» »

Tenet [Nov film Cristopher Nolan - 2020]

Tenet [Nov film Cristopher Nolan - 2020]

1
2
3

2dark ::

Sheteentz je izjavil:

Še en pretenciozen fimski izdelek, ki ponuja zgolj spektakel, v zadnji tretjini pa še kakšno time travel bedastočo, podobno kot Interstellar. Njegove filme je fajn gledat, o njih razmišljat pa malo manj fajn.


Za mene je Nolanov najboljši film Prestige in nato Inception. Ostalo mi ni pretirano všeč.

Prestige je mojstrovina.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Nikonja ::

Sheteentz - na podlagi 2eh trejelrev od 2 minuti si pogruntal cel film in se odločil da je sranje, škoda da nisi kritik !

Vsi vemo da je Nolan obseden z scifi tematiko in lahko rečete kaj hočete ampak mu dobr gre, in to je vidno po ocenah vseh kritikov, zasluškov vseh filmov... itak da vsak njegov film ne bo všeč vsem ampak napisat da je on povprečen in neoriginalen režiser je idiotsko.

Napisat da je večina Marvel/DC filmov sranje je res... ampak tudi oni služijo dnar, tko da očitno veliki večini nekaj že pomenijo...

IL_DIAVOLO ::

2dark je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

Še en pretenciozen fimski izdelek, ki ponuja zgolj spektakel, v zadnji tretjini pa še kakšno time travel bedastočo, podobno kot Interstellar. Njegove filme je fajn gledat, o njih razmišljat pa malo manj fajn.


Za mene je Nolanov najboljši film Prestige in nato Inception. Ostalo mi ni pretirano všeč.

Prestige je mojstrovina.


Celotna batman trilogija je mojstrovina.

Vazelin ::

Prestige je tudi meni najljubši Nolanov movie. Awesome movie od začetka do konca. Imo ga ne bo več presegel. Tudi Tarantino je Pulp Fiction posnel bolj v začetku kariere :D
Potem imaš še Memento, Inception, Batman Begins, Dark Knight (prva scena je en boljših introjev v filmih).
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

2dark ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

2dark je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

Še en pretenciozen fimski izdelek, ki ponuja zgolj spektakel, v zadnji tretjini pa še kakšno time travel bedastočo, podobno kot Interstellar. Njegove filme je fajn gledat, o njih razmišljat pa malo manj fajn.


Za mene je Nolanov najboljši film Prestige in nato Inception. Ostalo mi ni pretirano všeč.

Prestige je mojstrovina.


Celotna batman trilogija je mojstrovina.


To je tvoje osebno mnenje. Za mene je jajc. Batman more bit v gotskem mestu. Popolnoma zgrešeno. Pa tist čudn glas. Smešno je izpadlo.

Moje osebno mnenje.

Vazelin je izjavil:

Prestige je tudi meni najljubši Nolanov movie. Awesome movie od začetka do konca. Imo ga ne bo več presegel. Tudi Tarantino je Pulp Fiction posnel bolj v začetku kariere :D


Ma pri Tarantinu se mi zdijo njegovi filmi kot so Reservoir Dogs, neslavne barabe, osumljenih 8 povsem na nivoju Šunda.. Pozabil sem še 4-i sobe :)...

Men je Tarantino precej višje kot NOlan.. Od tarantina mi edino zadnji film ni gledljiv, ker nima dejansko zanimive zgodbe... pa pogojno mi je ok Death Proof.. tisto je tud v drugi polovici bolj tko, tko.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Horas ::

ne morš primerjat tarantina pa nolana no. dva čisto različna režiserja vsak v svojem svetu! od obeh mi je bil prav vsak film odličen!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

oo7 ::

TENET - Upcoming TV Spot | Esquire

vostok_1 ::

Brezveze.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Kurzweil ::

Tole čudo pride ven že čez en mesec... kako je sploh s kinematografi v Sloveniji? Je dejansko kakšen od večjih v obratovanju? maske? 1,5m?

Vazelin ::

Kurzweil je izjavil:

Tole čudo pride ven že čez en mesec... kako je sploh s kinematografi v Sloveniji? Je dejansko kakšen od večjih v obratovanju? maske? 1,5m?

Kolosej laufa.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

oo7 ::

Trenutno 88% na Eotten tomatoes - https://www.rottentomatoes.com/m/tenet

oo7 ::

TENET - Final Trailer

2dark ::

Eno je.. pri nolanu ne moreš biti ravnodušen. Iz trailerja ne izveš ničesar in to je ravno poanta napovednikov, da ti vzbudijo zanimanje, da greš film gledat in ne, da v trailerju vidiš film.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

oo7 ::

2dark je izjavil:

Eno je.. pri nolanu ne moreš biti ravnodušen. Iz trailerja ne izveš ničesar in to je ravno poanta napovednikov, da ti vzbudijo zanimanje, da greš film gledat in ne, da v trailerju vidiš film.


V nekaterih državah film izide že čez nekaj dni tako, da pazi na spoilerje.

Kurzweil ::

čez dober teden... 2. septembra je že predpremiera... pa da vidimo še to, kako je v kinu z masko... eno pozitivno stvar že vidim, no upam... folk ne bo glodal kokic, mi dejansko ne bo treba poslušat tega... balzam za ušesa, če bo tako! :D

Sem pa že rezerviral, ker bo kino dvorana verjetno po upoštevanju vseh ukrepov, verjetno polna takoj... ker gre zdej verjetno v celotno dvorano ravno 40 folka...

Od filma ne pričakujem preveč, mogoče pa preseneti... 8-)

2dark ::

Kurzweil je izjavil:

. pa da vidimo še to, kako je v kinu z masko... eno pozitivno stvar že vidim, no upam... folk ne bo glodal kokic, mi dejansko ne bo treba poslušat tega... balzam za ušesa, če bo tako! :D



Uuuu... no, vsaj nekaj bo dobro zarad te korone. :))
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

oo7 ::

TENET- Behind the Scenes Exclusive

bambam20 ::

Toliko hypea.. Zakaj NOlan, zakaj.

Sheteentz ::

Ana Jurc ni pretirano navdušena.

https://www.rtvslo.si/kultura/recenzije...

e-marko ::

Kdo je Ana Jurc?
Jeremy Jahns pravi, da je ok tudi brez pijače. ;)
Chris Stuckmann pa mu je prilepil B+.

Lp
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

bambam20 ::

e-marko je izjavil:

Kdo je Ana Jurc?
Jeremy Jahns pravi, da je ok tudi brez pijače. ;)
Chris Stuckmann pa mu je prilepil B+.

Lp


Jaz bi prilepil NOlanu eno težko klofuto, ker mi je brezsramno ukradel 7.30€.

Nikonja ::

Zakaj ?
Kaj je narobe z filmom, je pa definitvno za večkrat pogledat, kar nekaj komentarjev na imdb je glih da ga rabiš vsak 2krat pogledat da povežeš vse.
Glej enostaven ni, to je ziher, ampak če želim nekaj enostavnega potem grem na netflix in izklopim možgane...

Jaz ga bom ziher še enkarat pogledal potem mu dam oceno....

bedarija ::

"There is a wonderful exchange in Christopher Nolan's latest film, Tenet, between Robert Pattinson and John David Washington. "Hngmmhmmh," says Pattinson. "Mmghh nmmhhmmmm nghhh," replies Washington. Marvellous.
This is how much of Tenet sounded to viewers in cinemas. The film's dialogue has been criticised by reviewers and audience members for often being impossible to make out."
je to res tako?

Kurzweil ::

Ja... sound engineering in mastering je za en tak AAA naslov katastrofa! Da sem bolj natančen... soundtrack je že tako glasen, do konca pa gredo čez s tistimi tipičnimi "suspenz" zvoki in efekti, ki ga šponajo do kraja... tisti, ki jih zadnja leta čujemo v vseh filmih... ko pa to počneš pri scenah, ki sploh niso dramatične, tight in napete,.. potem stvar izpade še bolj ceneno. Kolega pravi, da ne kaj je huje, ceneni dialogi, ali to da gre zvok čez te dialoge in zvok nasploh. Ga bom še enkrat pogledal... scenarij je tut 2D... vizualno pa je stvar res zanimiva. Glede na debilno Hollywoodsko produkcijo našega časa, gre še vedno za nadpovprečen film...

avani ::

Po mojem je Nolan toliko užival v gledanju posnetkov na rewind (tisti galebi), da je potem posnel film okoli tega :)

Drugače pa Pattinson je bil super. Se veselim Batmana

Ericssony ::

Besede Sator Arepo Tenet Opera Rotas sestavljajo magični kvadrat Sator Square @ Wikipedia

Sheteentz ::

e-marko je izjavil:

Kdo je Ana Jurc?
Lp

Ana Jurc? Zgolj recenzentka naše nacionalne televizije.

mr_chai ::

Tale film je top, še nikoli nisem tako užival ob gledanju. Tole morš vidt

BaTeMaN ::

Dober film. Povzročil večurne debate. Še na Youtube sem pogledal vsaj 3 EXPLANEJŠNE. :)
Mali Denzel in novi Batman oba odlična. Film mi še vedno ni čist jasen, verjetno mi nikoli ne bo.. :)
Vseeno, Inception še vedno najboljši zame poleg DK.
less then zero

bambam20 ::

BaTeMaN je izjavil:


Film mi še vedno ni čist jasen, verjetno mi nikoli ne bo.. :)


Trailer
"Tajni agent se odpravi na nevarno, časovno upogibno misijo, da prepreči začetek tretje svetovne vojne."

FIlm
"Tajni agent se odpravi na nevarno, časovno upognjeno misijo, da reši žensko v nasilnem razmerju."

BaTeMaN ::

bambam20 je izjavil:

BaTeMaN je izjavil:


Film mi še vedno ni čist jasen, verjetno mi nikoli ne bo.. :)


Trailer
"Tajni agent se odpravi na nevarno, časovno upogibno misijo, da prepreči začetek tretje svetovne vojne."

FIlm
"Tajni agent se odpravi na nevarno, časovno upognjeno misijo, da reši žensko v nasilnem razmerju."


:) se ne odpravi sin od ženske rešit mamo ? :)

Ampak mi je všeč to poenostavljanje.
less then zero

bambam20 ::

BaTeMaN je izjavil:



:) se ne odpravi sin od ženske rešit mamo ? :)

Ampak mi je všeč to poenostavljanje.


Pattison je torej sin?

BaTeMaN ::

bambam20 je izjavil:



Pattison je torej sin?


Samo ena od mnogih teorij. :)
less then zero

svecka ::

Pogledal v kinu. Film je zelo mentalno naporen, ker možgani 200% delajo ob inverznih dogodkih. Zadnja bitka je epska. Film je diamant med filmi in si zasluži vsaj oskarja. Moja ocena 8/10 predvsem ker določene scene razkrijejo preveč kaj se bo zgodilo v filmu naprej (predvidljivost) in težavnost ogleda filma. Ampak vrhunski film, unikat.

bambam20 ::

BaTeMaN je izjavil:

bambam20 je izjavil:



Pattison je torej sin?


Samo ena od mnogih teorij. :)



Vidiš. Na to pa nisem pomislil.

borisk ::

se pravi biser v poplavi superhero filmov??

Sheteentz ::

borisk je izjavil:

se pravi biser v poplavi superhero filmov??

Odlična referenca torej, na znotraj sem se nekoliko zasmejal.

BaTeMaN ::

borisk je izjavil:

se pravi biser v poplavi superhero filmov??

ni za vsakega

ampak

zagotovo
less then zero

oo7 ::

Film Tenet že raste na domačem travniku ;)

bambam20 ::

oo7 je izjavil:

Film Tenet že raste na domačem travniku ;)



Yup, yup.

Ganon ::

oo7 je izjavil:

Film Tenet že raste na domačem travniku ;)


Se vam res tako mudi, da se zadovoljite z zmazki? Blu-ray je za vogalom.

bambam20 ::

Ganon je izjavil:

oo7 je izjavil:

Film Tenet že raste na domačem travniku ;)


Se vam res tako mudi, da se zadovoljite z zmazki? Blu-ray je za vogalom.



Tole je za tebe zmazek?

AmokRun ::

Ja, shitbox. :D

Ganon ::

bambam20 je izjavil:

Ganon je izjavil:

oo7 je izjavil:

Film Tenet že raste na domačem travniku ;)


Se vam res tako mudi, da se zadovoljite z zmazki? Blu-ray je za vogalom.



Tole je za tebe zmazek?



720p 3000 Kbps HDRip XviD v letu 2020? Je to res stvar debate? :))

oo7 ::

Včeraj sem pogledal film. Zelo zakompliciran film katerega bi moral pogledati še enkrat ampak ne vem če ga bom kmalu. Pa tudi naredil sem napako, ker sem gledal brez podnapisov.

dild0idis ::

Včeraj tudi sam pogledal film.

IMHO nič posebnega, cool effekt vsake toliko časa, to je pa tudi vse, da bi pa rabil nek visok IQ za razumeti ta film, kakor nekateri pravijo, pa sploh ni res.


Vsaj po moje sta edina res dobra Nolanova filma samo Memento in The Prestige.

Inception ima dobro idejo, kul izvedba, samo IMHO ne dosega samega čara The Prestige ali Mementa.

Ostali so relativno povprčeni, sploh Batmani so občutno precenjeni, Interstellar je neumen z milijon luknjami, Dunkirk sem pozabil, sekundo po tem, ko sem ga pogledal.

ps: Pa glede na podobno tematiko je Predestination (2014) 100x boljši!
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Zgodovina sprememb…

Horas ::

dio1ds a interstellar pa ni vredsen omembe?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

dild0idis ::

Horas je izjavil:

dio1ds a interstellar pa ni vredsen omembe?


Sem ga omenil in mi je neumen z milijon luknjami.

Pa to je bistveni problem pri Nolanovih filmih, vsi so audio-vizualni zelo dobri, samo več začneš razmišljati o samem filmu, več napak najdeš in več bedarij vidiš in bolj ugotavljaš, da te je Nolan dobesedno nategnil z neko "faux" znanostjo, ki pa ponavadi že na prvi stopnji pade.

Interstellar ima pa verjetno od vseh njegovih filmov še največ napak!

Recimo samo eno zadevo premisli, kdo je naredil wormhole? Ljudje iz prihodnosti. Kako, če so ti ljudje izumrli zaradi uničene Zemlje. Torej niso mogli narediti wormhole, torej Cooper ne bi mogel rešiti sveta z njihovo pomočjo, da sploh ne govorim o totalno neumnem konceptu, da je ljubezen neka univerzalna konstanta....
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Horas ::

to je tisto, vi preveč razmišljate in potem vlečete vse možnosti kaj in če in kako brezveze.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

LeXani ::

Pogledal, spodoben film ravno nek epski film za oskarja ni. Odigrano dobro, dobra ideja, zvok zanič, največ negativnih mnenj gre zaradi "complex story", kar ljudi čist razumem. Sem pa dobil občutek kot da gledam James Bonda..
Čas prve prijave 04.11.2005
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Interstellar (film) (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Sedem umetnosti
705124517 (47259) Horas
»

Dunkirk (2017) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10119803 (13300) Flitko
»

The Dark Knight (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
11117067 (12201) Nikec3

Več podobnih tem