» »

Prepis parcele , koliko časa da nism več lastnik v evidencah

Prepis parcele , koliko časa da nism več lastnik v evidencah

XLapse ::

Neki bom prepisal in me zanima koliko časa rabi da se register update-a kjer pokaže da jaz nisem več lastnik parcele. instant, 1 mesec?
  • polepsal: Mavrik ()

kogledom ::

Najdlje traja, da ti FURS izda potrdilo, da so plačane vse dajatve (davek na nepremičnine), ki je osnova, da se vloži zahtevek za spremembo v zemljiški knjigi.

XLapse je izjavil:

Instant, 1 mesec?

Torej dosti bliže 1 mesec kot pa instant.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kogledom ()

Invictus ::

Dokler ne dobiš odločbe sodišča, ni sprememb.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jakan123 ::

Da še jaz vprašam, ko je ravno podobna tema...
Od starih staršev sem dobil parcelo, ki je velika 700m2. Jaz bi rad imel samo 450m2, na katerih bom zidal. Kako stvar izpeljati, da čim manjkrat rabim geodeta. Lahko razparceliramo in geodet hkrati naredi posnetek, ki je potreben za gradbeno dovoljenje in potem prepis? Ali moramo najprej razparcelirati, prepisati in potem posnetek? Ali pa najprej prepis, razparcelacija in hkrati posnetek?

donvito ::

700m2 je čisto normalna velikost parcele, ne vem zakaj bi se odrekel 250m2 in s tem imel dodaten strošek?

jakan123 ::

Zato, ker so za tistih 250m2 drugi plani

St235 ::

donvito je izjavil:

700m2 je čisto normalna velikost parcele, ne vem zakaj bi se odrekel 250m2 in s tem imel dodaten strošek?


Ravno brez parcelacije bo bistveno dražje zidat, ker ti bo občina zaračunala komunalni prispevek na celo parcelo.

videc ::

Ko boš delal parcelacijo glej, da ne bo parcela manjša od najmanjše možne za gradbeno parcelo. To poglej v OPPN od svoje občine.

bauci ::

Ob parcelaciji naj ti geodet naredi še geodetski posnetek. Še enkrat bo prišel pred gradnjo, da ti naredi zakoličbo objekta. Po končani gradnji pa pride še enkrat zaradi vpisa stavbe v kataster stavb.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priposestovanje nepremičnine

Oddelek: Loža
364520 (3105) SmotaniJanez
»

Kako preverim, če je stavba črna gradnja in ne poznam investitorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8837187 (35281) Rok Woot
»

Če sem lastnik 97% parcele?

Oddelek: Loža
132288 (1164) globoko grlo
»

Parcela

Oddelek: Loža
296102 (5053) floyd1
»

Poglejmo koliko je vredna taščina ali sosedova hiša! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27433821 (25292) LordTado

Več podobnih tem