» »

Meizu predstavil telefon brez gumbov, rež in priključkov

Meizu predstavil telefon brez gumbov, rež in priključkov

Slo-Tech - V zadnjem času telefoni sramežljivo odmetavajo nekatere svoje klasične priključke, denimo tistega za priklop slušalk ali z brezžičnim polnjenjem tistega za polnilnik. Meizu pa je šel še korak dlje in je predstavil telefon, ki nima prav nobene luknje - nima rež, gumbov, priključkov itd. Temu primerno se imenuje Meizu Zero.

Meizu Zero nima priključka za slušalke, česar smo že vajeni. Prav tako nima klasičnega zvočnika, temveč uporablja tehnologijo, kjer kot zvočnik deluje celoten zaslon (in-screen sound). Polnimo ga brezžično. Namesto gumbov za vklop, nastavljanje jakosti in podobno ima posebne na pritisk občutljive senzorje, ki se obnašajo kot gumbi, a nimajo nobenih premičnih delov. USB3.0 obstaja, a je v obliki brezžične povezave. Telefon tudi nima ležišča za microSD niti za kartico SIM - uporabiti moramo eSIM. Gre za monolitno 7,8 milimetra debelo keramično ohišje, kjer enotnost linij in površin zmotita samo dve kameri (20 in 12 milijonov točk) ter dve luknjici, ena za mikrofon in druga za strojni reset. Pozitivna stvar je, da je telefon certificiran kot IP68, torej odporen na vlago in prah. V notranjosti najdemo procesor Snapdragon 845.

Telefon bo sprva na voljo na Kitajskem, kasneje pa ga lahko pričakujemo tudi drugod. Zaslon meri 5,99 palca in zmore prikazati ločljivost 2160 x 1080. Podrobnosti in cena še niso znane.

32 komentarjev

dexterboy ::

Me prav zanima, koliko uporabnike DEJANSKO moti to, da ima telefon činč za slušalke, gumbe za jakost in power, pa še kaj... ne vejo več, kako bi nam ponovno prodali, to kar že imamo in ne rabimo več.
Se prav vidi, da proizvajalci ne grejo po poti uporabnosti, ampak izdelki sledijo zgolj kapitalu.
Dočim bi brezžično polnenje res bilo že del vsakdanjika, saj aparat preprosto položiš na podlago, pa slot za spominsko kartico tudi ni jedrska fizika, nam prodajajo "wind proof" ohišje... naj grem z njim v banjo ali kaj? Ali naj ga imam s seboj na morju, da bom naredil selfi 25 metrov stran od obale???
Bolano!
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

stara mama ::

da proizvajalci ne grejo po poti uporabnosti, ampak izdelki sledijo zgolj kapitalu.

No shit?? Kako si pa to ugotovil?
Ekologija™ in Trajnost™

MrStein ::

dve luknjici, ena za mikrofon in druga za strojni reset.

Za strojni reset? A je to pogosta funkcionalnost?
Kateri "stari" telefoni imajo to?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

LeQuack ::

MrStein je izjavil:

dve luknjici, ena za mikrofon in druga za strojni reset.

Za strojni reset? A je to pogosta funkcionalnost?
Kateri "stari" telefoni imajo to?


Očitno že vejo kaj prodajajo, da so to vgradili.
Quack !

zavajon ::

MrStein je izjavil:

dve luknjici, ena za mikrofon in druga za strojni reset.

Za strojni reset? A je to pogosta funkcionalnost?
Kateri "stari" telefoni imajo to?

Pri starih telefonih si vzel baterijo ven ;)

profii ::

zavajon je izjavil:

MrStein je izjavil:

dve luknjici, ena za mikrofon in druga za strojni reset.

Za strojni reset? A je to pogosta funkcionalnost?
Kateri "stari" telefoni imajo to?

Pri starih telefonih si vzel baterijo ven ;)


Pri novih pa tiščiš power gumb 10s :)

Machete ::

Tukaj se pa zadereš, 'resetiraj pizda ti matrna'.

Sicer pa žalosti me umikanje priključka za slušalke. Pa doktoriranje zaradi vodotesnosti je tudi malo marketnška raca. Go pro in marsikateri gadget ima lepo vodotesna vratca za priklop kablov. Samsuns S8 S9 je z vsemi luknjicami še vedno vodotesen..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

MrStein ::

profii je izjavil:

zavajon je izjavil:

MrStein je izjavil:

dve luknjici, ena za mikrofon in druga za strojni reset.

Za strojni reset? A je to pogosta funkcionalnost?
Kateri "stari" telefoni imajo to?

Pri starih telefonih si vzel baterijo ven ;)


Pri novih pa tiščiš power gumb 10s :)

Saj tale ima tudi power gumb.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ales ::

Ja, pa ne fizičen. Njegov power gumb je na pritisk občutljiv senzor, ki verjetno lahko zmrzne, če pride do programske težave. Zato so dodali ločen fizičen reset gumb.

MrNighthawk ::

dexterboy je izjavil:

Se prav vidi, da proizvajalci ne grejo po poti uporabnosti, ampak izdelki sledijo zgolj kapitalu.


really? :)) nikoli nisem pomislil na to :))

dexterboy je izjavil:

Me prav zanima, koliko uporabnike DEJANSKO moti to, da ima telefon činč za slušalke, gumbe za jakost in power, pa še kaj... ne vejo več, kako bi nam ponovno prodali, to kar že imamo in ne rabimo več.


Jap...zato so eni pametnjakoviči odstranil audio jack ;)

dexterboy je izjavil:

Dočim bi brezžično polnenje res bilo že del vsakdanjika, saj aparat preprosto položiš na podlago


"brezžično" polnjene je največji nateg v zadnjih letih. prodajo velik polnilec v obliki krožnika, ki polni počasneje kot usb kabel.

če bi ti nekdo rekel, da imaš na računalniku wi fi ampak moraš laptopa položit na router/modem, bi ga najbrž nekam brcnil.

MatH ::

Škoda da niso naredili debelejšega telefona v izogib izbočeni kameri

MrNighthawk je izjavil:

"brezžično" polnjene je največji nateg v zadnjih letih. prodajo velik polnilec v obliki krožnika, ki polni počasneje kot usb kabel.

Brezžično polnjenje je zelo praktična zadeva sploh na stojalu v avtu. Počasno polnjenje dobro vpliva na dolgoživost baterije. Razen tega pa imajo skoraj vsi telefoni z brezžičnim polnjenjem še vedno priključek za kabel.
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.

LeQuack ::

MatH je izjavil:

Škoda da niso naredili debelejšega telefona v izogib izbočeni kameri

MrNighthawk je izjavil:

"brezžično" polnjene je največji nateg v zadnjih letih. prodajo velik polnilec v obliki krožnika, ki polni počasneje kot usb kabel.

Brezžično polnjenje je zelo praktična zadeva sploh na stojalu v avtu. Počasno polnjenje dobro vpliva na dolgoživost baterije. Razen tega pa imajo skoraj vsi telefoni z brezžičnim polnjenjem še vedno priključek za kabel.


A ni tko da se pri brezžičnem polnjenju dost bolj segreje telefon/baterijo in je posledično slabše za baterijo.
Quack !

Meizu ::

Hmm... Ne spomnem se, da sem svojim inzenirjem ukazal naj naredijo telefon brez prikljuckov. Moram rect tajnici da takoj zorganizira sestanek.

jype ::

Daj ko boste ravno sestankovali vprašaj še, kako se to reč pravilno odpre, da je ne polomiš, prosim.

Glugy ::

mogoče sem staromoden ampak si ne predstavljam da bi kupoval telefon brez lukne za slušalke.

Mato989 ::

Glugy je izjavil:

mogoče sem staromoden ampak si ne predstavljam da bi kupoval telefon brez lukne za slušalke.


Morda sem še bolj staromoden, ampak slušalk skupaj s telefonom ne uporabljam, muziko poslušam doma na naslonjaču na računalniku... v MIRU, ne pa med delom
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MrStein ::

Fantje, pomirite se.

Poslušaš muziko s telefona s staromodno slušalko? Potem so zate modeli z luknjo.
Ne počneš tega? Potem so zate vsi modeli.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jype ::

Mato989 je izjavil:

Morda sem še bolj staromoden, ampak slušalk skupaj s telefonom ne uporabljam, muziko poslušam doma na naslonjaču na računalniku... v MIRU, ne pa med delom
Slušalko na telefonu se uporablja zato, da lahko tipkaš po slo-techu, medtem ko ti prababica razlaga, da sosed spet barva škarpo.

Meizu ::

Mato989 je izjavil:

Glugy je izjavil:

mogoče sem staromoden ampak si ne predstavljam da bi kupoval telefon brez lukne za slušalke.


Morda sem še bolj staromoden, ampak slušalk skupaj s telefonom ne uporabljam, muziko poslušam doma na naslonjaču na računalniku... v MIRU, ne pa med delom


Mogoce sem pa jaz se bolj staromoden in ne buljim v ekran telefonov, doma berem knjige in casopis. V MIRU, ne pa med voznjo v avtomobilu.

Dr_M ::

Si bo treba nardit zalogo uporabnih telefonov pocas...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Machete ::

Mato989 je izjavil:

Glugy je izjavil:

mogoče sem staromoden ampak si ne predstavljam da bi kupoval telefon brez lukne za slušalke.


Morda sem še bolj staromoden, ampak slušalk skupaj s telefonom ne uporabljam, muziko poslušam doma na naslonjaču na računalniku... v MIRU, ne pa med delom


Še dobro, da jo vsaj doma poslušaš. Kam bi dali vso muziko, ki se posname, če je še v naslonjaču ne bi poslušal?

hint:
Življenje za mnoge ni samo delo/naslonjač.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

MrNighthawk ::

MatH je izjavil:

Škoda da niso naredili debelejšega telefona v izogib izbočeni kameri

MrNighthawk je izjavil:

"brezžično" polnjene je največji nateg v zadnjih letih. prodajo velik polnilec v obliki krožnika, ki polni počasneje kot usb kabel.

Brezžično polnjenje je zelo praktična zadeva sploh na stojalu v avtu. Počasno polnjenje dobro vpliva na dolgoživost baterije. Razen tega pa imajo skoraj vsi telefoni z brezžičnim polnjenjem še vedno priključek za kabel.


GPS + Stream muske in polnjenje preko USBja v avtu mi ne sprazni baterije. ne vem če lahko rečem isto za wireless. pa poleg tega rabiš wireless polnenje na nosilcu npr če laufaš navigacijo zraven.

Zaphod_B75 ::

o brezžični prihodnosti;

Da je brezžično polnjenje na kakršenkoli način hitrejše, boljše ali kakorkoli superiorno žičnemu in da najbi pozitivno vplivalo na avtonomijo baterij - tem blodnjam ne verjamem... Človek bi načeloma lahko telefon brezžično polnil tudi na indukcijskem štedilniku, princip je isti, samo se mi poraja vprašanje čemu bi to nekdo pri zdravi pameti zares sprobal.

Pa še o 3.5mm audio jack-u. A ste se kdaj vprašali zakaj (ljudje ki se profesionalno ukvarjajo z zvokom) profesionalci v studiih in ostali audiofilski znalci, uporabljajo žične slušalke. Zvok je enostavno boljši, kvalitetnejši. Zamik zvoka, latenca itd. višja cena, Razen tega nimaš modrozobega sevanja v neposredni bližini možnganov (uho). In tudi če ni dokazov da je to sevanje nebi bilo škodljivo... to je itak tisti scenarij ko se najdejo dokazi škodljivega vpliva na zdravje, samo za une stvari ko kapitalisti to sami hočjo in stvar neke druge debate.

In najbolj neuporabna stvar - ćlovek naj bi zdaj na "vsake 15 minut" polnil brezžične slušalke, pametno uro, pa verjetno še cca deset drugih (nepotrebnih) gadgetov. :|

Ne da se upiram brezžični prihodnosti, samo več težav, stroškov in tveganj zdravje kot prendosti le te vidim kot prednosti - Pa makar da te takozvane 'prednosti' z lupo iščem jih še vedno ni baš mnogo.
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

Zgodovina sprememb…

nejcek74 ::

Zaphod_B75 je izjavil:

o brezžični prihodnosti;
Da je brezžično polnjenje na kakršenkoli način hitrejše,.....

bla, bla, bla, ima ogromno prednost, oziroma dve, precej bolj komot je. Dokler sem imel telefon z brezžičnim polnjenjem sem praktično pozabil, da je telefon potrebno polnit. Ob prihodu v službo sem ga odložil na polnilno ploščo, zvečer podobno doma. Sekundarni plus je, precej manj kablov se ti valja po stanovanju. Se strinjam da brezžični tehnologiji še marsikaj majnka, ampak govoriti da nima plusov pa je bedarija.
Miš, tipkovnica, sesalec, telefon, vrtalni stroj, luč, slušalke, kosilnica, zvočniki, vse to precej dobi na uporabnosti brez kablov, omejitev je praktično samo baterija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

Zaphod_B75 ::

Dragi nejcek74,
Vidim, da ne znaš brat! Jaz sem gladko bral že pred OŠ ti očitno še zdaj ne. Če namreč pozorno prebereš moj prejšnji post, boš videl da: Nikjer nisem zapisal da brezžična prihodnost nima nobenih plusov (vsaj dobesedno ne).
Napisal sem samo da ima več minusov kot plusov. Da se razumemo - Jaz sem naštel minuse, ti pa 2 skromna plusa (ki si jih takoj napihnil na OGROMNI PREDNOSTI) 8-). Miš sesalec, tipkulja, tulifon in vrtalni stroj in verjetno tudi kosilnica ostaneta enako uporabna žično ali brezžično - nikjer ne pridobita na uporabnosti. Razlika je samo v tem ta ti v ključnem momentu lahko zmanjka baterije. In kupiš novo baterijo ali novo napravo (včasih je nova naprava cenejša). Trgovci profitirajo.
lp
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

nejcek74 je izjavil:

Zaphod_B75 je izjavil:

o brezžični prihodnosti;
Da je brezžično polnjenje na kakršenkoli način hitrejše,.....

bla, bla, bla, ima ogromno prednost, oziroma dve, precej bolj komot je. Dokler sem imel telefon z brezžičnim polnjenjem sem praktično pozabil, da je telefon potrebno polnit. Ob prihodu v službo sem ga odložil na polnilno ploščo, zvečer podobno doma. Sekundarni plus je, precej manj kablov se ti valja po stanovanju. Se strinjam da brezžični tehnologiji še marsikaj majnka, ampak govoriti da nima plusov pa je bedarija.
Miš, tipkovnica, sesalec, telefon, vrtalni stroj, luč, slušalke, kosilnica, zvočniki, vse to precej dobi na uporabnosti brez kablov, omejitev je praktično samo baterija.


Problem je v tem, da ko pridemo do tega, da je v napravi baterija potem se kot po čudežu v dosti primerih zgodi da je menjava baterije skoraj tako draga kot menjava naprave oz. se ne splača overall, sploh ob možnosti da čez 2 dni crkne še kak del... medtem ko ima nova naprava spet garancijo =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

Mormo zdej pridt čez fazo brez lukenj, da bomo potem lahko dodali luknje in grame ki jih res rabimo.

Kar se mene tiče rabim samo eno multiluknjo v C obliki, sem ziher da lahko tudi reset preko tega nekak nardiš.

nejcek74 ::

Zaphod_B75 je izjavil:

Dragi nejcek74,
Vidim, da ne znaš brat!.....lp

spet bla, bla, bla, te bom citiral:
"Da je brezžično polnjenje na kakršenkoli način hitrejše, boljše ali kakorkoli superiorno žičnemu in da najbi pozitivno vplivalo na avtonomijo baterij - tem blodnjam ne verjamem"
"Nikjer nisem zapisal da brezžična prihodnost nima nobenih plusov (vsaj dobesedno ne)"


po mojem bi bilo fajn, da se odločiš kateri od tvojih dveh postov je resničen, kateri pa blodnja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

Zaphod_B75 ::

Pametnjakoviču jedan nepismeni!

Tukaj "Da je brezžično polnjenje na kakršenkoli način hitrejše, boljše ali kakorkoli superiorno žičnemu in da najbi pozitivno vplivalo na avtonomijo baterij - tem blodnjam ne verjamem..." sem govoril o brezžičnem polnjenju in ne o brezžični prihodnosti!

Če imaš še kaj za dodat, lahko nadaljujeva po ZS.

Še 1x Nauč se brat!
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

Zgodovina sprememb…

Johnny37 ::

Zgleda nice.

MrStein ::

Zaphod_B75 je izjavil:

Miš sesalec, tipkulja, tulifon in vrtalni stroj in verjetno tudi kosilnica ostaneta enako uporabna žično ali brezžično - nikjer ne pridobita na uporabnosti.

Seveda pridobita. Če ti tega ne vidiš, to ne spremeni ničesar.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Stari maček ::

Takih telefonov se zelo razveselim. Ker jih zaradi zaobljenega ekrana in odsotnosti 3,5 mm jacka ni potrebno dat na spisek zaželjenih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere bluetooth slušalke? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15334277 (8704) dope1337

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48364492 (38418) bluefish
»

OnePlus 5T je tu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13530623 (22929) markobj
»

Kako zanesljivi so kitajski telefoni v resnici?

Oddelek: Mobilne tehnologije
4410033 (7909) mrbanana

Več podobnih tem