» »

Minerske kartice - goljufivci

Minerske kartice - goljufivci

otojunak ::

Dajte mi rečt če ima kdo podobne izkušnje. V zadnjih 3 dneh sem klical vsaj 4 prodajalce - minerje. Ok, v glavnem po telefonu na hitro je bilo vse ok se zapeljem iz MS v LJ in tip kar naenkrat zraven 1070 ne more dati računa, ker je vzel na firmo. Šupek in zato sem naredil skoraj 400km v obe smeri. Pa kartica ni bila niti poceni -260EUR. Itak nisem vzel in sem skočil do Postojne k naslednjemu. Če sem že ravno tam dodatnih 100km gor ali dol. Popolnoma ista zgodba, mi je pa v roke ta tišal podpisan list, da garantira 30 dnevno brezhibno delovanje. Poslal sem ga v mamino luknjo in nazaj proti domu. Vmes sem še pisal enemu iz Slovenskih Konjic. Je ravno prodajal RX 580 Nitro modro za 160EUR in je ponujal popuste za več komadov. Mu lepo napišem, da bi vzel 1 za 150EUR in me zavrne. Ravno ko pridem domov si že premisli in piše če me kartica še zanima.

Saj to več ni res. Očitno je večina minerjev lažnivih frajerji, samooklicanih kriptobogatašev, ki ne morejo kupcu niti po pravici pojasniti kako je na stvari. Res fantje ne naročajte preko pošte, ker se boste opekli.

Za tank in vinjeto sem vrgel vstran 50EUR in 7h časa - kupil itak ničesar, potem pa sem na discord kanalu našel to povezavo https://www.caseking.de/inno3d-geforce-... . Škoda, bi mi prihranila ogromno časa.
  • spremenilo: otojunak ()

Leprechaun ::

Pred tremi meseci sem kupil GTX 1060 od (skoraj zagotovo, glede na to, da je prodajal več grafičnih) minerja in je imela več artefaktov kot celotno arheološko najdišče. Raje se drugič zapeljem čez polovico Slovenije, kot pa da jemljem preko pošte. Sem si pa tudi sam kriv, ker zaupam takšnim goljufivcem.
*************************************************************

Mavrik ::

Ne kupovati minerskih kartic, ker so velikokrat deloma pokvarjene oz. bodo crknile bistveno hitreje kot je predvideno - MTBF se ne računa na 100% obremenitev 24/7.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

hojnikb ::

ce je pravilno hlajena, ji nebo hudega, tudi z 24/7. Problem je, ker vecinoma niso in potem nese al dram al pa vrmje.
#brezpodpisa

kody ::

Problem je...ker so tudi minerji bili skopuhii in kupovali poceni kartice z slabim hlajenjem...
Sam sem ravnoo kupil miner MSi gaming 1060 gtx za 150EUR ...ampak ce clovek pove kaksna je in da spodobno ceno....pa dela po mesecu dni bp...
Ce pa crkne cez eno leto pa...pa bo pac crknila...samo imajo pa te msi res dobro rešeno hlajenje...kaksni INNO itd. tam pa verjamem, da znajo bit problemi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kody ()

techuser ::

Kaj ne poveste. Dobro, da vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

K0l1br1 ::

Jaz moje nisem gnal na 100%, pa delajo še vse. Mulc sedaj eno rabi za igrce, ostale so v kleti v prahu in ne delajo nič.

Mavrik ::

hojnikb je izjavil:

ce je pravilno hlajena, ji nebo hudega, tudi z 24/7. Problem je, ker vecinoma niso in potem nese al dram al pa vrmje.


Problem je da design hladilnih sistemov, izbira napajanja in izbira jeder ne predvideva uporabe pri 100% 24/7. Zato pa imaš potem kup kartic na trgu ko jim že precej stream procesorjev ne dela.

Kupovanje teh komponent, ki jih je nekdo v neki omari gonil na 100% več let je zelo tvegano početje.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

dottor ::

Pred leti vzel R9 280X od minerja (še 3 leta garancije je imela) in zadeva dela še dan danes brez težav.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Mavrik ::

dottor je izjavil:

Pred leti vzel R9 280X od minerja (še 3 leta garancije je imela) in zadeva dela še dan danes brez težav.


No če pa tvoja ena kartica on tvojega enega minerja potem pa naj OP kar gre kupit zgonjene kartice. S tvojo garancijo ne more iti prav nič narobe.

Tako kot ne more iti prav nič narobe pri kupovanju 20 let starega zgonjenega BMWja s 400.000km samo zato ker ima en Slo-Techovec tak avto "brez težav", a ne? ;P
The truth is rarely pure and never simple.

Bwaze6 ::

Jaz sem kupil (verjetno) minersko GTX 1080 Ti za 450€. Verzijo z že v štartu slabim hlajenjem, Zotac GTX 1080 Ti Mini - ventilatoji ne gredo pod 40%, pod obremenitvijo pa kar tulijo.. Kartico sem podrl, očistil (stara je manj kot leto, prahu ni bilo preveč), namestil (stara) 90mm ventilatorja namesto stock, naložil bios z zero fan, in kartica je zdaj tiha tako v idle kot pod obremenitvijo, pa še clock ne pade več pod 1900. Overclockal pa še nisem kaj dosti.

A. Smith ::

Mavrik je izjavil:

hojnikb je izjavil:

ce je pravilno hlajena, ji nebo hudega, tudi z 24/7. Problem je, ker vecinoma niso in potem nese al dram al pa vrmje.


Problem je da design hladilnih sistemov, izbira napajanja in izbira jeder ne predvideva uporabe pri 100% 24/7. Zato pa imaš potem kup kartic na trgu ko jim že precej stream procesorjev ne dela.

Kupovanje teh komponent, ki jih je nekdo v neki omari gonil na 100% več let je zelo tvegano početje.


Tvoj pogled na stvar ima vsekakor temelje. In procesorji niso edini, ki od obrabe crknejo. Elektrolitski kondenzatorji imajo življenjsko dobo ~7000ur (mislim da pri 90kHz žagastem signalu). Ampak samo kvalitetni japonski in 7000ur je že zelo dobra vrednost. Pri kitajskih je ta doba pod 1000 ur.

Verjetnost, da je rudarska kartica izrabljena, je bistveno večja. Zato je tak nakup smiseln edino, če se to tveganje izrazito odraža v ceni. Če daš za 6GB gtx1060 manj kot 100€, potem je tak deal vseeno vredno pogledati.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

dottor ::

Mavrik je izjavil:

dottor je izjavil:

Pred leti vzel R9 280X od minerja (še 3 leta garancije je imela) in zadeva dela še dan danes brez težav.


No če pa tvoja ena kartica on tvojega enega minerja potem pa naj OP kar gre kupit zgonjene kartice. S tvojo garancijo ne more iti prav nič narobe.

Tako kot ne more iti prav nič narobe pri kupovanju 20 let starega zgonjenega BMWja s 400.000km samo zato ker ima en Slo-Techovec tak avto "brez težav", a ne? ;P


Ni treba tle stresat svoje frustracije name... Jaz sem le svojo zgodbo povedal, da ni vedno negativno kupit nekaj kar je delalo 24/7. Spet odvisno od sreče. Imam tudi kolega ki je kupu 1080Ti od nekoga ki jih je po 10 prodajal pa tudi nima težav. Kot pri vsaki stvari je to stvar sreče. Tudi novo lahko kupiš, priklopiš in ne dela.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

hojnikb ::

Mavrik je izjavil:

hojnikb je izjavil:

ce je pravilno hlajena, ji nebo hudega, tudi z 24/7. Problem je, ker vecinoma niso in potem nese al dram al pa vrmje.


Problem je da design hladilnih sistemov, izbira napajanja in izbira jeder ne predvideva uporabe pri 100% 24/7. Zato pa imaš potem kup kartic na trgu ko jim že precej stream procesorjev ne dela.

Kupovanje teh komponent, ki jih je nekdo v neki omari gonil na 100% več let je zelo tvegano početje.

stream procesorji ne crknejo kr tako, ce crkne kej, crkne dram (od tod tudi artefakti).
dram praviloma ni prisilno hlajen, se pa glihtako greje (sploh navit) in papa.
sama jedra imajo thermal zascite, tako da jih kr tako nemors skurit, razn ce si idiot.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Mavrik ::

dottor je izjavil:


Ni treba tle stresat svoje frustracije name... Jaz sem le svojo zgodbo povedal, da ni vedno negativno kupit nekaj kar je delalo 24/7. Spet odvisno od sreče. Imam tudi kolega ki je kupu 1080Ti od nekoga ki jih je po 10 prodajal pa tudi nima težav. Kot pri vsaki stvari je to stvar sreče. Tudi novo lahko kupiš, priklopiš in ne dela.


To, da vsem razložim, da so tvoje zgodbice na osnovi enega primera zavajujoče, niso "frustracije". Še posebej ker nisi očitno sposoben razumeti, da je glede na obrabo stvari precej različna količina tvoje "sreče" potrebna, da se ne nategneš. A niste niti malo sposobni kritično razmišljati?
The truth is rarely pure and never simple.

Mavrik ::

hojnikb je izjavil:

Mavrik je izjavil:


Problem je da design hladilnih sistemov, izbira napajanja in izbira jeder ne predvideva uporabe pri 100% 24/7. Zato pa imaš potem kup kartic na trgu ko jim že precej stream procesorjev ne dela.

Kupovanje teh komponent, ki jih je nekdo v neki omari gonil na 100% več let je zelo tvegano početje.

stream procesorji ne crknejo kr tako, ce crkne kej, crkne dram (od tod tudi artefakti).
dram praviloma ni prisilno hlajen, se pa glihtako greje (sploh navit) in papa.
sama jedra imajo thermal zascite, tako da jih kr tako nemors skurit, razn ce si idiot.


Crkujejo tudi stream procesorji, na žalost. Predvsem zato, ker jih je težko stestirati, in boš odpoved videl čez par mesecev ko bo slika nenadoma pisana v določenih primerih.

Pa ne vem zakaj govoriš o termalni zaščiti in "kurjenju" - ne gre se zato da vklopiš grafično in jo skuriš pri enkratni uporabi. Gre se za to da laufanje tega hardwara na visoki temperaturi konstantno, 24 ur na dan, bistveno poveča procese staranja, za katere niso dimenzionirane in komponente niso bile izbrane, da bi te grafične preživele več let delovanja v takih pogojih. Saj ti je že A. Smith podal primer - kondenzatorji niso vsi isti in ne preživijo enako dolgo. Tako da kupiti staro IN zgonjeno kartico bistveno poveča možnost crkota malo po tem, ko jo kupiš. Ja, lahko si dottor in se ti userje. Ampak verjetnost da boš lolek se pa tudi bistveno poveča. Kupi rabljeno kartico od nekoga, ki je igral igrice, bo cena podobna in boš manj verjetno mel crkot.
The truth is rarely pure and never simple.

MostWanted ::

otojunak je izjavil:

Dajte mi rečt če ima kdo podobne izkušnje. V zadnjih 3 dneh sem klical vsaj 4 prodajalce - minerje. Ok, v glavnem po telefonu na hitro je bilo vse ok se zapeljem iz MS v LJ in tip kar naenkrat zraven 1070 ne more dati računa, ker je vzel na firmo. Šupek in zato sem naredil skoraj 400km v obe smeri. Pa kartica ni bila niti poceni -260EUR. Itak nisem vzel in sem skočil do Postojne k naslednjemu. Če sem že ravno tam dodatnih 100km gor ali dol. Popolnoma ista zgodba, mi je pa v roke ta tišal podpisan list, da garantira 30 dnevno brezhibno delovanje. Poslal sem ga v mamino luknjo in nazaj proti domu. Vmes sem še pisal enemu iz Slovenskih Konjic. Je ravno prodajal RX 580 Nitro modro za 160EUR in je ponujal popuste za več komadov. Mu lepo napišem, da bi vzel 1 za 150EUR in me zavrne. Ravno ko pridem domov si že premisli in piše če me kartica še zanima.

Saj to več ni res. Očitno je večina minerjev lažnivih frajerji, samooklicanih kriptobogatašev, ki ne morejo kupcu niti po pravici pojasniti kako je na stvari. Res fantje ne naročajte preko pošte, ker se boste opekli.

Za tank in vinjeto sem vrgel vstran 50EUR in 7h časa - kupil itak ničesar, potem pa sem na discord kanalu našel to povezavo https://www.caseking.de/inno3d-geforce-... . Škoda, bi mi prihranila ogromno časa.



zato pa kupiš raje novo, kolk si dal za teh 400km za gorivo? pa vinjeto mogoče če je nisi mel. katastrofa!
da ne omenjam čas! lepo parkrat klinkeš pa kupiš pa dobiš na dom v 2-3dneh. ne pa da se tkle zajebavaš z kmeti.

markoxxx ::

Keš pićke pač

hamez66 ::

Veliko je odvisno od tega, kako so rudarji skrbeli za svoje kartice. 10 stopinj nižja temperatura podvoji življenjsko dobo kondenzatorja. Če lavfaš pri 30 stopinj nižji temperaturi, podaljšaš življenjso dobo za 8x.

Glugy ::

Bwaze6 je izjavil:

Jaz sem kupil (verjetno) minersko GTX 1080 Ti za 450€. Verzijo z že v štartu slabim hlajenjem, Zotac GTX 1080 Ti Mini - ventilatoji ne gredo pod 40%, pod obremenitvijo pa kar tulijo.. Kartico sem podrl, očistil (stara je manj kot leto, prahu ni bilo preveč), namestil (stara) 90mm ventilatorja namesto stock, naložil bios z zero fan, in kartica je zdaj tiha tako v idle kot pod obremenitvijo, pa še clock ne pade več pod 1900. Overclockal pa še nisem kaj dosti.


Ja lepo je to če veš kaj delaš. Jz ne bi vedel kaj naredit.

SimplyMiha ::

E, pa, šparat je treba, šparat, naj stane kar hoče!

bbbbbb2015 ::

Mavrik je izjavil:

Ne kupovati minerskih kartic, ker so velikokrat deloma pokvarjene oz. bodo crknile bistveno hitreje kot je predvideno - MTBF se ne računa na 100% obremenitev 24/7.


Kot nekdo, ki sem prodal (cca nekaj let nazaj) več kot 120 minerskih kartic in mi je samo ena prišla nazaj, ker video ni delal, bi ti lahko nekaj povedal o rabi in obrabi (GPUjev):

1) Najprej tisto eno sem stestiral preden sem jo poslal in je video delal b.p. Mislim, da je bila predmet nestrokovne vgradnje. Drugo sem sicer poslal nadomestno, ker nisem hotel komplicirati.
2) Na kvaliteto največ, daleč največ vpliva kvaliteta ASICa. Moja izkušnja je bila, da ko je bil asic slab, se je kartica grela, ni se jo dalo navijati, nič
3) Na dolgoživost kartice je najbolj vplivalo če si ventilator oz. kartico izpihoval s kompresorjem in čistil in občasno podmazal puše ventilatorja
4) Zelo redko je kartica crknila, ker se je zlomila os ventilatorja oz. je ventilator blokiral
5) Dve kartici sta se mi vžgali, en vpričo mene, zaradi defektnih voltažnih regulatorjev. Visoke frekvence (in sicer zmanjšane voltaže) so privedle do pregretja regulatorjev. Potem sem ugotovil, da niti dva regulatorja nista enaka, eni se grejejo bolj, eni manj.
6) Na določenih karticah so bili tisti konektorji PCI-E (6 in 8 pinski) zelo slabe kvalitete. Pločevinasti konektorji, oprani v bakru. En konektor se mi je vžgal, oz. raztopil.

Je bilo tako, da sem kupil ene 280x, odlično so tekle. Potem kupil *iste* kartice, iz drugega batcha, 20% jih je takoj crknilo, ena se je vžgala na konektorju. Ugotovil sem, da so očitno dali druge konektorje, ker če sem z modelarskim nožem popraskal zažgani konektor, je bila spodaj srebrna kovina. Ni bilo bakra.

Kvalteta kartice je največ odvisna od same kartice, ne od tega, če je bila pri minerju.

Še nekaj: GPU čipi crknejo redko, zelo redko. V bistvu so kolegi imeli čez 200 kartic, nobeni ni crknil GPU. Pač pa je nekaj. Lot nima noter svinca. GPU je prilotan z enimi kroglicami gor. Če je "crknil" GPU, kjer je s posebnim heat gunom odstranil GPU, očistil kontakte, dal eno matrico gor, nasul kroglic gor, dal čip gor ter s heat gunom (enim posebnim) nalotal nazaj gor. To je držalo večno.

Zadeva je namreč taka, če kartico teraš, se greje, se razteza in krči in nastane hladen kontakt. Toni bilo odvisno od količine teranja. Eno 3-4% kartic je vedno imelo to napako.

Včasih, sploh na starejših, je znal crkniti RAM. Hynix RAMI so bili neuničljivi. Samsungi so crkovali ko muhe. Mi smo tunirali kartice celo na vrsto RAMa.

Nauk vsega je, da kvaliteta izdelave je kvaliteta pač. Drug batch je lahko narejen čisto drugače, z drugimi konektorji.

Gagatronix ::

Ce si skrtuh in gres kupovat minerske kartice, po moznosti zgonjene v bozjo mater, si sam kriv.

Furbo ::

Ni nujno, da je nekdo skopuh, folk pač naklada, kako so bile samo čez vikend mal igrane igre gor. :))
Ni šans, da kupim rabljeno grafo iz bitcoin dobe.

Lahko mi pa kdo kakšno podari, itak so vsi minerji obogateli ne?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Gagatronix ::

Debilizem je sploh kupovat rabljen hardver.

SimplyMiha ::

Smeti za enega, zaklad za drugega...


Sam bojim se da je tega "zaklada" čedalje več, ker ne recikliramo dovolj. Še vedno menjamo komponente vsake toliko, čeprav so še čisto dobre, rabljene zavržemo, ker jih nihče noče razen tega lovca na zaklade na sliki.

Kmalu bo deček lahko sam rudaril!

Gagatronix ::

Jaz sem svoj stari hardver dal drustvu Duh Casa kjer iz doniranega hardvera sestavljajo racunalnike za socialno ogrozene. Pa je takoj manj smeti.

hojnikb ::

Zadeva je namreč taka, če kartico teraš, se greje, se razteza in krči in nastane hladen kontakt. Toni bilo odvisno od količine teranja. Eno 3-4% kartic je vedno imelo to napako.


Ste kdaj probal samo zagret čip na ene 150C (da se lot še ne topi) ?
Namreč včasih ne crknejo kuglce ampak substrat med die-om in kuglicami. Veeeelik problem v času geforce 8xxx
#brezpodpisa

dolenc ::

"Škoda, bi mi prihranila ogromno časa. "

Jah, če bi se ti kej po telefonu zmenu preden obrneš ključe, tudi pomaga pri "šparanju" časa.

otojunak ::

dolenc je izjavil:

"Škoda, bi mi prihranila ogromno časa. "

Jah, če bi se ti kej po telefonu zmenu preden obrneš ključe, tudi pomaga pri "šparanju" časa.


Misliš da nisem? Prvo vprašanje je vedno kje je bila kupljena in kdaj, sledeče pa ali je še v garanciji in ali je vse zraven. V zadnjem tednu sem poklical vsaj 40 oglasov ampak večina jih ima zlatarske cene. Pa tista nova iz Dojča je cenejša samo kaj ko je pred 26 ne bom dobil.
Pač občutek imam da vse več prodajalcev kupcu preko telefona obljublja vse in računajo, da boš že vzel, če se pripelješ tako daleč, se pač mudi prodati.
Potem pa naenkrat računa ne najde ali ga ne more dati, ga bo poslal kasneje na mail, embalaža kar izgine... Kartico kao uporabljal za igre, v sosednji sobi pa 3 improvizirane mining postaje s še vsaj 6 karticami. Ali pa tisti, ki je imel kar s sekundnim lepilom prilepljeno veternico ventilatorja in je ponovno odletela po nekaj sekundah testiranja na 80%.

Nimam problema kupiti rabljene stvari samo potem v oglasu ne obljubljaj garancije, računov in podobnih laži.

Jaz sem jo nameraval vzeti kot darilo za sina, ker ima v računalniku staro GTX 650 in se je mudilo. Sedaj mi je tako vseeno. Božiček bo pač nekaj dni zamudil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otojunak ()

MostWanted ::

bi blo bolš če bi v comshop al pa bibenga skoču pa dal tistih 250-300eur.

Gagatronix ::

Dober fotr, ni kej, da bi mulcu kupu od minanja znucano graficno kartico ...

def0r ::

Edinih graficnih ki so bile minanje bi se mogoce izogibam founderk. Druge se mi zdijo fair game ce imajo zraven se garancijski list.

Furbo ::

Gagatronix je izjavil:

Dober fotr, ni kej, da bi mulcu kupu od minanja znucano graficno kartico ...

Še enkrat si preberi. Manj PCja, več branja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Etherum mining (rudarjenje) (strani: 1 2 3 460 61 62 63 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
3108473763 (82494) Jagdpanter
»

Nakup rabljenih grafičnih kartic

Oddelek: Loža
252507 (1274) Blinder
»

Podrazitev graficnih kartic

Oddelek: Pomoč in nasveti
284668 (3287) Machete

Mining

Oddelek: Loža
373686 (2385) Gandalfar
»

Pomoč pri nakupu grafične kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
285312 (4983) smotanc

Več podobnih tem