» »

Prekomrežni napadi?

Prekomrežni napadi?

Grey ::

Hi!

Mam en problem, ki mi gre zelo na živce. Imam PC-Cillin Personal Firewall in mi skos javlja neki Ping attack....kaj za hudiča je to? A mi to res nekdo pinga mašino pa mi skuša vdret al kaj je to? Da napišem podatke iz Logsov:
Type:Cloaking Time:21.45:24 IN/OUT:IN Protocol:ICMP
Source IP Adress:217.235.132.192 Source Port:1670
Destination IP:moj Destination Port:1273

Kako naj se tega rešim in ali Firewall zamenjuje kake standardne pinge za napade?
PLEASE HELP!

Cokolesnik ::

Poglej v nastavitve pož. zidu in izklopi opcijo za alarmiranje v primeru pinganja (ne izklapljaj pa blokade pinganja), v kolikor obstaja. Če to ne gre, svetujem drug požarni zid, saj boš lahko dobil živčni zlom (če nekdo ve tvoj ip, te lahko pinga cel dan, brez da bi ga to oviralo pri delu). O tem, kateri požarni zid je med uporabniki "dober", pobrskaj po številnih prejšnjih temah.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Grey ::

Amm... kako se pa to opozorilo izklopi? Včasih mi je tut javlju NETBios browsing, kaj je pa to?

Jackal ::

Zanimivo, ker tudi meni zadnje čase firewall kar nori. Mislim pa, da je vse skupaj povezano z črvom Msblast.
Pa še slikica:
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

mare_ ::

Ja, me tudi skoz javla ping-attacke in NETBios browsing...

l-note ::

He, Jackal, a ti je tole kaj znano: SLIKICA ? >:D

Meni se je tudi to začelo dogajati pred nekaj dnevi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: l-note ()

Grey ::

In a kdo ve kaj bi to lahko bilo? Men se je tud neki zazdel, da bi lahko biu to Blaster, ki poskuša notr pridt. Sam če je to res pa ne vem.

Jackal ::

@I-note: Ja to je to ja. Mislim da je še vedno tisti črv. Ker pred nekaj časa se mi je sesuval ta svchost.exe potem sem dal pa popravek za tega črva, pa je vredu, samo firewall me skos opozarja. Ampak dobro... dokler firewall to blokira ni panike. Me pa strese ob misli na to, da včasih sploh nisem imel firewalla.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

globoko grlo ::

se še jest pridružujem tejle skupini z istimi težavami, neki/nekdo mi hoče "updejtat" svchost.exe, popravek za unga črva mam tut, tko da upam da ni panike

lp in varno seksa... ups, deskanje

globoko grlo ::

še en problem, kaj pomen
intrusion detection system; F20059 backdoor NetMetro FIle list; aplication name: emule
to se mi je dons začel pojavljat

mislm kr neki

Cokolesnik ::

Vsa sporočila požarnih zidov v stilu "intrusion detection", pomenijo detekcijo napada iz spleta na zaščiten računalnik. Podrobnosti napada so znane v zapisih požarnega zidu, kjer je navedena ponavadi še vrsta napada (o vrsti napada je ponavadi mnogo zapisanega na spletu, le v iskalnik vpišeš npr. ime virusa, trojanskega konja).
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri firewall? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Informacijska varnost
413130119 (19606) Qushaak
»

Nenehni napadi na porte (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Informacijska varnost
10021684 (18158) Jst
»

poskusi vdora al kaj

Oddelek: Omrežja in internet
162035 (1643) tris
»

svchost.exe nagaja

Oddelek: Pomoč in nasveti
141887 (1505) pirat
»

Koliko poizkusov "napadov" dnevno?

Oddelek: Omrežja in internet
232063 (1340) Cokolesnik

Več podobnih tem