» »

Brezžično polnjenje

Brezžično polnjenje

sinalko ::

Lp. Gledam malo telefone z brezžičnim polnjenjem in vidim, da je to čisto nekaj drugega kot sem si jaz zamišljal. Jaz mislo, da to lepo maš telefon v roki in se ti polni recimo v polmeru 10 metrov. V čem je sploh fora brezžičnega, če ga vseeno moraš odložiti?

matobeli ::

Da ga samo odložiš in ti ni potrebno priklapljat/odklapljat kabelčka.

Recimo v pisarni in avtu imaš težko telefon v žepu in ga nekam pač odložiš. Če se zraven polne je pa super.

AndrejS ::

Gre se za polnilne točke - ki ne potrebujejo več različnih kablov !

WhiteAngel ::

Tudi novejši avtomobili imajo brezžično polnjenje telefonov in pride prav - ga samo odložiš. Komunikacija gre pa že sedaj po BT/Wifi.

sinalko ::

Hvala za odgovore. Nič kaj pomembnega za mene. Ko bo na daljavo, se mi naj javijo. Lp.

matobeli ::

Pa sej tebi ni panike, odpreš zadnja vratca, pobereš tisti dve bateriji ven, vzameš nove iz blistra pa si dober za 14dni.

Nobene potrebe po kompliciranju.

sinalko ::

matobeli je izjavil:

Pa sej tebi ni panike, odpreš zadnja vratca, pobereš tisti dve bateriji ven, vzameš nove iz blistra pa si dober za 14dni.

Nobene potrebe po kompliciranju.


Ja saj. Ali vtakneš kabel ali ga položiš gor. Temu se reče kompliciranje.

Scorpy84 ::

sinalko je izjavil:

Hvala za odgovore. Nič kaj pomembnega za mene. Ko bo na daljavo, se mi naj javijo. Lp.


Sej si lahko sam naredis, ce bos naredil dovolj veliko tuljavo na celi steni, bo delovalo na obstojeci tehnologiji.

dottor ::

Ko je že tema o tem. Je kakšna drastična razlika me 5W, 10W in 15W polnilcem? Iščem za S7 (in še naprej). Telefon imam večina časa odloženega na ohišje računalnika in sem razmišljal da bi se lahko ta čas polnil (namesto da ga vsakič pred spanjem priklapljam).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

specing ::

sinalko je izjavil:

Hvala za odgovore. Nič kaj pomembnega za mene. Ko bo na daljavo, se mi naj javijo. Lp.


Sončne celice so že nekaj časa tu.

Bizkit45 ::

dottor je izjavil:

Ko je že tema o tem. Je kakšna drastična razlika me 5W, 10W in 15W polnilcem? Iščem za S7 (in še naprej). Telefon imam večina časa odloženega na ohišje računalnika in sem razmišljal da bi se lahko ta čas polnil (namesto da ga vsakič pred spanjem priklapljam).


razlika je v hitrosti polnjenja.
če imaš baterijo z 4V in 4000mAh, potem ima za 16Wh energije. s petimi vati boš polnil malce dlje kot 3 ure, z desetimi vati aprox 1,5h itd..seveda je to vse v idealnem svetu, kjer imajo zadnjo besedo številke ;)
morata pa tudi baterija in polnilec v telefonu podpirati hitrejše poljnjenje z več vati, drugače je zamanj imeti polnilec ki premore outputa kot telefon inputa.
nekako realno gledano je to max output ki ga premore polnilec in gre redkokdaj čez to mejo.

Han ::

Meni se S7 s hitrim brezžičnim polnjenjem ni v redu polnil. Poleg tega, da se je vse skupaj (indukcijska postaja + baterija) zelo grelo, se je polnjenje večkrat prekinilo in zato trajalo nenormalno dolgo, baterija pa se praktično nikoli ni povsem napolnila. Lahko da je bil problem v nekompatibilnosti, ker sem imel 5W/10W postajo priključeno na BlitzWolf QC 3.0 adapter... Zdaj polnim na isti postaji prek originalnega Samsung adapterja, v telefonu pa sem izključil hitro brezžično polnjenje. Zadeva deluje OK, traja pa približno 3× dlje kot hitro polnjenje prek kabla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

louser ::

Odvisno od navitja. Samsung s starejsimi modeli ponuja zgolj pocasno brezzicno polnjenje, pa tudi zicno polnjenje je pocasno glede na high end konkurenco.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Meizu predstavil telefon brez gumbov, rež in priključkov

Oddelek: Novice / Android
329422 (5800) Stari maček
»

Prizadeven kitajec OnePlus 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8128524 (22586) bojany
»

V EU enotni polnilci mobilnih telefonov čedalje bliže (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9235307 (26090) tonylee5566
»

Kje so enotni polnilci mobilnih telefonov? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10828781 (22536) OK.d

Več podobnih tem