» »

Materializem

Materializem

1
2
»

Qrctegleda ::

D3m je izjavil:

Nekaj tisočakov in blowjobov kasneje.... ;)

Razumem take komentarje. To kar sem naredil sam je velik dosežek v tem materialističnem svetu, kjer smo naprogramirani da se ženemo za denarjem, materialnimi stvarmi, statusom, delamo kariero, hočemo vpliv... Jaz sem prepričan da je 90% ljudi zasvojena z načinom življenja, ki je čisto kontra mojemu načinu. Od teh 90%, je samo 10% sposobnih transformacije na bolje, torej bo okoli 80% populacije sodobnega sveta umrlo v hlastanju za "materialom". Prava pravcata PAC-MAN generacija ali celo dve.

jype ::

c3p0 je izjavil:

Res si, moj je po 23 letih še vedno kot nov.
Se pravi si ga kupu za šminko in ga ne rabš? Potrošnik najslabše vrste!

D3m ::

Qrctegleda je izjavil:

D3m je izjavil:

Nekaj tisočakov in blowjobov kasneje.... ;)

Razumem take komentarje. To kar sem naredil sam je velik dosežek v tem materialističnem svetu, kjer smo naprogramirani da se ženemo za denarjem, materialnimi stvarmi, statusom, delamo kariero, hočemo vpliv... Jaz sem prepričan da je 90% ljudi zasvojena z načinom življenja, ki je čisto kontra mojemu načinu. Od teh 90%, je samo 10% sposobnih transformacije na bolje, torej bo okoli 80% populacije sodobnega sveta umrlo v hlastanju za "materialom". Prava pravcata PAC-MAN generacija ali celo dve.


Točno tako. Zato pa ne poznajo WCja v Indiji. Ker niso meterialisti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

XLapse ::

zakaj ta indijanec trosi te neumnosti naokoli.. lep dokaz kaj lahko z denarjem delaš je bill gates, ko pomaga revnim.

Furbo ::

Qrctegleda je izjavil:

D3m je izjavil:

Nekaj tisočakov in blowjobov kasneje.... ;)

Razumem take komentarje. To kar sem naredil sam je velik dosežek v tem materialističnem svetu, kjer smo naprogramirani da se ženemo za denarjem, materialnimi stvarmi, statusom, delamo kariero, hočemo vpliv... Jaz sem prepričan da je 90% ljudi zasvojena z načinom življenja, ki je čisto kontra mojemu načinu. Od teh 90%, je samo 10% sposobnih transformacije na bolje, torej bo okoli 80% populacije sodobnega sveta umrlo v hlastanju za "materialom". Prava pravcata PAC-MAN generacija ali celo dve.

A zato si moral v Indijo?

Se mi zdi, da je guru kar dobro pogruntal sistem. Če bi ti nasvete dajal zastonj, jih itak ne bi cenil. Ker si jih drago plačal, pa zdaj verjameš, da si si kupil pamet.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jype ::

Furbo je izjavil:

Se mi zdi, da je guru kar dobro pogruntal sistem. Če bi ti nasvete dajal zastonj, jih itak ne bi cenil. Ker si jih drago plačal, pa zdaj verjameš, da si si kupil pamet.
Tvoj trol detektor je pokvarjen, IMO.

gus5 ::

NikolormousB je izjavil:

Nič pretirano človeškega ni v tem, da zanikaš svojo naravo.
Ravno (samo)omejevanje nagonov je človeško. Rečeno drugače: svoboda socializiranega posameznika in njegova prosta volja sta pogojeni tudi z omejevanjem nagonov, s samonadzorom. Slednje pa je pogojeno z (inkrementalnim) učenjem in to s kognitivnim potencialom človeških možganov.

ProGo ::

Qrctegleda je izjavil:

Jaz od zadnjega obiska Indije sploh ne potrebujem materialnih stvari, zato tudi ni nekega stresa okoli denarja in materialnih dobrin.


In kaj ti je bilo v Indiji tako všeč?
- smetenje kamorkoli se ti zazdi
- uriniranje in pljuvanje kjerkoli se ti zazdi
- cel kup fake kultov in "religij" verjetno si ti tukaj našel svoje "razovišje"
- pedofilski guruji
- več kot 50% prebivalstva živi v skrajni revščini (dejansko brezdomci)
- skupinska posilstva, posledica pomanjkanja žensk - pobijanja dojenčic (obvezna dota pri poroki, ki se je ne morejo vsi privoščiti)
- predpotopni kastni sistem, "nedotakljivi" so dobri samo za reveže in prostitucijo
- honor killing
- child marriage
- med top 5 po # posilstev žensk
- kopanje, defekacija, uriniranje in umivanje oblek v isti reki
- korupcija, rasizem vsepovsod
- vraževerje (žrtvovanje živali bogovom)
- kljub lakoti ne jedo govedine, živali, ki daje največ hrane
itn itn.

Qrctegleda ::

ProGo, ne razumeš duhovnosti. Moraš še precej zrasti, ker si še v prvem levelu, kjer dojemaš samo materialno in tisto kar ti servirajo podkupljeni mediji.

ProGo ::

Haha, level one praviš? Podkupljeni mediji? Ste zabavni, to vam je treba priznati.
:))

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Jerry000 ::

Machete je izjavil:

Jaz zagonim za hobije. Tako pač živim, rad počnem 100 hobi stvari in potem je to 100 materialnih zadev za nabavit. Povprečne potrošnje zaradi šopingiranja samega ali kakršnegakoli postavljanja pred družbo se ne grem, ampak ne vem kaj bi počel brez hobijev. V bistvu preziram potrošniško družbo, po drugi strani pa jo furam, ker trošim za šport in gaming (ter vse kar se miz di dobro za deco).

This, enako jaz.

IL_DIAVOLO ::

Materializem je posledica obcutka manjvrednosti oz. favsije. Zato si pa folk kupuje avte za 20k+ s placo 10k na letni ravni.

Zato se pa jype vozi z biciklom, ker se mu hebe za mnenja drugih ;)

c3p0 ::

jype je izjavil:

Se pravi si ga kupu za šminko in ga ne rabš? Potrošnik najslabše vrste!


Vsak dan, ampak ga redno vzdržujem.

jype ::

OK, potem se ti opravičujem in ti čestitam, ker si boljši človek, kot sem jaz.

Cange ::

Priden hrček in gospod skopuh je rekla
To se meni vse kupaj zdi zelo tanka meja do dobro je imeti.

nevone ::

Materializem ni noben problem. Smo materialna in duhovna bitja. Problemi so drugje, ki se potem manifestirajo v obliki občutka ne-sreče, in potem iščemo izhode iz te ne-sreče na različne, bolj ali manj ustrezne načine.

Po moje je mogoče biti srečen na mnoge načine, ne da pri tem vsiljujemo neke omejitve kar vsem po vrsti. IMO predvsem to predpisovanje in vsiljevanje načina življenja drugim je rak rana naše družbe. Pustimo ljudem, da imajo veliko in jim tega ne zavidajmo in pustimo ljudem, da imajo lahko malo manj in jih zaradi tega ne degradirajmo, in bomo lahko vsi srečni kar zadeva materializma.

Seveda je to samo en aspekt, obstaja jih še kakšnih 5, ki pa morda niso tako enostavno rešljiva.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

vostok_1 ::

@nevnone

Nimaš narobe. Ampak trenutno govorimo o omejenih dobrinah, žal ne more vsak imeti kolikor želi, brez posledic.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

Jaz imam komot, brez posledic, da si ti želiš 72 devic, je pa tvoj problem.

nevone ::

žal ne more vsak imeti kolikor želi, brez posledic.


Problem je, da si ljudje želijo veliko, ker jih družba v to peha. Komot so/bi bili srečni z manj, a ker so družbena/družabna bitja, in ker družba zahteva več kot je treba, jih potem vse te silnice povlečejo v nepotrebno željo po veliko oziroma več kot zmorejo in potrebujejo. In potem se ustvari problem materializma kot takega.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

vostok_1 ::

jype je izjavil:

Jaz imam komot, brez posledic, da si ti želiš 72 devic, je pa tvoj problem.


Device so pa ja eco-friendly!


nevone je izjavil:

žal ne more vsak imeti kolikor želi, brez posledic.


Problem je, da si ljudje želijo veliko, ker jih družba v to peha. Komot so/bi bili srečni z manj, a ker so družbena/družabna bitja, in ker družba zahteva več kot je treba, jih potem vse te silnice povlečejo v nepotrebno željo po veliko oziroma več kot zmorejo in potrebujejo. In potem se ustvari problem materializma kot takega.

o+ nevone


Razumem. Ampak problem je zelo zahteven.

Potrošnja dejansko podpira razvoj.
Kar bi jaz videl, je bolj targetirano, prostovoljno potrošnjo.
Vrjamem, da obstaja bolj pametna, produktivna potrošnja.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nevone ::

Kar bi jaz videl, je bolj targetirano, prostovoljno potrošnjo.
Vrjamem, da obstaja bolj pametna, produktivna potrošnja.


Produktivna potrošnja ponavadi pomeni samo neko omejevanje, ki IMO ni produktivno. Produktivno je samo reševanje problemov posameznikov (preko ponudbe produktov in storitev, ki to omogočajo), ki pa niso povsem isti, zato je treba pač dopuščati raznoliko potrošnjo. Nekaj izgub pri tem ni tako velik problem.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

saule ::

nevone je izjavil:

Materializem ni noben problem.


Materializem je za okrogle planete in bitja na njih kar konkreten problem. Ubistvu največji.

nevone ::

saule je izjavil:

nevone je izjavil:

Materializem ni noben problem.


Materializem je za okrogle planete in bitja na njih kar konkreten problem. Ubistvu največji.


Ker?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

D3m ::

Materializem v kakšnem smislu? Ali u imate primer?
|HP EliteBook|R5 6650U|

saule ::

vostok_1 je izjavil:

jype je izjavil:

Jaz imam komot, brez posledic, da si ti želiš 72 devic, je pa tvoj problem.


Device so pa ja eco-friendly!


nevone je izjavil:

žal ne more vsak imeti kolikor želi, brez posledic.


Problem je, da si ljudje želijo veliko, ker jih družba v to peha. Komot so/bi bili srečni z manj, a ker so družbena/družabna bitja, in ker družba zahteva več kot je treba, jih potem vse te silnice povlečejo v nepotrebno željo po veliko oziroma več kot zmorejo in potrebujejo. In potem se ustvari problem materializma kot takega.

o+ nevone


Razumem. Ampak problem je zelo zahteven.

Potrošnja dejansko podpira razvoj.
Kar bi jaz videl, je bolj targetirano, prostovoljno potrošnjo.
Vrjamem, da obstaja bolj pametna, produktivna potrošnja.


Če obrzdamo potrošnjo zaradi tega pomemben razvoj ne bo nič bolj trpel. Znanstvena raziskovanja pač nimajo veze s crap kitajsko robo za zadoščanje naših občutkov. Rešitve, ki dajejo neko dejansko vrednost se bodo razvijale naprej tudi brez take brezglave potrošnje.

nevone je izjavil:

saule je izjavil:

nevone je izjavil:

Materializem ni noben problem.


Materializem je za okrogle planete in bitja na njih kar konkreten problem. Ubistvu največji.


Ker?

o+ nevone


Onesnaževanje okolja, spreminjanje okolja hitreje kot se mi lahko prilagajamo, uničevanje resoursov, ki niso neskončni => propad civilizacije. Že videno skozi zgodovino večkrat pa se ne učimo najbolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: saule ()

nevone ::

Onesnaževanje okolja, spreminjanje okolja hitreje kot se mi lahko prilagajamo, uničevanje resoursov, ki niso neskončni => propad civilizacije. Že videno skozi zgodovino večkrat pa se ne učimo najbolj.


Katera civilizacija pa je že propadla iz teh razlogov?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

saule ::

nevone je izjavil:

Onesnaževanje okolja, spreminjanje okolja hitreje kot se mi lahko prilagajamo, uničevanje resoursov, ki niso neskončni => propad civilizacije. Že videno skozi zgodovino večkrat pa se ne učimo najbolj.


Katera civilizacija pa je že propadla iz teh razlogov?

o+ nevone


Try google:)

Mislim sej kak znastvenik pa moraš bit da pogruntaš, da če ostanemo brez vode se pokoljemo med sabo?

D3m ::

Maje misli.
|HP EliteBook|R5 6650U|

nevone ::

Mislim sej kak znastvenik pa moraš bit da pogruntaš, da če ostanemo brez vode se pokoljemo med sabo?


Ni nam treba ostati brez vode, ker je vode dovolj.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

saule ::

nevone je izjavil:

Mislim sej kak znastvenik pa moraš bit da pogruntaš, da če ostanemo brez vode se pokoljemo med sabo?


Ni nam treba ostati brez vode, ker je vode dovolj.

o+ nevone


Če te pravilno razumem vrjameš tudi v teorijo ravne zemlje.

Dejstvo je, da zaradi materializma v trenutni obliki živimo iluzijo skozi nevzdržen sistem. In to so že probali pred nami pa ni nikomur uspelo. Edina razlika je, da so to pred nami probali na omejenih področjih sedaj imamo pa globalni problem.

Pa ti obračaj besede kakor hočeš:)

Furbo ::

saule je izjavil:

Če obrzdamo potrošnjo zaradi tega pomemben razvoj ne bo nič bolj trpel. Znanstvena raziskovanja pač nimajo veze s crap kitajsko robo za zadoščanje naših občutkov. Rešitve, ki dajejo neko dejansko vrednost se bodo razvijale naprej tudi brez take brezglave potrošnje.

In kako boš obrzdal potrošnjo? Več države? Kot bi zdravil raka z metkom v glavo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

nevone ::

Dejstvo je, da zaradi materializma v trenutni obliki živimo iluzijo skozi nevzdržen sistem.

Obstaja samo vprašanje, na kakšen način vire izrabljati, ker v resnici jih je dovolj. Če bo civilizacija propadla, to ne bo zaradi tega, ker bi nečesa zmanjkalo, ampak ker ne bi uspeli dovolj učinkovito izrabljati virov. Seveda obstaja tudi nevarnost kakšne večje globalne naravne katastrofe, ki bi onemogočila delovanje kot ga imamo sedaj.

In to so že probali pred nami pa ni nikomur uspelo.

Razlogi za propad dozdajšnjih civilizacij so bili vse prej kot pomanjkanje virov zaradi prevelike porabe.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kazenski zakonik imamo, kaj pa nagradni zakonik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
806436 (4857) gruntfürmich
»

O smislu življenja v svetu brez služb (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10527743 (22601) PrihajaNodi
»

Pet velikih iluzij...

Oddelek: Loža
265101 (3624) Smrekar1
»

Meja med povprečnim in nekaj več življenjem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10816807 (13596) Okapi
»

Capitalism: A Love Story [2009] by Michael Moore (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10213714 (12222) donfilipo

Več podobnih tem