» »

Sony PS4 ali Xbox One S Controller za PC?

Sony PS4 ali Xbox One S Controller za PC?

GeForce GTX ::

Oba imam. Katerega priporočate za PC? Pri Sony PS4 controller-ju me najbolj moti, da so v igrah tipke za Xbox controller.

care20 ::

GeForce GTX je izjavil:

Katerega priporočate za PC? Oba imam. Pri Sony PS4 controller-ju me najbolj moti, da so v igrah tipke za Xbox controller.
¸

Tudi mene to moti pri ps4 kontrolerju,ampak je pa prednost v tem ker ima touchpad...tko lahko sedis na kavcu in izbiras igre kaj bos igral

hojnikb ::

xbox, ker ima nativno podporo v windows.
#brezpodpisa

AapocalypseE ::

Uporabljaš kateri ti lepše sede v dlan.

To, da so tipke v igrah za xbox kontroler in da ima xbox kontroler nativno podporo za windows, te naj ne moti, ker oba delujeta bp.

Alien123 ::

Imam razer wolverine tournament xbox kontroler..
Bolj odziven pa lepše sede v dlan.
Priporočam

dolenc ::

"Pri Sony PS4 controller-ju me najbolj moti, da so v igrah tipke za Xbox controller. "

Sej veš da so pri xboxu tudi :D

Cveto ::

To ni tak problem. Jaz imam recimo Logitech F710, ki ima v osnovi tipke v Playstation oznakah, so pa v enakih barva kot na xboxu, tako da se da najti. Itak se pa hitro navadiš.

Moram pa reči da meni v roko bolje paše kontroler za Xbox One, sploh v primerjavi z tistim kar sem imel prej na PS3. Pa motorizirani trigerji se mi res dopadejo (mislim da ps4 tega nima).

Tr0n ::

Gr8t ::

Cveto je izjavil:

Pa motorizirani trigerji se mi res dopadejo (mislim da ps4 tega nima).

To je to, največja razlika. Ne vem pa koliko se pozna v igrah poleg dirkačin.

Cveto ::

Delajo že, a ni neke velike dodane vrednosti. Ko streljaš ti recimo trza (kao recoil :))

Je pa zato pri dirkačinah toliko večja. Ravno včeraj sem imel slabe baterije in potem rumble ni delal in mi je kar manjkalo. Saj splošni rumble imejo vsi, tukaj pa čutiš še lepo na gasu kdaj začne zdrsovat in na bremzi kdaj blokirat kolesa.

A PS4 trackpad dela tudi v windowsih?

dolenc ::

Dela, če uporabiš kak software za emulacijo xbox kontrolerja, pa ti še tole funkcionalnost da.

Sam po sebi, če samo vtakneš kabel ali greš preko bluetootha, pa tega nima. Če imaš tist uraden Sony bluetooth ključek, pa mislim da ravno tako to podpira, nisem ga pa še videl v praksi.


Pa še enkrat napišem, če ne bo šla tema v maloro.
Sam ds4 kontroler je podprt na windowsu. In, če špil podpira bo tudi prikazal ps4 gumbke.

Sama podpora je mal jalova, kar je deloma krivda samega kontrolerja, ker je drug mapping gumbov ali si preko kabla ali preko bluetootha. Deloma lenoba razvijalcev.

V praksi je nekaj špilov, ki podpirajo in pravilno zaznajo kontroler. Preko kabla delujejo vsi, preko bluetootha je seznam že ožji.
Tko iz glave, Witcher 3 podpira preko kabla, ritni morilec od unity naprej(vključno z), Dreamfall chapters preko kabla, Far cry 4, Hitman itd...

Link podpore v igrah

Sam Steam tudi podpira, ko greš v "big picture" način.

Cveto ::

Hvala. Torej je zadeva bolj podprta kot recimo Sixaxis od PS3? Tisto sem se enkrat nekaj mučil nastavljat, pa mi ni delalo najbolje, zato sem šel takrat kupit F710, ki je praktično isti.

dolenc ::

Ja večina(da ne rečem kar vsi) novejših špilov od tam 2015 naprej samo vtakneš kabel in dela. Brezžično pa koker je, odvisen od špila.

Je pa še zmeraj potreben nek software za xbox emulacijo, za zraven, ko pa kaj ne gre oz kake starejše zadeve.


Sam xbox kontroler ima siguren boljšo trotelziher podporo, sam jaz sem z playstationi rastu in to mi sede v roko, z xboxovim ploščkom ne gre, pa sem dolgo probaval :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gamepad (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
666523 (2537) Gagatronix
»

Kateri gamepad kontroler kupiti za PC?

Oddelek: Kaj kupiti
261788 (1347) Cveto
»

Steam - Controller (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
20329400 (14231) Mare3
»

prosim za pomoč pri nakupu igralnega ploščka

Oddelek: Kaj kupiti
234488 (2701) scenic16
»

Kateri gamepad? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5512938 (10901) yero7

Več podobnih tem