» »

NVIDIA Ampere (2020)

NVIDIA Ampere (2020)

Temo vidijo: vsi
««
161 / 222
»»

FireSnake ::

https://www.techradar.com/news/cryptomi...

Navali raja na spucano robo.
Edino: ni mi jasno kako to pride v uradne kanale.
Tega pa ne razlozijo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

inzenir1337 ::

To lahko pomeni samo dodatni padec cen nove robe in pa zelo velik padec cen rabljene robe. Srečno pri nakupu vsem!

FireSnake ::

Ker ne razumeš, kaj na povezavi sploh piše, lahko take klobasaš.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

inzenir1337 ::

Če pri teh temperaturah rudariš na desktopu razumem da se ti glava razbeli kot železo pred vlivanjem in to vpliva na nebuloze ki jih trosiš po forumu.
Umiri se in daj še kak koristen prispevek kot to delam jaz recimo.

Gremo torej po RTX 3080 Ti 12GB za 1000€? Ali je to še preveč optimistično za Q3 2021?

imarcel991 ::

Ze kaksen info kdaj bo omogoceno direktno narocanje v Slovenijo? Se zmeraj dobim napako
Das ausgewählte Land ist nicht verfügbar für Lieferungen. Bitte wählen Sie eine abweichende Lieferadresse

yayo ::

jaz sem zjutraj vprašal prek Telegrama, če je res, da bodo prodajali mednarodno pa so odgovorili, da ja. Nisem vprašal za podrobnosti. Domnevam, da bo prej stran postala vsaj dvojezična.

LeQuack ::

D3m je izjavil:

Se je zmotil. :) mislil je 15.000

Logistika in transport sta šla v nebo.


Bodo pač propadli dolgoročno, kaj češ.
Quack !

D3m ::

Ne bodo.

Ker so vsi podražili. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnake ::

inzenir1337 je izjavil:

Če pri teh temperaturah rudariš na desktopu razumem da se ti glava razbeli kot železo pred vlivanjem in to vpliva na nebuloze ki jih trosiš po forumu.
Umiri se in daj še kak koristen prispevek kot to delam jaz recimo.

Gremo torej po RTX 3080 Ti 12GB za 1000EUR? Ali je to še preveč optimistično za Q3 2021?


Če ti ne razumeš kaj piše v objavi (in, da zadeva še zdaleč ni marginalna), še to ne pomeni, da je objava brez smisla (kot si jo ti, zelo neposrečeno, hotel označiti).
Si pač prekratek! Saj to niti ni težava, samo ne rini potem z glavo skozi zid.
Če pa ne razumeš pa povej, pa bomo razložili.

LeQuack je izjavil:

D3m je izjavil:

Se je zmotil. :) mislil je 15.000

Logistika in transport sta šla v nebo.


Bodo pač propadli dolgoročno, kaj češ.


Čisto tako preprosto, ane?

Kje ti živiš?
Kdo bo propadel?
Kitajska firma, ki ima v lasti večino kontejnerjev na svetu (in s tem skorajda monopol)?
Daj nam razloži, kako lahko tvoj scenarij gre skozi?

Ti jaz povem: to bomo mi plačali. In to se bo poznalo na ceni.
In zato sem jaz rkele, da takih cen, kot so bile, ne bo nikoli več (pa to je samo en dejavnik, ki poviša ceno - ki pa ni edini).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

inzenir1337 ::

Sem ti že napisal da razliko v ceni kontejnerja pokriješ če dodaš vsaki kartici ki je v kontejnerju 1$ pri ceni. Ti nisi hodil v osnovno šolo?
Ne rabi za kaj takega it cena na x3. In prav imaš da takih cen kot so bile ne bo nikoli več, to pa zato ker bodo proizvajalci poskrbeli da se ne bo splačalo rudarit na grafičnih karticah, ker je to preveč potratno. Če jim ne bo uspelo kriplat kartic, bo pa tako ali tako prehod na POS popravil situacijo. Kovanci ki bojo na POW in ne bojo okolju prijazni in energetsko učinkoviti, bojo pa sami propadli. Tako kaže trend.

Cena za domače uporabnike grafičnih kartic bo na dolgi rok morala ostati lepo pod 1000€. Tudi najvišji rang. Take scene kot je bila letos ne bo več. Nekateri so s preprodajo zaslužili za novo bajto, ampak take scene se dogajajo enkrat v obdobju življenja.

FireSnake ::

inzenir1337 je izjavil:

Sem ti že napisal da razliko v ceni kontejnerja pokriješ če dodaš vsaki kartici ki je v kontejnerju 1$ pri ceni. Ti nisi hodil v osnovno šolo?

Sem že napisal, da je to samo en dejavnik. 1 + 1. Ti bi meni, če sem hodil v osnovno šolo?
Si prekratek (sploh pismen nisi).


inzenir1337 je izjavil:

In prav imaš da takih cen kot so bile ne bo nikoli več

Končno ti je kapnilo!

inzenir1337 je izjavil:

to pa zato ker bodo proizvajalci poskrbeli da se ne bo splačalo rudarit na grafičnih karticah, ker je to preveč potratno. Če jim ne bo uspelo kriplat kartic, bo pa tako ali tako prehod na POS popravil situacijo. Kovanci ki bojo na POW in ne bojo okolju prijazni in energetsko učinkoviti, bojo pa sami propadli. Tako kaže trend.

Aja, ne. Prezgodaj em se veselil, ni ti kapnilo.
Sploh ne veš o čem bleješ.
nVidia je že povedala, da višjega ranga ne bo pohabila.
In tvoje blodnje se takoj razblinijo.
Trend, je rekel :)) Stvari se odvijajo naprej. Samo tebi se zdi, da se ne.

inzenir1337 je izjavil:

Cena za domače uporabnike grafičnih kartic bo na dolgi rok morala ostati lepo pod 1000EUR.

Kar je v nasprotju s tem, kar si blodil zgoraj (potrdil, da cene nižje ne bodo). Za referenco: 3090 je bila 1500EUR.

inzenir1337 je izjavil:

Tudi najvišji rang.

Mhm! Beri zgoraj.

inzenir1337 je izjavil:


Take scene kot je bila letos ne bo več. Nekateri so s preprodajo zaslužili za novo bajto, ampak take scene se dogajajo enkrat v obdobju življenja.

Med tem, ko si ti samo enkrat opletal z jezikom je drugim ratalo zaslužiti ... ne boš verjel dvakrat.
Verjamem, da jim bo tudi tretjič.
Ti boš pa od strani gledal.

Da povzamem: vse kar napišeš so blodnje. In nič več, kot to (saj sam sebi kontriraš).
Na začetku si se nalašč smešil. Ti je še ratalo.
Zdaj bi rad obrnil ploščo in ratl pameten ... a ti je spodletelo.
Menjaj račun (spet) in poskusi znova. A si tako transparenten, da bomo po dveh objavah vedeli kdo si :))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

inzenir1337 ::

Koliko gneva se ti je nabralo tekom življenja, pa saj človek kar ne more verjet. Si kar zafrustriran dečko.
Drugače pa te dodajam na ignore, tako da se ne trudi več z offtopici.

FireSnake ::

Noben gnev ni to. Tako zgleda, ko ti nekdo nastavi ogledalo, če bučke stresaš.

A tako pa zgleda, ko ti dokončno zmanjka argumentov :))
Saj je vse vredu (dečko ne sekiraj se), samo dobro je vedeti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Naš trg ni samo kontejnerji polnih grafičnih. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Skyman ::

Naš trg še paleto komaj dobijo zato pa so graficne po taksni ceni kot so :))

FireSnake ::

Plus višji davek (kot, na-primer, Švabaland).
Samo, zdaj smo malo zaplavali.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

inzenir1337 ::

FlyingBee ::

Dully noted.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

DarwiN ::

Zaloge v Nemčiji počasi izginjajo, čeprav "nihče" ne kupuje, in cene so šle rahlo gor.

Imam teorijo, da so proizvajalci nove batche raje poslali v Ameriko, ker tam cene še niso padle.. Čekiram Newegg in Amazon.com.. Katastrofa.. RTX3060 je najceneje 850$, 3070Ti pa 1150$. In ni dvakrat za rečt, da so proizvajalci EU začasno postavili na stranski tir in sveže kartice potujejo v ZDA, kjer jih lahk prodajo po višji ceni.

Po tej teoriji zna bit zdaj malo zatišja, preden začnejo cene dalje padat. Skratka, ne še pritisnit na petelina. Stay strong. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FireSnake ::

Kaj pa v primeru, da v jeseni kripto znori?
Se bo pa čakalo še do izida naslednje generacije + še nekaj mesecev :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FlyingBee ::

Crypto norija v smislu ramsomware mogoče.
Darwin, naj jih pošljejo v Slovenijo, tukaj so lepe cene, trgovci bodo še naprej Zadnji kos pisali, pa bo šlo počasi v promet.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

yayo ::

firbec me matra zakaj imajo v .de trgovinah 3070ke višje ali skoraj višje cene kot 3070TI. Domnevam, da zato, ker gre za stare rezerve, ki še niso LHR. Ali pa jih dobivajo tako malo, da jim ceno dvigajo zaradi "unikatnosti"

Skyman ::

Tudi pri 3080/TI je podobno ne vem..

NVIDIA preparing SUPER refresh of their mobile GPUs
https://videocardz.com/newz/nvidia-gefo...

DarwiN ::

Ker so kartice delane na istem čipu.. 3070 in 3070Ti sta obe bazirani na GA102 čipu.. Razlika je ~3% shaderjev in hitrejši GDDR6X ram. In pol seveda pri Nvidiji raje proizvajajo Ti čipe kot non-ti, saj lahko iz istega kosa silicija iztržijo skoraj 100EUR več.. Yieldi pa tudi niso problem. In ker so Ti kartice na zalogi, non-ti pa niso na zalogi, so cene temu primerne, a ne.

Ampak to si lahko zdaj privoščijo, ko se ljudje tepejo za GPUje.. Ko bo ta norišnica enkrat mimo in bo treba nižat cene, bo polno zaloge tudi non-ti kartic.. Pa tudi razlike ne bo 100EUR med 3070 in Ti različico, ker ta ni skoraj nič hitrejša in je veliko požrešnejša.. Rečmo +500EUR za 3070 in +550EUR za 3070Ti..

Yayo, si prodal 3070tko? Si uspel iztržit več kot 800EUR?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

yayo ::

sem dal oglas pa ga potem zamrznil, ker me lahko Amazon še zajebe in mi na koncu kensla novo kartico, se je že dogajalo. Naj bi dobil med dvajsetim in dvaindvajsetim ampak mi niso še bremenili kreditne. Drugače sem iz optimizma napisal 900 pa se ni nihče oglasil, naslednji dan sem znižal na 800 in so se pojavili takoj štirje interesenti, ki bi dali zahtevano cifro ali petdeset manj. Velik problem je, da sem jaz v Kopru, kupci pa iz centra države ali više gor, tako, da je vse ostalo na besedah. Tu na Obali se tradicionalno nič ne prodaja in nič ne kupuje, ker so ljudje še bolj škrti kot na Slo Techu. :)) Včasih je bila mentaliteta "kaj bom kupoval za to ceno, če grem lahko v Trst!" pa nihče ni nič kupil in niti v Trst ni šel. Sedaj je aktualen le prvi del stavka, še vedno nihče nič ne kupuje. :P

EDIT
zdaj so mi trgali iz kreditne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

scipascapa ::

tudi fasunge in cote ne kupuje folk?

yayo ::

fasunge nimam pojma kaj so :)) cote pa v kakem New Yorkerju, ko so popusti. Tako, da vsi zgledajo enako + seveda fuzbalerska frizura neglede na to, če paše na tip obraza ali ne. Potem še BMW na lizing za katerega je babica dodala prihranke katere je šparala za novo zobno protezo in potem so frajerji dokler Špeli ali Fati ne zraste trebuh in je treba avto prodat. Potem se ve, pleša, služba z minimalcem in pivski trebuh... :P

oo7 ::

DarwiN je izjavil:

Zaloge v Nemčiji počasi izginjajo, čeprav "nihče" ne kupuje, in cene so šle rahlo gor.

Imam teorijo, da so proizvajalci nove batche raje poslali v Ameriko, ker tam cene še niso padle.. Čekiram Newegg in Amazon.com.. Katastrofa.. RTX3060 je najceneje 850$, 3070Ti pa 1150$. In ni dvakrat za rečt, da so proizvajalci EU začasno postavili na stranski tir in sveže kartice potujejo v ZDA, kjer jih lahk prodajo po višji ceni.

Po tej teoriji zna bit zdaj malo zatišja, preden začnejo cene dalje padat. Skratka, ne še pritisnit na petelina. Stay strong. :)



Upam, da bodo proti koncu leta že bolj normalne cene :P

Skyman ::

Upaj ti upam jaz upamo VSI!! :))

oo7 ::

Skyman je izjavil:

Upaj ti upam jaz upamo VSI!! :))


Najbolj pa upam, da se mi ne bo zdaj v teh časih pokvaril računalnik.

FlyingBee ::

Ne skrbi, slotekovci ti bomo pomagali, prodali ti bomo rezervne dele po dobrih cenah >:D
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Skyman ::

Drugace bos pa vzel 1080TI za 850€(bolha) problem solved... :))

Sej nisi edini ki menjas PC sedaj oz v kratkem,tudi jaz imam vse komplet za menjat.Sreca je da sem prej dobil PS5 da imam še vedno ko imam viska uro prizgem in me ne skrbi kako bo delalo.

Zotac 1079€ 3080! sicer spet mediamarket.de ampak ja

yayo ::

drugače nekaj berem o Gigabyte, ki je baje potihem poslabšal svojo garancijo, ker veliko graf kocka in ne želi prevelikega števila rma-jev. Zato tudi toliko Gigabyte kartic po naenkrat nižji ceni. Ve kdo, če je res?

Skyman ::

Ja nekaj mora biti na tem,to da ima ze po tolikem casu rev 2.0 ti vse pove,tudi ce gledas vse serije so najcenejse prav gigabyte.Ze zotac mi je bolsa firma,sicer s to serijo so tud padl malo na "kvaliteti" 10 serija oz 9 je pa lavfalo tko kot mora.

Drugo so pa cene 1300EUR+ ne dam za gigabyte tudi za super duper ROG serijo NE.Dam za premium razred 3080 max 1000EUR...ja vem bom cakal al pa nikol docakal oz preskocil omenjeno generacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

oo7 ::

Skyman je izjavil:

Drugace bos pa vzel 1080TI za 850€(bolha) problem solved... :))

Sej nisi edini ki menjas PC sedaj oz v kratkem,tudi jaz imam vse komplet za menjat.Sreca je da sem prej dobil PS5 da imam še vedno ko imam viska uro prizgem in me ne skrbi kako bo delalo.

Zotac 1079€ 3080! sicer spet mediamarket.de ampak ja



Ne ne, ko bom kupoval bom kar zadnjo serijo, da bo PC za nekaj let. Trenutno je moj favorit 3070.

scipascapa ::

tudi jaz bom 3060 oz. ti ali max 3070, gold 550w mi mora prebavit to.

FireSnake ::

Kakšen procesor imaš?
Navit?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Skyman ::

Ljubi bog.. 550w napajalc 50€ grafika 500€:)) Ne vem zakaj sparate na stromu,ce pise 1000w valda da ne "pokuri" 1kw,porabi toliko kot rabi.Osebno nisem nikoli sparal na napajalcih vedno sem imel 850w.Tudi sedaj ko ga bom menjal vrzem notri 850w,pa nisem neki OC fanboy,in mi ne sprica ko namesto 4,7 dobim 4,8ghz.

Je pa res da me potem 5% ne zanima ali ima grafika 1x8 pin 1x6 pin ali 3x8pin.Ko se igra se igra.

oo7 je izjavil:

Ne ne, ko bom kupoval bom kar zadnjo serijo, da bo PC za nekaj let. Trenutno je moj favorit 3070.


V jesen dobis MSI GeForce RTX 3070 SUPRIM SE GODZILLA edition 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

chaddicus ::

3070 je ta moment zotac na equiperju 850 euru... Gre na bolje..

A mi zna kdo nastet katere nemške stacune posiljajo direkt v slo za nabavo kartic?
Lp

DarwiN ::

Caseking, Ditech.at, computeruniverse, hardwarecamp24, jacob.de.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

GR2 ::

Skyman je izjavil:

Ja nekaj mora biti na tem,to da ima ze po tolikem casu rev 2.0 ti vse pove,tudi ce gledas vse serije so najcenejse prav gigabyte.Ze zotac mi je bolsa firma,sicer s to serijo so tud padl malo na "kvaliteti" 10 serija oz 9 je pa lavfalo tko kot mora.

Drugo so pa cene 1300EUR+ ne dam za gigabyte tudi za super duper ROG serijo NE.Dam za premium razred 3080 max 1000EUR...ja vem bom cakal al pa nikol docakal oz preskocil omenjeno generacijo.

Gigabyte je še pri vsakem izdelku prilezel do vsaj rev. 2.0 če ne rev. 3.0. Če izboljšajo/posodobijo komponente ok, ampak kolikor poznamo Gigabyte se gre pri vsaki novi reviziji bolj koliko EUR bodo prišparali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

Skyman ::

Se strinjam GR2

Ja ponavad pomeni rev 1.0-2.0 ali vec nekako izboljšanje,tukaj gredo pa na kontra smer na zalost.Sej glede sofware pa so slabsi vedno neka beta pride,in skos poserjejo vse,potem pa cudezno izgine in nikoli final relise oz stable relise.Tako kot je nekdo tukaj mislim omenil glede firmware monitorja,ko je cudezno zginil iz strani.Vem sem imel en po*** tv tuner pa sem tako štalo imel da je biv na garanciji oz menjavi potem pa na bolhi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

yayo ::

chaddicus je izjavil:

3070 je ta moment zotac na equiperju 850 euru... Gre na bolje..
Lp

je šla v milisekundi. Drugače je smeh gledat optimistične oglase na Bolhi. Ribiči...

scipascapa ::

https://www.igorslab.de/en/graphics-car...

Firesnake

R5 2500.

r5 2600

Zgodovina sprememb…

yayo ::

zanimivo, moja Suprim X, kupljena na Amazon.de in, ki je bila na backorderju od prvega maja je poslana iz Španije. samo, da ne pride z delta varianto...

FlyingBee ::

Tri stvari sem naročil ta teden na .de pa so vse iz Italije poslali. Pač, kjer je fizična zaloga.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

GR2 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

FlyingBee ::

2060 518eur
3060ti lhr 769eur
3060ti 798eur
3070 lhr 849eur
3070ti 888eur
3080 lhr 1299eur
3080ti 1549eur
3090 1990eur
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

scipascapa ::

še vedno previsoke cen, sredina pa sploh.

3090 je ugodna.

Skyman ::

Zotac 3080LHR je 1235€ caseking.de + zaloga oz suprimX msi LHR 1299€+ zaloga
««
161 / 222
»»