» »

Nakup aparata za merjenje krvnega sladkorja in holesterola

Nakup aparata za merjenje krvnega sladkorja in holesterola

mrTwelveTrees ::

Odločam se za nakup aparata za merjenje krvnega sladkorja in holesterola (rabim oboje)

Kakšne so vaše izkušnje, katerega priporočate, na kaj je potrebno biti pozoren pri nakupu ?

Hvala.

bauci ::

Včasih se je aparat za merjenje krvnega sladkorja dobil zastojn v diabetični ambulanti. Kupiti si moral samo listke, ko so ti reklamni pošli.

hotig ::

Še danes se dobi aparat zastonj pri diabetologu, ampak samo za tiste ki imajo sladkorno bolezen tip 1 in tudi testni listki in lancete so zastonj (naročilnica za določeno količino za določeno obdobje).

#000000 ::

hotig je izjavil:

Še danes se dobi aparat zastonj pri diabetologu, ampak samo za tiste ki imajo sladkorno bolezen tip 1 in tudi testni listki in lancete so zastonj (naročilnica za določeno količino za določeno obdobje).


Merilniki, in lističi so zastonj za VSE diabetike ki so na inzulinu, tip 1 ali 2 nima veze

mrTwelveTrees ::

Iščem za starejšo osebo, ki NI dabetik, rabi pa tudi za merjenje holesterola vse v eni.

hotig ::

@ #000000

No ja, treba bo najprej ločit med diabetesom tip 1 in tip 2. In tisti, ki imajo inzulin imajo tudi zastonj vse zgoraj omenjeno, ampak to je le tip 1. Pri diabetesu tip 2 pa ni nujna uporaba inzulina, ampak so dovolj le tablete, v začetni fazi so lahko osebe tudi brez teh ampak le v krajšem obdobju. Za bolj natančno razlago pa stric Google. Ampak smo že mal izven teme.

@mrTwelveTrees

Kar zadeva merilnik, pa ne poznam takega, ki bi meril vse v enem (sladkor in holesterol). Za merjenje sladkorja je ene par firm, ki proizvajajo merilnike sladkorja in v Slo. zagotavljajo podporo. Meni sta najbolj znani Bayer (Contour next one) in Roche (Accu-chek).

MadMax ::

Merilnik je poceni tudi če ga skeširaš, lupijo na lističih.
Za holesterol so drugi lističi, tudi če gre za 2v1 aparatek.
Sicer nisem iz stroke, a pomoje holesterol ne skače tako kot sladkor in je 2x letno pregled v laboratoriju kamor te napoti osebni zdravnik zadosti.
Pri cukru imaš pa v grobem večino zadev z ločenim lancetnikom, nekateri pa imajo kartušo za oboje in je posluževanje res enostavno, ker že omenjaš starejše ljudi...
Aja, pa lističi imajo omejen rok trajanja, holesterolski morda celo krajši od cukrarskih.

Gledaš torej predvsem ceno lističev in zadostno enostavnost uporabe.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

hotig ::

@MadMax

Se strinjam s tabo, cena aparatov za merjenje sladkorja je že okoli 10€, nekatere firme oz. ponudniki/zastopniki ti jih dajo celo zastonj. Cene testnih lističev in lancet so pa vrtoglave in s tem tudi potem dobro služijo, ker ko imaš aparat od ene firme lahko uporabljaš samo njihove testne listke.

otago ::

Listici so ranga 40c/kom na ebayu. Diabetiki jih lahko dobijo na recept. Spet ni tak bavbav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Pika na i ::

yayo ::

Pred kratkim sem kupoval za mamo in pred tem seveda pogooglal recenzije glede zanesljivosti. Sem bil kar presenečen, ko sem videl kako velike razlike v natančnosti so med različnimi modeli znanih izdelovalcev. Contour Next One je med najboljšimi v letu 2018 in se ga dobi pri nas, tega sem vzel. Dobil zastonj v eni privatni lekarni ob nakupu testnih listkov. Naprava se preko bluetootha laho poveže z Android aplikacijo za sledenje njihanja skadkorja v daljšem časovnem obdobju. Pa seveda usb port za povezavo z računalnikom ima.

hotig ::

@yayo
Čist za info, če še neveš: obstaja tudi brezplačen program od bayerja - Glucofacts Deluxe, ki si ga preneseš na računalnik. Je bolj za osnovno uporabo, lahko pa tudi kaj pomaga.

yayo ::

hvala, v primeru moje mame gre za diabetes 2, starostni, in je merilec za to, da vzpostavimo rutino prehranjevanja, količinsko in glede tipa hrane, kar nam kar uspeva. Je to še najmanjši problem, ob demenci, nepokretnosti in izgubi sposobnosti govora. Starost ni lepa...

mrTwelveTrees ::

ok, za merjenje holesterola je padlo v vodo.

Zdaj išče samo za merjenje sladkorja. Menda obstajajo dve metode, na listke pa na neko drugo opcijo ?

gendale2018 ::

se že dobi aparat za neinvazivno merjenje krvnega sladkorja, ki ne rabi invazivne kalibracije vsake tolko
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

mrTwelveTrees ::

Ne, menda da obstaja še ena druga opcija kot na lističe ?

gendale2018 ::

ja sam če te boli....

ps zakaj ravno prst

zakaj raje ne nardijo v trebuh kjer itak nč ne čutiš

pa kje so že closed loop inzulinske črpalke (čist closed, nobenega filanja z ekstra inzulinom)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

MadMax ::

Saj lahko kamorkoli pikaš, ne le v prst.
Ampak prst je po svoje praktičen, ker zadostuje manjši/tanjši vbod, pa kapljico iztisneš kot pri ročni molži vimeta. Na trebuhu bi moral narediti konkretno luknjo da bi kaj priteklo, pa bi spet bolelo.

Pa ko gre enkrat za ustaljeno rutino z enim ali dvema vbodoma dnevno je že ok.
Dokler se pa iščeš in se pikaš pred vsakim grižljajem/požirkom, pa res zmanjka prstov preden se zacelijo... Pa jebiga, kljub temu je to včasih mali problem proti vsemu ostalemu....
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

gendale2018 ::

MadMax je izjavil:

Saj lahko kamorkoli pikaš, ne le v prst.
Ampak prst je po svoje praktičen, ker zadostuje manjši/tanjši vbod, pa kapljico iztisneš kot pri ročni molži vimeta. Na trebuhu bi moral narediti konkretno luknjo da bi kaj priteklo, pa bi spet bolelo.

Pa ko gre enkrat za ustaljeno rutino z enim ali dvema vbodoma dnevno je že ok.
Dokler se pa iščeš in se pikaš pred vsakim grižljajem/požirkom, pa res zmanjka prstov preden se zacelijo... Pa jebiga, kljub temu je to včasih mali problem proti vsemu ostalemu....

afaik ni čist res, študije so narejene na prsti, če se drugam ti lahko kaže napačne št

za rutino bi mel tisto lučko podobno kot za kisik lahko, eksperimentalni modeli obstajajo

pa še inzulinske črpalke so še drek, rabila bi trajat vsaj 15 let, proizvajat svoj inzulin in glukagon, imet točne sentorje, pameten ai, ki bi pravilno odmeril hormone, napajalo bi se pa iz maščobe/glukoze v krvi
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

MadMax ::

Kolikor sem jaz probaval, kaj več kot 0.5 razlike ni bilo.
Se mi ne zdi prevelika razlika, res pa je, da ne vem kaj to pomeni težjim bolnikom ki so na inzulinu. No, pa v 5cm špehu tudi nisem iskal krvi...

Neinvazivni senzorji pa menda še ne dajejo uporabnih/zanesljivih/ponovljivih rezultatov.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

mrTwelveTrees ::

A ne ostajata dva načina, eden je na lističe drug pa na neke "kasete" ?

MadMax ::

Saj se ne z veseljem ponavljam...

MadMax je izjavil:

...Pri cukru imaš pa v grobem večino zadev z ločenim lancetnikom, nekateri pa imajo kartušo za oboje in je posluževanje res enostavno, ker že omenjaš starejše ljudi...
....
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ultrazvočni senzor v obližu

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
176196 (4577) unreal4
»

Misicna masa in diabetes (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9719931 (1019) Aquinas
»

Krvni sladkor

Oddelek: Loža
283401 (2473) tikitoki
»

Varnost brezžičnih medicinskih pripomočkov

Oddelek: Novice / Varnost
2411949 (10075) roli
»

Kako premagati lakoto, ki nastane po pitju alkohola.

Oddelek: Loža
293676 (2611) c0dehunter

Več podobnih tem