» »

NVIDIA Ampere (2020)

NVIDIA Ampere (2020)

Temo vidijo: vsi
««
162 / 222
»»

FlyingBee ::

Vsaj 400 preveč suprim x in 500 prevec za bilokatero Zotac.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Skyman ::

To je cisto res,je pa mogoce dobra novica da se pocasi ampak res pocasi premika na dol cenovno.Dejstvo je kar je vec kot 1000€ je preplacana 3080.

oo7 ::

scipascapa je izjavil:

še vedno previsoke cen, sredina pa sploh.

3090 je ugodna.


Ja sredina ima previsoke cene.

FlyingBee ::

K: Grafično kartico do 300€
Zvezda44
:: danes, 09:45:16
Ponudbe ZS. Prosim za realne ponudbe. Lp


Good luck! :))
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

oo7 ::

FlyingBee je izjavil:

K: Grafično kartico do 300€
Zvezda44
:: danes, 09:45:16
Ponudbe ZS. Prosim za realne ponudbe. Lp


Good luck! :))


GTX 1060 so nekatere pod 300 eur na bolhi :P

gddr85 ::

a une s 3gb rama? ;)

Skyman ::

Ja kolega je prodal v istem dnevu,ob pol 11 zvecer sta mu na vrata prisla 2 mulca po 1060 6gb za 350€.Tko da...da se

pocasi ze malo padla 3080 MSI LHR TRIOX 1235€

hmm? ::

dečki, niso te "previsoke" cene povezane tudi z inflacijo (ki verjetno že meji na hiperinflacijo ampak nam tega ne bodo nikoli priznali - posledica printanja denarja)?

Kakorkoli že, kupil sem odyssey G9 imam pa 2080s (sem dal sodelavki U4919DW, ki je super za office rabo, vendar za gaming pa je res slab). baje, da je 3080 precej boljša za 4K? sem po tem šel gledat, če bi zadevo nadgradil (prodal 2080s) ampak so cene res absurdne trenutno. verjetno se v mojem primeru izplača počakati na naslednjo serijo, da izpustim 3000 serijo v celoti? Sedaj pač malo "stisnit" zobe pa kakšen špil laufat na 3840x1080 namesto 5120x1440? :) Igram sicer minimalno ampak, če že je možnost in dokler še sploh kaj dobiš za fiat EUR...
Mimogrede G9 je pa odličen. Sem mislil, da bo slaši za office delo, vendar se dobro odnese.

oo7 ::

gddr85 je izjavil:

a une s 3gb rama? ;)


Tudi kakšna z 6gb se najde :)

FireSnake ::

hmm? je izjavil:

dečki, niso te "previsoke" cene povezane tudi z inflacijo (ki verjetno že meji na hiperinflacijo ampak nam tega ne bodo nikoli priznali - posledica printanja denarja)?

Kakorkoli že, kupil sem odyssey G9 imam pa 2080s (sem dal sodelavki U4919DW, ki je super za office rabo, vendar za gaming pa je res slab). baje, da je 3080 precej boljša za 4K? sem po tem šel gledat, če bi zadevo nadgradil (prodal 2080s) ampak so cene res absurdne trenutno. verjetno se v mojem primeru izplača počakati na naslednjo serijo, da izpustim 3000 serijo v celoti? Sedaj pač malo "stisnit" zobe pa kakšen špil laufat na 3840x1080 namesto 5120x1440? :) Igram sicer minimalno ampak, če že je možnost in dokler še sploh kaj dobiš za fiat EUR...
Mimogrede G9 je pa odličen. Sem mislil, da bo slaši za office delo, vendar se dobro odnese.


Inflacija:
https://slo-tech.com/forum/t736924/p720...
(1500 je tipkarska ... moralo bi pisati 15000)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

inzenir1337 ::

hmm? je izjavil:

baje, da je 3080 precej boljša za 4K?

Na MF imaš trenutno vse polno teh kartic, vendar z LHR. Itak ni smiselno kurit eno kartico pri teh temperaturah za stotaka ali dva profita na mesec.
Še bolj pametno je da se stegneš do 3080 Ti in imaš performance od 3090 kartice. Kolega jo je ravno kupil za 1100€ brez DDV, kar je price/performance top deal trenutno.

scipascapa ::

kje to?

FlyingBee ::

V deželi Nije.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

imarcel991 ::

Update glede equppr strani. Sedaj pošiljajo v Slovenijo. Cena preko UPS je 29.95€

yayo ::

ufff, če pomislim, da Amazon računa od 7 tja do 15 evrov paket z grafično.

FlyingBee ::

Verjetno bo cena padla, če bo dovolj prometa prek UPS, na ceseking.de je UPS najcenejši , dobrih 14 eur, DHL pa dobrih 15. Computeruniverse je tudi imel višjo poštnino, okoli 25eur, amazon pa seveda zmaga s 7 eur in več.

Pri UPS je najboljše na služben naslov naročiti, ker dopoldne najprej firme obdelajo. DHL pa mislim, da preda Pošti Slovenije, kar je dobro, da te na najbližji poslovalnici počaka.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

GR2 ::

Uf, sem dal kar hitro nazaj Mailboxde naslov, ko sem videl 30EUR. Do sedaj sem imel skupne poštnine 13-18EUR, odvisno ali je zastonj do Mailboxde. Se bo pač 2 dni več počakalo.
Če je zadeva na Amazon.de je pa še daleč najbolje, v ponedeljek sem naročil, v četrtek dobil. Edino zapakirajo tako da dajo v škatlo samo en kos papirja in se potem prosto premika po škatli. Pa to je še dobro, ker je bil SSD, take stvari ponavadi pošljejo v kartonasti kuverti.
Mindfactory pa popolno nasprotje, res da je šlo za HDD-ja, ampak kaj takega še nisem videl, oba posebej obvita v res debelo zračno folijo pa še v škatli jo je bilo tolk da se nista mogla premaknit za mm, to je bilo Ace Ventura proof.
Najbolj važno je da se ne kupuje več pri nas. Danes sem gledal en navaden Seagate 8TB SMR disk, pri Anni 300EUR, v DE 190EUR. Sploh ne vem kaj lahko še kupiš pri nas, edino CPU-ji imajo včasih boljšo ceno, pa kakšne manjše stvari, kar je nad 100EUR je pa vse dražje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

inzenir1337 ::

Mah naši trgovci si ne zaslužijo drugega kot da propadejo. Scalperji so proti njim pravi poštenjaki.

FlyingBee ::

Jup, butični jajčki, nekoristni bolj kot scalperji.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Skyman ::

imarcel991 je izjavil:

Update glede equppr strani. Sedaj pošiljajo v Slovenijo. Cena preko UPS je 29.95€

To je predrago...Edina opcija je da je cca 50€ cenejsa grafika potem je to to drugace kolikor sem gledal ostale stvari se dobi drugje cenejše.Grafike so pa razred zase,so med najcenejšimi.

FlyingBee ::

Ja, za več komponent se bi tudi 30 eur splačalo za poštnino, če CU ali caseking nimata podobnih cen. Pohvalno je, da so cene že z našim davkom, ko brskaš po produktih in si prijavljen s SI naslovom, tako ima tudi CU. Caseking in amazon pa šele Zur Kasse pokažejo z 22%.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Skyman ::

Jaz se malo gledal recimo kaksen napajalnik je ze v osnovi drazji od casekinga cca 20-30€,ok ja caseking moras se slo ddv placat ampak,moras seveda racunico naredit potem se pa odlocit.Sej konec koncev je isto ce das 2 jurja ti je vseeno al das se tistih 20€ vec,kot drugje za poštnino.

FlyingBee ::

GR2, Mindfactory ima najnižje cene na splošno in 19%, če preko mailboxde, poštnina pa tudi ni tako huda.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Skyman ::

Mindfactory ma ze MSI trioX za 1199€

yayo ::

ko sem kliknil buy na Amazon.de za grafo sem imel privzeto nastavljen mailboxde naslov, ker sem upal, da bom ulovil kakšno, uvoženo iz ZDA - te so najbolj poceni - ampak so tudi region locked na državo v kateri se nahaja Amazon kjer so prodajane, v konkretnem primeru na Nemčijo. (nisem še vedel, da forwrding naslove ne upoštevajo) Potem si nisem upal karkoli spreminjat, da ne zgubim vrstni red. Tako je kartica potovala iz Španije v Nemčijo in je trenutno v fazi "Initiated customs clearance process, Koeln, DE" kar min točno jasno kaj naj bi pomenilo, oziroma zakaj je to potrebno. V glavnem ob vsem prepošiljanju bi me morala priti ceneje kot, če bi šla direkt v Slovenijo, zaradi davka. Če pride seveda. :))
Vmes sem naročil Seasonic napajalnik na Amazon.de, pa je žal le 15 evrov cenjši kot pri Funtechu.

inzenir1337 ::

Skyman je izjavil:

Mindfactory ma ze MSI trioX za 1199EUR

Ne pozabi da je priporočena maloprodajna cena $699 za RTX 3080!
In tu gre za LHR. Ta bi morala biti pod MSRP ker je kriplana...

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Trio x je med najboljšimi dizajni, 800 eur bi bila kar poštena cena glede na cene pred krizo. Mining pa še ni povsem odpisan, lahko se zgodi kakšen leak mining driverja ali pa hack.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Skyman ::

inzenir1337 je izjavil:

Skyman je izjavil:

Mindfactory ma ze MSI trioX za 1199EUR

Ne pozabi da je priporočena maloprodajna cena $699 za RTX 3080!
In tu gre za LHR. Ta bi morala biti pod MSRP ker je kriplana...


Vem da je 699$ cena,ampak je lepo da vsaki teden pada pocasi a vzstrajno.

Ja vem FlyingBee,zato sem tudi omenil ker do sedaj so bile najcenejše samo gigabyte ter omenjeni model eagle,to da je MSI še cenejsi+ boljsi dizajn je samo dodatni plus.Tole da je 800€ se samo vzame 8-)

FireSnake ::

Za tak denar bi še jaz kakšno vzel:
https://videocardz.com/newz/cryptominer...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FlyingBee ::

Outlet refurbished market bo donosen.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

scipascapa ::

ne v evropi.

FlyingBee ::

Kaj se bodo še spomnili?


P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

inzenir1337 ::

3060 Ti bo kar fajn za kupovat od rudarjev za 200€. Te kartice delajo vsaj 60MH/s z 120W in so najbolj učinkovite za te reči od vseh kartic na trgu.
Po drugi strani so samo malenkost nižje po performansu od 3070 pri gamingu in tudi tu dajo na watt veliko več. Ni čudno da so 3060 Ti dobesedno izginile.

Po tretji strani je pa treba samo počakat da se zaloge do te mere zafilajo da trgovci nehajo scalpat. Pomoje se bo če se zniža še 25% začelo kupovat, ker kupna moč se je zadnjih nekaj let močno povečala. Večina ljudi ima denarja ko blata in ne ve kam z njim. Ma se ti nabere in plače se dvigajo v nebo, razni korona dodatki so bili enormni, projekti iz natisnjenega denarja dodatno prispevajo k boljšemu stanju v denarnici...

scipascapa ::

seveda, greš na kitajsko morda?

seveda se plače dvigujejo, za javno upravo, samo za gospodarstvo ne.

Zgodovina sprememb…

Skyman ::

Zakaj bi kupil kdo 3090 "rabljeno" za 2450 ce je nova za 2400€

3060TI od izida do danes so redke pa drazje od 3070 serije dalje.Za gejmerja je min sedaj 3070 ostalo je skoda gledati ker ali je slabsa grafika ali pa drazja.

inzenir1337 ::

Za 2400€ kupim avto, kakega Audija A6 ali A8. Nekoliko starejši ampak vozen in ok za gonit še nekaj let.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Jarno ::

Sicer pa zanimivo poročilo s strani nVidie:

Gaming
First-quarter revenue was a record $2.76 billion, up 106 percent from a year earlier and up 11 percent from the previous quarter.


Izbira Samsungove manufakture (heh) je zgleda popoln uspeh, ker so uspeli proizvesti zajetno število grafičnih čipov in ugodno prodati.
#65W!

FireSnake ::

https://videocardz.com/newz/msi-to-revi...

Vedno bolj pritiskajo z vodnim.
Tudi sam razmišlajm, da bi za svojo 3090 komplet vodno kupil.
Samo zato, ker sem dober primerek fasal, pa so dobre temperature.
Slabo je samo to, da ne veš kakšna je (za vodno) združljivost za naprej.
Potem je bolje kupiti vodno v štartu.

Ko sem jaz za mojo naklikal (pumpa, rori hladilnik, šlaufi...) se je cena zaustavila pri 650 (preverjena slovenska kvaliteta).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

DarwiN ::

GPU vodno je IMO passe.. Pri nakupu plačaš premium ceno, pri prodaji pa so ti modeli ravno najmanj vredni, ker jih "nihče" ne kupuje.. Kdo bo denimo danes (oziroma bolje rečeno: pod normalnimi okoliščinami) kupil vodno hlajeno 1080Ti ali 2080Ti? Exactly!

Pa tudi neke koristi nimaš, ker je navijanje bolj ali ne preteklost, akustika pa tudi ni vredna tolikšnega denarja.

Edino če imaš res veselje od tega ...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

FireSnake ::

Kot si rekel: akustika in veselje.
Vseeno bi pa za 2 generaciji vseeno rad izkoristil.

CPU bi obdržal Noctua, ker je dobro, da se zrak še bolj meša (VRM,...).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

inzenir1337 ::

FireSnake je izjavil:

https://videocardz.com/newz/msi-to-revi...

Vedno bolj pritiskajo z vodnim.
Tudi sam razmišlajm, da bi za svojo 3090 komplet vodno kupil.
Samo zato, ker sem dober primerek fasal, pa so dobre temperature.
Slabo je samo to, da ne veš kakšna je (za vodno) združljivost za naprej.
Potem je bolje kupiti vodno v štartu.

Ko sem jaz za mojo naklikal (pumpa, rori hladilnik, šlaufi...) se je cena zaustavila pri 650 (preverjena slovenska kvaliteta).

Za začetek en dober primerek klima naprave, da boš mel v prostoru 20 namesto 30 stopinj ker 400W TDP je že kar kurjava. Kvalitetno zračno ohišje, pomožnosti dovolj veliko. Potem začneš razmišljati o vodnem za ljubezen svojega življenja. Lepo se cartajte.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

FireSnake ::

Za začetek ti zapri gobec!
Kaj ti, srotle, veš kje jaz živim in kje (pod kakšnimi pogoji) minam?

V trenutku, ko čutiš, da bi meni dajal nasvete (najprej zlezi iz plenic) triktat vdihni. Pa te bo minilo.
Bo šlo?

(da te pa še "potolažim" nič od tvojega blejanja ne drži)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Horas ::

madona ka se pa ti tk usajaš kača :))
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

inzenir1337 ::

On je rudar na eno kartico. Kot bi kopal tunel z žličko za kavo. Ampak ok, nekateri na ta način pridejo iz zapora... :))

yayo ::

včeraj sem na redditu vprašal za mnenja glede napajalnikov, pa sem, misleč, da bo zvenelo duhovito, napisal, da me ne zanimajo napajalniki vkot nadomestki dogih penisov, nakar so mi v petih minutah brisali temo (verjetno, da ne se nebi užalili imetniki malih penisov in XXL napajalnikov). Tukaj pa brezkončno prepucavanje/trolanje brez smisla in koristi. Kako se vam ljubi? :)) In, če bo kdo en dan predlagal srečanje ob pivu kaj boste nosili s seboj nunčake in odžagane šibrovke? :P

scipascapa ::

zato, ker moderatorji ne opravljajo svojega dela.

Sheteentz ::

a so za moderiranje plačani?

inzenir1337 ::

Itak nihče ne rabi denarja v tem času. Vsem so šle gor plače, vsi smo dobivali visoke dodatke za delo v nevarnih razmerah pod klimo in na remote biohazard, vsem se je nabralo zaradi nepotovanja, nerazsipavanja... Verjamem da tudi moderatorji v tem času ne rabijo denarja.

Pa pustimo te postranske reči. Kaj pravite na LHR kartice? Bi morale biti MSRP cene za take kriplane kartice nižje že v štartu?
Recimo:
RTX 3080 - $699
RTX 3080 LHR - $550

Verjetno bi bilo to bolj fer?

FireSnake ::

Horas je izjavil:

madona ka se pa ti tk usajaš kača :))


Za zgube imam ničelno toleranco.
Drugače, če kdo rabi informacijo, znam pa biti zelo potrpežljiv.
NePikam.press

inzenir1337 je izjavil:

Itak nihče ne rabi denarja v tem času.


Mi boš nakazal 15€
Meni bo prišlo prav.
Sporočim TRR?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FlyingBee ::

Ena klofuta bi te streznila, ampak to bi bilo že preveč nasilno. Mogoče na rahlo forehand, čeprav bi backhand bolj zalegel.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan
««
162 / 222
»»