudi financiral nove ambulante. Vedno so lahko rekli "še vedno obstaja zdravnik, ki ne dosega 110% povprečja, torej ne potrebujete nove ambulante".

Štango jim je pa MZ držalo. 20 let so ignorirali predloge standardov, predloge iz raznobarvnih knjig (bele, modre, zelene,...) normativov, ...
Vsi so se izogibali teh normativov, ko hudič križa, ker so vedeli, da bi to pokazalo katostrofalno stanje v zdravstvu.

Mato989 ::

Jure14 je izjavil:

@Mato

A se morajo za tebe vedno ostali borit, al kaj?
A si že kdaj na ZZZS kako pritožbo dal, recimo zaradi čakalne dobe, al kaj podobnega?
Al pa da tvoja mama ne dobi ustrezne obravnave v doglednem času?
Al morajo vedno drugi namesto tebe se za tvoje pravice postavljat?


A so zdravniki napisali pritožbo?
Jaz nisem dajal pritožbe ker nisem nikoli čakal predolgo... kot kaže bi se morali tudi mi za zdravnike borit ker se niso sposobni zborit sami =) Veš kako so mi dejali ko sem se boril za svoje pravice kot prodajalec in namestnik poslovodje pri sindikatu trgovine za zapiranje ob nedeljah? Da naj dam odpoved če mi ne paše delat v nedeljo ker drugi bi radi takrat nakupovali in si najdem drugo službo... Torej čakam da dajo vsi zdravniki odpoved kot bi morali po mnenju dat vsi trgovci =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Smurf ::

Ja samo razlike je v tem, da si ti bolj pogresljiv kot zdravniki ;).

ProGo ::

Nisi nekje omenil, da gre osebnim zdravnikom bolje, sedaj ko imajo nek drug sindikat?
Kaj bi šele bilo, če ne bi bili v tem, očitno, super uspešnem sindikatu?


Ta drugi sindikat je bil ustanovljen 2014 (se mi zdi).
In od takrat je bilo kar nekaj uspehov (vsaj na papirju): določitev standardov in normativov, izenačitev plače z ostalimi zdravniki, prepoved hkratnega dela na več deloviščih.


Če dodam še to, vsak osebni zdravnik, ki je sprejel 1 pacienta nad normativom, je sokriv/-a za trenutno situacijo.


Je pa izvajanje zgoraj sprejetega zelo odvisno od lokalnih šerifov.
Tako ZZZSja kot zdravstvenih domov. ZZZS in nekateri ZDji se gladko požvižgajo na predpise in uradni list. In ti gladko rečejo "toži nas".
Zato je trenutno 12 ZDjev toženih zaradi takih zadev.
ZZZS ima tudi en kup (pri)tožb. Tako od zdravnikov kot pacientov.



Temu se reče: Too little, too late. Ko boste naredili generalno stavko, vas bo kdo jemal resno. Sodni spori lahko v Slo trajajo 10 let.

Zgodovina sprememb...

izbrisal: Mavrik (danes ob 12:09:49)
ustvarilo: ProGo (danes ob 11:20:25)

Chuapoiz je danes ob 07:10:21 izjavil:

ProGo je danes ob 00:40:07 izjavil:


Vas bo že Fakin poštimal. V Avstrijo ja, z otroki, haha. Kar pripovedujte pravljice.


Bo. Tebe bo pa življenje. :) Opažam da programirat znaš, v vsakodnevnem življenju ti pa odpove čustvena inteligenca? Škoda.



Hvala za lepe želje, isto želim tudi tebi. Specializacijo ste zgrešili, saj ni drugega, žal.

Zgodovina sprememb...

izbrisal: Mavrik (danes ob 17:16:38)
spremenilo: ProGo (danes ob 16:27:34)
ustvarilo: ProGo (danes ob 16:26:18)

Lonsarg ::

Mato989 je izjavil:

Veš kako so mi dejali ko sem se boril za svoje pravice kot prodajalec in namestnik poslovodje pri sindikatu trgovine za zapiranje ob nedeljah? Da naj dam odpoved če mi ne paše delat v nedeljo ker drugi bi radi takrat nakupovali in si najdem drugo službo... Torej čakam da dajo vsi zdravniki odpoved kot bi morali po mnenju dat vsi trgovci =)

V trgovina imaš odnos zaposleni-trgovina in trgovina-stranke, direktne odnos zaposleni-stranke tle ne igra vloge.

Isto je pri zdravstvu, imaš zaposleni(ne samo zdravniki)-ZZZS ter ZZZS-državljani, edina dva odnosa, ki sta relavantna. Torej ti kot državljan lahko kaj pričakuješ zgolj od ZZZS.

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Veš kako so mi dejali ko sem se boril za svoje pravice kot prodajalec in namestnik poslovodje pri sindikatu trgovine za zapiranje ob nedeljah? Da naj dam odpoved če mi ne paše delat v nedeljo ker drugi bi radi takrat nakupovali in si najdem drugo službo... Torej čakam da dajo vsi zdravniki odpoved kot bi morali po mnenju dat vsi trgovci =)

V trgovina imaš odnos zaposleni-trgovina in trgovina-stranke, direktne odnos zaposleni-stranke tle ne igra vloge.

Isto je pri zdravstvu, imaš zaposleni(ne samo zdravniki)-ZZZS ter ZZZS-državljani, edina dva odnosa, ki sta relavantna. Torej ti kot državljan lahko kaj pričakuješ zgolj od ZZZS.


To pa ne bo drzalo... Ce se bo do mene trgovec neprimerno obnasal ali me zajebaval ali karkoli bom vzel svoj denar in odsel v drugo trgovino, pri zdravnikih se lahko samo obrisem pod nosom ker denarja ne morem odnest k drugemu ker sem prisiljem placevat v zzzs... Tako da odnos uporabnik vs zaposleni se kako steje, ampak v primeru zdravstva solstva in se cesa to ni mogoce oz. Ne deluje ali pa mors placevat dvojno...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Jure14 ::

Neposrečena primerjava.
Trgovino bo zelo bolelo, če bo kupec šel drugam.

ZZZSju se pa je*be za svoje stranke.
Oz. tako za stranke kot zaposlene.

In na eni strani zdravniki že pritiskajo na ZZZS.
Bi pa zelo pomagalo, če bi še na drugi strani pritisnili pacienti.

Popravek:
Oz. je kar v redu primerjava.
Dokler ima trgovina monopol, se ji fučka za odnose s strankami in zaposlenimi.

Torej dajte malo bolj pritisnit, naj se ukine monopol ZZZSja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jure14 ()

LeQuack ::

Tudi če nastane 5 zavarovalnic, kot so pri dopolnilnem, ne bo nič drugače, ker se kartelno dogovorijo. Edina opcija je Ameriški sistem, kjer zdravniki niso zaposleni za državo direktno, ampak za privatne bolnišnice, ki jih lahko zaposlujejo in odpuščajo po potrebi in po tem, ali je nekdo dober ali ni. slabi zdravniki jim prinašajo izgube in tožbe ter jih odpustijo, dobre pa dobro plačajo. Vse to je neodvisno od zavarovalnic.
Quack !

Mato989 ::

Jure14 je izjavil:

Neposrečena primerjava.
Trgovino bo zelo bolelo, če bo kupec šel drugam.

ZZZSju se pa je*be za svoje stranke.
Oz. tako za stranke kot zaposlene.

In na eni strani zdravniki že pritiskajo na ZZZS.
Bi pa zelo pomagalo, če bi še na drugi strani pritisnili pacienti.

Popravek:
Oz. je kar v redu primerjava.
Dokler ima trgovina monopol, se ji fučka za odnose s strankami in zaposlenimi.

Torej dajte malo bolj pritisnit, naj se ukine monopol ZZZSja.


Ukine se monopol ZZZSja tako da se ukine obvezno plačevanje prispevkov za zdravstvo... ampak to "vi" nočete... to da imamo namesto ZZZSja 5 različnih manjših ZZZSjev tipa Vzajemna, Triglav ipd... ne bo pilo vode ker bo oligopol in bo enako kot pri dodatnem, kjer se enako dviguje kot pri prispevkih za telemach in Telekom itd...

Skratka en velik nateg in kvazi izbira.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Lonsarg ::

Zato pa ohraniš državno zavarovalnica in torej plačevanja po deležu iz plače, privatiziraš (oziroma imaš kombinaciji državnih in pravatnih) pa zgolj bolnice win-win.

Za dodatek moraš še uzakoniti da katerakoli bolnica lahko sprejme bolnika in zahteva od ZZZSja denar BREZ da ZZZS prej odobri kak poseg, ZZZS mora plačat pa pika, brez da ovira koliko posegov sme bit. Namesto ZZZSja se mora imeti za odobritve/sankcije pred nepotrebnimi posegami ločen strokovni nadzor nepovezano od financ za katere skrbi ZZZS.

Evo v dveh stavkih rešitev, ki bi rešila goro problemov, v vladi pa sprejemajo več strani dolge zakone ki nič ne naredijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Zato pa ohraniš državno zavarovalnica in torej plačevanja po deležu iz plače, privatiziraš (oziroma imaš kombinaciji državnih in pravatnih) pa zgolj bolnice win-win.

Za dodatek moraš še uzakoniti da katerakoli bolnica lahko sprejme bolnika in zahteva od ZZZSja denar BREZ da ZZZS prej odobri kak poseg, ZZZS mora plačat pa pika, brez da ovira koliko posegov sme bit. Namesto ZZZSja se mora imeti za odobritve/sankcije pred nepotrebnimi posegami ločen strokovni nadzor nepovezano od financ za katere skrbi ZZZS.

Evo v dveh stavkih rešitev, ki bi rešila goro problemov, v vladi pa sprejemajo več strani dolge zakone ki nič ne naredijo.


Ja ampak pri nas je osnovni problem v tem da bolnice in ZDji bi lahko sprejeli VEČ pacientov pa jih ne dobijo plačanih ker ZZZS ne da oz. nima denarja... torej ostane samo to da moramo SPET vsi plačevat več... namesto da bi se sami odločali kdaj in kako smo prisiljeni v vse, pa še dviga se pavšalno, višjo mam plačo več moram za zdravstvo plačat, čeprav ironično običajno tisti na minimalcih imajo več težav z zdravjem =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

A. Smith ::

Jure14 je izjavil:


Torej dajte malo bolj pritisnit, naj se ukine monopol ZZZSja.


Ja, tukaj bi morali uvesti konkurenco. Mislim, da se NSI nekaj zavzema v to smer. Ukinitev obveznega zdravstva se mi zdi pa politično neizvedljiva.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Jure14 ::

Lonsarg je izjavil:


Za dodatek moraš še uzakoniti da katerakoli bolnica lahko sprejme bolnika in zahteva od ZZZSja denar BREZ da ZZZS prej odobri kak poseg, ZZZS mora plačat pa pika, brez da ovira koliko posegov sme bit.

Na žalost ta ideja ni izvedljiva v nobeni državi na svetu.
Enostavno ni dovolj denarka, da bi pomagali vsem pri vseh teđžavah na najboljši možni način.

ginekk ::

LeQuack je izjavil:

Tudi če nastane 5 zavarovalnic, kot so pri dopolnilnem, ne bo nič drugače, ker se kartelno dogovorijo. Edina opcija je Ameriški sistem, kjer zdravniki niso zaposleni za državo direktno, ampak za privatne bolnišnice, ki jih lahko zaposlujejo in odpuščajo po potrebi in po tem, ali je nekdo dober ali ni. slabi zdravniki jim prinašajo izgube in tožbe ter jih odpustijo, dobre pa dobro plačajo. Vse to je neodvisno od zavarovalnic.


Saj je jasno da je velika možnost vsaj prvih 10 let, ampak a bi rekel da se pri ostalih zavarovanjih (premičnine, nepremičnine) zavarovalnice tudi kartelno dogovarjajo? Imam občutek, da si prav močno konkurirajo.

Najprej bi bilo treba razbit ZZZS monopol, pa naj zavarovalnice pritisnejo na bolnice poslovat bolj smotrno. Četudi je delovna sila še vedno urejena sistemsko in (pre)normirana, bo še prostora za optimizacijo poslovanja.

Zame skorajda ne more bit slabše v nobenem primeru, ker skupaj s prispevkom delodajalca gre zaradi relativno velike plače nekih 10k letno samo za obvezno zavarovanje, potem pa si valjda še privat plačujem, da sploh pridem na vrsto v doglednem času.

111111111111 ::

Mato989 je izjavil:


Ukine se monopol ZZZSja tako da se ukine obvezno plačevanje prispevkov za zdravstvo... ampak to "vi" nočete...

Seveda ne, ker bi najšibkejšim konkretno padla zdravstvena oskrba. Sistem, ki ga imamo je socialen in narejen, da tisti, ki zaslužijo najmanj, vseeno dobijo, dobro zdravstveno oskrbo in jim ni treba zato prodati hiše.

Bi bilo treba pa poskrbet za centralizacijo naročil, da se poceni zdravstvene storitve.

Mato989 ::

111111111111 je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ukine se monopol ZZZSja tako da se ukine obvezno plačevanje prispevkov za zdravstvo... ampak to "vi" nočete...

Seveda ne, ker bi najšibkejšim konkretno padla zdravstvena oskrba. Sistem, ki ga imamo je socialen in narejen, da tisti, ki zaslužijo najmanj, vseeno dobijo, dobro zdravstveno oskrbo in jim ni treba zato prodati hiše.

Bi bilo treba pa poskrbet za centralizacijo naročil, da se poceni zdravstvene storitve.



Sistem ki ga mamo je tak da ogromno denarja damo v zdravstvo oz. Placujemo v zdravstvo glede na zasluzek namesto glede na porabo to je osnoven problem..

Namesto da bi placeval vec ce si kronik ali kadilec ali sportnik placujes vec ce vec zasluzis
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Jure14 ::

Mato989 je izjavil:

Sistem ki ga mamo je tak da ogromno denarja damo v zdravstvo oz. Placujemo v zdravstvo glede na zasluzek namesto glede na porabo to je osnoven problem..

Namesto da bi placeval vec ce si kronik ali kadilec ali sportnik placujes vec ce vec zasluzis


Predlagaj vladi. A še nisi?

Mato989 ::

Jure14 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Sistem ki ga mamo je tak da ogromno denarja damo v zdravstvo oz. Placujemo v zdravstvo glede na zasluzek namesto glede na porabo to je osnoven problem..

Namesto da bi placeval vec ce si kronik ali kadilec ali sportnik placujes vec ce vec zasluzis


Predlagaj vladi. A še nisi?


In porabljal energijo za pisanje teh predlogov iz katerih ne bo nič? Če tolko zdrave pameti ni v vladi potem moj predlog itak nima efekta, raje utajujem davke max koliko gre, še malo me bo razpizdlo kakšno višanje pa bom šel na minimalca pa 500 potnih službenih itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mato989 ::

Ko boš starejši se bo poraba povišala, ko boš šel v penzion, boš več uporabljal zdravstvene storitve. Dejansko vplačuješ zase in boš porabil vse kar boš vložil.


Kaj pa če umrem prej? Na to pa nihče ne poštudira... moj sorodnik je bil dolga leta direktor z VRHUNSKO plačo v BRUTO... umrl je pri 59tem letu... ves njegov denar za penzije je UKRADLA država, namesto da bi se dedoval dedičem kot bi se to zgodilo če bi bil individualen TRR recimo...

Enako je s plačevanjem ZZZSju

Če je to kar praviš res, potem naj po moji smrti preračunajo mojo porabo in ostanek nakažejo dediču iz moje oporoke ali po dednem redu! Pa naj ima oproščeno plačevanje dokelr ne porabi mojega denarja itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

McHusch ::

A ti tudi od Triglava zahtevaš, da ti vrne zavarovanje za avto, če se med letom ne zaletiš, ali ti pač konceptualno ni jasno, kaj pomeni zavarovanje?

Mato989 ::

McHusch je izjavil:

A ti tudi od Triglava zahtevaš, da ti vrne zavarovanje za avto, če se med letom ne zaletiš, ali ti pač konceptualno ni jasno, kaj pomeni zavarovanje?


Mi je, ampak vsaj nisem tako perverzen da govorim drugim da bodo to porabli... ker ni 100% da bodo... avta nimam tako da ne plačujem zavarovanja =)

Torej pri avtu imam izbiro lahko ostanem v SLO in ne plačujem avtozavarovanja... v SLO pa ne morem delat in ne plačevat ZZZSju in ZPIZu... To je problem, ker ni opt out sistema ker je prisilno.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Magic1 ::

Prisiljen si tudi upoštevat rdečo luč in n ostalih stvari. Če ti določeni zakoni ne ustrezajo, se lahko preseliš. Lahko pa greš tudi globoko v Amazonijo, ali sibirijo in ti ne bo nihče težil z zakoni. Takih osnov ne bomo spreminjali, če slučajno parim kekcem ne ustrezajo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Mato989 ::

Magic1 je izjavil:

Prisiljen si tudi upoštevat rdečo luč in n ostalih stvari. Če ti določeni zakoni ne ustrezajo, se lahko preseliš. Lahko pa greš tudi globoko v Amazonijo, ali sibirijo in ti ne bo nihče težil z zakoni. Osnov ne bomo spreminjali, če slučajno parim kekcem ne ustrezajo.


Nisem prisiljen, samo dobit me ne smejo... big difference =) ZPIZu pa se kot zaposlen ne morem izognit ker ga plačajo preden dobim denar na TRR!

Osnove boste spremenili ko več ne bo denarja in se ne boste morali na naš račun zadolževat... k sreči se bom res verjetno kmalu preselil... Na koncu boste v državi ostali samo še starci in normiranci =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

111111111111 ::

Mato989 je izjavil:


Osnove boste spremenili ko več ne bo denarja in se ne boste morali na naš račun zadolževat... k sreči se bom res verjetno kmalu preselil... Na koncu boste v državi ostali samo še starci in normiranci =)

Vidiš, saj znaš biti priden in upoštevati nasvete pametnejših od sebe. Lepo da si našel rešitev in boš najedal v eni drugi državi.

Magic1 ::

Mah kje, delat bo šel v tujino, ko pa bo zagustilo, se bo pa vrnil in koristil bonitete državljana. Ničkolikokrat videno. Lahko je bit mlad in "pameten" (zdrav), ko pa nekaj konstantno boli, ali ogroža življenje pa se mišlenje hitro obrne. Najbolj žalostno pa je to, da ima tako mišlenje nekdo, ki si par dni bolnišnične oskrbe (pri nas, kjer je še relativno poceni!!!) ne more privoščit...
Magic

Mato989 ::

Magic1 je izjavil:

Mah kje, delat bo šel v tujino, ko pa bo zagustilo, se bo pa vrnil in koristil bonitete državljana. Ničkolikokrat videno. Lahko je bit mlad in "pameten" (zdrav), ko pa nekaj konstantno boli, ali ogroža življenje pa se mišlenje hitro obrne. Najbolj žalostno pa je to, da ima tako mišlenje nekdo, ki si par dni bolnišnične oskrbe (pri nas, kjer je še relativno poceni!!!) ne more privoščit...


Seveda se obrne če mi nekateri preprečujejo evtanazijo v domači državi ker so nazadnjaški =) Raje rastline vzdrževat pri lajfu in trošit na tone davkoplačevalskih evrov =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Magic1 ::

Sej se lahko sam evtaniziraš, zakaj pa rabiš pomoč drugih, če si tako pameten? Sej ni težko.
Magic

Jure14 ::

Mato989 je izjavil:


... raje utajujem davke max koliko gre, še malo me bo razpizdlo kakšno višanje pa bom šel na minimalca pa 500 potnih službenih itd...

In ti potem očitaš drugim, kaj si upajo uahtevati svoje pravice?

Mato989 ::

Jure14 je izjavil:

Mato989 je izjavil:


... raje utajujem davke max koliko gre, še malo me bo razpizdlo kakšno višanje pa bom šel na minimalca pa 500 potnih službenih itd...

In ti potem očitaš drugim, kaj si upajo uahtevati svoje pravice?


Pravice kot? Aja, jaz si želim pravico svobodne izbire ali se bom k nečemu prijavil ali ne kot je ZPIZ, ZZZS itd... smao to, ena najlažjih pravic kar je!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Magic1 ::

Ignorirajmo raje trola, ker ne doprinese ničesar k temi. Na kancu izpade, kot da tip dela za ZZZS in meša veter, da se pozabi osnovo problema.
Magic

Mato989 ::

Hahaha, ko bi le delal za ZZZS, tam ne delaš dosti plača pa mora bit ker itak vsi morajo vplačevat =)

Saj ničesar ni za doprinest k temi, če pa čim kdo predlaga kaj drugega kot je prisilno vplačevanje za vse naleti na takojšnje nasprotovanje vseh ki verjetno več dobivajo ven...

Saj vas polovica noče spremembe osnov ampak samo lepotne popravke

1. centralizirana nabava za celo SLO (polovica noče)
2. Zmetat zdravnike iz direktorskih pozicij in nazaj v jebene ambulante kjer ZDRAVIJO... za managerje imamo EPF (kakorkoli zanič je) ampak naj ekonomist vodi bolnico ne pa zdravnik...
3. Vplačevanje (še ena tema o kateri se noče nihče pogovarjat)
4. uporaba JAVNIH ambulant za privatne dobičke (spet jim polovici paše)

itd
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

111111111111 ::

Mato989 je izjavil:

Hahaha, ko bi le delal za ZZZS, tam ne delaš dosti plača pa mora bit ker itak vsi morajo vplačevat =)

Saj ničesar ni za doprinest k temi, če pa čim kdo predlaga kaj drugega kot je prisilno vplačevanje za vse naleti na takojšnje nasprotovanje vseh ki verjetno več dobivajo ven...

Saj vas polovica noče spremembe osnov ampak samo lepotne popravke

1. centralizirana nabava za celo SLO (polovica noče)
2. Zmetat zdravnike iz direktorskih pozicij in nazaj v jebene ambulante kjer ZDRAVIJO... za managerje imamo EPF (kakorkoli zanič je) ampak naj ekonomist vodi bolnico ne pa zdravnik...
3. Vplačevanje (še ena tema o kateri se noče nihče pogovarjat)
4. uporaba JAVNIH ambulant za privatne dobičke (spet jim polovici paše)

itd

1. To je korupcija na državni ravni, primarni nivo s tem nima praktično NIČ.
2. To je stvar debate, osebno mislim, da zdravnik bolje ve, kaj zdravstveni dom potrebuje, kot ekonomist, ki vse gleda iz stroškovnega vidika. Ne dvomim pa da bi ekonomist več prihranil, ampak možno da na račun zdravstvene oskrbe. Idiote imaš pa tako na eni kot drugi strani, tako da je ta točka bolj stvar filozofske debate. Drugače pa je funkcija voljena in je lahko direktor ekonomist, medicinska sestra, zdravnik... Ni zahtevano, da je vodja ZD zdravnik.
3. Vplačevanje, se mi zdi fer, ker je dokaj poceni, glede na kaj nudi. Vsako zavarovanje bi bilo bistveno dražje.
4. POnekod, se od koncesionarja zahteva, da mora delati v ZD in ne zunaj njega. Koncesionar plačuje za uporabo prostorov in naprav, tako da tu ne vidim nekih hudih dobičkov.

Mato989 ::

1. To je korupcija na državni ravni, primarni nivo s tem nima praktično NIČ.


Seveda ima, ne bori se proti njej, ker zaradi tega imajo lokalni "nabavniki" v ZDjih pod mizo plačana potovanja itd, ker neefektivno upravljajo z mojimi plačili!

2. To je stvar debate, osebno mislim, da zdravnik bolje ve, kaj zdravstveni dom potrebuje, kot ekonomist, ki vse gleda iz stroškovnega vidika. Ne dvomim pa da bi ekonomist več prihranil, ampak možno da na račun zdravstvene oskrbe. Idiote imaš pa tako na eni kot drugi strani, tako da je ta točka bolj stvar filozofske debate. Drugače pa je funkcija voljena in je lahko direktor ekonomist, medicinska sestra, zdravnik... Ni zahtevano, da je vodja ZD zdravnik.


Ni point v tem o čemer ti razpravljaš, point je v tem da imamo zdravnike DRUŽINSKE medicine ki so DIREKTORJI in opravljajo manj ur v ambulanti kot bi lahko ker vodijo zavode... medtem ko nam teh ljudi na delovnih mestih primanjkuje. To je absurd.

3. Vplačevanje, se mi zdi fer, ker je dokaj poceni, glede na kaj nudi. Vsako zavarovanje bi bilo bistveno dražje.


Gre se za izbiro... mene osebno in še marsikoga NE MOTI način ki ga imamo, moti me da ne morem jaz poslat na ZZZS odjavo iz tega sistema tako kot lahko se odjavim od dodatnega zavarovanja in imam potem 3 mesečni lockout če spet začnem vplačevat... če bi oboje enako veljalo za ZPIZ in ZZZS z moje strani težav ni. Kdo se boji konkurence ali možnosti da sposobni obračamo denar po svoje ne da za nas to počne vladna garnitura.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Jure14 ::

Mato989 je izjavil:


4. uporaba JAVNIH ambulant za privatne dobičke (spet jim polovici paše)

Ne boš verjel, nekatere občine celo zgradijo in opremijo novo ambulanto in jo potem dajo brezplačno v najem zasebniku s koncesijo.
Samo da dobijo kakega zdravnika.

Ali pa občinsko stanovanje in služben avto.
Recimo na Bledu. Pa v Brežicah.

videc ::

Predlagaj ženi kaj od tega.
Tudi v Tolminu imajo menda prosta mesta za zdravnike.
««
8 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nevljudni ljudje pri zdravniku v čakalnici (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
759440 (6469) Arzen28
»

Spremembe za paciente pri naročanju

Oddelek: Problemi človeštva
173644 (2879) Magic1
»

UKC Ljubljana

Oddelek: Loža
355930 (4561) Telbanc
»

Urgenca ali prostori za izgubljanje časa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7524712 (22875) Invictus

Več podobnih tem