» »

Koliko poizkusov "napadov" dnevno?

Koliko poizkusov "napadov" dnevno?

madmitch ::

Koliko poizkusov napadov dnevno zaznajo vaši požarni zidovi?

ADSL, statični IP - cca 10 -30 na dan
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

the_unborn ::

ne gledam logov8-)

DC- ::

Kaj ti definiraš pod "napad"


DC

McHregec ::

Izklopi eMulo in potem poglej firewall.
Destroyer Of The Worlds.

madmitch ::

Poizkus napada mislim vsak neautoriziran poizkus vstopa na računalnik, ki ga zazna in zavrne FireWall.

McHregec: pa kdo je spraševal kaj je za naredit. P2P programov ne uporabljam. Zanimalo me je SAMO, koliko takšnih napadov zaznate.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Vanich ::

15 - 20 na dan.
Zone Alarm

tejo ::

Firewall zavrne okrog 100 komadov dnevno, od tega je 0 napadov (če te že kdo napade ti firewall ne pomaga nič)

Arrivo ::

Kot "napad" lahko FW prikaze čisto nedolžno skaniranje IP-jev .
Menim, da v tvojem primeru gre ravno za to stvar...

the_unborn ::

sej skeniranje ni nedolzno, pravzaprav je prepovedano kolkor vem

Damjan Jagar ::

Skeniranje portov prepovedano? Sicer mi zakonodaja o tem primeru na znana, vendar zakaj bi bila prepovedana? S skeniranjem nikomur ne storiš nič žalega. Kot da bi hodil mimo naselja in gledal katere hiše imajo na široko odprta okna/vrata.
http://jagar.si

mile ::

Evo, sm šel danes mal gledat loge od routerja

Mar 12 16:23:18 clarkconnect kernel: Drop - trojan-flooder: IN=ppp0 OUT= MAC= SRC=200.164.219.205 DST=.....

Moram rečt, da se to bolj poredko dogaja.

SLOWWWeb.net ::

Pri meni doma, je običajno okoli 7-20 resni, medtem ko vsaj dva dnevno kritična. Opažam pa, da se veliko ljudi odloča za hackerske scripte :P
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

R33D3M33R ::

Manj kot eno uro na netu pa 10 poskusov, zanimivo 8-O 8-O
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

fizolcek ::

Cyb3r:

tvoja analogija ne drzi glih, kaj ce jaz pridem do vase hise in probam odpret vhodna vrata, potem grem do zadnih vrat, garaze, se par oken prodam odpret, pol mi pa ti valda zatezis, jez pa recem, sej samo probavam, ce je odprto, notri pa ne mislim iti??? Sploh pa to nima veliko veze z zakonodajo, ce tvoj ISP misli, da tega ne smes poceti, pac pri njih tega ne bos pocel.

Fizolcek

Damjan Jagar ::

fizolcek:

Kot da bi hodil mimo naselja in gledal katere hiše imajo na široko odprta okna/vrata.

Poudarek na _GLEDAL_. Nisem mislil na lastnoročno odpiranje, ampak na gledanje od daleč, če so vrata ali okna na stežaj odprta.
Sploh pa to nima veliko veze z zakonodajo, ce tvoj ISP misli, da tega ne smes poceti, pac pri njih tega ne bos pocel.

Imaš čisto prav.

Pa pustiva ob strani moj off topic post. :)
http://jagar.si

Tr0n ::

Scananje in druge aktivnosti, poimenovane Net Probing se z zakonodajo ne prepovedujejo, lahko pa to moti posameznega ISPja.

StratOS ::

Kaj ti bo firewall, če ne ves kaksne programe uporabljas in kaj oni v bistvo delajo, ko se povezejo na net to je enako "beri skoraj" kot da nebi imel firewalla.
Open source programe lahko vsak malo sfrizira za/na lastno dejavnost.
Pa ne samo le-teh ...
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

d-mon ::

Veste kaj je zanimivo.
Recimo, da imam nekaj napadov dnevno, ampak nic takega, da firewall ne bi avtomatsko preprecil.
Ampak, kdaj pa kdaj se mi pa prikaze popup, kao da nekdo hoce dostopat do svchost.exe in take fore. Bi rekel, da je to malo bolj resno, ker firewall sploh avtomatsko ne blokira zadeve.
In potem vas seveda verjetno zanima kdo to dela. Jah...ponavadi (skoraj vedno, razen enkrat) so to eni mozoljasti pezdeti narocniki SiOL adsl, ki mislijo kaj so. Itak pa niso starejsi od 16 let.
In vas prosim...PROSIM (starejse od 16 let, ki tega ne delajo), da posljejo kaksen mail na SiOL, ce se vam kaj takega zgodi, da te smrkavce spravimo dol z ADSLja in da virtualni svet postane 'cistejsi'.
[D-mon]

SLOWWWeb.net ::

Se čisto strinjam, ampak jaz imam drugačno metodo >:D .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

R33D3M33R ::

He he...
Milo za žajfo?? :D
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Soprano ::

5 - 10 dnevno (Norton Personal Firewall)

Klemenn ::

kaj je polj skorej nujno met firewall? mislim, kaj je vzrok za uporabo firewalla? :\

SLOWWWeb.net ::

Hej, NUJNO, ni nič potrebno imeti, dokler ni prepozno . Jop, danes brez učinkovitega firewalla in protivirusne zaščite ni več "varne" uporabe interneta.

Aja, kakše napade pa vglavnem doživljate,...zlasti če imate serverje?

Vzrok za uporabo firewalla je bil pri meni kabel in od tedaj ga sedaj redno uporabljam.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Zgodovina sprememb…

Cokolesnik ::

Dokler clovek ne nalozi pozarnega zidu, ki ga obvesca o napadih, se sploh ne zaveda, kaj vse folk sprobava. Od poskusov prisluskovanja na dolocene porte (trojanski konji in ostali virusi), pa poskusi zlorab varnostnih lukenj v spletnih ali ftp streznikih itd. Sploh pa je poskusov vdorov veliko, ce so strezniki nastavljeni na standardne porte (web: 80, ftp: 21 itd.).

se pop. strinjam, da je nujna tudi uporaba antivirusnega programa, poleg pozarnega zidu. in preprican sem, da ta stavek velja tudi za dial up uporabnike, ne le adsl oz. kabl, najeti vod.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Port scan" stanje na IPv4 omrežju (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
558021 (6941) AštiriL
»

obtožba DoS napada!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
668450 (5241) treker
»

Nenehni napadi na porte (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Informacijska varnost
10021663 (18137) Jst
»

Ali firewall sploh vpliva na varnost računalnika?

Oddelek: Omrežja in internet
292395 (1843) Poldi112
»

Port scanning

Oddelek: Omrežja in internet
231565 (1108) Keyser Soze

Več podobnih tem