» »

Senat ZDA: Rusija je za vmešavanje v volitve uporabila vsa večja družabna omrežja

1 2
3
4

c3p0 ::

gus5 je izjavil:

kuall je izjavil:

Newsflash idioti: Trump ni zmagal zaradi ruskih hekerjev ampak ker ga je bilo bolj zabavno gledat kot druge.
Trump ni zmagal, Killary je dobila 3 mio več glasov. Trumpa so izglasovali elektorji.


Seveda je zmagal. Ni njegova krivda, da imajo elektorski volilni sistem.

antonija ::

gus5 je izjavil:

Blazna 'analiza'. Google trdi, da je Rusija za širjenje predvolilnih 'lažnih novic' na njegovih platformah porabila celih, reci in piši, 4700 USD! Z besedo: štiri tisoč sedemsto ameriških dolarjev! :)):)):))

Uboga & krhka je US-demokracija, če jo lahko zamajajo že tako 'veliki' zneski.
In October 2018 Russian accountant Elena Khusyaynova was charged with interferеnce in the 2016 and 2018 US elections. She is alleged to have been working with the IRA. She was said to have managed a $16 million budget.


Swen F@tt je izjavil:

LOL. Američanov ne moreš več resno jemat, zato ker samo še lažejo. Demokrati jokajo ker so izgubili, tukaj tiči problem. Rusi niso meli veze z ameriškimi volitvami, še ena neumna obtožba Jenkijev, z namenom da samo provocira.

EDIT: V videu nad postom primerjajo katastrofo Pearl Harbor z volitvami. Ne moreš, brez da se ne bi začel brit norca iz teh naravnost idiotskih izjav. Svašta 2018, kot da bi bili v srednjem veku. :D
Yup, v 2018 je slo samo se na slabse. Flat-eart nutcase-i, anti-vaxxer kreteni, climate change denierji, moon landing hoaxerji, anti-evolucijske opice, bojazen pred svojo lastno senco (ce ni prave barve), teznje po ciscenju ras, 9/11 denyerji, geocentricni model vesolja... in to od ljudi ki so na oblastni, ljudi ki naj bi bili sposobni sprejemati odlocitve ki direktno vplivajo na milijone ljudi. Grozljiva situacija, se strinjam:
It's a shite state of affairs to be in, Tommy, and all the fresh air in the world won't make any fucking difference
Mark Renton
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Poldi112 ::

c3p0 je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

A zakoni EU ne vsebujejo pravil glede prečkanja meje? Al kako si prišel to tega zaključka?


Torej nekdo podpira ilegalne migracije in ukinitev mej, hkrati pa poudarja da je potrebno spoštovati EU zakonodajo. Se morda teleportirajo v državo? Kaj tu ne gre skup?


Kolega, mimam najmanjše ideje o čem govoriš. Imamo meje, da se filtrira one, ki imajo pravico iti notri od onih, ki te pravice nimajo. Imamo ograne, ki o tem odločajo, zakone, ki to definirajo, yada yada yada. Pač, klasika že desetletja.

Kdo točno tu podpira ilegalne migracije ?

c3p0 je izjavil:

gus5 je izjavil:

kuall je izjavil:

Newsflash idioti: Trump ni zmagal zaradi ruskih hekerjev ampak ker ga je bilo bolj zabavno gledat kot druge.
Trump ni zmagal, Killary je dobila 3 mio več glasov. Trumpa so izglasovali elektorji.


Seveda je zmagal. Ni njegova krivda, da imajo elektorski volilni sistem.


Ni toliko problem elektorski sistem kot kombinacija propagande in legalnega kupovanja politikov.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Cervantes ::

Rusija uporabila...
Je mar to prepovedano??

jype ::

Je, ja, ampak "law and order" fašisti niso tako zelo za pravno državo, kadar oni zmagajo, zgolj ko izgubijo.

Kar poglej ZaphodaBB, on bi kar moja čustva vpletal v to, ali je FDR fašist, ali ni.

c3p0 je izjavil:

SJWs don't need proof. Dovolj je kazat s prstom, se dret naci in jokat.
Jebiga, če izvajaš naci propagando, potem si pač po službeni dolžnosti naci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

p1nky ::

@Poldi112
Nisem vsega napisanega še prebrala, ampak kot zaprto mejo definiram v bistvu samo to, kot bi moralo po zakonih že sedaj veljati... Je kar smešno, da to, kar je normalno zakonsko določeno, sedaj velja za fašistično ureditev (pišem da je to zaprta meja, ker v zadnjem času je vse, kar ni odprto za vse, smatrano kot zaprto. Kako se do take razlage pride, lahko verjetno pojasni kar jype).

Nikjer ne piše, da se lahko trume ljudi brez dokumentov stekajo v našo državo in na podlagi tega dobijo vse, od stanovanja do denarja, kot se sedaj dela. Dejansko ima imajo več kot jaz.
Tako da v bistvu želim samo, da se spoštujejo zakoni in se ne dodajajo nove novele zakonov, ki omogočajo prej navedeno.

Če nekdo pride sem z urejenimi dokumenti, ok. Če nekdo zaradi vojne pribeži iz SOSEDNJE države, ok. Če se nekdo prešverca celo iz druge celine, NI OK.

Če pa smo že pri levičarjih, fašistih, vojnah,.. vsi te človekoljubni levičarji, ki tako opevajo prihod migrantov... torej sem naj pridejo tujci, druge kulture, ki, sploh nas ženske, ne spoštujejo (hvala jype da nam to želiš, ti samooklicani feminist), in mi jim damo ogromno denarja in sredstev (svojih revežev pač nimamo).
In potem ti ljudje, ki nič ne znajo in nič ne morejo tukaj sploh narediti... kaj se potem zgodi z njimi? Kaj pa sploh lahko delajo? Na koncu jih gre večina v kriminal in je še dodatna štala. Važno pa, da se nekateri humanitarci počutijo kot rešitelji sveta, ker so enemu migrantu dali sendvič v roke (ki so ga kupili in plačali in naredili in dostavili drugi, pa tudi wc in drek s tal za temi migranti so popucali drugi, ne ta humanitarec s sendvičem).

Kar bi blo potrebno narediti je NASPROTOVATI vojnam, vsi vemo, zakaj bombardirajo po svetu. Aja, samo to je pa treba na protest, pa še veliko bi nas moralo biti, brezveze če se gre pa v soboto raje na izlet.

gus5 ::

p1nky je izjavil:

Tako da v bistvu želim samo, da se spoštujejo zakoni in se ne dodajajo nove novele zakonov, ki omogočajo prej navedeno.
Drži, Konvencijo o statusu beguncev je treba spoštovati. In izvajati. ;)

Poldi112 ::

Saj kul, nasprotuj vojnam. Samo a res nimamo toliko morale/srca/krščanskega sočutja, da bi pomagali ljudem, ki bežijo iz pekla? A so oni krivi, da morajo tako daleč? No, sam blokiramo jih že, vedno bolj, v afriki.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

poweroff ::

Zanimivo je, da se je pred leti o internetu govorilo kot o propagandnem orodju CIE. In o tem, da naj bi CIA imela posebne PsyOps oddelke za propagando na internetu.

Nakar internet za propagando začnejo izkoriščat Rusi...

Hecno se mi zdi vse skupaj. Bo treba malo zgodovino interneta začeti študirati.
sudo poweroff

p1nky ::

Večina jih ne beži ravno iz pekla (ogromno jih je iz maroka in drugih revnih držav, kjer življenje ni lepo, ni pa vojne), in edina možna rešitev je, da gredo begunci v SOSEDNJO državo in se nato vrnejo nazaj,
In a si si ogledal posnetke? Neverjetna skupina prebivalcev za begunce, povprečno mladi fantje in moški.

Se mi ne da razlagat ker je preveč za napisat, ampak vse to so samo zrežirane igrice, da se lažje vodi rajo po željeni poti. Vedno se vprašaj: kaj se bo zgodilo, če dopustimo neomejen tok ljudi k nam, in komu to koristi. Ko si boš na to odgovoril, vsaj okvirno, ti bo bolj jasno, komu to lahko paše.
S tem Evropa itak postane šibka; kako naj (in zakaj sploh bi) sprejmemo miljone ljudi, malo si poračunaj. Edina rešitev je urediti njihove države, ne pa njih trpat v naše.
In vprašaj se, zakaj mediji toliko nabijajo o humanitarnosti, ampak za jemen se pa vsem je.be? Kje je tukaj humanitarnost, pa je tam trenutno najhujša katastrofa... Pa Libija, kakšno je življenje kaj tam? Odprite oči, treba je preprečiti te igrice, zaradi katerih trpi cel svet...
Btw večkrat kaj preberem kot komentiram, ampak moram napisat, da ko sem v neki temi prebrala, koliko ste nekateri zadovoljni s svetom in verjamete medijem, sem bila malo šokirana, sem pričakovala, vsaj na tem forumu, večjo skeptičnost. Je pa res da če se o tem nikoli nisi zanimal, se marsikaj res čudno sliši, samo je to res obširna tema ki se je ne da predelati v enem dnevu, še manj pa v enem postu

p1nky ::

Treba je biti realen, nismo v vrtcu da lahko sanjamo v stilu: vsega dovolj za vse.
Sicer je meni najbolj žalostno to, da bi dejansko lahko tako bilo, samo bi morali spremeniti svet in ureditev. Samo kot takole malo prebereš pa ko se pogovarjaš z ljudmi in slišiš njihova mnenja, dojameš, da smo ljudje kot rasa zaenkrat še veliko preveč sebični in leni, da bi bili pripravljeni karkoli narediti, da bi se stvari premaknile v to smer. Rek "Kruha in iger!" na žalost še vedno do konca drži.
Ko (če oz v sanjah verjetno) se bodo ljudje zbudili, bo to možno. Samo ne na tak, način kot si to sedaj očitno eni zamišljajo, pol afrike v evropo in potem bo svet za vse lepši.
Si še najbolj žellim vse dobro za vse ljudi, samo je najprej potrebno biti realen, si ogledati situacijo (in ne brezglavo slediti parolam medijev, pač pa razmisliti), urediti situacijo, potem se pa stvari lahko začnejo spreminjati na boljše. Do takrat je pa to samo fantaziranje oz še bolj konkretno pranje možganov s strani elit, kako in kaj je treba. Zamegljevanje resnice. Sprenevedanje, na čemer itak bazira pol sveta. Samo poglejte kaj se v medijih vse piše, si nikoli nisem mislila, da bom brala take komedije.

Poldi112 ::

Kaj če bi postregel z dejanskimi podatki? Koliko jih imamo, koliko nas to stane na prebivalca ter koliko posilstev je zaradi tega? Čist toliko da vemo, kje sploh smo.

Itak da si nisem ogledal posnetkov. Kot da mi bodo karkoli povedali.

Itak da je dovolj za vse. Edini ampak res edini razlog je, da imajo skorumpiranega emperorja, ki vodi cel svet in ga ropa. Saj ne da je bilo v času angležev kaj drugače -samo scale je bil nižji.

Begunci so pa direktna posledica tega, plus da pridejo prav onim, ki služijo z njimi, saj se ti potem fokusiraš na to, da te kradejo begunci, namesto na one, ki te dejansko...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

p1nky ::

Trenutno jih še nimamo toliko, če pa bomo sledili nekim "humanitarnim" idejam, se pa številke lahko zelo dvignejo.

Itak da si nisem ogledal posnetkov. Kot da mi bodo karkoli povedali.
Če hočeš kaj zvedet je treba tudi kaj prebrat/pogledat

In ne, ne fokusiram se na to, da nam kradejo begunci (ki to zares večinoma niso, ne spregledat tega dela), ravno nasprotno, fokusiram se na to, da bi tega bilo čim manj, nesamo tega, tudi vsega ostalega, povezanega s svetovnimi igricami... ampak v tem času pa ne želim množice tujih državljanov pri nas.

Če pa hočeš številke prosilcev (ne vem koliko od teh je trenutno pri nas):
http://www.mnz.gov.si/mnz_za_vas/tujci_...

Glede zneskov sem pa pravkar ponovno preverila in so zavajali, pa vseeno, zakaj bi podpirali migrante, ki niti nimajo nobene pravne preavice, da so tukaj kot begunci... siol pravi 386 evrov (https://siol.net/novice/slovenija/kolik..., 24ur pravi da nas stane 572,99 e (https://www.24ur.com/novice/dejstva/vec..., kaj je pa res ne vem ker nisem našla bolj kredibilnega linka. In do tega zakonsko niti niso dejansko upravičeni. Sploh bi bilo pa treba še malo spremeniti zakonodajo, sam kot pravim, to je samo posledica drugih stvari. Samo si ne delam več utvar, da bo kdaj dejansko zadosti ljudi hotelo v tej smeri kaj spremeniti in da bodo tudi kaj v tej smeri naredili.

Poldi112 ::

Pa saj migrantov ne podpiramo. Kdo ti je to rekel?

Koliko to cela avantura stane, tko, za primerjavo? Promil proračuna?
Sem par let nazaj gledal cifre in so bile sramotno nizke. Velika večina zavrnjenih.

To so podatki, ki so relevantni. Ne pa gledat video posnetke. In ne da jih jaz hočem - jaz vem, da je to zgolj poceni natega, ker se nikomur ne da iskati cifer, medtem ko je tv trivialno prižgat.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

p1nky ::

Glede na to izjavo: "Samo a res nimamo toliko morale/srca/krščanskega sočutja, da bi pomagali ljudem, ki bežijo iz pekla? A so oni krivi, da morajo tako daleč? No, sam blokiramo jih že, vedno bolj, v afriki. "
sem razumela, da migrante podpiraš.

Če se bodo številke dvignile, sploh ne bodo več zanemarljive.

Dokler ne pogledaš videov, težko rečeš. Včasih slika pove več kot 1000 besed. Ogromno ti je povedal že video vlaka, ko so se pripeljali v Slo. Sem se pa pogovarjala tudi z vojakom, ki jih je spremljal.
Saj jaz tudi ne bi tega mislila, če si ne bi enkrat tega slučajno ogledala in iskreno sem bila šokirana.

p1nky ::

Če te pa že toliko muči trenutna cifra...
Prosilcev v 2018 glede na dokument (ali jih je trenutno tukaj več ali manj od te številke ne morem vedeti: 2725
Recimo, da ima prav 24ur in na mesec za migranta porabimo 386 e
to je 1 051 850 e na mesec (upam da sem prav pretipkala cifro :D)
kolikšen pa je to procent proračuna pa ne vem. Ampak niti ni upravičen.

sicer je pa tole res že čisto ven iz teme :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p1nky ()

Cifix63 ::

jype je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Sicer so se pa učili od najboljših!
Rusi so v tej igri bistveno boljši, ker ta igra terja ogromno discipline. Če Putin ne bi bil antidemokratičen diktator oligarhije, bi bil vesel, da prehitevajo ZDA, ki so malce manj antidemokratična oligarhija z izrazito surovo, antidemokratično zunanjo politiko, a to žal ne drži.

Bobr123 je izjavil:

Samo Reddit frontpage pogledaš, pa dobiš, že od samih predvolilnih bojev, poste upvotane do onemoglosti, ki pljuvajo po Trumpu.
To so od ljudi, ki niso plačani za svoja mnenja.

Pro-trump prispevki so bodisi plačani, bodisi tisti, ki so ruski propagandi nasedli.


Vprašal bi tako tebe kot druge. Ves čas poslušam, berem..določene ljudi govoriti ali pisati o diktatorjih. To počnejo s takšno lahkoto, kot bi sadili krompir.
Ali recimo o predsedniku nekdanje skupne države Jugoslavije Titu, kako da je bil diktator (v resnici so zame diktatorji ravno vsi ti mali osamosvojiteljski napihnjeni velelopovi, in cela množica jih je). Pa ne bom o tem.
V tem primeru gre za "diktatorja", predsednika RF, največje države na svetu, Putina, kar je izpostavljeno zgoraj.

Zdaj ali ste premladi za tako obsežne stvari kot je materija, ki zajema ves ta opus delovanja nekoga kar ga umesti na mesto diktatorja ali ste naivni in ne preveč pametni ter se nekritično zanašate le in zgolj na skrupulozni ceneni tisk -hujskaški, strankarski- ki ima za cilj zajeti množice ljudi na družbenem dnu in jih ciljno poneumljati ali ste pa kaj tretjega...

Kaj je za tebe/vas diktator?? Tri recimo lahko takoj stresemo v krožnik za kot primerjava s Putinom. Hitler, Stalin in Causescu. Vsi ti so klali v milijonih kosih.
Koliko in kje to jih je pobil Putin mi ni znano, vem pa, da jih v rangu velikih diktatorjev iz zgodovine pobijejo s svojimi številnimi vojnami ameriški predsedniki. Počnejo pa ravno to.
Seveda razumem. O tem se ne sme.
Nihče jim ne more nič. Zasmehujejo Haag, zasmehujejo ves svet in vsakega, ki se jim ne vrže pred noge z vsem kar premore. Bolj pokvarjenih od njih ni.
Zakaj torej (tudi) oni niso diktatorji oziroma zakaj se o tem tako močno spreneveda.

Torej z besedo na dan.

jype ::

Cifix63 je izjavil:

Torej z besedo na dan.
Putin ima na svoji strani pravosodje, ki opoziciji preprečuje, da bi konkurirala na volitvah. Putin ima na svoji strani državni medijski aparat in represivno zakonodajo, ki mu omogoča zaprtje medija, ki ga kritizira. V Ruski federaciji so novinarji, ki kritično pišejo o Putinu, daleč preveč pogosto žrtve umorov, katerih ozadja ni mogoče zadovoljivo pojasniti.

Obama in Trump, po drugi strani, ne moreta zapreti kandidata opozicije zgolj na podlagi obtožb, čeprav bi Trump zelo rad to storil in javno poziva k temu, pri umorih novinarjev sta precej bolj omejena, ker je pravosodje precej manj podrejeno predsedniku kot v RF, lastniška struktura medijev v ZDA pa je kljub temu na pol diktatorska: Med demokrati in republikanci večji del zgodovine 20. stoletja ni bistvenih razlik, zato je jasno, da večina ljudi nikoli ne sliši resnice. Bistvena razlika med ZDA in Rusijo je predvsem v tem, da mediji v ZDA pogosto delujejo anti-režimsko in v nasprotju z željami oblasti, pa tako početje preživijo - v Rusiji pa ne. Demokratične proteste v Rusiji spremlja izjemna represija, v ZDA pa bistveno blažja. V ZDA bogati posamezniki lahko financirajo opozicijo, v Rusiji jih pa za tako početje zaprejo.

Odkar imajo Trumpa, so seveda precej bolj podobni Rusiji, ampak na srečo Trump ne more storiti večine reči, ki bi jih rad storil in precej verjetno je, da bo zaradi svojega protizakonitega početja prej ali slej zaprt.

HODL ::

Jype

Neverjetno, justice warriorji se ne morete sprijaznit, da je zmagal Don Trump.

jype ::

HODL je izjavil:

zmagal
Najbolj kul je zmaga, ko imaš bistveno manj glasov. Taka, izrazito republikanska.

Poldi112 ::

jype je izjavil:

Bistvena razlika med ZDA in Rusijo je predvsem v tem, da mediji v ZDA pogosto delujejo anti-režimsko in v nasprotju z željami oblasti, pa tako početje preživijo - v Rusiji pa ne.


Ne bo državlo. V USA zgolj obstaja vtis, da mediji delujejo anti-režimsko, ker tekmujejo, kdo bo bolj oblatil politika. Resni mediji ne bodo šli izven okvirja, da so svetovni policaj in ne čistno navaden usran imperij, ki terorizira cel svet. Ker takrat se pa vsi ostali zgrnejo na njih, da podpirajo terorste, vlada jih začne buzerirati, in ker živijo od reklam... Plus da so to konglomerati, ki jim je politika imperija v interesu. Zato se tudi konstantno skrbi, da se neželenim glasovom ukine platformo.
V rusiji te ustrelijo, v USA te označijo za ekstremnega levičarja in obsodijo na obskurnost. Efekt je dost isti.


@hodl
Kolega, trump je dober za nas. Ker se bo zaradi njega imperij prej zlomil. Pa saj ne, da konstantno trobimo, da ni razlike med Hillary in Trump.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

merlin2 ::

Kdo se kam vmešava?!!!



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: merlin2 ()

jype ::

Poldi112 je izjavil:

Ne bo državlo. V USA zgolj obstaja vtis, da mediji delujejo anti-režimsko, ker tekmujejo, kdo bo bolj oblatil politika.
The Intercept je medij, ki v Rusiji ne bi mogel obstajati - v ZDA pa lahko.

Poldi112 je izjavil:

Pa saj ne, da konstantno trobimo, da ni razlike med Hillary in Trump.
Je razlika. Hillary je inteligenten fašist, Trump pa zabit.

Poldi112 je izjavil:

Kolega, trump je dober za nas. Ker se bo zaradi njega imperij prej zlomil.
Morda. Bistvenega pomena je predvsem to, ali bodo Američani kdaj zamenjali sistem, ki ustvarja toliko gorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Poldi112 ::

In koliko populacije doseže? Saj ti imaš medije, ki poročajo o grozotah ameriškega imperija. Tudi imaš dosti američanov, ki se tega zavedajo. Hollywood konstantno to trobi, samo nihče ne naredi povezave. Najdi mi dva (za vsak slučaj, ker sem pa tja kdo res hudo zajebe) objektiven članek o vietnamu v NYT, Washington Post, NBC, nima veze, samo da je tisto, kar smatramo za mainstream. Ali pa komunizmu na splošno v hladni vojini.

Nedavno sem pogruntal, zakaj Lucas dela vedno slabše filme - ker ima tako indoktrinirano občinstvo, da popizdeva, ko mu v Luku Skywalkerju američani vidijo George-a Washingtona. :) Ker THX nekaj je bil čisto hud film. Star wars v sedemdesetih - tk tk. Nove serije - za bruhat očitno. Senat o patriot act, you're with us or against us (bush), ...

Alternativni mediji imajo ravno ene tolko dosega, da vemo da Ralph Nader obstaja, to je pa to.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

bbf ::

jype je izjavil:

Cifix63 je izjavil:

Torej z besedo na dan.
Putin ima na svoji strani pravosodje, ki opoziciji preprečuje, da bi konkurirala na volitvah. Putin ima na svoji strani državni medijski aparat in represivno zakonodajo, ki mu omogoča zaprtje medija, ki ga kritizira. V Ruski federaciji so novinarji, ki kritično pišejo o Putinu, daleč preveč pogosto žrtve umorov, katerih ozadja ni mogoče zadovoljivo pojasniti.

Obama in Trump, po drugi strani, ne moreta zapreti kandidata opozicije zgolj na podlagi obtožb, čeprav bi Trump zelo rad to storil in javno poziva k temu, pri umorih novinarjev sta precej bolj omejena, ker je pravosodje precej manj podrejeno predsedniku kot v RF, lastniška struktura medijev v ZDA pa je kljub temu na pol diktatorska: Med demokrati in republikanci večji del zgodovine 20. stoletja ni bistvenih razlik, zato je jasno, da večina ljudi nikoli ne sliši resnice. Bistvena razlika med ZDA in Rusijo je predvsem v tem, da mediji v ZDA pogosto delujejo anti-režimsko in v nasprotju z željami oblasti, pa tako početje preživijo - v Rusiji pa ne. Demokratične proteste v Rusiji spremlja izjemna represija, v ZDA pa bistveno blažja. V ZDA bogati posamezniki lahko financirajo opozicijo, v Rusiji jih pa za tako početje zaprejo.

Odkar imajo Trumpa, so seveda precej bolj podobni Rusiji, ampak na srečo Trump ne more storiti večine reči, ki bi jih rad storil in precej verjetno je, da bo zaradi svojega protizakonitega početja prej ali slej zaprt.


A nima drugi največnji demokrat v Evropi Orban podobna orodja?

jype ::

Poldi112 je izjavil:

In koliko populacije doseže?
Tudi, če bi dosegel vso, Greenwalda ne bi nepojasnjeno umorili pred vhodom v stanovanje - ampak bi se hitro izkazalo, da so ga umorili plačanci tega ali onega industrijskega lobija in reč bi bila zaključena.

V Rusiji pa ni tako - tam lahko le špekuliramo, ker se oblast nikoli ne zamenja in je vsakomur jasno, da je ni pametno kritizirati, zato nobenega takega medija sploh nimajo.

bbf je izjavil:

A nima drugi največnji demokrat v Evropi Orban podobna orodja?
Ja, zato ga pa EU redno kaznuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Poldi112 ::

Ja, seveda, razlike so. Ampak obregnil sem se ob tvojo izjavo, da mediji delujejo antirežimsko. Deluje antistrankarsko, antikandidatsko, cele dneve nabijo o nacijih, migrantih, okolju, yada yada, praktično vse. Imperija se ne dotakne nihče. In to je dejanski režim. Predsedniki se večinoma ukvarjajo u upravljnajem sveta, ne domačih zadev. In mainstream poroča to kot širjenje demokracije.

Zdaj ja, imaš svobodo, da poveš, kot je. V tem so ziher spredaj. A ta svoboda obstaja zgolj zato, ker ne ogroža elit. Ko imaš zaradi preveč imperija "krizo demokracije", se mal ustaviš, ko se pozdraviš vietnamskega sindroma greš pa lahko naprej v irak in afganistan.

Aja, pa da ne bo pomote, medije se tolerira izključno doma. V ameriških kolonijah se jih je sistematično radiralo in dvomim, da je danes sila bolje.

Power is the ultimate aphrodisiac.

I don't see why we need to stand by and watch a country go communist due to the irresponsibility of its own people. The issues are much too important for the Chilean voters to be left to decide for themselves.

Henry Kissenger o demokraciji po ameriško. Čist nekaj drugega kot komunistični rusi. :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

jype ::

Ko smo ravno pri režimskih medijih:

c3p0 ::

Poldi112 je izjavil:


Ni toliko problem elektorski sistem kot kombinacija propagande in legalnega kupovanja politikov.


$4700 well spent.

Poldi112 ::

Funny, ampak veš, da govorim o domačem kupovanju. Tile rusi so zgolj distrakcija.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

c3p0 ::

poweroff je izjavil:

Zanimivo je, da se je pred leti o internetu govorilo kot o propagandnem orodju CIE. In o tem, da naj bi CIA imela posebne PsyOps oddelke za propagando na internetu.

Nakar internet za propagando začnejo izkoriščat Rusi...

Hecno se mi zdi vse skupaj. Bo treba malo zgodovino interneta začeti študirati.


Internet za propagando izkoriščajo vse države, vsaj vse vojaško pomembne. CIO moti le, da izgubljajo primat.

c3p0 ::

Poldi112 je izjavil:

Funny, ampak veš, da govorim o domačem kupovanju. Tile rusi so zgolj distrakcija.


Kaka dejstva? Od cifer imam 2x večji budget kampanje Killz vs Trump in očiten pay for play.

Poldi112 ::

Kaj hočeš reči, da je teh 4700 vplivalo na izid volitev, kjer se porabljajo miljarde in kjer propagandna mašina dela skoraj celo leto, brez kakršnikoli finančnih omejitev.

Prost trg idej pa to, kot so grki planirali. :)

Govorim ti o razlogu, zakaj resni kandidati, ki bi ukinili imperij in spet začeli upoštevati ustavo, nimajo nobene realne šanse. Vsaj ne, dokler ljudem toliko ne dopizdi, da naredijo revolucijo. Proti vojski, ki je pol leta kontrolirala cel svet, zdaj pa se svet počasi počasi osvobaja.

Good luck.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

ZaphodBB ::

jype je izjavil:


Kar poglej ZaphodaBB, on bi kar moja čustva vpletal v to, ali je FDR fašist, ali ni.


Ne vem kaj imajo tvoja čustva veze z dejstvom, da je Ustavno Sodišče spremenil iz 6 v 15 članov zato, da je lahko preglasoval Republikance.

Če je fašist Orban, potem je bil fašist tudi FDR.

Drugače je pa res verjetno problem v tvojih čustvih in so fašisti samo tisti, ki se ne skladajo s tvojimi čustvenimi stanji.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Poldi112 ::

In kakšne fašistične zakone je FDR sprejel in jih ti njegovi republikanci niso blokirali (FDR še ni prišel na vrsto)?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Spajky ::

Iluzija o volitvah in demokraciji v ZDA (en) ...
https://www.rt.com/op-ed/443754-electio...

... "I Feel Very Democratic Today" ... ;)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

ZaphodBB ::

Poldi112 je izjavil:

In kakšne fašistične zakone je FDR sprejel in jih ti njegovi republikanci niso blokirali (FDR še ni prišel na vrsto)?

Vtikal se je v Ustavno Sodišče. Ali ni ti ključni dokaz za to, da je nekdo fašist?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Poldi112 ::

Itak da ne? Veliko razlogov je, da legitimno razširiš št. sodnikov. Zato me zanimajo detajli. Ker če ni bilo nič fašističnega, potem boš bolj težko argumentiral, da je bila širitev politično motivirana.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

gus5 ::

c3p0 je izjavil:

$4700 well spent.
Je moč empirično preveriti vpliv 'ruskih' plačanih 'lažnih novic' na volivce v ZDA l. 2016; je moč dokazati, da je bila 'naložba' uspešna? Če da, koliko volivcev je zaradi 'ruskih' dezinformacij volilo zoper Killary, abstiniralo volitve in/ali podprlo Trumpa? Sploh pa, je CEO Googla Sundar Pichai govoril resnico in kje so dokazi, da je omenjenih 4700 USD za objavo oglasov (posredno ali neposredno) plačala vlada Rusije?

c3p0 ::

$4700 je itak šala, to je za tako zadevo kaplja v morje. Če bi kaj dejansko obstajalo, bi že zdavnaj sproducirali dokaze, tako pa se brca mrtvo kobilo.

antonija ::

Zdej sem pa ze zelo zmeden... Novica pravi da je senat ZDA izjavil, da se je rusija vmesavala v volitve. Senat ZDA ima republikansko vecino. Vecino je imel tudi na prejsnjih volitvah 2016. In glede na vso hujskanje proti demokratom in fanboyizem nad Trumpom postanejo ljudje zmedeni, ker taisti republikanci, ki znajo zelo na glas ponavljat "sprijaznite se da je Trump zmagal" (kar je precej redundantna izjava, ker je Trump res zmagal; to je dejstvo in oporekat mu je enako kot oporekat globalnem segrevanju ali pa okrogli zemlji: full moron glupo) hkrati govorijo "rusi so se vmesavali v volitve" (za kar obstajajo precej dobri dokazi) in potem v isti sapi dodajo da se "brca mrtvo kobilo" (brez argumentov, vcasih se doda kaksen Trumpov "meme" ki to ni). Pa zelo intenzivno se vsi obesjao na 4700USD, pri cemer je trivialno lahko najti ocene, kaksen je budget Agencije za raziskavo interneta, ki naj bi celotno zgodbo zakuhala.

Iskreno mislim da Idiocracy ni prihodnost, ampak sedanjost. Republikanski troll wannabe-ji na temle forumu so prevec dober dokaz da smo dobi idiotizma.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

ZaphodBB ::

Fuck, fake news alt-right naziji so se infiltrirali povsod! Da ni šlo v tem primeru za ruskega robota???

https://www.npr.org/2018/12/19/67833095...
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

c3p0 ::

antonija je izjavil:


Iskreno mislim da Idiocracy ni prihodnost, ampak sedanjost. Republikanski troll wannabe-ji na temle forumu so prevec dober dokaz da smo dobi idiotizma.


Produciraj dokaze za russian collusion. Hkrati boš impičal oranžnega in dokazal, da si pravi demokrat.

Najprej si razčisti še, kaj je sploh rusko vmešavanje v volitve. Je to vsak rus, ki izjavi "volite Trumpa", ali slika Putina, kako kupuje oglase na FB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

antonija ::

Kolikor vem se trenutno v US prerekajo da bi oranznega impeachali in potem uradno obtozili. Samo jih matra ker se ni precedensa, ampak nihce is pa ne zeli, da bi presidental term postal imuniteta za ves kriminal.

Lahko pa probava z "argumenti" po republikansko: Trump is a criminal! Prove me wrong!!!11one1!

P.S.: Zakaj bi dokazoval, da sem pravi demokrat, ce to nisem?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

D3m ::

Bolj mi je zanimivo, da jih boli (navadno rajo) umik iz Sirije.

In sem malo zmeden. Folk se dejansko gre "The Great Game".

Tako, da moja simpatija do američanov je že nižja, kot pred leti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

ZaphodBB ::

antonija je izjavil:

Kolikor vem se trenutno v US prerekajo da bi oranznega impeachali in potem uradno obtozili. Samo jih matra ker se ni precedensa, ampak nihce is pa ne zeli, da bi presidental term postal imuniteta za ves kriminal.

Lahko pa probava z "argumenti" po republikansko: Trump is a criminal! Prove me wrong!!!11one1!

P.S.: Zakaj bi dokazoval, da sem pravi demokrat, ce to nisem?

Ja, zdej zdej bodo republikanci impičal drumfa. Se že zbirajo!
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

antonija ::

ZaphodBB je izjavil:

Ja, zdej zdej bodo republikanci impičal drumfa. Se že zbirajo!
Vem da desnicarje ne brigajo zakoni, ko se gre za njihovo rit. Tako kot pridno scitijo katoliske posiljevalce otrok, tako se bojo postavili v bran tudi velikemu oraznemu vodji. Idiokracija v vsem svojem sijaju!
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

bbf ::

Sej ne veš več, kdo koga nateguje pr vsem tem.. Rusi volilce Republikancev, Rusi volilce Demokratov, Rusi elektorje (!), Demokrati volilce, Republikanci volilce, Demokrati medije, Republikanci Demokrate in kontra, Trump republikance (!)... Sama megla, smrdi po smodniku.

ZaphodBB ::

antonija je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Ja, zdej zdej bodo republikanci impičal drumfa. Se že zbirajo!
Vem da desnicarje ne brigajo zakoni, ko se gre za njihovo rit. Tako kot pridno scitijo katoliske posiljevalce otrok, tako se bojo postavili v bran tudi velikemu oraznemu vodji. Idiokracija v vsem svojem sijaju!

Zakaj pa ti ščitiš ateistične posiljevalce otrok v šolah?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

antonija ::

ZaphodBB je izjavil:

antonija je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Ja, zdej zdej bodo republikanci impičal drumfa. Se že zbirajo!
Vem da desnicarje ne brigajo zakoni, ko se gre za njihovo rit. Tako kot pridno scitijo katoliske posiljevalce otrok, tako se bojo postavili v bran tudi velikemu oraznemu vodji. Idiokracija v vsem svojem sijaju!

Zakaj pa ti ščitiš ateistične posiljevalce otrok v šolah?
Zakaj pa ti posiljujes otroke pred solami in vrtci?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ameriška vojska postaja informacijsko agresivnejša

Oddelek: Novice / NWO
114926 (3566) XLapse
»

Senat ZDA: Rusija je za vmešavanje v volitve uporabila vsa večja družabna omrežja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / NWO
16926156 (21346) gozdar1
»

Rusija blokirala Telegram, Kremelj prisiljen preiti na ICQ

Oddelek: Novice / Zasebnost
2010040 (6512) Jst
»

Nemčija bo hudo kaznovala sovražni govor (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
13031293 (28014) Mavrik
»

Črne zastave tudi na nebu največje države

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
104383 (3654) Jst

Več podobnih tem