» »

NVIDIA Ampere (2020)

NVIDIA Ampere (2020)

Temo vidijo: vsi
««
29 / 222
»»

strumf666 ::

Razlike med gsync/gsynce ready/freesync in nič od tega je k noč pa dan; ne rabiš bit noben profi, da to opaziš. Odločit se rabiš samo če hočeš to imet (in plačat).
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

neo5468 ::

Na slotechu pod mali oglasi maš 3 stručkote za 2080/2080ti od 650 do 800€. Najbolj so mi všeč te zgodbice k jih pišejo spodaj, zakaj prodajajo :D:D:D.

FlyingBee ::

Pa dobro trolajo tistega, ki hoče 2080 za 600+ prodat in še posebej junaka z oglasom 2070 Super za 550 eur.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

neo5468 ::

Sej tisti, ki kupujejo 800€ gpuje verjetno niso po župci priplavali in dejansko vejo za rtx 3000 serijo. Daš glavo pokonci, butneš za 350-400€ pa upaš da nekdo zagrabi. Če do 17. septembra optimistično hočejo 800€, tega sranja od 2080 ne bojo prodal niti za 300€.

Furbo ::

Vsi kar govorite, kot da bodo nove karte takoj preplavile trg. A ni tako, da je najprej tisti neuporabni blower krš od nvidie, šele čez mesec dni pa pride kaj spodobnega od Asusa?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

tikitoki ::

Furbo je izjavil:

Vsi kar govorite, kot da bodo nove karte takoj preplavile trg. A ni tako, da je najprej tisti neuporabni blower krš od nvidie, šele čez mesec dni pa pride kaj spodobnega od Asusa?


Ocitno si zadnej case zivel pod kamnom. Blowerji so bili out ze prejsnjo generacijo.

Meizu ::

Furbo je izjavil:

Vsi kar govorite, kot da bodo nove karte takoj preplavile trg. A ni tako, da je najprej tisti neuporabni blower krš od nvidie, šele čez mesec dni pa pride kaj spodobnega od Asusa?


Kaj je zadnje case spodobno od Asusa?

Furbo ::

Grafe so kar spodobne, moja asus je praktično neslišna.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Alien123 ::

Konlov je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

Jaz bom 1070 kar obdržal za rezervo in kupil novo kartico. Bo 1070 služila bolje od bilo katerega igpuja 8-)

Sicer pa ne rabiš nujno gsync monitorja, če imaš Nvidio.

Ali ni nvidia = gsync? Oziroma kaj tako slabega je, če kupiš nvidio in priklopiš monitor, ki nima gsync, ampak gsync ready ali ostalo?


Monitor, ki ima gsync ni isto kot gsync compatible..

AapocalypseE ::

Ne ni isto. Na enem piše Gsync, na drugem pa FreeSync.

Alien123 ::

AapocalypseE je izjavil:

Ne ni isto. Na enem piše Gsync, na drugem pa FreeSync.


True. Pa še par drugih stvari..

AapocalypseE ::

Ni omembe vredne razlike. Razen to, da so Gsync monitorji mnogo dražji.

Alien123 ::

Tudi

Silici ::

Svaka čast Nvidiji za ta mega troll pristop z "super" karticami. To bo še reverzno zdej, cen se ne spušča več, ker narod želi tako :)).

Meizu ::

Furbo je izjavil:

Grafe so kar spodobne, moja asus je praktično neslišna.


Asusove grafe imajo trenutno najvišji RMA rate od vseh proizvajalcev. Podobno bo drzalo tudi za matične plate.

FlyingBee ::

Niso več kot iz časa DirectCU, zdaj je MSI na vrhu.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Blazz ::

DarwiN je izjavil:

Za 615-660€ so šle rabljene 2080Ti na Ebayu.de včeraj in danes. Tolk je očitno nekje realna vrednost danes.


https://www.ebay.de/itm/NEU-PNY-GeForce...

600 eur , nova!

FlyingBee ::

Predraga!
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Seba22 ::

Meizu je izjavil:

Furbo je izjavil:

Grafe so kar spodobne, moja asus je praktično neslišna.


Asusove grafe imajo trenutno najvišji RMA rate od vseh proizvajalcev. Podobno bo drzalo tudi za matične plate.



Asus pa MSI brand je najboljši za mene osebo jas si druge plate kot Asus sploh ne predstavljam sploh pa zarad Bios interface ki je preprosto genijalen in se tudi vidi da ga druge znamke zelo kopirajo oziroma je zelo podoben ratalo(Msi,Asrock,Gigabyte).Sam imam trenutno GPU od Msi se mi zdi da je pri zadnji GPU seriji celo majčkeno boljši trenutno bomo videli kako bo tokrat pri novi GPU seriji
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

Blazz ::

Seba22 je izjavil:

Meizu je izjavil:

Furbo je izjavil:

Grafe so kar spodobne, moja asus je praktično neslišna.


Asusove grafe imajo trenutno najvišji RMA rate od vseh proizvajalcev. Podobno bo drzalo tudi za matične plate.



Asus pa MSI brand je najboljši za mene osebo jas si druge plate kot Asus sploh ne predstavljam sploh pa zarad Bios interface ki je preprosto genijalen in se tudi vidi da ga drge znamke zelo kopirajo oziroma je zelo podoben ratalo(Msi,Asrock,Gigabyte) Sam imam trenutno GPU od Msi sebizdi da je pri zadnji GPU seriji Msi celo majčkeno boljši trenutno bomo videli kako bo tokrat pri novi GPU seriji


kolk pirov je bilo potrebno za tale sestavek?

Seba22 ::

Ne pijem pirov in nič podobnega:) Ne smem pit alkohola tako da si mimo vsekal:))

Tak ti je to ko pišeš na fonu vidiš pa moreš popravljat evo sem popravo samo za tebe :)):))
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

DarwiN ::

Blazz je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Za 615-660€ so šle rabljene 2080Ti na Ebayu.de včeraj in danes. Tolk je očitno nekje realna vrednost danes.


https://www.ebay.de/itm/NEU-PNY-GeForce...

600 eur , nova!

Blower :(;(( Kdo bo to kupil danes? :S Osebno imam raje rabljeno s proper hladilnikom.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

tikitoki ::

K se ugiba o razlogih za boljši p/p s strani nvidije, se pozablja na slona v sobi. Pandemijo. Milijone ljudi, ki so postali brezposelni in eno hujših gospodarskih kriz, ki bo zobe šele dobro pokazala.
Začelo se je z višjo prodajo, ko se je prilagajalo na nov režim dela. Zelo verjetno bodo sledili manj rožnati časi in s tem manjši apetit za luksus, kot so drage igračke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

FlyingBee ::

Sigurno, pa sammy jim je verjetno ponudil dober deal. Cene bi lahko bile še boljše, ker vseeno dobijo 2 čipa na isto površino vafra.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FlyingBee ::

spet gainward 2080ti oglas, očitno je ta proizvajalec najcenejši bil
[izbrisana tema]
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

sirotka ::

Konlov je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

Jaz bom 1070 kar obdržal za rezervo in kupil novo kartico. Bo 1070 služila bolje od bilo katerega igpuja 8-)

Sicer pa ne rabiš nujno gsync monitorja, če imaš Nvidio.

Ali ni nvidia = gsync? Oziroma kaj tako slabega je, če kupiš nvidio in priklopiš monitor, ki nima gsync, ampak gsync ready ali ostalo?


tudi če je freesync zna delat.

Mr.B ::

No je trajalo...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

GeForce RTX 3080 Rips and Tears Through DOOM Eternal at 4K, Over 100 FPS

2080 Ti 89fps
3080 133fps

8-O

https://www.techpowerup.com/271750/gefo...

tikitoki ::

Bo potrebno pocakati na neodvidne recenzije. DLSS verjetno igra pomembno vlogo. Mogoce je se kaksen drug faktor. V vsakem primeru pa izgleda spodbudno.

AapocalypseE ::

3080 10GB se mi zdi kar konkretno bolj futureproof kot 3070 8GB. 8GB vram se že lep čas uporablja in bi osebno šal na več vrama. Sem kar 100%, da pride ven tudi 3070 16GB in 3080 20GB, ampak čez kakšno leto in še dražji bosta.

Mogoče pa letos pride konkurenčen RDNA2 s 16GB vram.

Pennywis3 ::

Mnja, tudi razlika v ceni je kar konkretna, osebno mislim, da bo 8GB se nekaj časa dovolj.
Upajmo na konkurenčnega RDNA2, čeprav kaj več kot konkurenco 3070 ne pričakujem.
No, mogoče bo pa vsaj cena ugodna.

neo5468 ::

tikitoki je izjavil:

Bo potrebno pocakati na neodvidne recenzije. DLSS verjetno igra pomembno vlogo. Mogoce je se kaksen drug faktor. V vsakem primeru pa izgleda spodbudno.

Doom eternal je čisti raster performance. Nima nobenega dlss.

AapocalypseE ::

S 1070 sem zdržal 4 leta. Nisem ziher, da bo 8GB vram dovolj za naslednje 4 leta.

RDNA2 16GB vram perf. 3070 449$ bi bilo super.

tikitoki ::

neo5468 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Bo potrebno pocakati na neodvidne recenzije. DLSS verjetno igra pomembno vlogo. Mogoce je se kaksen drug faktor. V vsakem primeru pa izgleda spodbudno.

Doom eternal je čisti raster performance. Nima nobenega dlss.


Niso napovedali izboljsanega DLSS, ki deluje v vseh igrah?

Glugy ::

Nekje sem zasledil ( pač zaenkrat samo govorice ) da se zna zgodit da naj bi naj-AMD kartica imela 16GB RAM-a in da imajo pri Nvidii že pripravljeno kontra zadevo z 16GB RAM-a kot odgovor na to. Nekakšna ti ali super verzija. Sam to je zaenkrat sam govorica. Velik govoric se izkaže za napačne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

DarwiN ::

NAvi2 bo imel VSAJ do 16Gb rama... Za to ne rabiš nobenih govoric, ampak le logično razmišljanje.. AMD je obupan underdog, ki se le komaj drži nad gladino vode. Jasno potem, da bodo naredili VSE, da po nečem izstopajo oz. so konkurenčni.. In kaj je lažjega kot prilimat en kup rama na kartico? Še posebej ker najbrž gre za GDDR6 ram, torej ne ta najsodobnejši GDDR6X, ki ga ima Nvidia.

Podobno so v preteklosti pretiravali z 8Gb rama na usrani 290X kartici. Pa razni neposrečeni HBM eksperimenti..

Ampak tokrat jih zna Nvidia flekat, saj menda pripravljajo 16/20Gb različice kartic.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

neo5468 ::

tikitoki je izjavil:

neo5468 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Bo potrebno pocakati na neodvidne recenzije. DLSS verjetno igra pomembno vlogo. Mogoce je se kaksen drug faktor. V vsakem primeru pa izgleda spodbudno.

Doom eternal je čisti raster performance. Nima nobenega dlss.


Niso napovedali izboljsanega DLSS, ki deluje v vseh igrah?

ne

AapocalypseE ::

m0LN4r ::

Jaz bi pa rekel, da je 11GB na 1080Ti ja in ne, ker ko tolko rama nafilas kartica vec ni zmozna vse to predelat.
Recimo Texture pack za FFXV zafila teh 11GB gladko, ampak je treba zrtvovati kr veliko performanca.
Na FHD pa pakirat 4k texture pack je pa nevem brezveze, drugo je ce ima kdo 4k monitor in obcuduje texture.

Vega64 FE ima 16GB, pa je za v smeti, being the point.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

FlyingBee ::

Radeon VII
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

neo5468 ::

Pep3Laugh ::

uff tale se mi pa skor mal smili
https://www.bolha.com/nvidia-graficne-k...

tikitoki ::

ROLF.

AapocalypseE ::

Še uporabniško ime ima pravo, norc. Kupi 2080 Ti mesec dni pred prihodom novih kartic.

Zdaj pa bo kao quadro nabavil in še 1200€ hoče met :))

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Marsikdo si samo želi grafično "še danes" in gre v neumnost pa kupi rabljeno ali novo mesec pred novo arch in major zmanjšanje litografije. Recimo, da želim nakazati 700 eur za 3080 v smislu denar je, prodajte mi grafično, ampak je ne morem kupiti.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

neo5468 ::

Če ne znaš počakat 2 tedna potem pa bog se te usmili. Rajši denar zakurim kot da grem kupit 2000 serijo danes.

Konlov ::

Naši trgovci že kaj praznijo skladišča? Se mi zdi, da jih raje v smeti pomečejo, kot prodajo po realni:| ceni...

Buggy ::

neo5468 je izjavil:

Če ne znaš počakat 2 tedna potem pa bog se te usmili. Rajši denar zakurim kot da grem kupit 2000 serijo danes.


Kaj pa vem. Stvar zna biti dost tricky. Zdej se prodajajo 2080ti pod ceno zgolj, ker ljudje zelijo isti ali boljsi performance z next gen karticam, za katere dejansko se ne vemo koliko bojo res kostale. MSRP je bullshit.
Ko take kartice pridejo do trgovcev in je zanimanje veliko seveda dvignejo ceno nad MSRP. Ko zacne na trgu kartic primanjkovati se cene dvignejo se toliko bolj...dokler jih sploh vec ni. Smo v casih mining ere to videli in obcutili.
Zna se narest dvojni harikiri...ljudje bojo prodajal 2080TI, potem pa ne bo mozno sploh vec kupit proper GPU-ja za isti denar.

Recimo danes, ce si izven SI..lahko kupis vodno Extreme Aorus grafo z 4 let garnacije za 620€, pa si dve leti golden (dvomim da bo v tem casu v spilih taksen napredek). Do takrat bo pa prisla ze serija 4080, ki bo se toliko boljsa, kot je to kar zdej ponujajo ali se bolje AMD ekvivalent.

https://www.amazon.es/dp/B07L2RH59N?tag...

aborko ::

Kje je poznavalec mtosev? Se je ze kaj javil? Je vrnil 2080 super? On dela build zelo redko in takrat kupi top robo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

tikitoki ::

Sedaj so brazkrili, da z novim dlss lahko naredijo upscale z 2k na 8k.tak, da jemite stvari z malo zdrave pameti.
««
29 / 222
»»