» »

Photoshop - layerji

Photoshop - layerji

haha ::

Zanima me če kdo ve kako bi lahko v photoshopu sliko v formatu .gif razcepil na layerje, da bi lahko urejal pisavo na sliki. Ta .gif ni animiran.

cerber ::

zdi se mi da nemreš! js se z photoshopom "ukvarjam" že neki cajta pa še nism vidu, slike u gif formatu k bi mela layerje! sicer pa je u photoshopu vedno vsaj še ena pot do cilja... če je pisave velik (al pa napisana u isti barvi) priporočam da uporabš replace color, če ne pa uporab megic wand tool. pol k maš označn pol pa sm dj layer cut pa maš narjen

haha ::

Tu se pojavi problem ko želim čez napis prebarvati, ker ko s tistim orodjem ko je, da kopiraš barvo z drugega layerja mi kopira napačno barvo, je za odtenek svetlejša

haha ::

To delam z onim prograrom, ki je zravn photoshopa - ImageReady

cerber ::

če maš photoshop ti priporočam da delaš z njim (ker je dosti bolj zmogljiv)!
a loh prlimaš sliko gor pa ti bom mogoče znau bolj svetovat (al pa vsaj primer slike na kateri je tekst ki bi ga rad spremenil)

#000000 ::

Če maš enobrvni gumb je lahko, težje je če je gumb kaka slikca al pa večbarvna zadeva. Torej, izberi kapalko in klikni na barvo ozadja kjer stoji napis, naredi nov layer, izberi rectangle tool, in označi območje kjer je napis, desni klik v izbrano območje, izberi fill, in foregroud color, ok, klikni na Type tool in naredi nov napis. To je to LP

haha ::

Ko želim z rectangle tool označiti tekst mi napiše Warning: No pixels are more than 50% selected. The selection edges will not be visible.

Kaj zdaj

#000000 ::

Hm zanimiv problem, jest sem bol uporabnik Photoshopa imageR zelo zelo poredko odprem.

Lej dej nekam uploadi original sliko gumba da probam še jest, mogoče maš kej narobe nastavljeno. Ampak res napopaj link od gumba da probam tud jest to narest in da za drugič vem, ker pr men gre brez problema.

LP

Highlag ::

Za začetek moraš sliko pretvorit iz "indexed colours" v "RGB color" s tem korakom ti bodo omogočene šele vse funkcije, ki so na razpolago. Tole najdeš pod menijem Image/mode
Never trust a computer you can't throw out a window

#000000 ::

Hm sem najdu tvojo slikco, http://www.shrani.si/pics/aboutus41493.gif in ker je zadeva iz templata, poišč ( ali prazen gif, ali PSD file z imenom aboutus41493.gif LP

haha ::

Praznega gifa nimam in PSD fajla prav tako ne, v tem je problem, ker drugače ne bi bilo težko spremeniti napisa

#000000 ::

Valjda se da, slika ni neki zajeban postopek. Odpreš jo z imageR in klikneš kjer so orodja Edit in Phptoshop, pol pa vzameš rectangle tool, in označiš tekst, določiš foreground color DAE3E7 in background color 719FB4, izbereš Gradient tool, in določiš Foreground to background, linear geadient, in od vrha proti dnu potegneš ta gradient, vzamep type tool in načečkaš text, in se še malo poigraš z senco. LP

Highlag ti je tudi podal rešitev.

haha ::

Sam ko želi označiti tekst mi odpre opozorilo
Warning: No pixels are more than 50% selected. The selection edges will not be visible.

Highlag ::

V plasteh izberi plast na kateri so črke, ki jih hočeš izbrati. Ti si naredil novo plast jo naredil aktivno in na njej poizkušaš izbrati tekst. Na tej plasti ni ničesar, zato ta napaka. :D
Never trust a computer you can't throw out a window

haha ::

Plasteh?? Misliš layerje, kajti layer imam samo en sliko celega gumba

#000000 ::

Vidim da ti (delo z plastmi ne leži najbolj) dej mi email da ti PSD pošljem, mogoče boš pol zastopu. Dobr lahko tud brez novga layera nardiš, ampak ponavad je fino met nekorumperan original, namest novega layer-ja dupliiciraj background layer in pol pejt napej. LP

še tole najboljš da, prebereš čimveč tutorialov za fotošop tko se boš naučil vsaj tisto osnovo, sej pol k se mal ulavfaš bo šlo hitr. Tukaj imaš 6941 tutorialov samo za PhotoShop da ostalih sploh ne omenjam 8-O

Maš na exide.god _afna_ gmail.com PSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

haha ::

Samo meni še vseeno ni jasno kako si prišel do tega PSD-ja. Pa vedno ko želim označiti se pojavi tisto opozorilo. Iz tutorialov se pa ne znajdem prav dosti ker je moje znanje angleščine na psu

#000000 ::

Natanko po prej opisanem postopku.

haha ::

Mi je uspelo nekaj samo ne najdem Gradient tool :P

#000000 ::

Zraven eraser (radirke) je mogoče je spremenjen v en ajmarček he he, klikni in drži da se pokaže gradient tool. No sam da ti je ratal LP

Hja brez znanja vsaj osnovne angleščine bodo težave tudi pri uporabi drugih programov.
No sej tutoriali so ponavad opremljeni z slikcam skor te za roko držijo. Lahko si pa nabaviš recimo video tutoriale na CD-jih, al pa googlaš online za video tutoriali. Tam je lažje ker vidiš točno kaj je treba narest. Zdele se ne spomnim iz glave kje točno bi se to dal zastonj dobit. Lynda.com pa vem da ima dobro ponudbo glede tega, vsaj za začetnike, drugač je pa še ogromno drugih firm kere delajo podobno kot Lynda.com in ponavad majo na vsaki strani ene par free vzorcev. So pa te treningi kar dragi od cca 100$ naprej. Uglavnem drug tito je rekao, 'učiti, učiti, i samo učiti' drž se tega reka. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

haha ::

Ko uporabim gradient tool mi obarva vse okoli samo tistega ne kjer je biv tekst

cerber ::

to se je loh zgodil če si mel označen vse razen teksta al pa če si prej naredil tekst kot drug layer. drugih možnosti zakaj bi se to zgodil pa ne poznam. js sm se velik o uporabi orodij v photoshopu nauču tko da sm poizkušu (uzameš eno sliko in vidš kaj se zgodi) če se ti to ne da pa poglej mal po netu (al pa si zdawnloadi kakšno knigo pa pol prebereš itak sam kaj kero orodje nardi pa kdaj ga uporabt)

haha ::

Ko stem orodjem označim tekst, tekst izreže ven in napravi nov layer in ko želim potem z tistim orodjem prebarvati mi pobarva čisto vse samo tistega ne kjer je bil tekst

cerber ::

mogoče potem uporabiš samo napačen layer!
preden uporabiš grandit tool poglej na desni strani bi mogu met (če nisi spreminjal) layer menu (če je to narobe pol preprodsto označi layer z pisavo in to je to)
če pa ni pa probi mal bol natančno povedat svoj postopek ki si ga delal mogoče ti bomo znali potem bolje svetovati!

haha ::

Jaz sem izbral rectangle tool in označil tekst, potem mi pa napravi nov layer samo v tem ne morem z gradiant tool nič naresti če pa an drugem layerju uporabim to orodje mi pa obarva celo sliko sam tistega dela ne ko je bil tekst. Pa layerje nimam zaklenjene.

Če ima kdo čas mi lahko pokaže tudi prek oddaljene pomoči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: haha ()

altered_ego ::

Izvoli: http://users.volja.net/lakonen/aboutus41493.psd

Font je Verdana, 11,7pt, tracking -50.

haha ::

To mi nič ne pomaga ker jaz mam cel meni in so gumbi različnih velikosti

haha ::

Edini .psd fajl je ta tukaj
Samo ne vem kako naj posamezne gumbe dobim iz tega fajla

Highlag ::

Gumbe moraš izrezati, če jih hočeš narediti. Sami od sebe se ne bodo.

Slika ima narejena vodila, ki jih uporabiš lahko za rezanje. Imageready program, ki je poleg Photoshopa zna tvojo predlogo po vodilih razrezati na slikice (slice) in narediti Html datoteko. Za detajle kako točno si oglej pomoč, ki je priložena programu.
Never trust a computer you can't throw out a window

haha ::

Samo jaz imam gumbe že izrezane in so v formatu .gif. Zdaj bi pa samo napis na gumbih spremenil

haha ::

Sem naredil v photoshopu do kamor je šlo, zatakne se pri gradiant tool. Sem fajl shranil, nahaja pa se tukaj

#000000 ::

Ej dej link do strani kjer si dobu temlate da pogledam kva je to zaen šmorn, ponavad majo predloge zraven priložen PSD datoteke, ali vsaj prazne gif-e gumbov, mal prebrkljaj če maš to zraven.

Lahko pa je zadeva narejena tko, da se ne da knofov ne da spreminjat, spreminja se do neke mere samo vsebine (če še nisi, boš kmalu to opazil) he he.

Torej izogibat se v velkem loku templato-v oz. lahko jih pogledaš d ti je mal bol jasno kako nej bi zadeva zgledala, če jo nardi nekdo ki nekej zna. Nardiš pa jo potem sam, ker se boš tko največ nauču, (mislim na delo s fotošopom) 'tud mehanik ne poprav zaprte mašine - prej jo more razdret da vid kaj je notr :D ' In če mu kak del ostane lahko setavi še eno mašino za rezervo LOL.

No uglavnem, če je tak problem s temi knofi, povej kje je template, in napiš kaj bi rad da piše na novih knofih, ti bom naredu (ker vidm da drgač ne bo miru :-)

Za v bodoče se boš mogu bit bolj ustrajen (ja sej vem angleščina) in večina programov ima na F1 help kar je za začetnike več kot dovolj.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

haha ::

Template sem downloadov z emulo, ker ne mislim odšteti 100$ za template in sem downloadu enga, in ga priredil, tako, da je meni všeč in ostali so mi samo še gumbi.

Sem dal gumbe sem
Napise na gumbih pa želim imeti: domov, o nas, produkti, prijava, voziček, blagajna
Napisal sem jih po vrsti kot so v meniju, v bistvu je samo prevedne angleški napis.

#000000 ::

Ja pa kva 100 $ sej maš na 1000 free templatov, Glej tukaj je pa res da so ponavad najlepši za plačat. Sam to je brez veze, ker to boš uporablju predvsem v Beri-učne namene, al pa za svojo stran. 'ne smeš prodajat naprej' Bom pogledal zdele za kaj gre sploh. In ja odstrani besedo (žival podobna konju) oz. tekst v zvezi z njo, da jih ne boš slišal. LP

haha ::

Lepih templatov za osCommerce ne dobiš zastonj

#000000 ::

Ja tam jih ne Tuki pa ziher klik btw a bol bednega niso mel. Ja za kva pa ti sploh tole delaš ( za kako firmo al kaj- ker tole pa pol ne bo zastonj) LP

haha ::

To delam za fotra, ker je rekel če lahko jaz to naredim ko znam, samo se zatakne pri templatu ko ne znam delat z photoshopom. Sem pa vse naredil, samo gumbi mi še manjkajo pri templatu

altered_ego ::

> To mi nič ne pomaga ker jaz mam cel meni in so gumbi različnih velikosti

Seveda pomaga:

- v Photoshopu odpri vse gumbe
- z orodjem rectangular marquee izberi del gumba, ki ne vsebuje besedila

- v meniju view naj bo obkljukan snap
- desni klik > layer via copy
- desni klik > free transform
- raztegni izbor do robov gumba in potrdi z enter

Pred seboj imas prazen gumb na katerega samo povleces besedilo iz psd-ja, ki sem ga naredil prej in ga spreminjas kakor zelis.

haha ::

Ko jaz želim izbrati del gumba mi vrže vn opozorilo

Warning: No pixels are more than 50% selected. The selection edges will not be visible.

haha ::

V ImageReady pa gre :D
Se vam zahvaljujem za pomoč :))

#000000 ::

U fak čist sm pozabu že pred kako uro ali celo več sem ti poslal na Gmail narjeno zadevo ojoj moja pozabljivost. Sory


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Photoshop začetniški problemi

Oddelek: Programska oprema
362702 (1489) HighBane
»

Photoshop

Oddelek: Programska oprema
252101 (1319) donski
»

Združevanje layer-jev v programu Adobe Photoshop CS

Oddelek: Programska oprema
62228 (2169) Loky
»

Kaj menite o strani

Oddelek: Izdelava spletišč
241731 (1347) Tr0n
»

Photoshop/ImageReady: izvoz slice-a kot transparentnega gifa

Oddelek: Programska oprema
61263 (1205) Oven-2k

Več podobnih tem