» »

Nevljudni ljudje pri zdravniku v čakalnici

Nevljudni ljudje pri zdravniku v čakalnici

«
1
2

FiReFTW ::

Jaz ne razumem zakaj eni ljudje v čakalnicah pri zdravniku nimajo nobene kulture.
Kašljajo vsepovprek, sploh ne uporabljajo roke ali rokava da si zaščitijo, silijo se v druge ljudi da se skoraj hočejo stisnit v tebe, mahajo z glavo vse naokol in kašljajo vsepovprek.
Nikoli nisem tega razumel, ali so primitivni ali jim kaj manjka v glavi kakšnih koleščkov da ne kapirajo da se tako širijo bolezni?

Alien123 ::

Glih sem pri dohtarju, kaj si kje zraven? :))

Cruz ::

Drugič jih opozori, namesto da jamraš sam sebi. Najverjetneje se ne zavedajo. V vsakem primeru bi prav gotovo nehali.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Machete ::

To so taki, ki volijo jajota in erjavca že 30 let in vidijo grožnje v 5G in cepivih.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

donvito ::

FiReFTW je izjavil:

Jaz ne razumem zakaj eni ljudje v čakalnicah pri zdravniku nimajo nobene kulture.
Kašljajo vsepovprek, sploh ne uporabljajo roke ali rokava da si zaščitijo, silijo se v druge ljudi da se skoraj hočejo stisnit v tebe, mahajo z glavo vse naokol in kašljajo vsepovprek.
Nikoli nisem tega razumel, ali so primitivni ali jim kaj manjka v glavi kakšnih koleščkov da ne kapirajo da se tako širijo bolezni?

Saj zato pa so prišli,ker kašljajo, zdravi pri zdravniku nimajo kaj delat. ;) Je pa res, da eni se niti ne obrnejo proč, ko jih napade kašelj, sam se pri takih preventivno obrnem ali celo dam roko na usta.
Je pa tudi res, da je v čakalnicah večinoma zelo suh zrak, vse zaprto, zato te posledično pri velikem številu ljudi že avtomatsko sili na kašelj.
Če pa odpreš okno pa kakšne stare mamce takoj začnejo jamrat, da jih zebe, moški smo bolj prilagodljivi.
Sam, če je polna čakalnica raje počakam na hodniku oz. stojim pri vratih.

Furbo ::

100 kirurških mask te pride 5€, natakni si eno, pa se ti bodo vsi umikali. 3:)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

D3m ::

Machete je izjavil:

To so taki, ki volijo jajota in erjavca že 30 let in vidijo grožnje v 5G in cepivih.


Si zamešal levičarje z desničarji?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Machete ::

Nein. (Ne).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

telexdell ::

Machete je izjavil:

Nein. (Ne).

No saj je pri nas itak vse drugače kot po svetu. Pri nas imajo deklarirani levičarji čisto desne vrednote(grabijo kapital, vozijo se v luksuznih avtih, ne plačujejo delavcev...) in desničarji čisto leve vrednote (nižji davki, boljše zdravstvo...). Tak da imaš 100% prav.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

floyd1 ::

Nevljudni ljudje pri zdravniku v čakalnici

Kak ste v to temo leve in desne potegnili mi ni jasno. A eni kašljajo v levo, drugi pa v desno?

Jure14 ::

Še nekaj besed o nekulturnosti un nesramnosti pacientov, kot jih vidijo tisti na "drugi strani vrat":
* je naročen, pa ne pride.
Niti ne sporoči, ampak enostavno ne pride.
Na sek. nivoju so že neke sankcije možne, na primarnem nivoju pa (še) ne.
* noga med vrata pa "samo en recept rabim"
Ja halo, čakaj al se pa naroči.
* "Ko sm že glih tuki, bi pa še..."
Če si naročen, že takrat povej, kaj vse te muči, da si dovolj časa rezervira.
Če pa ni nujna zadeva, se pa itak naroči.
* ...

Machete ::

Se stinjam Jure, ampak včasih letiš med šihtom, rabiš dejansko 2 minuti nekaj, viset bi moral pa 3 ure tam (in torej vzeti dopust). Tako, da noge med vrati razumem, razumem pa, da je stališče do tega različno glede na to ali narediš to 1x na leto, ali si na drugi strani in gledaš to 25x na dan :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

DrDre95 ::

Machete je izjavil:

To so taki, ki volijo jajota in erjavca že 30 let in vidijo grožnje v 5G in cepivih.


Madona, kako zagreti komunisti hitro diskriminirate do vseh ki niso na kolenih pred istim Bogom kot ga častite vi.
Ziher so di naciji in jih je treba vreči ven iz bolnice?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Machete ()

St235 ::

Machete je izjavil:

Se stinjam Jure, ampak včasih letiš med šihtom, rabiš dejansko 2 minuti nekaj, viset bi moral pa 3 ure tam (in torej vzeti dopust). Tako, da noge med vrati razumem, razumem pa, da je stališče do tega različno glede na to ali narediš to 1x na leto, ali si na drugi strani in gledaš to 25x na dan :)


V bistvu govori ravno o tej debilni logiki, saj rabim samo 1x za tri minute. Ker v bistvu ni enkrat, ampak je hitro 2-3x na leto, pa seveda ni tri minute ampak jih je 10. In potem ima zdravnik kakih 4000 opredeljenih pacientov in naročeni, ki namesto da bi prišli na vrsto ob uri in uredili med malico, morajo jemat dopust, ker nikoli ne vejo koliko padalcev bo rabilo samo dve minutki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

fikus_ ::

Naročanje je čisto Ok, sam naj se drži ure ena in druga stran. Če pa rabiš "samo nekaj" je pa tudi fajn da pokličeš in izveš, kdaj bo najbolj primeren čas.

Machete ::

St235 je izjavil:

Machete je izjavil:

Se stinjam Jure, ampak včasih letiš med šihtom, rabiš dejansko 2 minuti nekaj, viset bi moral pa 3 ure tam (in torej vzeti dopust). Tako, da noge med vrati razumem, razumem pa, da je stališče do tega različno glede na to ali narediš to 1x na leto, ali si na drugi strani in gledaš to 25x na dan :)


V bistvu govori ravno o tej debilni logiki, saj rabim samo 1x za tri minute. Ker v bistvu ni enkrat, ampak je hitro 2-3x na leto, pa seveda ni tri minute ampak jih je 10. In potem ima zdravnik kakih 4000 opredeljenih pacientov in naročeni, ki namesto da bi prišli na vrsto ob uri in uredili med malico, morajo jemat dopust, ker nikoli ne vejo koliko padalcev bo rabilo samo dve minutki.


Seveda seveda, ko se zdravnik primaje ob 7:30 oz. kaz 7:40 namesto ob 7:00 pa blagodejno deluje na točnost naročenih.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Jure14 ::

@machete

A spet malo na pamet?
Na primarnem nivoju se zelo držijo urnika, ker jim direktor ZDja in ZZZS rada serjeta pi glavi.

Sicer dela pa družinski zdravnik 20% časa po 16. uri. ZZZS zahteva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jure14 ()

Machete ::

Pri nas nihče nikomur ne serje po glavi. Letijo prijave na zdravniško zbornico, precej jih je za las ušlo smrti zaradi popolne bebavosti diagnoz in napotitev, kdo vse ni, niti ne bomo vedeli, a nedotakljivi ne trznejo niti za milimeter, od zgoraj dol seveda.
Ne preveč jedikovat nad vprašanji med vrati, ker kar plačniki požremo je tovrstno skakanje neomebme vredno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Jure14 ::

Plačniki?

Ne nakazuješ na ženin TRR, niti od ZDja, niti ministrstva.

Poguglaj malo, čigav je tisti TRR.

qwertyy ::

Če bi imeli splošni zdravniki samo po 1000 pacientov bi pol problemov izginilo.

Cruz ::

qwertyy je izjavil:

Če bi imeli splošni zdravniki samo po 1000 pacientov bi pol problemov izginilo.
In če splošni zdravniki ne bi vsakemu, kateremu se prdec ustavi, dajali napotnico in ga pošiljali dalje, bi se čakalne vrste umirile. Ampak na to verjetno tudi vpliva preveliko št. pacientov.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

T-h-o-r ::

qwertyy je izjavil:

Če bi imeli splošni zdravniki samo po 1000 pacientov bi pol problemov izginilo.

tako je, če država noče imeti več zdravnikov, lol
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

fikus_ ::

" . . . , če država noče imeti več zdravnikov, . . . "

Družinskih zdravnikov primanjkuje in tudi razpisane specializacije se ne zapolnijo. Tako da, pojdite za družinskega zdravnika, služba zagotovljena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

qwertyy ::

fikus_ je izjavil:

" . . . , če država noče imeti več zdravnikov, . . . "

Družinskih zdravnikov primanjkuje in tudi razpisane specializacije se ne zapolnijo. Tako da, pojdite za družinskega zdravnika, služba zagotovljena.


Zakaj bi se specializiral za družinsko, da naslednjih 30 let dobivaš fiksno določeno plačo od države, ki napram drugim specialzacijam in sranjem, s katerim se moraš obadati sploh ni velika?

Pač raje postaneš dermatolog in celo življenje predpisuješ kremice v svoji samoplačniški ambulanti, po 80e za 15 minutni pregled.

Jure14 ::

Cruz je izjavil:

če splošni zdravniki ne bi vsakemu, kateremu se prdec ustavi, dajali napotnico in ga pošiljali dalje, bi se čakalne vrste umirile. Ampak na to verjetno tudi vpliva preveliko št. pacientov.


O tem sem tudi že pisal.

Tam nekje 10-15 let nazaj, ko je žena imela samo na pol "polno" amambulanto, je kar v ambulanti recimo punktirala koleno.
Al napotnica ortoped in 3 mesece čakanja, al pa takoj 30 minut, pa domov.

Zdaj niti pod razno nima časa za kaj takega.

ZZZS in ministrstvo pa kar tekmujeta, kateri bo še bolj zagnusil družinsko medicino bodočim specializantom.

V skandinaviji gre 50% specislizantov v družinsko medicino, pri nas pa koliko, 5%?

T-h-o-r ::

qwertyy je izjavil:

fikus_ je izjavil:

" . . . , če država noče imeti več zdravnikov, . . . "

Družinskih zdravnikov primanjkuje in tudi razpisane specializacije se ne zapolnijo. Tako da, pojdite za družinskega zdravnika, služba zagotovljena.


Zakaj bi se specializiral za družinsko, da naslednjih 30 let dobivaš fiksno določeno plačo od države, ki napram drugim specialzacijam in sranjem, s katerim se moraš obadati sploh ni velika?

Pač raje postaneš dermatolog in celo življenje predpisuješ kremice v svoji samoplačniški ambulanti, po 80e za 15 minutni pregled.
Lol. Ko bo spet boljševiška vlada, ne bo več privatnih dohtarjev lmao.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Arzen28 ::

donvito je izjavil:

FiReFTW je izjavil:

Jaz ne razumem zakaj eni ljudje v čakalnicah pri zdravniku nimajo nobene kulture.
Kašljajo vsepovprek, sploh ne uporabljajo roke ali rokava da si zaščitijo, silijo se v druge ljudi da se skoraj hočejo stisnit v tebe, mahajo z glavo vse naokol in kašljajo vsepovprek.
Nikoli nisem tega razumel, ali so primitivni ali jim kaj manjka v glavi kakšnih koleščkov da ne kapirajo da se tako širijo bolezni?

Saj zato pa so prišli,ker kašljajo, zdravi pri zdravniku nimajo kaj delat. ;) Je pa res, da eni se niti ne obrnejo proč, ko jih napade kašelj, sam se pri takih preventivno obrnem ali celo dam roko na usta.
Je pa tudi res, da je v čakalnicah večinoma zelo suh zrak, vse zaprto, zato te posledično pri velikem številu ljudi že avtomatsko sili na kašelj.
Če pa odpreš okno pa kakšne stare mamce takoj začnejo jamrat, da jih zebe, moški smo bolj prilagodljivi.
Sam, če je polna čakalnica raje počakam na hodniku oz. stojim pri vratih.

Jaz isto raje počakam pri vratih kot da sem tam. Ampak ja, meni gre tudi na živce, ko pride nekdo, ker je prehlajen ali ker ima gripo. Kupi si lekadol + c, pa preleži dva dni. Ne pa za vsak drek prihajat k dohtarju. Naša sestra ima tako narejeno, da če ji to rečeš preko telefona, ponavadi reče, pridite do mene, da mi date kartico da vas pošljem v laboratorij, tak da je takšna oseba največ 2-3 min tam samo toliko da jo pofočka v računalnik, potem pa reče jemljite lekadol + c, če vam se kaj poslabša, pridite nazaj. Če bodo izvidi pokazali kaj hujšega, vas pokličemo. Konec meseca pridite po bolniški list, samo javite po telefonu, kdaj greste nazaj delat. Se mi zdi tak način še najbolj fer do zdravih, ker eni smo doživeli prometno nesrečo pa smo zdravi, le fizično omejeni. Pa ne bi želeli še zboleti. Sem se pa razveselil tega, da ne rabim vsak mesec hoditi po bolniški list. To je takšna bedarija, da glava boli, vsaj tiste prve mesece po nesreči, ko si bodisi v bolnišnici, bodisi doma, ker itak komaj prideš do wcja pa nazaj do postelje, kaj šele do zdravnika. Dobro, jaz imam partnerico, kaj pa tisti, ki so sami?

Najhujše je, ko ti ljudje kašljajo pa kihajo v roko, pol pa s taisto roko oddajo zdravstveno izkaznico, ki jo vzame sestra v roke in jo pomeša med ostale. Ko ti ljudje primejo za kljuke, brskajo po naših jaknah, ko iščejo svojo. V glavnem, ja, ni fajn gledat pa videt to. A sam že poskrbim, da ne pride do takih situacij.

qwertyy je izjavil:

fikus_ je izjavil:

" . . . , če država noče imeti več zdravnikov, . . . "

Družinskih zdravnikov primanjkuje in tudi razpisane specializacije se ne zapolnijo. Tako da, pojdite za družinskega zdravnika, služba zagotovljena.


Zakaj bi se specializiral za družinsko, da naslednjih 30 let dobivaš fiksno določeno plačo od države, ki napram drugim specialzacijam in sranjem, s katerim se moraš obadati sploh ni velika?

Pač raje postaneš dermatolog in celo življenje predpisuješ kremice v svoji samoplačniški ambulanti, po 80e za 15 minutni pregled.

Zaenkrat še tu ni tak problem, je bolj problem zobozdravstvena stroka. Tam masivno odhajajo v zasebni sektor. V zadnjih 8 letih sem moral menjati že 5 zobozdravnikov. Pa še to nobenega obvestila ne dobiš, prideš do ambulante, ko si naročen, gor pa list, da ne dela več tam. Greš vprašat 1. kam je šla zobozdravnica, da se greš vpisat, pa rečejo odprla je zasebno in nima koncesije, ter 2. zakaj nisem obveščen o tem, ja to je pa dobra volja sestre, če bi obveščala. Toliko o odnosu.

Tako, da (spet!!!!) iščem novega zobozdravnika, najraje v okolici LJ (Domžale, Mengeš, Kamnik).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Arzen28 ()

zmaugy ::

Machete je izjavil:

Pri nas nihče nikomur ne serje po glavi. Letijo prijave na zdravniško zbornico, precej jih je za las ušlo smrti zaradi popolne bebavosti diagnoz in napotitev, kdo vse ni, niti ne bomo vedeli, a nedotakljivi ne trznejo niti za milimeter, od zgoraj dol seveda.
Ne preveč jedikovat nad vprašanji med vrati, ker kar plačniki požremo je tovrstno skakanje neomebme vredno.


Točno to. Moje izkušnje so zelo pisane, dogovorjen čas je točno tisto, kar je Adams opisal kot sekskluzon, se pravi čas, ob katerem zagotovo nihče ne bo deležen storitve - naročeni pridejo prej, sestra jih potem pokliče malo, zmerno ali veliko kasneje od naročene ure. To, da zdravniki začnejo delati vsaj pol ure kasneje, kot piše na urniku (še rajši pa uro ali uro in pol kasneje), je tudi moja pogosta izkušnja.
To, da za to ni nobenih posledic za zdravnika, je ravno tako moja izkušnja. Napačne diagnoze, napačna zdravljenja ipd., pri katerih se lahko obrneš na Tramvaj Komando, sem tudi že srečal in kaj od tega izkusil.


Glede na zapis OP pa menim, da je nekulturno obnašanje zdravstva, ki leta 2020 ni sposobno s pomočjo tehnologije urediti prihajanja naročenih pacientov tako, da se ti ne bi brez potrebe srečevali v čakalnicah in tam ždeli včasih tudi cele ure.

Jure14 je izjavil:

Plačniki?

Ne nakazuješ na ženin TRR, niti od ZDja, niti ministrstva.

Poguglaj malo, čigav je tisti TRR.


Tole je trenutek, da izvem nekaj novega - kdo plačuje zdravnike? In kje tisti nekdo dobi sredstva za to?

fikus_ je izjavil:

" . . . , če država noče imeti več zdravnikov, . . . "

Družinskih zdravnikov primanjkuje in tudi razpisane specializacije se ne zapolnijo. Tako da, pojdite za družinskega zdravnika, služba zagotovljena.


A ni problem v kapaciteti fakultet?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Jure14 ::

zmaugy je izjavil:


Tole je trenutek, da izvem nekaj novega - kdo plačuje zdravnike? In kje tisti nekdo dobi sredstva za to?

A ni problem v kapaciteti fakultet?

Ad1. Zakaj potem sploh rabimo recimo napotnice? Zakaj ljudje ne grejo kar v UKC, saj jih itak plačujejo?

Ad2. Tudi kapaciteta je problem, pri družinskih je pa še to, da je specializacija popolnima nezanimiva.
Lani od 70 razpisanih mest zasedenih 15.

Lanska anketa med študenti 4., 5. in 6. letnika medicinske fakultete:
2% jih zanima družinska medicina.
20% jih namerava takoj po 6. letniku v tujino.
2/5 jih je odgovorilo, da če bi se ponovno morali odločiti, nebi šli na MF.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jure14 ()

FiReFTW ::

donvito je izjavil:

FiReFTW je izjavil:

Jaz ne razumem zakaj eni ljudje v čakalnicah pri zdravniku nimajo nobene kulture.
Kašljajo vsepovprek, sploh ne uporabljajo roke ali rokava da si zaščitijo, silijo se v druge ljudi da se skoraj hočejo stisnit v tebe, mahajo z glavo vse naokol in kašljajo vsepovprek.
Nikoli nisem tega razumel, ali so primitivni ali jim kaj manjka v glavi kakšnih koleščkov da ne kapirajo da se tako širijo bolezni?

Saj zato pa so prišli,ker kašljajo, zdravi pri zdravniku nimajo kaj delat. ;) Je pa res, da eni se niti ne obrnejo proč, ko jih napade kašelj, sam se pri takih preventivno obrnem ali celo dam roko na usta.
Je pa tudi res, da je v čakalnicah večinoma zelo suh zrak, vse zaprto, zato te posledično pri velikem številu ljudi že avtomatsko sili na kašelj.
Če pa odpreš okno pa kakšne stare mamce takoj začnejo jamrat, da jih zebe, moški smo bolj prilagodljivi.
Sam, če je polna čakalnica raje počakam na hodniku oz. stojim pri vratih.


Ja ampak jaz ne govorim o tem da kašljaš, normalno da kašljaš če si bolan pa je to normalno, ampak vsaj roko si daj pred usta ane? Eni pa prav se obračajo v ljudi pa kašljajo vsepovprek ko d*bili.

zmaugy ::

Jure14 je izjavil:

zmaugy je izjavil:


Tole je trenutek, da izvem nekaj novega - kdo plačuje zdravnike? In kje tisti nekdo dobi sredstva za to?

A ni problem v kapaciteti fakultet?

Ad1. Zakaj potem sploh rabimo recimo napotnice? Zakaj ljudje ne grejo kar v UKC, saj jih itak plačujejo?

Ad2. Tudi kapaciteta je problem, pri družinskih je pa še to, da je specializacija popolnima nezanimiva.
Lani od 70 razpisanih mest zasedenih 15.

Lanska anketa med študenti 4., 5. in 6. letnika medicinske fakultete:
2% jih zanima družinska medicina.
20% jih namerava takoj po 6. letniku v tujino.
2/5 jih je odgovorilo, da če bi se ponovno morali odločiti, nebi šli na MF.


Ad1. Kdo torej plačuje zdravnike in kje tisti nekdo dobi denar za to?
Ad2. Če bi povečali kapacitete fakultet, bi se torej nakapljalo tudi več interesentov za družinsko medicino. Pa občine, kjer želijo dobiti zdravnike, se bojo morale bolj potruditi s privlačnostjo samih lokacij za prebivanje, šolanje otrok etc. in bo interesa več.

Glede odhoda v tujino bi sam bil za to, da se, če se ta pojav preveč razširi, kot pogoj za brezplačni študij medicine in podobnih poklicev (na stroške davkoplačevalcev) postavi ustrezno število let, ki jih po študiju takšen človek mora oddelati v javnem sistemu v poklicu, za katerega se je šolal. Lahko pa bi obstajala tudi opcija, da se študij plača in potem odide kamorkoli.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

K0l1br1 ::

zmaugy je izjavil:

Glede odhoda v tujino bi sam bil za to, da se, če se ta pojav preveč razširi, kot pogoj za brezplačni študij medicine in podobnih poklicev (na stroške davkoplačevalcev) postavi ustrezno število let, ki jih po študiju takšen človek mora oddelati v javnem sistemu v poklicu, za katerega se je šolal. Lahko pa bi obstajala tudi opcija, da se študij plača in potem odide kamorkoli.
Zakaj samo medicina. Dajmo potem vse. Freedom for all!

Namesto tega bi jaz predlagal, da se naredi zdravstveni sistem tak, da bodo ti ljudje ostali brez prisile.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

mitjau ::

Hmm...

Se mi zdi, da je to še najbolj povezano s vzgojo in kulturo...

Ker je socializem slab, moramo gledati le nase in smo postali egoističen narod tipa "boli me k*** za tebe", če sem jaz bolan boš pa še ti, zakaj pa bi si moral jaz kašljat v rokav, obleči si masko...
To vedenje vidimo ne le v čakalnici, tudi v vrsti trgovini, lekarni, na parkingu oz. parkiranjem pred vrati,.... pravzaprav povsod.
In moderne socialne networking aplikacije to narcisoidnost in egoizem le še spodbujajo.....

Master_Yoda ::

Da ne govorimo o vozickih/kosarah v trgovini, kjer se ti gabi primit obicajno, ko mogoce enkrat na leto to razkuzujejo, pa se to vprasanje ce.
Dovie'andi se tovya sagain.

K0l1br1 ::

mitjau je izjavil:

narcisoidnost in egoizem le še spodbujajo.....
+ zarotniki antivaxarji, anti5G, fletrterji

Jure14 ::

zmaugy je izjavil:

Ad1. Kdo torej plačuje zdravnike in kje tisti nekdo dobi denar za to?


zmaugy je izjavil:

Ad2. Če bi povečali kapacitete fakultet, bi se torej nakapljalo tudi več interesentov za družinsko medicino. Pa občine, kjer želijo dobiti zdravnike, se bojo morale bolj potruditi s privlačnostjo samih lokacij za prebivanje, šolanje otrok etc. in bo interesa več.

Se strinjam.
Poleg tega pa bodo direktorji ZDjev malo bolj proaktivno delovati.
Glej recimo ZD Postojna (se mi zdi). Zaposlijo zdravnika, čeprav nimajo koncesije zanj, striktno zaaračunavanje plačljivih storitev, triaža, direktorica stoji za zaposlenimi, ne leze v rit županu.

zmaugy je izjavil:

Glede odhoda v tujino bi sam bil za to, da se, če se ta pojav preveč razširi, kot pogoj za brezplačni študij medicine in podobnih poklicev (na stroške davkoplačevalcev) postavi ustrezno število let, ki jih po študiju takšen človek mora oddelati v javnem sistemu v poklicu, za katerega se je šolal. Lahko pa bi obstajala tudi opcija, da se študij plača in potem odide kamorkoli.

Spet pol zraven, pol pa mimo.
Za študente medicine veljajo popolnoma enaka pravila, kot za vse ostale študije.
Za specializante pa tudi že vsaj 15 let velja, da je v pogodbi o specializaciji tudi člen, da morajo vsaj 5 let oddelati pri financerju specializacije.

vostok_1 ::

Skratka plebsi se kregate nad drugimi plebsi.

Klasika...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Jure14 ::

Jure14 je izjavil:

Ad1. Kdo torej plačuje zdravnike in kje tisti nekdo dobi denar za to?

Kaj hočeš s tem povedat? Da si zato lahko privoščiš "malo" nevljudnosti in rineš nogo in kartico skozi vrata? Samo minutko ali pa 10?
In še 20 drugih na dan?

zmaugy je izjavil:

Ad2. Če bi povečali kapacitete fakultet, bi se torej nakapljalo tudi več interesentov za družinsko medicino. Pa občine, kjer želijo dobiti zdravnike, se bojo morale bolj potruditi s privlačnostjo samih lokacij za prebivanje, šolanje otrok etc. in bo interesa več.

Se strinjam.
Poleg tega pa bodo direktorji ZDjev malo bolj proaktivno delovati.
Glej recimo ZD Postojna (se mi zdi). Zaposlijo zdravnika, čeprav nimajo koncesije zanj, striktno zaaračunavanje plačljivih storitev, triaža, direktorica stoji za zaposlenimi, ne leze v rit županu.

zmaugy je izjavil:

Glede odhoda v tujino bi sam bil za to, da se, če se ta pojav preveč razširi, kot pogoj za brezplačni študij medicine in podobnih poklicev (na stroške davkoplačevalcev) postavi ustrezno število let, ki jih po študiju takšen človek mora oddelati v javnem sistemu v poklicu, za katerega se je šolal. Lahko pa bi obstajala tudi opcija, da se študij plača in potem odide kamorkoli.

Spet pol zraven, pol pa mimo.
Za študente medicine veljajo popolnoma enaka pravila, kot za vse ostale študije.
Za specializante pa tudi že vsaj 15 let velja, da je v pogodbi o specializaciji tudi člen, da morajo vsaj 5 let oddelati pri financerju specializacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jure14 ()

49106 ::

Jure14 je izjavil:

Jure14 je izjavil:

Ad1. Kdo torej plačuje zdravnike in kje tisti nekdo dobi denar za to?

Kaj hočeš s tem povedat?


Kaj ti hočeš sploh povedat? Višje si se strinjal, zdaj pa citiraš kar sebe.


Jure14 je izjavil:

Da si zato lahko privoščiš "malo" nevljudnosti in rineš nogo in kartico skozi vrata? Samo minutko ali pa 10?
In še 20 drugih na dan?


Pa boh ne daj, da kdo potrka. To je šele kriminal.


vostok_1 je izjavil:

Skratka plebsi se kregate nad drugimi plebsi.

Klasika...


Dohtar ni plebs.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Bye ::

FiReFTW je izjavil:

Jaz ne razumem zakaj eni ljudje v čakalnicah pri zdravniku nimajo nobene kulture.
Kašljajo vsepovprek, sploh ne uporabljajo roke ali rokava da si zaščitijo, silijo se v druge ljudi da se skoraj hočejo stisnit v tebe, mahajo z glavo vse naokol in kašljajo vsepovprek.
Nikoli nisem tega razumel, ali so primitivni ali jim kaj manjka v glavi kakšnih koleščkov da ne kapirajo da se tako širijo bolezni?

To je zaradi manka domače vzgoje in/ali primitivnosti po defaultu. Ne moreš spreminjati kmetov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Jure14 ::

49106 je izjavil:

Višje si se strinjal, zdaj pa citiraš kar sebe.

Težave s citiranjem in popravljanjem prispevka. Pa še na telefonu.

49106 je izjavil:

Pa boh ne daj, da kdo potrka. To je šele kriminal.

A tebi je pa fajn, da te vsakih nekaj minut nekdo zmoti pri delu?

49106 ::

Definitvno mi ni fajn, če me kdo zmoti pri nedelu. (Tudi, če me ne nihče ne čaka.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

IL_DIAVOLO ::

Ovčke spet meketajo po forumih in socialnih omrezjih, v obraz pa ne znajo povedat.

49106 ::

Niti kolektiv ne more doseči sprememb, potem se pa najde čoban, ki predlaga, da se zadeve lotiš kar sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Scaramouche ::

Pti nas se ljudje ne upajo javno kritizirat, so raje tiho, ker se bojijo da se bodo vsi na njih spravili...

IL_DIAVOLO ::

Za hlapca rojeni, za hlapca vzgojeni.

poweroff ::

St235 je izjavil:

V bistvu govori ravno o tej debilni logiki, saj rabim samo 1x za tri minute. Ker v bistvu ni enkrat, ampak je hitro 2-3x na leto, pa seveda ni tri minute ampak jih je 10. In potem ima zdravnik kakih 4000 opredeljenih pacientov in naročeni, ki namesto da bi prišli na vrsto ob uri in uredili med malico, morajo jemat dopust, ker nikoli ne vejo koliko padalcev bo rabilo samo dve minutki.

To seveda je problem, ampak tega se na strani ljudi ne bo dalo rešiti.

Jaz vidim problem nekje drugje... prideš na Polikliniko, naročen si ob 11:25, seveda čakaš... in čakaš... in potem ti rečejo, da so imeli nekaj nujnih in nekaj nepredvidenih primerov. Pa verjetno je prišlo par modelov, ki so se "za pol minute" vrinili skozi vrata.
Kar je res.

Ampak zdravstvena ustanova bi lahko vodila kakšno osnovno statistiko in videla, da je takih nepredvidenih dogodkov vsak dan vsaj X, in temu prilagodila naročanje. Če bi se pa še malo bolj potrudili, bi pa lahko razvili model, ki bi še bolj natančno napovedal kaj lahko pričakujejo na določen dan.
sudo poweroff

MrStein ::

Jure14 je izjavil:

@machete

A spet malo na pamet?
Na primarnem nivoju se zelo držijo urnika, ker jim direktor ZDja in ZZZS rada serjeta pi glavi.

Sem že čakal tudi uro, čeprav sem bil naročen.

Teorija in praksa?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

IL_DIAVOLO ::

Je en trik :)

Večina jih hodi točno ob uri. Preprosto prideš pol ure prej in si fertik še preden si bil na vrsti.

Cheers 8-)

MrStein ::

zmaugy je izjavil:


Glede odhoda v tujino bi sam bil za to, da se, če se ta pojav preveč razširi, kot pogoj za brezplačni študij medicine in podobnih poklicev (na stroške davkoplačevalcev) postavi ustrezno število let, ki jih po študiju takšen človek mora oddelati v javnem sistemu v poklicu, za katerega se je šolal. Lahko pa bi obstajala tudi opcija, da se študij plača in potem odide kamorkoli.

Pa za vsak slučaj še uniformirance z brzostrelkami na mejo, da ne bi slučajno kateri pobegnil, a ne, tovariš? Če je prej delovalo, bo pa tudi zdaj.

Sicer pa eni trdijo, da bega možgan ni, tako da...

49106 je izjavil:

Pa boh ne daj, da kdo potrka. To je šele kriminal.

Sem ravno včeraj potrkal. Stal pred vrati, čakal. Potem pogledal, če kje piše "ne trkaj" in potrkal.
Spregledal pa sem, ker je listek z napisom "ne trkaj" izgledal kot reklama, ki jih že podzavestno filtriram (slika neke mlada gospodične, z nekaj stolpci ne preveč drobnega besedila)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je normalno da na redni pregled pri zdravniku specialistu čakaš 3,5 ure?

Oddelek: Loža
375174 (4146) šernk
»

Zobozdravnik - vprašalnik

Oddelek: Loža
348590 (5587) Twix
»

Bolečine za lopaticami, kaj storiti

Oddelek: Loža
4611103 (9930) detroit

Več podobnih tem