» »

Dell Dimension je postal glasen ?

Dell Dimension je postal glasen ?

ripoli ::

Najprej lep pozdrav !
Ker vem da ste Strokovnjaki vas moram vprašat za nasvet !

Imam Dell Comp P4 2,66, 512 Ram, Ati Radeon 9700TX. Računalnik sem imel pri kolegu (mreža), kjer je bila temperatura v teh prekletih vročih dneh okli 30 stopinj. Računalnik, ki je bil sprva čisto tih je po nekaj tednih postal zlo glasen! :(

začel sem ugotavljat od kod prihaja to brnenje, sem kišto odprl (prvič) in ...
od procesorja vodijo hladilna rebra brez ventilatorja nato je velik zelen zračnik ta pa vodi na ventilatorna zadnji del kište dimenzije ugibam okloi (80 x 80). kadar pa se odpre zračnik pa postaja kišta bolj tiha ! (hladilnik je na dotik vroč)

Zdaj imam comp spet doma temp. okoli 22 -24 stopinj v moji sobi, če na primer igram CS ene pol ure postane spet glasen ! kaj je ventilator pokvarjen ? je samo prah kriv ( sem sesal ( 6 mesecev star računalnik)!
prosim ZA NASVETe !! ?? !!
bi se ta problem dal rešit z novim ventilatorjem ? če ja kakšnega naj kupim in na kaj naj pazim! Upam da težave niso večje ! :O THX !!

glede Tuning-a in modifikacij sem čist novinec, zato nasvete za prve korake prosim !!
:D

Pudding ::

Kaj pa ce ima automatsko uravnavanje vrtenja ventilatorjev... Ko je bolj vroce, bolj brni.

ripoli ::

Hvala za odgovor!
hmm.. če ima avtomatsko uravnavanje nevem ? pomoje ja ! samo kljub temu prej nikoli ni bil tako glasen ?
PA misliš da bi lahko menjal ventilator?
če ja kakšnega naj kupim ? Naj kaj moram pazit in kateri so najboljši ? (titan ?)

Kod že rečeno Dell ima samo dovodni kanal od procesorja na zadnji del !

LP:)

pingo76 ::

Glede na to, da ima dell tako kot ibm, compaq ipd. svoje umotvore za hlajenje ti priporočam, da ga odneseš tam kjer si ga kupil in naj ti oni rešijo zadevo. To pa zato ker si novinec, da nebi kaj fental ker nadomestne kose za tak način hlajenja boš stežka dobil. Priporočam pa ti še, da če neseš tam na servis, naj ti dovolijo (prikupi se malo;) ) da malo pogledaš kako to oni delajo. Drugič pa sam :D .

P.S. Da bi to videla moja profesorca slovenščine bi jo infarkt. :8)

Pudding ::

Zamenjas ga lahko s podobnim ventilatorjem. Poglej kaksen je. Vecinoma so 80mm, lahko pa tudi 90mm... Ventilatorji so potrosni material... Eni najboljsih so Papst.

Uh in se nekaj. Mozno je da pride ventilator ali kak bliznji del ohisja v resonanco. Probaj spremeniti hitrost vrtenja s programom Speedfan. Pogooglaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pudding ()

ripoli ::

Ja sej verjetno bo to najboljša rešitev, problem je pač ta, da se mora precej daleč peljat da ga reklamiram ! :'(

Nemorem pa zraven gledat, ker mam takšno garancijo, da pridejo po njega ! ;((
Hvala !! :)

ripoli ::

Hvala za pomoč !
ravno se trudim s speedfan programčkom, ker ne najde Matične !! Intel ?
HDO: 41 ; cpu ussage 0,0 % ; Fan 01 : 491500 rpm speed 01 100%; Fan 02 : 491500 rpm speed 02 100%; Clock ??? se mi zdi da nič ne dosežem ! Kišta ni glasnejša in tišja ! kaj delammmm spet narobe :) !

full postane glasna če igram kakšno igro !!

sem pa bil presenečen ko sem pristal na strani za Terraristiko bom pa si zapomnil papst ! jih kr hvalijo !!
pingo me je prestrašil nevem če bom sam menjaval ??!!:\

Pudding ::

Program ne dela na vseh platah :) Ce mas kako fanspeed nastavitev vidno na prvem oknu, potem daj na 0 in poglej, ce se je fan ustavil. Ce imas moznost, fan priklopi se na drug konektor na plati in se tam poglej.

Kar se tice odstranjevanja 'hladilne resitve', je ponavadi zelo lahko, ker mora biti ventilator dostopen, da se ga je lahko zamenjati.

msmiha ::

Lahko pa probaš ventilator namazat z oljem (to je vsaj meni pomagalo), To narediš tako da odpreš na sredini venitlatorja (kjer je os) in notri naliješ par kapljic olja. Razlika je bila zares očitna.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ventilator glasen, vrti ves čas (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
877324 (6035) lolipop2
»

Glasen ventilator- procesor

Oddelek: Pomoč in nasveti
354228 (3726) gddr85
»

Nexus Real Silent ventilatorji se dobijo tudi pri nas

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
193693 (2913) bajker
»

Vodno ali zračno za P4? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
835329 (4241) mimax
»

Kateri napajalnik, ventilator za ohišje, CPU-hladilnik dobavljiv v Sloveniji je najti

Oddelek: Kaj kupiti
61384 (1244) tha_man

Več podobnih tem