» »

Rabljen Samsung Galaxy S6 ali nov Xiaomi?

Rabljen Samsung Galaxy S6 ali nov Xiaomi?

GeForce GTX ::

Ali se splača kupiti rabljen Samsung Galaxy S6 ali nov Xiaomi Redmi Note 6 Pro? Samo Samsung ali Xiaomi pride v poštev. Sedaj imam Samsung Galaxy S3, S4 mini in S4 in so neuporabni zato, ker veliko aplikacij ni podprtih in še zelo počasni so.

GeForce GTX ::

GeForce GTX ::

Ali naj raje varčujem in kupim Xiaomi Pocophone F1 6/128 GB?

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

profii ::

Sam sem šel iz S6 na Redmi note 5 pro in povem ti da sem presenečen nad razliko v hitrosti. Sem mislil da je ne bo, pa je, in to velika. S6 je bil rootan in sveže formatiran, ampak je RN5p še vedno hitrejši.
RN5p=RN6p

kanarin ::

GeForce GTX je izjavil:

Ali naj raje varčujem in kupim Xiaomi Pocophone F1 6/128 GB?


Nisi napisal kaj ti je prioriteta pri telefonu, koliko si sploh zahteven uporabnik in kakšen ceonovni okvir si sizastavil. Kako naj ti kdo kaj pametnega odgovori, če ne daš nobenega inputa? Telefonov je danes mali miljon in vsak izbira po različnih kriterijih.

Sam sem pred meseci naabavil RN5 in sem kar presenečen kar ponuja za svojo ceno. Prej sem vedno imel Samsunge, ki mi načeloma overall bolj utrezajo (še posebej AMOLED zaslon je velik plus, pa še nadležnega notcha nimajo). Kot gledam je trenutno pri Samsungu še najboljša p/p opcija A7 model. Seveda pa obstaja tudi tudi trg rabljenih telefonov, vsak pa se sam odloča.

Stari maček ::

Pocota vzami. Sam sem bil prej na SGS Notih, pa je Poco pravo čudo za to ceno. Pa še greje se ne.

MrNighthawk ::

Odvisno kak potrebuješ od telefona in kolik rabljen stane. V akcijah najdeš novega S8/S7 za spodoben denar. S8 dobi še update "v kratkem".

Sicer bi ti predlagal Xiaomi.

bmwwww ::

Imel rootan s6 in zdaj pocota. Ni primerjave

Veron ::

Novo.

klinker ::

S6 je crap. S7 je ze totalno drugi svet. S6ke osebno niti povohal ne bi, oz. pod S8 ne bi niti gledal pri Samsungu, ker S7 je tudi ze malo zastarel in posodobitev vec ne bo, razen varnostnih, ceprav sam telefon je super, sploh za fotke in videje.
Xiaomi je boljsi pri posodobitvah, p/p je boljsi, pa se nov je. Predlagam samo da si MIUI malo pogledas kako ti ustreza, ker kot vidim iz tvojih postov nisi ravno vesc s tehnologijo in ti zna bistveno drugacen UI delat tezave.
Pa Redmi serija ima malo "bogi" zaslon in kamero, ce primerjamo s Samsungi S serije.
Vsekakor S6ke ne kupuj, ker je do tu bil Samsung en srot, z izjemo kamere in zaslona.

Bye ::

Poco ima tudi svoje felerje (slabše slike v temnejših pogojih, ni AMOLED, notch...). Če te ne moti ukrivljen zaslon, potem poskusi z S8; sicer bi na tvojem mestu vzel S7.

Egidij88 ::

Poco +1

kanarin ::

Zakaj pa omenjate izključno Samsunge serije S - kaj pa manjka bistvenega seriji A- vsaj iz vidika P/P so verjetno boljša izbira (če ne rabiš top shit performance). A boste rekli, da je S6 boljši kot recimo nov A7 za 300 € ? Cenovno gledalo lahko Pocophone primerjamo ravno s Samsung A6(+)/A7 modeli, performančno vsi vemo da ni primerjave, ampak vsaj zame je pri Samsungu velik plus amoled zaslon (brez notcha!) in konec koncev tudi UI (kar je seveda precej subjektivno). Jaz recimo pri RN5 prva nič ne pogrešam boljših performans, že na tem modelu dela vse hitro in tekoče, dejansko ne vem kje bi se poznal oz kako bi to izkoristil (hudih iger na telefonu pač ne igram). V bistvu me čudi, da Xiaomi pri vsej obilici modelov nima primerljivega telefona v (low)midrange segmentu (amoled brez notcha). A res ni potencialnih kupcev za tak telefon ?

Dimnik ::

Bye je izjavil:

Poco ima tudi svoje felerje (slabše slike v temnejših pogojih, ni AMOLED, notch...). Če te ne moti ukrivljen zaslon, potem poskusi z S8; sicer bi na tvojem mestu vzel S7.


Zanimivo....sam še ne veš kaj bi kupil, a drugemo veš predlagat, pa še to napačno....

Dimnik ::

kanarin je izjavil:

Zakaj pa omenjate izključno Samsunge serije S - kaj pa manjka bistvenega seriji A- vsaj iz vidika P/P so verjetno boljša izbira (če ne rabiš top shit performance). A boste rekli, da je S6 boljši kot recimo nov A7 za 300 € ? Cenovno gledalo lahko Pocophone primerjamo ravno s Samsung A6(+)/A7 modeli, performančno vsi vemo da ni primerjave, ampak vsaj zame je pri Samsungu velik plus amoled zaslon (brez notcha!) in konec koncev tudi UI (kar je seveda precej subjektivno). Jaz recimo pri RN5 prva nič ne pogrešam boljših performans, že na tem modelu dela vse hitro in tekoče, dejansko ne vem kje bi se poznal oz kako bi to izkoristil (hudih iger na telefonu pač ne igram). V bistvu me čudi, da Xiaomi pri vsej obilici modelov nima primerljivega telefona v (low)midrange segmentu (amoled brez notcha). A res ni potencialnih kupcev za tak telefon ?


Za 300e serija A??? Potem raje vzamem mi note3, pocota, mi6 ali mi8 oz mi mix2š za ta denar. Pa mi je telefon brez notcha lepši, ampak bi sprejel in imel notch, kot pa A serijo.

Ja sto ljudi, sto čudi....kolega ultra fan samsunga, drugo ne povoha, ženi jemlje j serijo, sebi pa s, pa da ne govorim, oba pametne ure samsung....zanimivo pa to, da sam prizna, da je baterija za ku..., da so druge znamke zuoer in hitrejše, ampak on bo na samsungu

bmwwww ::

Bye je izjavil:

Poco ima tudi svoje felerje (slabše slike v temnejših pogojih, ni AMOLED, notch...). Če te ne moti ukrivljen zaslon, potem poskusi z S8; sicer bi na tvojem mestu vzel S7.


V temnih pogojih? Daj ne bluzi. Ti pokazem sliko slikano v temi?

Dimnik ::

Seveda je slaba slika v temnejšem okolju, sploh če greš zoomirat sliko...

hojnikb ::

iphone 7/7+

ni android, bo pa vse delalo se kr neki let. pravtako bojo updejti (hell, 5 let stara 5s se dobiva uradne updejte).
#brezpodpisa

Dimnik ::

Samo res, rabi nekoga, da mu uturi jabuk.

Scorpy84 ::

klinker je izjavil:

S6 je crap. S7 je ze totalno drugi svet. S6ke osebno niti povohal ne bi, oz. pod S8 ne bi niti gledal pri Samsungu, ker S7 je tudi ze malo zastarel in posodobitev vec ne bo, razen varnostnih, ceprav sam telefon je super, sploh za fotke in videje.
Xiaomi je boljsi pri posodobitvah, p/p je boljsi, pa se nov je. Predlagam samo da si MIUI malo pogledas kako ti ustreza, ker kot vidim iz tvojih postov nisi ravno vesc s tehnologijo in ti zna bistveno drugacen UI delat tezave.
Pa Redmi serija ima malo "bogi" zaslon in kamero, ce primerjamo s Samsungi S serije.
Vsekakor S6ke ne kupuj, ker je do tu bil Samsung en srot, z izjemo kamere in zaslona.


Ne razumem zakaj je s6 crap, imam zdaj s9 in se vedno s6 sekundarno, pa se vedno ni tak telefon da bi bil crap. Moja ima s7 in je res da je zaslon vrhunski, mi lepse prikazuje barve kot s9. S6 pa od vseh se najboljse vidi na mocni svetlobi, sploh soncu, ne rabis toliko nivo svetilnosti spreminjati. Sicer pa je itak nesmisleno dajati 100e za rabljen telefon, ki mu je treba menjati baterijo.

klinker ::

Dimnik je izjavil:

Bye je izjavil:

Poco ima tudi svoje felerje (slabše slike v temnejših pogojih, ni AMOLED, notch...). Če te ne moti ukrivljen zaslon, potem poskusi z S8; sicer bi na tvojem mestu vzel S7.


Zanimivo....sam še ne veš kaj bi kupil, a drugemo veš predlagat, pa še to napačno....


Seveda Ale. Xiaomi je best of the best of the best...vse ostalo je srot :))

Stari maček ::

Bye je izjavil:

Poco ima tudi svoje felerje (slabše slike v temnejših pogojih, ni AMOLED, notch...). Če te ne moti ukrivljen zaslon, potem poskusi z S8; sicer bi na tvojem mestu vzel S7.

Pa odkod ste pobrali te slabe slike v temnejših pogojih?
 Praga

Praga



Dimnik je izjavil:

Seveda je slaba slika v temnejšem okolju, sploh če greš zoomirat sliko...

No, zumiraj...
 Vltava

Vltava

Zgodovina sprememb…

Dimnik ::

klinker je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Bye je izjavil:

Poco ima tudi svoje felerje (slabše slike v temnejših pogojih, ni AMOLED, notch...). Če te ne moti ukrivljen zaslon, potem poskusi z S8; sicer bi na tvojem mestu vzel S7.


Zanimivo....sam še ne veš kaj bi kupil, a drugemo veš predlagat, pa še to napačno....


Seveda Ale. Xiaomi je best of the best of the best...vse ostalo je srot :))


Kje vidiš omenjen xiaomi v tem postu? Poco je tudi xiaomi, pa ga ne hvalim....

Stari maček je izjavil:

Bye je izjavil:

Poco ima tudi svoje felerje (slabše slike v temnejših pogojih, ni AMOLED, notch...). Če te ne moti ukrivljen zaslon, potem poskusi z S8; sicer bi na tvojem mestu vzel S7.

Pa odkod ste pobrali te slabe slike v temnejših pogojih?
 Praga

Praga



Dimnik je izjavil:

Seveda je slaba slika v temnejšem okolju, sploh če greš zoomirat sliko...

No, zumiraj...
 Vltava

Vltava




Sem ga imel v živo in stestiral v poslovalnici, ko je zunaj bila tema, tako da ne rabiš lepit slike

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

Stari maček ::

Če se ti trese roka brez alkohola in ne veš, da nima stabilizatorja slike in je zato priporočljivo telefon prislonit ob kaj trdnega, ti nisem jaz kriv.

Dimnik ::

Brez skrbi...že doolgo ne pijem alkohola. Kaj ima veze ois s slabšo svetlobo...streljaš mimo na vseh frontah

bmwwww ::

Svašta... Daš gor gcam, ker pač še stock kamera nima night mode in "super slowmotion" in nardiš v temni okolici lepo sliko, pa se jo da tudi zoomirat. Drugače pa to nudi že Pie beta. Jaz sem s kvaliteto slike narejene s Pocotom zadovoljen, sicer pa za vse ostale slike vzamem v roke Nikona

Bye ::

Dimnik je izjavil:

Bye je izjavil:

Poco ima tudi svoje felerje (slabše slike v temnejših pogojih, ni AMOLED, notch...). Če te ne moti ukrivljen zaslon, potem poskusi z S8; sicer bi na tvojem mestu vzel S7.


Zanimivo....sam še ne veš kaj bi kupil, a drugemo veš predlagat, pa še to napačno....


Aha, od kod ti ideja, da ne bi smel predlagati,če še nisem menjal svojega telefona? Kr neki.

bmwwww je izjavil:

Bye je izjavil:

Poco ima tudi svoje felerje (slabše slike v temnejših pogojih, ni AMOLED, notch...). Če te ne moti ukrivljen zaslon, potem poskusi z S8; sicer bi na tvojem mestu vzel S7.


V temnih pogojih? Daj ne bluzi. Ti pokazem sliko slikano v temi?

Pokaži. Sam to bo verjetno obdelana slika. Govorim o kvaliteti out-of-the-box, brez dodatkov in izboljšav. OIS ni brezveze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Bye ::

Stari maček je izjavil:

Če se ti trese roka brez alkohola in ne veš, da nima stabilizatorja slike in je zato priporočljivo telefon prislonit ob kaj trdnega, ti nisem jaz kriv.

Govoriš, kot da je vedno kam mogoče prisloniti telefon. Teorija ni enako praksa. Priporočljivo je slikati s stojalom in DSLR, sam to je tema za drugo rubriko. Malo si zgrešil.

bmwwww ::

Bye je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Bye je izjavil:

Poco ima tudi svoje felerje (slabše slike v temnejših pogojih, ni AMOLED, notch...). Če te ne moti ukrivljen zaslon, potem poskusi z S8; sicer bi na tvojem mestu vzel S7.


Zanimivo....sam še ne veš kaj bi kupil, a drugemo veš predlagat, pa še to napačno....


Aha, od kod ti ideja, da ne bi smel predlagati,če še nisem menjal svojega telefona? Kr neki.

bmwwww je izjavil:

Bye je izjavil:

Poco ima tudi svoje felerje (slabše slike v temnejših pogojih, ni AMOLED, notch...). Če te ne moti ukrivljen zaslon, potem poskusi z S8; sicer bi na tvojem mestu vzel S7.


V temnih pogojih? Daj ne bluzi. Ti pokazem sliko slikano v temi?

Pokaži. Sam to bo verjetno obdelana slika. Govorim o kvaliteti out-of-the-box, brez dodatkov in izboljšav. OIS ni brezveze.


Obdelana? Je ne rabim obdelat. Sicer pa je visje ze nekdo prilepil 2 vecerni sliki

Stari maček ::

To so fore takih, ki mislijo, da lahko kakovostno nočno fotografijo posnameš med tekom...ko jim predočiš realno fotko so pa šokirani in imajo 100 izgovorov.

Stari maček je izjavil:

To so fore takih, ki mislijo, da lahko kakovostno nočno fotografijo posnameš med tekom...ko jim predočiš realno fotko so pa šokirani in imajo 100 izgovorov. In zdaj bluzi o neki obdelavi....

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Nimas tle kaj bluzit o obdelavi....je dejstvo, da so vse fotke s fonov SW obdelane.

c3p0 ::

Scorpy84 je izjavil:


Ne razumem zakaj je s6 crap, imam zdaj s9 in se vedno s6 sekundarno, pa se vedno ni tak telefon da bi bil crap. Moja ima s7 in je res da je zaslon vrhunski, mi lepse prikazuje barve kot s9. S6 pa od vseh se najboljse vidi na mocni svetlobi, sploh soncu, ne rabis toliko nivo svetilnosti spreminjati. Sicer pa je itak nesmisleno dajati 100e za rabljen telefon, ki mu je treba menjati baterijo.


Seveda S6 ni crap, še Oreo deluje zelo spodobno, ekran je pa zgodba zase.

rozman ::

LG G6 maš za približno 200€ na bolhi, še z garancijo.
Nimam rootanga, zelo malo bloata je in deluje zlo hitro.

klinker ::

c3p0 je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:


Ne razumem zakaj je s6 crap, imam zdaj s9 in se vedno s6 sekundarno, pa se vedno ni tak telefon da bi bil crap. Moja ima s7 in je res da je zaslon vrhunski, mi lepse prikazuje barve kot s9. S6 pa od vseh se najboljse vidi na mocni svetlobi, sploh soncu, ne rabis toliko nivo svetilnosti spreminjati. Sicer pa je itak nesmisleno dajati 100e za rabljen telefon, ki mu je treba menjati baterijo.


Seveda S6 ni crap, še Oreo deluje zelo spodobno, ekran je pa zgodba zase.


V bistvu sem malo zajebal. S5 je bil ta crap, ki mi je zru zivce takrat. S6ke nisem imel, tako da se posipam s pepelom :8)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Galaxy A7 (2018) Hofer akcija

Oddelek: Mobilne tehnologije
101513 (1064) GeForce_RTX
»

Nov mobilnik do 300 EUR?

Oddelek: Mobilne tehnologije
242703 (1814) louser
»

Huawei p20 pro ali samsung s9+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9014246 (11584) cordoba
»

Galaxy A5 težave z spletom

Oddelek: Pomoč in nasveti
101673 (1279) Sami

Več podobnih tem