» »

Nakup novega telefona

Nakup novega telefona

KIjukec ::

Pozdravljeni

V druzbi nimam nekih poznavalcev telefonije pa sem se odlocil vprasati kar tukaj.

Trenutno imam Iphone6 ze kar nekaj let, pa bi ga polahko zamenjal. Odlocam se med Mate 20pro, P20 pro ter Iphone X/Xs. Pa lepo prosim, ce mi kaksen poznavalec, ki bi kar se da nepristransko razlozil in mi pomagal pri nakupu novega telefona.

Najlepsa hvala za pomoc
K

Netrunner ::

Iphone X/Xs = PREPLAČAN
P20 pro = dober nakup
mate 20 pro = približno enak kot p20 pro, po testih naj bi bil boljši.

Nevem kakšen odgovor pričakuješ, vendar glede na tvoje podane podatke ne pričakovat kaj dosti.

Prvo povej kakšne so tvoje zahteve in kakšen je budget, pa če bi malo pobrskal po forumu bi sigurno dobil dovolj informacij.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

KIjukec ::

Imas prav... nisem zahteven uporabnik, pomembna mi je kamera, dovolj prostora za glasbo, slike in videe ( telefon imam namen imeti 4-5 let, vsaj sedaj sem imel tako 6ko ter prej 4ko), baterija ter dizajn/izgled. Na 6ki me ze moti ker telefon dolgo casa odpira aplikacije, ko pisem text je odzivnost slaba in pa baterija ze pesa... to so razlogi za menjavo. Budget je recimo 1k €, ce se res splaca tudi kaksen stotak vec

Netrunner ::

Če nisi zahtaven uporabnik potem ne vidim smisla v nakupu telefona za 1k :)

Kakorkoli, nisem poznavalec. Imaš tri kandidate, poglej si malo teste in kake review-e na YT in se odloči.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

KIjukec ::

Mogoce ves kaksna je zivljenjska doba huaweija? Apple me ni razocarou tukaj... po 4 letih se kar ne preda vendar dolocene stvari me motijo. Ne smatram se za zahtevnega uporabnika, ampak tisto kar potrebujem hocem da je top in za nekaj casa( nekaj let).

BorutK-73 ::

kanarin ::

Prosim pomagajte mi, v družbi nimam nekih poznavalcev avtov, odločam pa se med Audijem, BMW-jem in Mercedesom pa se nikakor ne morem odločiti. Nisem zahteven voznik, avto potrebujem samo za lokalno vožnjo (par km) do službe pa skok do kakšnega trgovskega centra, mogoče parkrat letno za kakšno daljšo vožnjo (izlet oz dopust po Sloveniji). Trenutno imam Audi A4 , ki potegne samo do 220 km/h, kar za današnji čas seveda ni več sprejemljivo. Budget je 50.000 €, če je potrebno se lahko stegnem do 70-80.000. Res prosim za pomoč, ker sem že skoraj obupan.

Stari maček ::

kanarin je izjavil:

Prosim pomagajte mi, v družbi nimam nekih poznavalcev avtov, odločam pa se med Audijem, BMW-jem in Mercedesom pa se nikakor ne morem odločiti. Nisem zahteven voznik, avto potrebujem samo za lokalno vožnjo (par km) do službe pa skok do kakšnega trgovskega centra, mogoče parkrat letno za kakšno daljšo vožnjo (izlet oz dopust po Sloveniji). Trenutno imam Audi A4 , ki potegne samo do 220 km/h, kar za današnji čas seveda ni več sprejemljivo. Budget je 50.000 €, če je potrebno se lahko stegnem do 70-80.000. Res prosim za pomoč, ker sem že skoraj obupan.

Odličen point. Ampak dvomim, da bo potegnilo tistim, ki si ajfone na obroke jemljejo...

klinker ::

KIjukec je izjavil:

Pozdravljeni

V druzbi nimam nekih poznavalcev telefonije pa sem se odlocil vprasati kar tukaj.

Trenutno imam Iphone6 ze kar nekaj let, pa bi ga polahko zamenjal. Odlocam se med Mate 20pro, P20 pro ter Iphone X/Xs. Pa lepo prosim, ce mi kaksen poznavalec, ki bi kar se da nepristransko razlozil in mi pomagal pri nakupu novega telefona.

Najlepsa hvala za pomoc
K


Ce si navajen iPhone, ti predlgam da ostanes na njem, ker Huaweijev UI je precej mimo, oz. vsaj pojfi ga stestirat malo, da vidis.

anketar ::

lolara @kanarin

vzem s9+

KIjukec ::

kanarin je izjavil:

Prosim pomagajte mi, v družbi nimam nekih poznavalcev avtov, odločam pa se med Audijem, BMW-jem in Mercedesom pa se nikakor ne morem odločiti. Nisem zahteven voznik, avto potrebujem samo za lokalno vožnjo (par km) do službe pa skok do kakšnega trgovskega centra, mogoče parkrat letno za kakšno daljšo vožnjo (izlet oz dopust po Sloveniji). Trenutno imam Audi A4 , ki potegne samo do 220 km/h, kar za današnji čas seveda ni več sprejemljivo. Budget je 50.000 €, če je potrebno se lahko stegnem do 70-80.000. Res prosim za pomoč, ker sem že skoraj obupan.


Humorist? Iscem pomoc, dobim pa zafrustritan satiricen odgovor.
Ce te na podrocju avtomobilizma zanima mi poslji sporocilo. Sicer sem poznavalec bavarie (lastnik e36, e91 ter sedaj 2 leti F15), pa ti lahko svetujem ce zelis. Vendar pisi privat sporocilo ker tole ni prava tema.

@stari macek
Kaj pa naj bi pomenilo ce nekdo vzame nekaj na obroke in nekdo takoj 100% odplaca? Kateri je manj vreden? Obnasas se kot klosar

@klinker
Hvala za nasvet, danes sen bil v city parku in kandidata sta le se dva- mate 20 pro in Xs... kot mi je ze nekdo svetoval naj si pogledam malo reviewe, pa se bom odlocil

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: G R T ()

bmwwww ::

Mi8, mi mix2s, mi mix3, pocophone f1

Stari maček ::

bmwwww je izjavil:

Mi8, mi mix2s, mi mix3, pocophone f1

Eh, to je za klošarje...firma mora bit...:))

matobeli ::

Definitivno mi mix 3, vsaj mejčken poseben telefon, specifikacije so itak povsod vrhunske.

bmwwww ::

Stari maček je izjavil:

bmwwww je izjavil:

Mi8, mi mix2s, mi mix3, pocophone f1

Eh, to je za klošarje...firma mora bit...:))


Zato ga pa imamo ;)

renofkinja ::

kanarin je izjavil:

Prosim pomagajte mi, v družbi nimam nekih poznavalcev avtov, odločam pa se med Audijem, BMW-jem in Mercedesom pa se nikakor ne morem odločiti. Nisem zahteven voznik, avto potrebujem samo za lokalno vožnjo (par km) do službe pa skok do kakšnega trgovskega centra, mogoče parkrat letno za kakšno daljšo vožnjo (izlet oz dopust po Sloveniji). Trenutno imam Audi A4 , ki potegne samo do 220 km/h, kar za današnji čas seveda ni več sprejemljivo. Budget je 50.000 €, če je potrebno se lahko stegnem do 70-80.000. Res prosim za pomoč, ker sem že skoraj obupan.


haha zadel bistvo. najbolj mi je zanimivo da večina teh povprečnih uporabnikov ki kupujejo telefone najvisjega ranga kot glavni razlog navedejo dobra kamera. to mi je zanimiv fenomen. in ta dobra kamera odtehta da ne kupijo telefona za 300e ampak za 700. me zanima kakšna je njihova kultura kupovanja špecerije. predvidevam da raje kupijo tušev pršut za 1 e kot kraškega za 3. itak sta ista. xD

matobeli ::

O, GRT si je naredil nov nick. Še vendo grt.

Res ne vem kaj je narobe z Xiaomi Mi mix serijo, keramično ohišje, 24K zlata obroba kamere, nazadje pa slide mehanizm.

Vsaj probajo nardit nekaj drugega kot pa večji ali manjši "notch".

kanarin ::

@kljukec ne vem zakaj neki bi bil zafrustriran, sem pa res poskušal biti malo satiričen ;)

Odprl si novo temo, sprašuješ kateri telefon iz top klase bi izbral a po drugi strani nisi zahteven uporabnik. Ker kot je napisal eden "Če nisi zahtaven uporabnik potem ne vidim smisla v nakupu telefona za 1k € +". Če pa imaš dovolj denarja in/ali ti ni škoda porabiti toliko za telefon potem pač mirne vesti vzami (najdražji) iphone in je mir, glede na to da si ga imel dosedaj in si bil predvidevam zadovoljen z njim. Mislim da je tudi nepoznavalcem danes že jasno, da top telefoni so dandanes vsi dovolj hitri in imajo dobro kamero (vsaj ti ki jih omenjaš). Tako da res ne vem kakšne konkretne nasvete pričakuješ tukaj - dizajn oz všečnost je pač subjektivna kategorija, kot nenazadnje tudi sam uporabniški vmesnik. Tukaj bo pač vsaj zagovarjal svojo izbiro. Če pa iščeš dober telefon po kriteriju P/P pa je seveda druga zgodba (recimo Pocophone mi najprej pride na pamet)...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Huawei P20 Pro ali P30 ?

Oddelek: Mobilne tehnologije
447252 (4400) GRT

Geekbuying nakupi in kuponi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11620149 (10634) bluefish
»

Xiaomijev prvak Mi A3 je tu

Oddelek: Novice / Android
236748 (5202) crystal
»

Huawei p20 pro ali samsung s9+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9014144 (11482) cordoba
»

Qualcomm predstavil Snapdragon 855

Oddelek: Novice / Procesorji
137162 (5278) Furbo

Več podobnih tem