» »

Sorry To Bother You 2018 (7/10 IMDB)

Sorry To Bother You 2018 (7/10 IMDB)

WallSreet ::

Sorry To Bother You 2018



In an alternate reality of present-day Oakland, Calif., telemarketer Cassius Green finds himself in a macabre universe after he discovers a magical key that leads to material glory. As Green's career begins to take off, his friends and co-workers organize a protest against corporate oppression. Cassius soon falls under the spell of Steve Lift, a cocaine-snorting CEO who offers him a salary beyond his wildest dreams.


Nah, fuck that, Squeeze! We're ready!

WallSreet ::

Boots Riley-u je uspela mojstrovina. Izredno uspešno leto za Tesso Thompson in Lakeith Stanfield-a! Lakeith je bodoča zvezda (Get Out, Atlanta, Sorry To Bother You) in sem prepričan, da bo v naslednjih 10 letih osvojil Oskarja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WallSreet ()

Cruz ::

Tudi sam sem delal v telemarketingu, zato mi je film takoj padel v oči. Meni se je začetek zdel zelo dober, še posebej interakcije s strankami. Potem pa se je kar vleklo... kot če bi jim zmanjkovalo idej. Konec je bil neizviren. V redu film, a dvomim, da bo ostal v spominu.

So mi pa zelo všeč filmi z absurdizmom in surealizmom.

Tessa Thompson je res eksplodirala. Ne vem točno kako... simpatičnost? Meni osebno ni dobra igralka. Lakeith Stanfield pa je zakon.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

WallSreet ::

Meni se je zdel film kar se tiče zgodbe in predvsem sporočila zelo zanimiv. Se pa s teboj strinjam glede konca (ki me je sicer močno presenetil) in izvirnosti. Je pa res da takšne teme še posebej v ZDA močno palijo (rasizem, seksizem, kapitalizem itd). Meni je predvsem všeč ker ti da film misliti in ti ostane v glavi še kar nekaj časa. Jaz imam tudi velik problem glede klasičnega 8 urnega delovnika saj vidim stvar popolnoma drugače.

Jaz sem mnenja da je 8 urni delovnih pravzaprav potegavščina oziroma pokvarjen sistem s katerim nas držijo v šahu. Vsak človek/otrok pride na svet svoboden "free" in ljudje smo bili vedno nagnjeni temu, da se upiramo določenim sistemom oziroma da se jim zoperstavimo. Sistem dela, je en tak sistem, ki bi se mu morali upreti. Veliko ljudi o tem ne razmišlja in se pravzaprav teh stvari sploh ne zaveda. Mi smo pravzaprav sužnji tega sistema, ti moraš slediti nekim pravilom oziroma moraš biti del nekega sistema. Zjutraj moraš vstati ob točno določeni uri v službi moraš biti točno 8 ur oziroma v nekaterih primerih še bistveno dlje. Poslušati moraš svojega nadrejenega, paziti moraš na jezik, ne smeš ugovarjati itd. Temu se reče "mental slavery". Ti delaš zato, da nekdo drug postane bogat. Ti delaš za svojega šefa in polniš njegove žepe namesto svojih.



In to je bilo tudi glavno sporočilo filma.

Kar se tiče Tesse Thompson pa mislim, da je bil njen pravi preboj na sceno v filmu Creed. Prvi del jo je izstrelil na mainstream sceno. Sicer je ljudem že prej padla v oči v filmu (Dear White People). Drugače pa je letos res dominirala sceno. Tule še članek o tem:

Performer of the Year: Tessa Thompson
https://filmschoolrejects.com/performer...

Ti pa priporočan da si pogledaš Annihilation v katerem je nastopila tudi Tessa Thompson. Meni osebno eden boljših filmov letos s prav tako čudnim koncem. In lagal bi ti če bi rekel, da ne gre za eno izmed najlepših žensk v Hollywood trenutno (zgolj moje mnenje jasno ;) )

Lakeith Stanfield je pa itak car in bodoča zvezda. Tudi on je pravzaprav čisto povsod. Predvsem mi je všeč v Atlanti. :)

Cruz ::

WallSreet je izjavil:

Meni se je zdel film kar se tiče zgodbe in predvsem sporočila zelo zanimiv. Se pa s teboj strinjam glede konca (ki me je sicer močno presenetil) in izvirnosti. Je pa res da takšne teme še posebej v ZDA močno palijo (rasizem, seksizem, kapitalizem itd). Meni je predvsem všeč ker ti da film misliti in ti ostane v glavi še kar nekaj časa. Jaz imam tudi velik problem glede klasičnega 8 urnega delovnika saj vidim stvar popolnoma drugače.

Jaz sem mnenja da je 8 urni delovnih pravzaprav potegavščina oziroma pokvarjen sistem s katerim nas držijo v šahu. Vsak človek/otrok pride na svet svoboden "free" in ljudje smo bili vedno nagnjeni temu, da se upiramo določenim sistemom oziroma da se jim zoperstavimo. Sistem dela, je en tak sistem, ki bi se mu morali upreti. Veliko ljudi o tem ne razmišlja in se pravzaprav teh stvari sploh ne zaveda. Mi smo pravzaprav sužnji tega sistema, ti moraš slediti nekim pravilom oziroma moraš biti del nekega sistema. Zjutraj moraš vstati ob točno določeni uri v službi moraš biti točno 8 ur oziroma v nekaterih primerih še bistveno dlje. Poslušati moraš svojega nadrejenega, paziti moraš na jezik, ne smeš ugovarjati itd. Temu se reče "mental slavery". Ti delaš zato, da nekdo drug postane bogat. Ti delaš za svojega šefa in polniš njegove žepe namesto svojih.



In to je bilo tudi glavno sporočilo filma.

Kar se tiče Tesse Thompson pa mislim, da je bil njen pravi preboj na sceno v filmu Creed. Prvi del jo je izstrelil na mainstream sceno. Sicer je ljudem že prej padla v oči v filmu (Dear White People). Drugače pa je letos res dominirala sceno. Tule še članek o tem:

Performer of the Year: Tessa Thompson
https://filmschoolrejects.com/performer...

Ti pa priporočan da si pogledaš Annihilation v katerem je nastopila tudi Tessa Thompson. Meni osebno eden boljših filmov letos s prav tako čudnim koncem. In lagal bi ti če bi rekel, da ne gre za eno izmed najlepših žensk v Hollywood trenutno (zgolj moje mnenje jasno ;) )

Lakeith Stanfield je pa itak car in bodoča zvezda. Tudi on je pravzaprav čisto povsod. Predvsem mi je všeč v Atlanti. :)


Dobro si napisal, se absolutno strinjam glede delovnika. Meni se je zdel kul, ko se je dotaknil kontroverznih tem.

Drugače pa ja, vsaka ji čast. Na začetku tega filma nisem bil čisto ziher, če je to ona ali ne. Je pa res zelo simpatična. Prvič sem jo videl v Westworldu. Tam igra res seksipilen karakter.

Annihilation je super! Čudovit film, najljubši film tega leta. Konec je čuden na začetku, ampak ob ponovnem gledanju ti postane malce bolj jasno. Je pa itak stvar interpretacije na koncu. V tistem filmu je bila v redu, je pa res, da ji niso namenili preveč pozornosti.

Tudi meni, prav tako se mi je pri Get Out! vtisnil v spomin.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

WallSreet ::

Cruz je izjavil:



Dobro si napisal, se absolutno strinjam glede delovnika. Meni se je zdel kul, ko se je dotaknil kontroverznih tem.

Drugače pa ja, vsaka ji čast. Na začetku tega filma nisem bil čisto ziher, če je to ona ali ne. Je pa res zelo simpatična. Prvič sem jo videl v Westworldu. Tam igra res seksipilen karakter.

Annihilation je super! Čudovit film, najljubši film tega leta. Konec je čuden na začetku, ampak ob ponovnem gledanju ti postane malce bolj jasno. Je pa itak stvar interpretacije na koncu. V tistem filmu je bila v redu, je pa res, da ji niso namenili preveč pozornosti.

Tudi meni, prav tako se mi je pri Get Out! vtisnil v spomin.


Dober komentar! Bi se kar strinjal s teboj glede Annihilation-a. Imam v načrtu da si ga med prazniki pogledam še enkrat saj sem prvič resnično užival. Res je imela majhno vlogo v Annihilation-u vendar jo je opravila z odliko sploh njen konec je bil izjemno dobro izpeljan. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Revenant (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5719883 (6084) oo7
»

Thor: Love and Thunder [Thor 4] (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8413980 (3934) Ganon
»

Annihilation (2018) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
11012865 (4362) yayo
»

Men in Black International

Oddelek: Sedem umetnosti
314283 (1916) c3p0
»

Še 8. dni do premiere The Matrix: Reloaded !!SPOILER ALERT!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1009984 (7917) BaRtMaN

Več podobnih tem