» »

DPD pustil paket v veži bloka

DPD pustil paket v veži bloka

1
2
»

fishstick ::

Ales je izjavil:

Eh do sedaj sem bil z DPD-jem kar zadovoljen, ampak danes pa ne vem, kaj je pičilo kurirja.

Kliče, naj pridemo po paket, odpravim se sam in to takoj. Niti nisem hotel komplicirati, naj prinese, sem imel čas in sem šel do njega.

Pridem do vrat bloka... in paket lepo stoji v veži. Kurir je pustil paket nenadzorovan na javni površini. V bloku je več kot 100 stanovanj, frekvenca ljudi tukaj je konkretna, vrata bloka pa so bila široko odprta. Če je bil potreben podpis, ga je ponaredil.

Sem klical na DPD in se pritožil. Zdaj pošljem pritožbo še pošiljatelju, ne zato, ker bi oni bili kaj krivi, ampak da lahko urgirajo še oni.

Dej model ne komplicirej, dobil si paket in gotovo. Teli delajo ko žvali in raznasajo na vse strani. Dej mal se postav v njihovo vlogo.
Štekam, ce bi ti paket ukradli ampak tole samo drek mesas.

Master_Yoda ::

Po taki logiki je vse OK ce te en pijanec zbije na prehodu za pesce, in jo odneses brez poskodb. Bah pusti pijanca saj ziher nebo vozil spet pijan in po moznosti koga drugega se zgazil.

No mogoce malo premocna analogija ampak vseeno. Zaradi takega odnosa (saj si dobil paket kaj se pritozujes) delajo tako, ker vejo da lahko.

Dr_M ::

Razumem, da so dostavljalci obremenjeni, ampak to ni izgovor za slabo opravljeno delo.
Ok, paketa niso ukradli, kaj pa ce bi ga? To kaj spremeni? Ali pa najdes paket nekje v grmojve zatlacen? Ali pa v luzi na dezevni dan? Ja ne pritozuj se, sej si ga dobil, ane?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

feryz ::

Nič ne boste dobili od dostavnih služb, vi kar sanjajte. Jaz sem poslal 2 paketa preko DPD.
Enega v Litijo, za katerega je kupec plačal 150 evrov. Drugega gratis v Avstrijo. Vse prav označeno, z njihovim programom.
Nekje na DPD so zaj... V Litijo so poslali brezplačno šaro, v Avstrijo je šla pošiljka vredna 150 evrov. Vse dokumentirano.
Seveda je pošiljka iz Litije prišla nazaj, tip zahteva robo. Poklicali smo tudi Avstrijca. Tip ve, da ni njegovo, videl je naslovnika, vendar je podpisal, vzel robo in jo noče dati nazaj. Zakaj bi jo?
DPD zanika vsako odgovornost za svojo napako. Za njih je vse čisto, ker je bila roba prevzeta. Niti nobenih zavarovanj ne priznajo zaradi podpisov.
Priznavajo pa, da bi na sodišču popušili. Čez kakih 10 let in po par jurjih stroškov.

šernk ::

ma to ste prav razširli zadevo na naš konec...

3 leta nazaj sem lahko pohvalil DPD, GLS in vse. Danes je ista škart roba pri nas. 2 leti nazaj mi pusti tip od GLS paket za 80eur pri hišni številki 6, čeprav je lepo pisalo 6a in me kliče (cca 200m smo narazen), da se nisem oglasil in da imam tam pa tam paket, čez 14 dni je isti želel isto naredit pa sem znorel. zadnjič drugi od GLS mi preda paket za 200eur in reče to je to adijo...ne za podpisat ne nič (ok...res da se z njim že poznam, ker mi kar precej pripelje ampak vseeno). Sedaj je pa DPD dobil drugega voznika in ni več isti kot prej, zadnjič čakam napajalnik za 100eur, dobim sms da bo dostavljen na petek med 14 in 16 uro ok, paketa nikjer. Drugo jutro dobim sms da bo paket dostavljen danes med 8 in 10 uro, 2 min za tistem se pripelje kombi (cca 7:30), ko sem ga slišal sem se na hitro še majico oblekel in šel pred hišo. Šofer že v avtu, paket pa pred vratmi. Na srečo sem bil doma, kaj pa če mene 3 dni recimo ne bi bilo doma in bi umes padal dež? Ta vikend me od četrtka do sobote ni bilo doma. Paket bi me morda počakal pred vrati, morda pa ne, vsekakor je pa za napajalnik super da je zunaj na mrazu.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Blazz ::

Dr_M je izjavil:

Eh, za DPD to ni nic takega, oni redno zgubljajo pakete vredne vec 100€, pol se pa pizdijo, ker morajo sami placat. Ce je le mozno, placam malo vec za dostavo, pa uzamem drugo dostavno sluzbo.

v 90% se pač ne da izbirati dostavne službe...

Mehmed ::

ProGo je izjavil:

St235 je izjavil:

Še enkrat, ker si očitno nepismen:

In kaj narediš, ko dostavna služba trdi, da je izdelek ustrezno dostavljen, trgovec pa jim verjame?

Eno je, če je izdelek zgubljen v tranzitu, povsem drugo pa je, ko je izdelek vsaj navidez dostavljen o čemer je govora v tej temi.


Prekličeš naročilo. Če je preko kreditne, pri ponudniku kartičnega poslovanja, če je preko Paypala, pa tam. Razlog: Item not received.

Dobiš denar nazaj, potem pa trgovec in dostavljalec urejata, kje je šlo narobe.


Cestitke na poskusu goljufije ane.

Ker bodimo posteni, eno je da ti prijavis dostavljalca ker ponareja tvoj podpis brez konkretne skode zate, drugo je pa da skusas profitirati, ker ves da podpis ni pravi. Ce si paket dobil pa se mislis iti delati neumnega na sodisce kot da ga nisi vedi, da ne bo ostalo samo pri a je to vas podpis vprasanju ampak bo tudi a pa ste paket dobili. Kar sta dve razlicni zadevi, pri prvi bos imel cisto vest, pri drugi krivo pricas.

Darko! ::

Ales je izjavil:

Eh do sedaj sem bil z DPD-jem kar zadovoljen, ampak danes pa ne vem, kaj je pičilo kurirja.

Kliče, naj pridemo po paket, odpravim se sam in to takoj. Niti nisem hotel komplicirati, naj prinese, sem imel čas in sem šel do njega.

Pridem do vrat bloka... in paket lepo stoji v veži. Kurir je pustil paket nenadzorovan na javni površini. V bloku je več kot 100 stanovanj, frekvenca ljudi tukaj je konkretna, vrata bloka pa so bila široko odprta. Če je bil potreben podpis, ga je ponaredil.

Sem klical na DPD in se pritožil. Zdaj pošljem pritožbo še pošiljatelju, ne zato, ker bi oni bili kaj krivi, ampak da lahko urgirajo še oni.




Prav si naredil.
Absolutni šalabajzer od kurirja.
Če nima časa ni tvoj problem.


Sm se spomnil kolega, ki je imel težave z zavarovalnico in šalabajzarji, ki mu niso izplačali kar bi že zdavnaj morali. Kliče kdaj bo denar. Bo gospod. Čez mesec spet kliče. Bo gospod. Piše mejle. Bo gospod. Par mesecev bla bla bla.

In ko človeku dokurči, le ta zbrska e-naslove članov nadzornega sveta in pošlje mejle vsem njim, kaj za vraga se gredo v njihovi zavarovalnici.

Čez dva dni denar nakazan in kup opravičil.

S šalabajzerji se sploh ni za ukvarjat.
;)

Stari maček ::

Pošta. Maribor Tabor. Paket iz Aliexpressa s podpisom preda paket na ulici Eve Lovše drugemu. Kljub ustni reklamaciji pri vodji enote Pošte ni odziva.
Grem na njihovo spletno stran https://reklamacije.posta.si/Account/Cr...
Ne morem poklikat polja "Strinjam se s pravnim...." ne na računalniku, ne na telefonu. WTF????

Zgodovina sprememb…

DePalmo ::

Tudi mene je začelo presenečat da ni več treba podpisovat, do nedavnega sem moral podpisat za vsako pošiljko, pri nekaterih še pokazati osebni dokument. Edino poštar še vedno zahteva podpis, razni GLS, DPD, GoldExpress in podobni pa ne več in se samo sprašujem kdaj bo šlo kaj narobe ker ratuje kot je v Ameriki, kjer imaš serijske kradljivce paketov.

Sem pa ene dve leti nazaj tudi jaz popizdil in povedal par krepkih DPDju. Naročil nov LCD za laptopa iz UK in je potoval dva tedna, kar mi je bilo zelo nenavadno. Ko sem začel malce raziskovat, sem ugotovil da je bil dostavljen in podpisan že en teden nazaj, a jaz pa o tem nič vedel. No, na koncu sem ugotovil da mi je kurir pustil paket v kleti in sam podpisal ... Ker je pač redni jih je tudi on slišal, od takrat dalje vedno klic če sem doma in če me ni, če se lahko on podpiše namesto mene. Do nedavnega, kot omenjeno zgoraj.

feryz ::

GLS ima pri nas to tako rešeno, da pustijo paket na pumpi, dobiš obvestilo in ga prevzameš tam. Uradno, s podpisom.

mailer ::

Sicer ne vem kdo je dostavljal sem pa naročil za bf na amazonu stvar za cca 60€ in me je pričakalo pred vrati. Do sedaj sem moral vedno podpisat.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

kalorijagr ::

ProGo je izjavil:


Nobene tožbe ni potrebno. Amazon in drugi resnejši trgovci vrnejo kupnino brez težav, večkrat preverjeno od različnih ljudi. Potem pa verjetno urejajo med sabo. Tam potem dostavljalec pojasnjuje, kje je dobil podpis.



Semi true, vsak kupec na Amazonu ima rejting, če bo preveč takšnih naročil te ne bo več refundal. Lahko si poguglaš, da google ne želi vračati ukradenih pixlov iz verand, čeprav imajo perfect rating :)

feryz je izjavil:

Nič ne boste dobili od dostavnih služb, vi kar sanjajte. Jaz sem poslal 2 paketa preko DPD.
Enega v Litijo, za katerega je kupec plačal 150 evrov. Drugega gratis v Avstrijo. Vse prav označeno, z njihovim programom.
Nekje na DPD so zaj... V Litijo so poslali brezplačno šaro, v Avstrijo je šla pošiljka vredna 150 evrov. Vse dokumentirano.
Seveda je pošiljka iz Litije prišla nazaj, tip zahteva robo. Poklicali smo tudi Avstrijca. Tip ve, da ni njegovo, videl je naslovnika, vendar je podpisal, vzel robo in jo noče dati nazaj. Zakaj bi jo?
DPD zanika vsako odgovornost za svojo napako. Za njih je vse čisto, ker je bila roba prevzeta. Niti nobenih zavarovanj ne priznajo zaradi podpisov.
Priznavajo pa, da bi na sodišču popušili. Čez kakih 10 let in po par jurjih stroškov.


Brez problema vložiš prijavo na policijo, ker je to zatajitev, verjetno imajo v Avstriji podoben člen :)

Zgodovina sprememb…

Zelnick ::

Stari maček je izjavil:

Pošta. Maribor Tabor. Paket iz Aliexpressa s podpisom preda paket na ulici Eve Lovše drugemu. Kljub ustni reklamaciji pri vodji enote Pošte ni odziva.
Grem na njihovo spletno stran https://reklamacije.posta.si/Account/Cr...
Ne morem poklikat polja "Strinjam se s pravnim...." ne na računalniku, ne na telefonu. WTF????

Klikni na text pa bo se samo odkljukalo.
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DPD , šalabajzerji na kubik...kaj storiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6918908 (3420) Furbo
»

Pogodbe preko DPD

Oddelek: Omrežja in internet
122264 (1381) Ales
»

DPD rant

Oddelek: Loža
173605 (3401) d4vid
»

Izgubljena pošiljka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5718366 (10996) Šimpanz
»

DPD - uničen paket - povrnitev škode?

Oddelek: Loža
317886 (5862) blackbfm

Več podobnih tem