» »

Desktop PC v študentskem domu

Desktop PC v študentskem domu

IcyFox ::

Živjo, zanimajo me malo predvsem izkušnje zdajšnjih in pa bivših študentov. Je kdo od vas namesto laptopa oz. poleg laptopa v študentu imel desktop PC? Je to mogoče in če, ali so kakšne težave s tem?
Hvala in lp

Steinkauz ::

... itak da maš lahk.

amacar ::

Ni težav. Js sem imel kišto (mining + gaming) + laptop.

IcyFox ::

Kok pogosto pa je?

BivšiUser2 ::

bolj prevladujejo laptopi, jaz sem sicer imel desktopa, sem pa tudi menjal za laptop in je dosti bolj priročen kot pa desktop.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

gusto ::

IcyFox je izjavil:

Živjo, zanimajo me malo predvsem izkušnje zdajšnjih in pa bivših študentov. Je kdo od vas namesto laptopa oz. poleg laptopa v študentu imel desktop PC? Je to mogoče in če, ali so kakšne težave s tem?
Hvala in lp

Ja kakšne težave pa naj bi imeli? Seveda smo imeli desktop PC, a naj bi FIFO na laptopu igrali?:P

BivšiUser2 ::

zakaj pa ne? saj tisti, ki imajo laptope imajo 99% solidne gamerske. Tisti 1% pa se razdeli na geek linuxaše, jabuke
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Filip8 ::

imel sm laptop 2 leti, potem prodal laptop in kupu kišto + laptop za študijske zadeve, brez problema šlo vse, še malo sem majnal kakšna dva mesca, pač džabe elektrika.

IcyFox ::

no dobro, potem bom tudi sam to naredil. dost zmogljiv prenosnik je enostavno preveč drag...

A110 ::

načeloma ni težav le prostora zavzame kišta več, v študentski sobi ga pa je tako vedno premalo haha

otago ::

Imel zmeraj pc, ker sem prebil max 1-2 vikenda na mesec doma. Vec bang za manj denarja kot pri laptopu (vsaj moski del za gaming). Kdor je imel laptop, pa je ze takrat placal malce vec.. Sicer pa lahko kupis dober refurbished laptop zdaj, prej je bilo vse skupaj manj na dotiku prstov. Sicer pa + za vecji monitor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

louser ::

IcyFox je izjavil:

no dobro, potem bom tudi sam to naredil. dost zmogljiv prenosnik je enostavno preveč drag...

Če rabiš zmogljiv računalnik in imaš dostop do dobrega interneta, lahko uporabiš oblačne storutve kot so Paperspace, Google Cloud, AWS,...

matobeli ::

Danes se da nardit dober PC že v zelo malem ohišju (miniITX), poglej recimo CoolerMaster Elite 130 ohišje in kaj se da vse not zbasat, vključno z dual slot GPU.

Monitor pa... težko nardit 27" bolj prenosno.

Se pa na cloud sistemu dogaja vedno več dobrih stvari, če te zanima poglej še Shadow, komplet cloud win 10 PC za par deset eur/mesec.

Vsaj za stestirat je prvi mesec cca 11eur (eno izmed promo kod najdeš tukaj


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezžični internet, Ljubljana vič

Oddelek: Omrežja in internet
161909 (1252) killa bee
»

Alienware predstavlja ojačevalnik za grafiko (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
13836604 (33371) PrimozR
»

Napajanje prenosnika z navadnim ATX PSU

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
231883 (1713) jukoz
»

Dell spet Dellov

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
2912130 (10908) Atos
»

Ali lahko laptop ki je pod garancijo doma nadgradim sam?

Oddelek: Pomoč in nasveti
202241 (1943) ZuPk0

Več podobnih tem