» »

pri prenosu fotografij iz telefona v računalnik se je spremenila velikost datoteke

pri prenosu fotografij iz telefona v računalnik se je spremenila velikost datoteke

anova54 ::

Pozdravljeni !
Pri prenosu fotografij *.jpg in kratkih filmov *.mp4 iz telefona v rač. preko USB kabla so se mi spremenile skoraj vse datoteke, tako da slik več ne morem odpreti. Spremenila se je tudi velikost datotek za več kot 1000x. Zanimivo pa je, da so ostale prve 4 fotografije in dva filma v originalni obliki in jih lahko normalno odprem, za druge pa mi napiše "videti je, da ne podpiramo te oblike zapisa datoteke", čeprav imajo enako končnico *.jpg. Velikost berljivih slik je cca.3000 KB, neberljivih, ki predstavljajo težavo, pa 5.602.900 KB. Pri teh neberljivih so vse podobne velikosti, razlikujejo se samo v zadnjih treh števkah. Fotografije sem poskušal kopirati nazaj v telefon, vendar ne gre. V računalnik sem prenašal te fotografije naenkrat v skupni velikosti cca 3GB.

Prosim za pomoč, kako odpreti fotografije oz. jih spremeniti v prvotno velikost.

Aleš

MatH ::

Kateri telefon, kakšen računalnik?
Meni recimo ni hotelo skopirati iz ajfona preko W10 pcja na prenosni disk. Je javljalo, da je premalo prostora na disku. Sem moral kopirati najprej na računalnik potem pa z računalnika na zunanji disk. Pa je bilo na PCju manj prostora kot na zunanjem disku.
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.

drzni86 ::

Izgleda, kot da se niso prenesle celote datoteke... Probaj kopirat še enkrat, mogoče samo po eno naenkrat.

anova54 ::

Prenašal se iz LG na rac. z Windows 10 Pro. Prostora na računalniku je dovolj. Žal ne morem ponoviti postopka (da bi izbral manj datotek) ker sem uporabil izreži/prilepi in jih na tel. ni več. Ne razumem tudi tega, da se je velikost datotek povečala za 1000x, vsem na zelo podobno vrednost.

drzni86 ::

Dej preveri če je res 5.602.900 KB, ker to je 5,6GB po sliki. Da niso vejice vmes? Si preveril, ali so slike izginile iz telefona?

DeeCoy ::

Zelo čudna stvar, napaka pri prenosu.. Poglej, če še imaš kje slike in še enkrat skopiraj.. Drugače pa poskusi s kakim jpg repair softwarom.. Če tut to ne bo pomagalo, potem se boš mogel žal poslovit od slik..

gusto ::

anova54 je izjavil:

Žal ne morem ponoviti postopka (da bi izbral manj datotek) ker sem uporabil izreži/prilepi in jih na tel. ni več.

No na težji način si se naučil, da je v takšnih primerih bolje uporabiti kopiraj/prilepi in nato izbrisati iz vira.

Machete ::

Nikoli, res nikoli ne uporabljam izreži prilepi (ajde ekstra izjeme kak file sem pa tja). Vedno lahko kasneje izbrišeš. Pri kopiranju na ali z telefona pa se dostikrat 'povezava' preposto obesi oz. crashne. Sploh večja možnost je pri večji količini podatkov in skupni velikosti. Žal bo verjetno res šola.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

b3D_950 ::

Obstajajo orodja s katerimi lahko obnoviš jpg slike:
https://windowsreport.com/software-fix-...

Ali pa obnova zbrisanih fajlov:
https://www.easeus.com/data-recovery/ot...

pogoj je, da si shranjeval na kartico in nisi delal kakšnih novih fotografij od zadnjega izbrisa.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

pwn3rrr ::

Priporočljivo je, da se slike oz. videe briše direktno iz telefona in ne preko računalnika.

buttcrack ::

če si kopiral s SD kartice, je le ta lahko fuč...

Frenckie ::

Ne vem, kako je pri vaših napravah.
Pri meni naprave (2x telefon, 3x fotoaparat) ne dovolijo brisati slik s PC-jem.Se vključi opozorilo.
Pri kopiranju slik iz naprav z metodo izreži me opozori in se slike ponovno pojavijo na SD kartici naprave.
Tako, da sem primoran z kopiraj / prilepi.

MrStein ::

1.) ne diraj ništa
2.) preberi kako temo z naslovom reševanje izbrisanih datotek oziroma slik
3.) ne diraj ništa!
4.) morebiti pokliči nekoga, ki zna (ampak res zna) rešiti tako situacijo
5.) res, ne dir... najbolje da takoj izklopiš tako telefon in PC, dokler ne najdeš rešitve

En program za slike reševati je photorec.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Machete ::

Ma če je na telefonu imel slike in ne na SD, bo dobil kvečjem cashe image ~1/10 velikosti originala. Se splača zafrkavat edino, če so res nenadomestljive in pomembe.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Enostaven program za editiranje video posnetkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
122446 (1935) ThinkPad
»

Izreži, prilepi, podatki se izgubijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
6655 (475) vorantz
»

Zmanjkuje prosora na disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
152499 (2264) sk20
»

Apple predstavil iPhoneOS 3.0

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
496059 (3813) vojko20
»

Zunanji disk težava

Oddelek: Strojna oprema
233960 (3960) diative

Več podobnih tem