» »

Google play developer

Google play developer

damirj79 ::

Zdravo,

naredil bi si Google paly developer account, ampak pri plačilu fee-ja se zatakne. Namreč pri vnosu kreditne kartice še gre, problem pa je, da za državo nimam na izbiro Slovenije, pa piše, da to ni pogoj za kreiranje developer accoutna. Kaj delam narobe oziroma kaj moram storiti?

mlamat ::

A Google nima customer supporta?

jukoz ::

mlamat je izjavil:

A Google nima customer supporta?


Ti pa še nisi reševal problema pri teh velikih oblačnih ponudnikih, a?
Ne, tistemu kar dobiš kot odgovor ne moreš reči "customer support" =)

damirj79 ::

Pa prosim, če mi najdeš kak kontakt, kjer lahko rešiš tole vprašnje:
Zakaj pri plačilu developer accounta t.j. teh 25$ lahko vnesem kr. kartico, ne morem pa izbrati Slovenije za billing address. Lahko izberem celo Albanijo, ne morem pa Slovenije. Se sicer lahko izmislim nek X naslov v USA i ngrem skozi, ampak to ni to. Kaj pa če bi želel dat ta račun v stroške na firmo, naslov bo pa nek X ?

mlamat ::

A hočeš mogoče prodajati svoje aplikacije? Odpiraš Merchant account?

damirj79 ::

Ne, app je zastonj. Merchant vem, da se ne da.

V glavne ta fee sem plačal, pač billing address je USA, Zip code sem dal 10000, toliko da se je to sprovedlo. Sedaj pa v Google pay, kjer imam vnos narejen za moj naslov in za uporabljeno kred. kartico, še vedno nimam ne transakcije, niti ne subscriptiona... A ni da bi se to moralo pojaviti takoj ali moram čakati kakšen dan ali dva?

shadeX ::

damirj79 je izjavil:

Pa prosim, če mi najdeš kak kontakt, kjer lahko rešiš tole vprašnje:
Zakaj pri plačilu developer accounta t.j. teh 25$ lahko vnesem kr. kartico, ne morem pa izbrati Slovenije za billing address. Lahko izberem celo Albanijo, ne morem pa Slovenije. Se sicer lahko izmislim nek X naslov v USA i ngrem skozi, ampak to ni to. Kaj pa če bi želel dat ta račun v stroške na firmo, naslov bo pa nek X ?


Zanimivo tole. Tudi meni ne pokaže možnosti Slovenije kot billing naslova, kar je pri kreiranju računa nuja. Sam sem sicer za nekoga še kakšno leto nazaj brez problema kreiral račun v Sloveniji, ampak očitno da niti tega ne dovolijo več (npr tudi prodajat appe v Sloveniji sploh ne moreš).

P.S Zna tudi bit to nek bug ali napaka pri njih, ker iz te strani je še vedno razvidno, da je kreiranje računa pri nas mogoče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

golf3 ::

Zanimivo, meni je šlo pred letom brez zatikanja. To, da pa ne moreš normalno služit v Sloveniji je pa itak žalost.

damirj79 ::

Tako je, na tisti strani za Dev. account piše, da je Slovenija podprta, predvidevam, da to pomeni, da lahko račun legalno kreiram in tudi plačam fee in to na uraden naslov, če sem podjetje ali posameznik. Za podjetje je nuja še DŠ ap seveda tudi točen naslov. Zdaj na ntej strani piše:
https://support.google.com/pay/answer/7...

da lahko račun zahtevam kasneje, ko že plačam fee. Fora pa je, da v GPay te transakcije ni, pa tudi pod subscription ni še nič zabeleženo, tako da dodatno tega računa še en morem zahtevat. Zdaj glede na vse tudi ne vem, ali je plačilo bilo zavedeno na pravi google account (sem namreč kreiral novega) ali moram samo počakat kakšen dan ali dva, Google Play Console pa že deluje in načeloma bi lahko že objavil app. Nič jasno no, tole so zakomplicirali do amena. Apple pa MS imata to 100x boljš rešeno.

shadeX ::

Google itak komplicira že tolk let. Medtem ko že na Applu in celo Amazonu normalno služim iz Slovenije, je na Googlu to še vedno nemogoče.

Žalostno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Umetna inteligenca načrtovala procesor

Oddelek: Novice / Procesorji
205382 (1635) Markoff
»

Računalniška očala

Oddelek: Kaj kupiti
51303 (758) acookook
»

moška denarnica (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20267974 (18285) Jerry000
»

Onesie za smučat/bordat?

Oddelek: Šport
101048 (709) Smurf
»

Modni moški čevlji

Oddelek: Loža
185354 (4595) LordNacho

Več podobnih tem